Як вибрати дорожню сумку і валізу?
Кожна людина рано чи пізно стикається з проблемою вибору ідеальної дорожньої сумки або валізи. Взяти з коліщатками або без? Скільки має бути кишень? А чим цей матеріал кращий за інший? Питань багато, критеріїв вибору теж. У цій статті ми допоможемо розібратися, якою має бути ідеальна сумка / чемодан і на які корисні штучки звернути увагу.
Головне питання: чемодан або дорожня сумка?
Розповідаємо про плюси і мінуси кожного виробу.
Переваги і мінуси валіз:
Одяг всередину можна укласти так, що вона не помнеться.
Моделі з жорстким каркасом ідеально захищають вміст від ударів, пошкоджень і вологи.
Чи мають більш презентабельний зовнішній вигляд, ніж дорожня сумка.
Колесики дозволяють котити валізу - не потрібно тягатися з важким вантажем.
Серед мінусів відзначимо, що валізи важче сумок, їх незручно спускати по сходах і перевозити в поїзді.
Переваги і мінуси дорожніх сумок:
Порожню сумку можна легко згорнути в компактний згорток, щоб вона не займала вільний простір.
Легше валізи.
Чи мають обтічну витягнуту форму, що дозволяє розмістити її навіть під плацкартних полицею.
Наявність ручок дозволяє нести сумку удвох, тим самим розділивши тяжкість.
До недоліків можна віднести те, що сумки виглядають менш привабливо, ніж валізи. У них не можна перевозити скляні, кришталеві і керамічні предмети - вони можуть розбитися. Речі в будь-якому випадку будуть м'ятими.
При виборі важливо орієнтуватися на тривалість поїздки і індивідуальні переваги. Коли плануєте подорожувати на поїзді, можна взяти дорожню сумку, а якщо буде авіапереліт, краще вирушати з валізою.
Габарити, вага і об'єм валізи
Габарити, вага і об'єм валізи необхідно підбирати, враховуючи цілі поїздки. Зрозуміло, що велику валізу не потрібен для подорожі на 2-3 дня, а для сімейного відпочинку з дітьми не підійде варіант на 50 л. За обсягом вироби бувають:
маленькі - до 50 літрів, підходять для одного мандрівника;
стандартні (51 - 75 л) - ідеальний варіант для двох людей;
великі (76 - 100 л) - оптимальний вибір для 3-4 чоловік;
дуже великі (понад 100 л) - підходять для сімейного відпочинку.
Часто для відпочинку всією сім'єю купують кілька валіз, оскільки один великий важко піднімати і переміщати.
Валізи бувають жорсткі і напівтверді. Перші характеризуються міцними, жорсткими стінками, у других бічні стінки жорсткі, а верхня - м'яка.
Найбільш практичний матеріал
Валізи і сумки виготовляють з пластика, шкіри, тканини. Кожен матеріал має свої достоїнства і недоліки.
Пластикові валізи
Пластик - влагоустойчивий, міцний матеріал. Такі валізи не деформуються, але мають ряд недоліків. Вони дуже швидко дряпаються і тріскаються, а з огляду на, як іноді закидають багаж в багажне відділення, то тріщини і подряпини з'являться мало не після першої поїздки.
Якщо хочеться купити пластиковий чемодан, вибирайте модель, яка має армовану дрібну металеву стружку. Такі валізи міцніше звичайних, але коштують дорожче.
I> blockquote>
Пластикові валізи виготовляють з:
Поліпропілену - характеризуються гнучкістю і міцністю (навіть якщо валізу порожній, він стійкий до механічних пошкоджень за рахунок гнучкості).
полікарбонату - характеризуються міцністю, але не гнучкістю (для стійкості до пошкоджень краще заповнити валізу речами повністю).
ABS-пластика - відрізняються крихкістю і недовгим терміном служби.
Унікальних матеріалів PointShock, Curv - характеризуються підвищеною міцністю і гнучкістю, але коштують дуже дорого.
Тканинні валізи
Вони легше і дешевше пластикових, часто мають кілька бічних кишень. Валізи з тканини Rip-Stop захищені від розривів за рахунок вплетення в матеріал спеціально товстої нитки.
Тканинні валізи розтягуються, тим самим збільшуючи обсяг поклажі на 10-15%, але в них не можна перевозити крихкі речі, а ще вони з часом деформуються і вигоряють.
Для виготовлення валіз / сумок найчастіше використовують такі матеріали:
Поліестер - зносостійкий, водостійкий матеріал, довго зберігає початковий вигляд.
Нейлон - не боїться різкої зміни температурного режиму, стійкий до води, швидко висихає.
Важливий критерій - щільність тканини, даний параметр вимірюється в денах, наприклад, 300D або 420D. Чим вище цифра, тим матеріал міцніше. Оптимальний варіант - 1000D.
Шкіряні сумки і валізи
Найдорожчий варіант - це шкіряна валіза. Він демонструє статус власника, але відрізняється високим цінником. Шкіряна валіза важкий і незручний, тому купувати його немає сенсу. Раніше валізи зі шкіри були популярні серед стиляг і модників, але зараз вони рідко зустрічаються в продажу.
Кількість і матеріал коліс
Існують валізи з 2-4 колесами, і на наш погляд, за кількістю коліс вибір очевидний - потрібно брати 4. Поміркуйте самі, якщо у двоколісного валізи зламається колесо, то доведеться нести його в руках. А на трьох колесах хоч якось можна довезти валізу до пункту призначення.
Двоколісний валізу або сумку можна перевозити лише під нахилом, що не дуже зручно і вимагає зусиль. Зате вироби з двома колесами коштують дешевше чотириколісних. Моделі з чотирма колесами є більш практичними, оскільки дозволяють переміщати виріб під нахилом і вертикально. Кращим вибором стане чотириколісний чемодан, у якого коліщатка повертаються на 360 °, це спрощує його перевезення, але коштують такі моделі дорожче.
Колеса повинні бути силіконовими. Пластикові колеса швидко ламаються, сильно шумлять. Важливо, щоб колеса глибоко топиться в корпус валізи, інакше в аеропорту при навантаженні-вивантаженні їх можуть зламати.
I> blockquote>
Висувна ручка: якою вона має бути і в чому її користь?
Металева ручка - це ідеальний варіант, оскільки пластикові швидко ламаються. Добре, якщо ручка буде мати 2-3 висувні секції, щоб можна було комфортно везти валізу, встановивши необхідну висоту. Хороша висувна ручка має фіксуючий механізм. Якщо поклажу потрібно нести, то ручку можна легко і швидко скласти назад.
Добре, коли крім висувною ручки, є звичайні ручки для перенесення - так легше переносити по сходах.
Збереження речей: блискавки, застібки, замки
Більшість сучасних валіз мають вбудований кодовий замок. Власник встановлює код з 3-4 цифр, і тільки він може відкрити валізу. Якщо ви часто забуваєте цифри, паролі, коди, то повісьте замок на валізу, який можна відкрити ключем. У деяких моделях можна використовувати обидва способи захисту.
Існують валізи з замком TSA, для його відкриття потрібен цифровий код або спеціальний ключ, який знаходиться лише у співробітників митної служби та служби безпеки аеропортів. Коли виникають сумніви з приводу вмісту валізи, тільки ці працівники можуть відкрити валізу. Так вміст перевірять, чи не зламуючи замок, при цьому код ніхто не дізнається. Про те, що замок був розкритий буде зрозуміло за спеціальним бланку, який наклеїть додивлятися орган. Деякі замки мають індикатор, який свідчить про відкриття.
Вирушаючи в подорож з великим чемоданом, краще замотати його спеціальною плівкою, щоб під час тряски блискавки часом не розстебнув. Плівка також додатково захистить від подряпин, бруду та пошкоджень.
I> blockquote>
Важливий елемент будь-дорожньої сумки або валізи - блискавка. Потрібно вибирати таку блискавку, яка ходить м'яко і плавно, без будь-яких зусиль. Блискавка повинна бути металевою з зубцями і тканинним клапаном.
Місткість валізи і дорожньої сумки
Чемодан повинен мати два або три відділення, які закриваються на блискавку. Велика кількість відділень утруднить упаковку речей. Внутрішні кишені дозволяють зберігати і перевозити дрібні речі, їх часто роблять у вигляді сітки, що дозволяє розглянути вміст і швидко дістати необхідну річ.
Корисні дрібниці
Приємним бонусом стануть такі фішки і примочки:
Зміна обсягу - в деяких валізах передбачена можливість збільшення обсягу основного відділення. Для цього є спеціальна блискавка, яку потрібно розстебнути.
Відсік для ноутбука - спеціальний відсік з фіксуючими ременями (або без), де можна комфортно і безпечно перевозити ноутбук.
Порада від stylus.ua! Вибирайте яскраву розмальовку, вона дозволить швидко знайти валізу на транспортері в аеропорту.
I> blockquote>
Дотримуйтесь наших рекомендацій, щоб знайти свою ідеальну дорожню сумку або валізу. Бажаємо правильного вибору і вдалої покупки!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особливості вибору туристичного рюкзака