Хмарні диски для зберігання фото
Фотографії та відеоролики стають невід'ємною частиною нашого життя. Ми фотографуємо все: відпочинок в кафе, подорожі, свої досягнення, ділимося красою природи і багато інших Практично у кожного в кишені лежить гаджет з встановленим Інстаграмом, куди ми переносимо важливі, а іноді й не дуже, події навколо нас. Так, але фотографія за фотографією утворюють «багатотонні» архіви папок, що збільшуються з кожним днем. Сьогодні розповімо про те, куди робити бекап своїх мобільних фотографій і скільки це коштує.
Хмарні диски і навіщо вони потрібні
Хмарні диски представляють собою онлайн-сервіс для зберігання численних даних, доступних через інтернет. Місце на «складі» інформації відкрито тільки зареєстрованим користувачам. Є багато популярних хмарних зберігачів і всі вони діють за аналогічним принципом:
Клієнт викачує додаток, встановлює на необхідні гаджети.
авторизуйтесь.
Виділяє файли на пристрої для копіювання в хмару.
Але найчастіше спрацьовує автоматична синхронізація і файли самостійно дублюються в хмару. Видаляти перекинуті фото з телефону чи ні вирішує сам власник. Хтось вважає за краще відразу позбуватися від зайвого, а хтось зберігає файли і в хмарі, і на смартфоні для «подвійний» схоронності. Але за задоволення треба платити. Як правило, перший транш інформації в певному обсязі доступний безкоштовно, а з подальших завантажень стягується плата (сума в різних серверах відрізняється). Куплене «простір» клієнт використовує на свій розсуд: створює альбоми, редагує і сортує фотографії. Переваги використання хмарних дисків:
доступ до фотографій з будь-якого пристрою;
поломка телефону, планшета, ноутбука не страшна для сервера - фото як і раніше будуть в хмарі;
можливість самостійно регулювати обсяг пам'яті, не переплачуючи за зайві мегабайти;
зручність роботи для великих фірм, де кожен співробітник матиме доступ до потрібних файлів;
професійна техпідтримка;
високий ступінь безпеки.
Файли, що зберігаються в хмарі завжди при вас, і ви в будь-який момент можете показати фотографії близьким і друзям. Розглянемо найпопулярніші сервери і розберемося в їх функціонал.
Всеохоплюючий Google Photos
Сервіс Google Photos доступний для всіх операційних систем. Він дозволяє зберігати фото без втрати якості необмежену кількість часу. Всі сервіси Гугл прив'язані до електронної пошти, тому для початку роботи необхідно увійти в свій аккаунт або зареєструватися. Ви зможете налаштувати синхронізацію і тоді навіть нові фото будуть миттєво акумулюватися в сховище. При необхідності її можна відключити і самостійно вибрати файли для відправки в хмару.
На Google Photos ви можете створювати альбоми і ділитися ними з друзями, налаштовувати загальні бібліотеки, вибирати партнера для спільних переглядів, створювати спецефекти. Також є прикольні функції «Рік посмішок» (створює фільм з кращими моментами за рік), «Рік в Селфі» (збирає все Селфі і відтворює в відео) і багато інших приємних опцій.
Для пошуку потрібної інформації відбувається швидкий фільтр по мітках, датою і форматі зображення. Персональний асистент буде нагадувати про приємні події, що трапилися рік тому, і зможе створювати анімації, панорамні знімки. Плюси Google Photos:
миттєва резервна копія всього архіву;
синхронізація з іншими сервісами Гугл;
оперативний доступ;
економія часу на копіювання фотографій між різними пристроями;
безлімітне заощадження.
Ціна питання: Google Фото пропонує два тарифних плани, де за першим можна стискати фотографії до 16 Мб і відео до 1080p FullHD, користуючись сервісом абсолютно безкоштовно, а по другому завантажуєте файли в оригінальній якості безкоштовно до 15 Гб і з доплатою в 1,5 долара в місяць за додаткову пам'ять. Саме цей сервер вибирає більшість користувачів.
Яндекс-Диск: швидко і безпечно
Це, звичайно, не Google, але Яндекс намагається тримати марку завдяки великим функцій і зручному інтерфейсу. Яндекс-Диск також дозволяє зберігати дані на сервері з можливістю передачі іншим користувачам. Схема роботи аналогічна американському Google Photos. Перед використанням клієнт повинен зареєструватися або увійти в обліковий запис Yandex. Якщо ваш друг поділився альбомом, його вага не буде «осідати» на вашому диску - тільки на диску власника.
Сховище доступно для користувачів iOS, Android і Windows Phone. Сервіс пропонує зберігати файли необмежений час, синхронізуючи всі пристрої користувача. Ви також зможете отримувати публічні посилання для спільного перегляду, користуватися вбудованим flash-плеєром для відтворення музики і відео, переглядати графічні файли, покращувати фото за допомогою графічного редактора. Плюси Яндекс-Диска:
перевірка завантажуваних фотографій антивірусом;
використання шифрованого з'єднання передачі даних для підвищеної безпеки;
управління файлами, розміщених на інших сервісах Яндек
можливість доступу до файлів третім особам і редагування ними фотографій;
підтримка файлів різного формату.
Ціна питання: сервер безкоштовний до ліміту пам'яті в 10 Гб, далі здійснюється оплата для розширення дискового простору. Yandex часто проводить акції та розіграші безкоштовних ГБ спільно з виробниками комп'ютерної техніки. Для оплати пропонується річний тариф (економить 17%) і щомісячний. Додаткові 10 Гб обійдуться в півдолара.
iCloud: найкращий майданчик для шанувальників Apple
iCloud - це брендовий сервіс, створений компанією Apple. Відповідно, він підтримує гаджети на платформі macOS, iOS і Microsoft Windows, що використовують для входу єдиний ідентифікатор Apple ID. Хмара зберігає не тільки фотографії з відео, але і музику, додатки, книги, замітки, всі паролі і навіть настройки. iCloud автоматично зберігає резервні копії створених фотографій.
Для власників продукції Apple це найпопулярніше і зручне сховище, адже воно інтегрується з іншими сервісами бренду. Для роботи з сховищем необхідно зайти в «Налаштування» - iCloud - «Управління сховищем». Щоб інші Епл-пристрої також мали доступ, необхідно активувати позицію і на них.
iCloud пропонує два режими заощадження: з повною безпекою якості на гаджет і в хмарі або зі збереженням оригіналу в хмарі, але з деяким стисканням дозволу на екрані смартфона, планшета. У хмарне сховище Apple можна віддавати на піклування документи будь-якого формату, зберігати копії даних iPhone і iPad, шукати втрачені пристрою, ділитися фото. Через айклауд синхронізуються контакти, події календаря, замітки, пошта, нагадування між обраними пристроями зі збереженням змін. Ви зможете створювати альбоми, відкривати доступ друзям, регулювати права на перегляд і додавання знімків. Плюси iCloud:
відсутність додаткових налаштувань (досить увійти під своїм Apple ID);
автоматичне резервне копіювання,
дані, що завантажуються потрапляють безпосередньо в пристрій;
знімки в альбомах не мають терміну зберігання;
настройка сімейного доступу.
Ціна питання: користувачеві надаються безкоштовні 5 Гб, для збільшення простору стягується платіж від 0,99 долара в місяць (в залежності від обраного обсягу). Тарифний план в різних країнах може відрізнятися.
Зараз хмарне сховище - це недорогий і доступний сервіс для зберігання колекцій. Перекидати дані на комп'ютер економний, але не доцільний варіант: вихід з ладу може перервати доступ до фото, а для їх перегляду потрібно перебувати в обладнання. Завдяки «хмарам» ви зможете робити багато фотографій, які не переживаючи за кількість вільного місця на своєму гаджеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке технологія eSim?