Клавіатури, миші та килимки - навіщо потрібні?
Здавалося б, все знають, навіщо потрібні миші, килимки і клавіатури, але не все так просто. Неймовірна різноманітність сучасної периферії можуть поставити в безвихідь навіть самих активних користувачів. Поява вдосконалених моделей і впровадження нових технологій вимагають детального вивчення перед покупкою. Щоб ви зробили свій ідеальний вибір, магазин Стилус розповість, якими бувають сучасні гаджети: на чому варто зупинитися, а що негайно відправити в сміття.
Клавіатури, миші, килимки та їх місце в нашому житті
Без маніпуляторів і пристроїв введення не обходиться жодна робота в офісі, розваги, чати або просто серфінг в інтернеті вдома. Клавіатура і миша кожен день стикаються з нашим тілом, а значить, ми безпосередньо співпрацюємо з ними. Для цього важливо підбирати в першу чергу зручні ергономічні варіанти, які не викликають дискомфорт. Незручна периферія здатна не тільки псувати настрій, викликати нервозність, але і знижувати результати роботи.
Чи можна обійтися без клавіатури, миші і килимка? Можна, можливо! Але принесе це сумнівні зручності. Замість клавіатури можна використовувати екранну версію (що сповільнить процес в десятки разів), а без килимка можна і зовсім обійтися. З маніпуляторами все простіше, їх можна замінити трекболи, тачпадом, але для мільйонів користувачів миша залишається самим звичним варіантом. Щоб відповісти на питання, навіщо потрібні клавіатури, миші і килимки, ознайомимося з їх видами і виконуваними функціями.
Все, що потрібно знати про клавіатуру
Клавіатура - це периферійний пристрій, що підключається до стаціонарного комп'ютера або є вбудованої частиною самостійного обладнання (ноутбука). Клавіатура виглядає як комплект розташованих в певному порядку клавіш для управління або введення даних. Стандартна конструкція включає 101-106 функціональних кнопок. Клавіатура виконує функції:
ручного введення інформації;
формування спеціальних команд;
перемикання між елементами екрану у вікні або на робочому столі;
переміщення по пунктах меню;
редагування та видалення тексту;
перемикання режимів роботи в деяких програмах.
А також інші дії, закладені в кожну клавішу і їх комбінації. Найбільш поширені види клавіатур по типу підключення:
провідні (використовують USB-порт, роз'єм PS / 2);
бездротові (використовують радіопередавач або bluetooth).
За принципом роботи:
Мембранні. Такі клавіатури використовують мембрану з гумовими перемикачами. Вони дешевші за вартістю, відрізняються тихою роботою, але менш довговічні.
Механічні. Представляють окремий механізм під кожною клавішею. Клацання супроводжуються характерним звуком, краще тактильні відчуття і якість набору. Клавіатури більш зносостійкі, але вище за ціною.
За типом конструкції:
класичні;
гнучкі (гумові);
ергономічні (використовують форму, підлаштовуватися під природне положення рук);
віртуальні (сенсорні).
За специфікою:
ігрові;
дизайнерські;
мультимедійні;
проекційні;
з підсвічуванням.
Перед вибором визначитеся з метою. Якщо ви підбираєте пристрій для офісної роботи, то вам підійдуть провідні клавіатури. Якщо ви часто буваєте в робочих поїздках - зупиняйтеся на гнучкій або бездротової моделі, а для постійної роботи з цифрами вам не обійтися без цифрового блоку. Краще вибирати клавіші з лазерним друком - вони не стираються з часом, а також звертайте увагу на наявність необхідних роз'ємів.
Миші і їх особливості
Комп'ютерна миша - це пристрій для управління курсором і установки команд комп'ютера. Традиційний маніпулятор має компактну форму, підлаштований під вигин долоні, дві функціональні кнопки і колесо прокрутки. Миша потрібна для виконання основних маніпуляційних дій:
виділення документа;
активного переміщення;
виклику контекстного меню;
вертикальної і горизонтальної прокрутки сторінки;
копіювання, переміщення, видалення файлів;
запуску програм;
зміни масштабу сторінки, що переглядається.
Сучасні моделі знаходять модифіковані форми, доповнюються новими кнопками і функціями. Наприклад, для людей зі слабким зором можна включити режим відображення сліду проходження миші. Миші класифікують за призначенням:
для стаціонарних ПК (у них більше габарити і провідний інтерфейс);
для ноутбуків (їм характерна компактність і спрощена конструкція);
ігрові (мають програмовані кнопки, функцію регулювання ваги).
За типом з'єднання:
провідні (підключаються через USB);
бездротові (використовують Bluetooth або Wireless).
За типом сенсора:
Оптичні. У ролі підсвічування використовується світлодіод. Такі гаджети не вимогливі до поверхні, коштують дешевше.
Лазерні. Як підсвічування використовують напівпровідниковий лазер, можуть працювати навіть на склі та дзеркалах. Відрізняються суперточна, коштують дорожче.
За наявності додаткових елементів:
з другим коліщатком прокрутки;
з підсвічуванням;
з можливістю нахилу;
з кнопкою збільшення окремої ділянки на екрані.
За типом конструкції:
механічні;
сенсорні (з відсутністю кнопок);
індукційні (вимагають спеціальний інтерактивний килимок-планшет);
гіроскопічні (управляються по повітрю).
При роботі за стаціонарним комп'ютером вам немає сенсу переплачувати за бездротовий гаджет і можна зупиниться на дротовому. Якщо ж ви віддаєте перевагу працювати в офісі і вдома звичним девайсом або часто виникає необхідність перемикання від одного пристрою до іншого, тоді бездротова миша стане кращим варіантом. Перед покупкою протестуйте форму мишок, вибравши зручний варіант хвата. При замовленні в інтернеті ви будете знати, яка форма вам точно підходить.
Чи обов'язково купувати килимки?
Килимок для миші не потребує представлення, але ми нагадаємо, що він являє собою робочу поверхню для комфортної роботи маніпулятора. Класичні механічні моделі потребують наявності килимка, так як кулька курсору може проскакувати на непрофільних поверхнях. Але механічні миші «кануть в лету», а їм на зміну прийшли лазерні і оптичні моделі, які не потребують килимку. Але навіть для них доцільно купувати підкладку, щоб уникнути подряпин на столі, стирання ніжок мишки. Від килимка залежить:
точність позиціонування курсора;
м'якість ходу миші;
плавність рухів;
швидкість переміщення.
Розрізняють килимки по матеріалу:
пластикові (забезпечують швидке ковзання);
тканинні (зручні при транспортуванні, мають приємні тактильні відчуття);
пробкові (екологічні, але з високим рівнем тертя);
шкіряні (швидко стирають верхній шар);
гумові (не ковзають);
металеві (орієнтовані на геймерів).
Для полегшення напруги в суглобах кисті зустрічаються килимки з силіконовими, гелів наповнювачами. Вдосконалений аксесуар може бути:
з підсвічуванням;
з бездротовою зарядкою;
з USB-роз'ємами.
Головна порада при виборі килимка - не економити. Неякісні матеріали здатні протиратися, морщитися, вбирати пил. Звертайте увагу на склад: повністю синтетичні волокна будуть менш гігієнічні. Для офісної роботи підбирайте однотонні моделі або з малюнком, що повторюється - вони точно позиціонують курсор.
Звичайні та геймерські: чи є різниця?
Чи може геймер заощадити, купивши бюджетну офісну периферію? Якщо за це він готовий розплатитися результатами, то може. Клавіатури, миші та килимки для ігроманів дійсно відлякують вартістю, але розумні виробники не дарма подбали про окремому сегменті пристроїв, оскільки їх специфіка відрізняється від звичайної. Розберемося в різниці найбільш важливих для гравця аксесуарів:
Миша. Це головний атрибут геймера, здатний вплинути на перемоги і поразки. Якщо в офісній роботі ми можемо звикнути до незручностей, то для гравця важлива ергономічність з першого дотику. Ігрові миші мають програмовані кнопки (з різними варіантами кількості і розташування), можливість настройки дозволу. Крім внутрішньої начинки, вони відрізняються яскравою зовнішністю.
Клавіатура. Ще одне основне «знаряддя» баталій. Геймери воліють механічні пристрої за довговічність і високу точність. В ігрових клавіатурах також є функція програмування клавіш, коли на одну кнопку можна задати комбінацію команд, виграючи час у противника. Гравець може налаштувати підсвічування на певні кнопки для швидкого їх знаходження.
Килимки. Ігрові підкладки впливають на результат в парі з мишею і діляться на два типи: Speed (для максимальної швидкості), Control (для стабілізації курсора). Плюси є у обох видів, вибір залежить від мети гравця. Для повного контролю робочої поверхні серед геймерів популярні великі тканинні килимки, що покривають зону миші і клавіатури.
«У людині все має бути прекрасним» - писав великий Чехов, «і все, до чого він торкається, теж» - додамо ми. Якісна техніка приносить не тільки естетичне задоволення, а й істотно впливає на ефективність взаємодії з нею. І головний критерій тут не ціна, а відповідність моделі твоїм цілям і очікуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Типи моніторів