Що таке технологія eSim?
Що таке e-SIM? Коли ми купуємо новий смартфон, насамперед вставляємо в нього SIM-карту, саме вона дозволяє повною мірою користуватися спектром послуг, що надаються мобільним оператором. Поступово SIM-картки ставали дедалі менше за розміром. А зараз на зміну фізичній сім-карті прийшла технологія e-SIM, завдяки якій не доведеться йти в магазин, щоб змінити тарифний план чи мобільного оператора.
Дещо з історії SIM-карт: від кредиток до Nano SIM
SIM-карта була впроваджена з появою мереж 2G, а її головним завданням стало спростити ідентифікацію абонентів мережі. Абревіатура SIM (Subscriber Identity Module) розшифровується як модуль ідентифікації абонента. Завдяки появі цього стандарту вперше розділилася ідентифікація абонента і апарату (раніше абонента ідентифікували не по сім-карті, а по заводському номеру телефону).
Ми впевнені, що багато хто навіть не замислювалися, чому звичайна сім-карта називається Mini SIM. Вся справа в тому, що раніше сім-карти були розміром з банківську карту, вона вставлялася в телефон, і з нього можна було дзвонити. Вперше сім-карту розміром з банківську карту (85 × 54 мм) зменшили до формату mini SIM (25 × 15 мм) в 1996 році. Даний стандарт використовується на ринку вже довгий час, але його поступово витісняють інші:
- Micro SIM,
- Nano SIM.
Здебільшого нові формати SIM-карт з'явилися завдяки компанії Apple. Сім-карта формату Micro SIM (15 × 12 мм) вперше була встановлена в iPhone 4 в 2010 році, а через два роки з'явився формат nano SIM (12,3 × 8,8 мм), який використовувався в iPhone 5. На сьогоднішній день формат Nano SIM є світовим стандартом і використовується в більшості сучасних пристроїв.
А тепер SIM-карти успішно замінює технологія eSIM, тому пропонуємо розібратися: що таке e-SIM, як вона працює та які переваги віртуальної сім-картки.
Технологія eSIM: що це і в чому її переваги перед звичайною сім-картою?
eSIM — SIM-картка, вбудована в материнську плату гаджета. Для тих, хто цікавиться, що таке єсім і як це працює, цікаво буде дізнатися, що працює вона в тих же мережах, як і звичайна сімка. Різниця для користувача полягає в початковому налаштуванні та перенесенні номера та тарифу.
Процес налаштування eSIM залежить від виробника та моделі вашого пристрою. Але і для iPhone, і для Android потрібно отримати QR-код від свого оператора, який можна сканувати на своєму гаджеті. А після цього завершити налаштування eSIM, дотримуючись інструкцій на екрані. За часом це займає кілька хвилин.
Переваги eSIM перед звичайною сім-картою
Головна відповідь на питання, для чого потрібна єсім, полягає у зручності для користувача. На відміну від звичайних SIM-карток, які потрібно замінювати в телефоні при зміні оператора або при переїзді в іншу країну, технологія eSIM дає нові зручності та переваги:
- Мініатюрний розмір. Завдяки вбудованій eSIM у телефоні з'являється додаткове місце для модуля камери більшого розміру або акумулятора більшої ємності.
- Відсутність необхідності встановлення. Вам не потрібно витрачати час на пошук та купівлю сімки, не потрібно відкривати кришку гаджета, щоб вставити eSIM, як класичну SIM-карту, — вона відразу встановлена у пристрої.
- Гнучкість. За допомогою ЄСІМ можна легко перемикатися між операторами мобільного зв'язку, не змінюючи SIM-картку. Це зручно, якщо ви часто подорожуєте до інших країн або коли у вашому регіоні є кілька операторів із найкращими тарифами та умовами.
- Віддалений доступ. Якщо ви використовуєте смарт-годинник з eSIM, ви можете залишити свій смартфон вдома. eSIM бере на себе всі функції мобільного телефону класичної SIM-картки.
- Одна eSIM на усі гаджети. Замість окремої SIM-картки для кожного пристрою (наприклад, для телефону та планшета) ви можете використовувати одну і ту ж eSIM для всіх пристроїв.
- Безпека. Оскільки eSIM знаходиться всередині пристрою, її складніше вкрасти чи підмінити, ніж фізичну SIM-картку.
- На ринку вже великий вибір пристроїв, сумісних з технологією eSIM: Айфони, смартфони, планшети та ноутбуки, розумні годинники і навіть дрони (тільки тссс…).
Технологія eSIM підтримує функцію Dual SIM (дві сімки). Так, на iPhone, які підтримують eSIM, можна використовувати дві активні SIM-картки. У нових смартфонах із технологією eSIM найчастіше використовується комбінація nano/eSIM.
Смартфони та інші гаджети, які підтримують технологію eSIM
Першопрохідцем, вдало впроваджують eSIM в свої гаджети, була південнокорейська компанія Samsung, яка представила в 2016 році smart-вотч Gear S2 Classic 3G. Слідом пішла і компанія Google, реалізувавши eSIM в телефонах Pixel 2/2 XL і Pixel 3/3 XL, але з невеликим умовою: технологія реалізується через спеціальну службу Google Fi (віртуальний оператор мобільного зв'язку) . Також eSIM підтримується в смарт-годинах Huawei Watch 2 і планшеті-трансформаторі Microsoft Surface Pro 5-го покоління.
Активним просуванням технології eSIM в маси займається компанія Apple. Яблучна корпорація створила фірмовий сервіс Apple SIM, який являє собою сім-карту, незалежну від мобільних операторів. Що це дає користувачеві? Він може змінювати мобільного оператора і тарифний план через налаштування пристрою - витягувати і змінювати сім-карту не потрібно. Спершу для таких сімок використовувався стандартний слот, але через деякий час випустили iPad з технологією Apple SIM, а в смарт-годинах Apple Watch третього покоління була вперше використана технологія eSIM. На сьогоднішній день ця технологія реалізована і успішно працює в останніх флагмани Apple:
Технологія eSIM в Україні
Технологію eSIM в Україні запустив ще 2019 року оператор ТріМоб. На даний момент оператор не затребуваний і технологію підхопили та успішно розвивають популярні українські компанії: Vodafone, Lifecell та Київстар.
Скористатися технологією та оцінити її переваги можуть власники таких гаджетів:
- iPhone
- iPad
- Apple Watch
- Смартфони Google
- Смартфони Samsung
- Смарт-годинник Samsung
- Смартфони Huawei
- Смартфони Motorola
Як бачите, практично у всіх флагманських моделях смартфонів є eSIM. Щоб повністю насолодитися плюсами цифрової технології, купуйте сертифіковані гаджети в інтернет-магазині Stylus.
Підписуйтесь на наші новинні розсилки та Телеграм-канал, щоб першими дізнаватися про цікаві події у світі розумних пристроїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: