Як жити в мирі з сусідами?
В цьому році ми вперше відзначаємо Європейський День сусідів, що випадає на 31 травня. Його святкування поступово набирає обертів, встигнувши втягнути більше 50 країн і 30 мільйонів людей з різних континентів. А все тому, що за радістю свято несе важливу місію об'єднання людей, мирного співжиття, порятунку від самотності та самоізоляції. У цій статті розповімо, як правильно зустріти День сусіда і як жити у взаєморозумінні з людьми.
"Давайте жити дружно!"
Сучасне суспільство відвикло від живого спілкування і прояву інтересу до людей, які живуть поруч. Ми спускаємося по одній сходах, стикаємося в ліфті, але проходимо повз, не запитавши: «Як у вас справи?». Ми вважаємо це за настирливість, втручання і сприймаємо питання сусідів з обережністю. Але норма чи то, що люди, які проживають життя на відстані 40 см цегляної стіни, соромляться заговорити один з одним? Атанас Періфан вирішив, що немає, і вперше провів святкування Дня сусідів в 1990 році, зібравши на вулиці Парижа 10 тисяч жителів. Після придбання національного масштабу і приєднання ряду сусідніх країн, свято стало європейським. Зараз він відзначається в останню п'ятницю травня і несе ідею примирення, єднання і згуртованості. Метою Дня сусіда є не тільки налагодити відносини з людьми, що живуть поруч, але і побудувати соціальні зв'язки в глобальному сенсі, борючись з відчуженням і ізольованістю. Їх причиною можуть бути сварки, ворожі відносини, неприязнь. Європейський День сусіда - прекрасний привід згладити їх і краще зрозуміти один одного. Але як їх уникнути спочатку?
Кілька практичних порад про те, що потрібно робити для мирного життя з сусідами:
запросити їх на новосілля;
рівноцінно розділяти відповідальність по догляду за будинком;
при конфліктній ситуації ставити себе «на місце сусіда»;
замість скандалу використовувати довірчий діалог;
заздалегідь попереджати сусідів про ремонт і часу його проведення;
вибачатися за тимчасові незручності (гучну вечірку, загораживание проходу, зберігання в під'їзді речей);
проявляти турботу про комфорт;
докладати спільні зусилля для спільних цілей (обладнати дитячий майданчик, поміняти вхідні двері, облагородити територію);
бути готовим до взаємовиручки.
Крім того, рекомендуємо разом піти на День сусіда, обговорити нагальні проблеми, влаштувати веселе застілля і повернутися додому з хорошим настроєм! Щоб спілкування було ефективним, допоможуть досвідчені психологи, що відкривають секрети успішного існування в суспільстві. Приємного ознайомлення!
Спокій тільки спокій!
Для контролю конфліктної ситуації потрібно запастися резервом самовладання, що допомагає тверезо подивитися на проблему. В емоційному напруженні ми витрачаємо зайві сили, ресурси і час, підриваємо здоров'я. Нервозність не знаходить правильних рішень і є зайвою в непоправних ситуаціях. Подивитися на реальність допоможе книга «Зберігайте спокій. Щоденна інструкція по вирішенню проблем »від видавництва Наш формат. Книга вчить направляти зусилля на вирішення труднощів, а не навпаки, описує унікальну техніку розподілу негативної, позитивної енергії. Після прочитання ти навчишся справлятися з емоціями, спокійно реагувати на конфлікти. У разі розбіжності з сусідом не використовуй метод «а він перший почав», покажи, що рівновага і продуманість перемагають. Про це розповість американський письменник Р. Холідей і літературний агент С. Генсільман.
Розкладаємо все «по поличках»
Книга Карен Прайор «Do Not ричите на собаку! Книга про дресирування людей, тварин і самого себе! »- креативне посібник по перевихованню близьких, родичів, друзів, домашніх вихованців і самого себе. Ця книга про те, як не бурчати на чоловіка і перестати лаяти сусіда за гучну музику, як позбавити оточуючих від шкідливих звичок і не дратуватися через дрібниці. Дресирування автор підносить через закони підкріплення, ефективно впливають на звичне поведінку. Зміни - це легко і безболісно, потрібно лише позбутися нетерплячості і грубості, не переходити в стадію атаки, якщо все пішло не за планом. Посібник навчить надходити так, як хочеться, без маніпуляції і шантажу. Книга стала миттєвим бестселером і допомогла мільйонам людей поліпшити взаємини з оточуючими.
Геть метушню
Уміння жити справжнім - це мистецтво. Його секрет в усвідомленості всіх дій. Заварюючи чай - думай про чай, проводячи час з друзями - насолоджуйся спілкуванням. Перебувати тут і зараз, продумано виконувати завдання дня і контактувати з приємними людьми - основні закони комфортного життя. Принцип хюгге, що означає в перекладі «форму повсякденного єдності», укорінився в данській культурі, ставши синонімом щастя. Хюгге вчить не тривожиться ще не настали майбутнім, не засмучуватися через дрібниці, відчувати затишок і благополуччя, принесені задоволеністю, відсутністю переживань. Будинок, в якому не поспішають, а ввечері розпалюється камін і улюблені люди збираються послухати його пощёлківанія за келихом глінтвейну - це хюгге. Повністю відкрити техніку скандинавського щастя, назавжди змінивши життя на краще ти зможеш з книгою «hygge. Мистецтво жити тут і зараз »від Л. Томсен. Автор ділиться рекомендаціями отримання задоволення від буденних справ, щирого сприйняття навколишнього середовища.
Підступність кам'яних джунглів
Міський житель не здогадується про небезпеки, що підстерігають його за кожним поворотом. Перебуваючи в оточенні бетону та асфальту, ми більше віддаляємося від природного середовища проживання, отримуючи прихований вплив на психіку. Автор книги «Психологія міста. Як бути щасливим у мегаполісі »П. Кідуелл стверджує, що міська суєта і неправильні архітектурні рішення здатні викликати страхи і комплекси. Письменник розповість, чому в одних будинках ми відчуваємо комфорт, а від інших хочеться бігти, як бетон, камінь, цегла впливають на наші думки. Багатоповерхові будинки, відсутність простору змінюють поведінку городянина, роблять його тривожним, обмеженим, замкнутим і байдужим. Стаємо ми черствіший через штучного середовища і як жити в гармонії з простором? Відповіді ти знайдеш у книзі британського психолога, члена Королівської колегії психіатрів. Познайомившись з психологією архітектури, ти навчишся жити в мегаполісі, уникаючи стресів і знаходити спільну мову з сусідами по сходовій клітці.
Подорож поверхами настрою
Людина - це цілий всесвіт, значить, йому властиві різні емоції, викликані досвідом, подіями та обставинами. Наш настрій змінюється від щастя до повного падіння духу, нагадуючи поїздки в некерованому ліфті. Як зробити так, щоб він став керованим і як залишатися на верхніх поверхах? Бажаючим підпорядковувати скачки настрою нагоді видання «Ліфт настрою. Навчіться керувати своїми почуттями та емоціями »від всесвітньо відомого письменника і коуч-тренера Л. Сенна. Унікальні технології самопізнання навчать контролювати почуття, не затримуючись на нижніх рівнях «будівлі». Автор показує, що в житті все тимчасово, і цокольний поверх обов'язково зміниться прекрасною панорамою на місто з висоти хмарочоса.
«Важко бути хорошим сусідом у поганому сусідстві» - писав Вільям Касл. Не чекай доброго ставлення, якщо ти не віддаєш його на місце, адже тільки відшукавши світ в собі, ти навчишся знаходити спільну мову з іншими. Описані допомоги стануть незамінними вчителями в спілкуванні і допоможуть зруйнувати стіни між людьми, намальовані в твоїй фантазії. Зроби крок першим і будь упевнений, тобі дадуть відповідь взаємністю!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Друкована продукція і електронні: «за» і «проти»