Особливості вибору туристичного рюкзака
Правильно підібраний туристичний рюкзак - це не тільки твій комфорт під час подорожі, але ще і здорова спина. Через свою недосвідченість деякі туристи купують рюкзаки розрекламованих брендів, не звертаючи увагу на важливі деталі, що призводить до розчарування у виборі. Щоб з тобою такого не сталося, ми розповімо кілька важливих Лайфхак, які ще нікому не завадили у виборі хорошого туристичного рюкзака.
Каркасний або безкаркасний рюкзак?
Якщо ти регулярно ходиш в походи і у тебе здорова спина, можеш знайти собі безкаркасний рюкзак. Він легше моделей з каркасом, його можна згорнути в компактний згорток і коштує він відносно недорого. Плюси безкаркасних рюкзаків:
легкі: важать удвічі менше каркасних моделей;
компактні: можна згорнути до компактних розмірів;
недорого коштують.
мінуси:
маленький асортимент моделей великого обсягу;
погано тримають форму;
відчувається дискомфорт, якщо вага рюкзака великий;
не можна регулювати навантаження на плечі і пояс.
Якщо у тебе проблеми зі спиною або ти новачок в туризмі, краще вибрати каркасну модель рюкзака. Вироби невеликого обсягу мають пластикові вставки, а великі рюкзаки оснащуються дугами з дюралюмінію або іншого матеріалу легкого сплаву.
Переваги каркасних рюкзаків:
навантаження на спину розподіляється рівномірно;
дозволяє розвантажити плечі і пояс;
можна носити тривалий час - спина і плечі не втомляться;
широкий асортимент моделей.
недоліки:
велику вагу - близько 3-4 кг;
висока вартість;
не можна компактно упакувати (скрутити).
Для початківця туриста кращим вибором стане рюкзак з каркасом, незважаючи на його високу вартість. Переваг у даного виду більше, до того ж ширше асортимент.
Який обсяг рюкзака вибрати?
Місткість рюкзака вимірюється в літрах. Найменші рюкзаки мають обсяг до 15 літрів, їх зручно використовувати як ручну поклажу для перенесення смартфона, зарядного пристрою, гаманця, документів, пляшечки з водою, парасольки, карти, путівника. Але такого рюкзака буде мало для інших речей, тому він швидше буде додатковим багажем до валізи.
Вирушаючи в похід на 1-2 дня, тобі буде достатньо туристичного рюкзака на 20-35 літрів. Цього вистачить для особистих речей, аптечки, перекусу, води, взуття.
Для походу тривалістю до 4 днів краще взяти рюкзак об'ємом 35-55 літрів - туди поміститься все найнеобхідніше. Такі моделі вибирають альпіністи, рятувальники, тому місткість рюкзаків говорить сама за себе.
Оптимальна місткість похідного рюкзака на 5-7 днів - 55-100 літрів. Сюди поміститься все, що хочеш і ще трошки: спальник, казанок, їжа, намет, каремат і інші речі.
Для походів тривалістю від 20 днів і більше існують спеціальні рюкзаки для експедицій об'ємом до 150 літрів. Такі моделі до відмови можна забивати речами і їжею, але ми не рекомендуємо це робити, тому що йти буде важко.
Спинка туристичного рюкзака
Найбільш бюджетний варіант - рюкзак зі спинкою з двох прутів, зроблених з легкого металу. Він стане відмінним вибором для дводенного походу з мінімальним набором речей і їжі.
Туристам з проблемною спиною краще вибрати варіант з ортопедичною спинкою, вона повторює будову хребта і навантаження на спину розподіляється рівномірно.
Високою якістю відрізняються рюкзаки з поясний системою VariFle - спинка, виконана з двох рухомих склопластикових «крил». Відмінний варіант, якщо ти зібрався підкоряти рельєфні місцевості і твій рюкзак важить багато.
Матеріал рюкзака - водонепроникний і ветронепродуваемая
Міцний і водонепроникний матеріал - ось, що потрібно більшості туристів. Вибирай рюкзак з:
Нейлону - швидко сохне, відрізняється міцністю і стійкістю до зношування.
поліестер - стійкий до ультрафіолету, менше розтягується при намоканні і не схильний до стирання.
Тканини Oxford - має особливий спосіб сплетіння волокон, які утворюють міцну матерію, стійку до навантажень.
Тканини Rip-Stop - в неї вплітають проміжну товсту нитку, яка потрібна для стійкості вироби до розривів. Усередині рюкзаки з тканини Rip-Stop мають полімерний шар, що оберігає вміст від промокання.
Захищає рюкзак від намокання поліуретанове покриття, його наносять на внутрішню стінку вироби. Наявність такого покриття важливо в місцях розташування блискавок і швів. Важливу роль відіграє щільність матеріалу, вона позначається цифрами з латинськими буквами: 550D або 420D. Чим вище число, тим щільніше тканина, а значить рюкзак прослужить довго і швидко не порветься.
Важливим критерієм вибору є міцність дна рюкзака. Дно має бути щільним, мати додаткове посилення, щоб рюкзак зміг витримати велике навантаження і не прогинався під вагою вмісту. Крім цього, матеріал дна рюкзака повинен бути стійким до забруднень і простим в очищенні.
Зручність у деталях: корисні «примочки»
Чи не стануть зайвими:
Кармани. Можна покласти документи, гроші, пляшечку з водою, дощовик, гребінець, люстерко і інші дрібні штучки, щоб вони завжди були під рукою. Оптимальний варіант - дві кишені спереду, два з боків і пара внутрішніх кишень для документів, квитків, грошей.
Вантажний пояс. З ним можна перенести до 60% ваги рюкзака на стегна. З вантажним поясом рюкзак фіксується на спину і не розгойдується. Відмінним вибором стане широкий пояс із застібкою, яку в екстреному випадку можна швидко розстебнути.
Зовнішні підвіски. Підвісити льодоруб, казанок, кросівки сушитися - для таких ситуацій підвіски дуже навіть знадобляться.
Перевір якість фурнітури! Вона повинна бути виконана з алюмінію, але не з пластику, ну або це повинен бути міцний якісний пластик (duraflex). Блискавки повинні добре працювати, не заїдати, а «собачка» - рухатися з деяким зусиллям, інакше буде швидко роз'їжджатися.
I> blockquote>
Кілька Лайфхак від stylus.ua
Щоб рюкзак був на 100% ідеальним, зверни увагу на такі деталі:
Регульована спинка - рюкзаки з регульованою спинкою дозволяють індивідуально відрегулювати стандартні параметри рюкзака.
Для літніх походів і велосипедних прогулянок вибирай рюкзак з увігнутою спинкою, з нею твоя спина буде менше пітніти, а навантаження на хребет буде розподілятися рівномірніше.
Лямки повинні бути міцними і товстими - тонкі будуть упиватися в плечі, незручно нести великий вантаж.
Рюкзаки з пов'язки лямками істотно полегшать важку ношу.
Щоб вміст рюкзака не впирається тобі в спину, краще вибрати модель зі спинкою, де в якості матеріалу використовується спінена гума або EVA-піна. Такі матеріали захистять твою спину від випирають предметів.
Бажаємо вдалого вибору і хороших подорожей!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як правильно вибрати намет?