типи моніторів
Вибирати монітор потрібно залежно від типу завдань, які плануєте на ньому вирішувати, адже у кожного екрану своє призначення. Існують монітори для ігор, для роботи з графікою і просто для щоденного користування. Всі вони відрізняються характеристиками і, відповідно, вартістю. Ми не рекомендуємо вистачати перший-ліпший дешевий монітор, краще спершу вивчити чим відрізняються пристрої і що формує прайс конкретної моделі, а потім робити свій вибір.
Ігрові монітори
Вибір ігрового монітора - непросте завдання, адже геймеру потрібно все і відразу: велика діагональ, високоякісне зображення, відмінна деталізація, швидкий відгук і частота зміни кадрів. При цьому хочеться не сильно розоритися на покупку.
Діагональ і дозвіл
Для повного занурення в ігровий процес краще вибирати монітори діагоналлю від 21 до 32 дюймів. Менше брати безглуздо, більше - надто, при діагоналі більше 32 '' доведеться постійно вертіти шиєю, а вартість монітора буде занадто високою. Оптимальним варіантом вважається діагональ 23-24 дюйма.
Якщо говорити про дозвіл екрана, то HD-монітором геймера не здивуєш. Хорошим варіантом стане монітор Full HD (1920х1080 пікселів) при діагоналі до 24 ''. Якщо розмір екрану більше 25 '', вибирай здатність 2560 × 1440 (Quad HD) і вище. Кращим варіантом стане 4К-монітор, але його вартість в порівняння з Full HD і Quad HD занадто висока, та й купувати екран 4К є сенс, коли у тебе дуже потужний комп'ютер, що дозволяє в повній мірі оцінити переваги такого дозволу. Якщо все ж хочеться 4К-монітор, придивися до моделі ViewSonic VX3211-4K-MHD (VS17425), тут є все, що повинно бути у ігрового монітора.
Тип матриці
Для ігрового монітора кращої матрицею стане IPS, вона пропонує реалістичну передачу кольору, 178-градусний кут огляду. IPS-матриця регулярно поліпшується і сьогодні існує в таких модифікаціях:
AH-IPS - з поліпшеною передачею кольору і низьким енергоспоживанням.
S-IPS - з поліпшеним часом відгуку, що важливо для геймера.
Купувати монітор з матрицею TN не рекомендуємо, це застаріла технологія з мінімальним кутом огляду, поганий передачею кольору, хоч і швидким часом відгуку.
Час відповіді
Даний параметр вказує, яка кількість часу буде потрібно монітора для зміни кадру. Хорошим показником вважається 5 мс. На моніторах з більш високим часом відгуку зображення може залишати слід, розмазуються. Для ігор ідеальним варіантом будуть екрани з відгуком 1-2 мс, з таким показником можна назавжди забути про затримки кадрах або підвисань картинки. Відмінним варіантом для ігор стане монітор Acer 27 "Predator XG270HUomidpx з часом відгуку 1 мс і технологією FreeSync, про яку піде мова далі.
Частота оновлення екрану і технології G-SYNC і FreeSync
Для плавної передачі руху потрібна висока частота оновлення. Більшість моніторів мають частотою оновлення 60 Гц, цього досить практично будь-якому користувачеві для виконання базових завдань. Якщо говорити про геймерських моніторах, то краще брати моделі з частотою 140 Гц для максимально плавного ігрового процесу.
Творці дискретних відеокарт NVIDIA і AMD пропонують користувачам фірмові технології G-Sync (NVIDIA) і FreeSync (AMD), вони візуально збільшують плавність рухів, запобігають розриви зображення.
Покриття екрану
Сьогодні можна купити монітор з двома типами покриття: матовим і глянсовим. У чому відмінності:
Глянцеві монітори - характеризується природною передачею кольору, насиченими кольорами, але під час роботи на такому екрані видно відблиски від світла або сонця.
Матові монітори - мають покриття антивідблиску, за таким екраном комфортно працювати навпаки сонця і при яскравому світлі.
Підсумуємо, кращими характеристиками для ігрового монітора будуть:
дозвіл Full HD або 4К, діагональ 24-32 '';
матове покриття, матриця IPS;
час відгуку до 5 мс;
частота оновлення 140 Гц.
Монітори для графіки та дизайну
Такі монітори купують фотографи для обробки фото, архітектори і дизайнери для створення макетів, графіків, схем і таблиць. Найголовніше для таких екранів - реалістичність передачі кольору, оскільки ніхто не хоче отримати червоні особи на фотознімку або синю траву.
Колірний обхват і тип матриці
Колірний обхват допоможе зрозуміти, наскільки хороший монітор для роботи з графікою:
sRGB - мінімальний охоплення колірної гами, необхідний для роботи з графікою;
Adobe RGB - стандартний колірний обхват, який підтримують більшість професійних моніторів;
NTSC - сучасний колірний обхват, що пропонує самі реалістичні і різноманітні кольори.
Монітор LG 27UD88-W охоплює більше 99% колірного простору sRGB, гарантуючи широкий колірний діапазон і точну передачу кольору. Технологія Color Calibration Pro забезпечує максимально точні кольору, функція Black Stabilizer стабілізує чорний колір на зображенні. Модель має дозвіл 4К, діагональ 27 '', підтримує функцію поділу екрана, яка дозволяє виконувати декілька дій одночасно.
Найбільш придатними матрицями для роботи з графікою є:
VA (vertical alignment) - характеризується відмінними кутами огляду, трохи поступається IPS якістю передачі кольору, зате контрастніше і краще передає чорний колір.
IPS (in-plane switching) - пропонує 178-градусний кут огляду, гарну передачу кольору.
Неперевершено чітким володіє монітор ASUS PA27AC діагоналлю 27 '', дозволом WQHD, з безрамковий корпусом. Він пропонує широкий колірний обхват, відмінну яскравість і сумісний зі стандартом HDR 10.
Діагональ і дозвіл
Тут все просто, чим більше екран, тим зручніше буде працювати - на великому моніторі ти зможеш розглянути максимум деталей і отримати реально класний результат, на який розраховував. Моделі діагоналлю від 32 '' до 40 '' - ідеальний варіант для професійного екрану. Вибираючи велику діагональ, і дозвіл потрібна висока. Найкращим вибором стане монітор 4К - 3840х2160 пікселів, гарантує ідеальну деталізацію навіть при максимальному наближенні. Формат HD неактуальний для професійних завдань, а формат Full HD підходить для моніторів діагоналлю до 23 '', але цього мало для роботи з графікою.
Швидкість реакції екрану
Час відгуку і частота оновлення не мають значення для професійного монітора, тут важливіше зосередитися на передачі кольору. Тому іноді час відгуку в екранах для графіки може досягати 8 і навіть 16 мс, але нехай тебе це не лякає, ти ж плануєш працювати з графікою, а не грати в ігри.
Ключові характеристики для професійних моніторів:
дозвіл 4К, діагональ до 40 '';
колірний обхват RGB і більше;
матриця IPS або VA.
Монітори для роботи і домашнього користування
Діагональ і дозвіл
Для роботи за комп'ютером вдома або в офісі найчастіше купують монітори діагоналлю 17-23 дюйма зі співвідношенням сторін 16:10. Оскільки тобі не потрібно буде грати в ігри або працювати з графікою, то і дозвіл можна вибрати кілька нижче. Дозволи HD досить для офісної роботи, де висока якість зображення не потрібно, а формат 1920 х 1080 (Full HD) підійде для домашнього користування, кіноперегляду.
Матриця і покриття монітора
РК-монітори використовують матрицю TNF, вона буває декількох підвидів:
TN - застаріла матриця з поганою передачею кольору, контрастністю і яскравістю, але хорошим часом відгуку. Монітори з матрицею TN коштують дешевше інших, але поступаються якістю передачі кольору.
IPS - володіє реалістичною передачею кольору, широкими кутами огляду.
MVA - відрізняється від попереднього варіанту більш високим рівнем контрастності, головний мінус - високий час відгуку.
Недорогий варіант для щоденних завдань - монітор AOC I2481FXH з матрицею AH-IPS, діагоналлю 23,8 ''. Особливістю моделі є технологія Flicker-Free, вона оптимізує яскравість, що знижує втому очей.
Вибираючи монітор, попередньо визначтеся з місцем установки. Якщо на нього не буде світити сонце або потрапляти штучне світло від лампи, можна заощадити і купити глянсовий монітор, в іншому випадку купуйте екран з матовим покриттям.
Наявність підставки
Корисною буде ергономічна підставка, що дозволяє налаштувати кут нахилу монітора, як у Samsung S22E390H. Крім цього, модель має різні порти і роз'єми для підключення додаткових пристроїв, накопичувачів. Порт HDMI дозволяє вивести картинку з екрану монітора на телевізор.
Рамки
Це скоріше характеристика зовнішнього вигляду, ніж технічна, але впливає на сприйняття відтвореного контенту. Ми рекомендуємо вибирати безрамкові панелі, оскільки монітори без товстих граней виглядає куди гарніше і естетичніше, ніж екрани з широкими рамками.
Основні параметри моніторів для щоденного користування:
дозвіл HD - Full HD, діагональ до 23 '';
матриця IPS або VA;
матове покриття екрану;
підставка, відсутність рамок.
Тепер ти озброєний крутими порадами щодо вибору монітора і точно зможеш купити те, що тобі потрібно. На нашому сайті можна швидко вибрати відповідний монітор, скориставшись фільтром характеристик.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?