Все про газонокосарках: особливості вибору та причини виходу з ладу
Навесні починає активно рости трава і цю проблему дачники і городники звикли вирішувати за допомогою газонокосарки. Але не всі знають, який потужністю повинна володіти дійсно якісна газонокосарка і як її вибрати, адже сучасним дачникам представлений широкий вибір пристроїв. Ми допоможемо вибрати газонокосарку, яка прослужить довго і зможе кожен раз радувати тебе красивим газоном.
Яку вибрати газонокосарку?
Щоб зрозуміти, яка газонокосарка тобі потрібна, спершу рекомендуємо ознайомитися з головними критеріями вибору. Знання технічних параметрів допоможе вибрати надійний агрегат, який прослужить довго і заощадить бюджет.
Ширина косіння
Від ширини косіння залежить, яку площу зможе обробити газонокосарка. Чим більше ширина, тим швидше прилад обробить ділянку. Якщо потрібно обробити невелику ділянку з різними перешкодами (лавою, низько провисаючими кущами), кращим вибором стане компактна модель з маленькою шириною косіння і невеликим корпусом. У важкодоступних місцях краще використовувати ручну мотокосу або електротріммер, а якщо дозволяє бюджет, купити райдер з косильною декою спереду.
Врахуй, рух обмежується лише мережевим шнуром, тому пристрої, що працюють від мережі, доцільно використовувати на невеликих ділянках.
Регулювання висоти скошування
У кожної людини своє індивідуальне бачення ідеально підстриженого газону. Зарослий ділянку, де трава дуже висока, іноді потрібно обробляти в кілька підходів, починаючи з найвищої точки зрізу і поступово опускаючись до потрібної висоти.
Існують газонокосарки з різними видами регулювання висоти скошування:
Незалежна (ручна) регулювання. Оператор повинен сам встановити висоту скошування на кожному колесі. Такий спосіб краще підходить для горбистих поверхонь, оскільки можна встановити висоту для кожного колеса окремо.
Центральне регулювання ще називається синхронної, оскільки всі колеса піднімаються і опускаються одночасно. Оператор по необхідності може регулювати висоту ножа під час роботи, не зупиняючи процес косіння. Такі моделі практичніше для нерівних горбистих місць - встановивши різні параметри на кожному колесі, ти отримаєш рівний і акуратний стрижений газон.
Режими газонокосарки
Кращий варіант - це пристрої 4 в 1, вони пропонують покосити, зібрати, викинути назад або убік, мульчування. У побутових моделях меншу кількість режимів, найчастіше вони тільки косять траву і збирають.
Тип газонокосарки
Якщо доводиться обробляти велику територію, купи кілька газонокосарок різних типів. Електрична або бензинова підійде для зарослих ділянок землі, механічна - для регулярного догляду за звичайною травою, триммер - для важкодоступній території.
Розміри травозбірника
Чим більше відділення для трави, тим рідше доведеться зупиняти роботу газонокосарки для спустошення травозбірника.
Режим руху
Існують самохідні і несамохідні моделі. Перші відрізняються високою вартістю, рухаються самостійно, їх не потрібно підштовхувати. Несамохідні пристрої позбавлені цих переваг, зате коштують дешевше.
Вибирай прилад залежно від ділянки, його поверхні, обсягу майбутніх робіт, кількості дерев і поруч розташованих клумб.
На що впливає потужність газонокосарки?
Від потужності двигуна залежить не тільки швидкість роботи ножів, але і можливість працювати з різними типами рослинності. Газонокосарки з найбільш високою потужністю легко справляються з наступними завданнями:
косіння густої трави;
видалення товстих стебел бур'янів;
косіння чагарників і коренів дерев, розташованих на землі.
Підбираючи потужність газонокосарки, пам'ятай, що чим більше і складніше робоча зона, тим потужнішим має бути прилад. Середній показник потужності - 600 Вт, але для масштабних робіт краще придбати модель потужністю від 1000 Вт.
Причини виходу з ладу газонокосарки
Втрата потужності газонокосарки
Буває, що газонокосарку зовсім неможливо запустити або вона втратила свою потужність. На це є свої причини:
Проблеми з харчуванням від мережі - поломка розетки, передавленной шнур.
Низька напруга або його перепади.
У газонокосарку потрапили камені, гілки або інші елементи, що заважають нормальному косіння. Подібні ситуації трапляються часто, оскільки після раптової зупинки через маленького камінчика, газонокосарка може зовсім не запуститися, доведеться звернутися в сервісний центр.
затупілась ножі і тепер вони не справляються з густою, високою травою. Рішення проблеми просте - потрібно заточити ножі.
Чому газонокосарка не збирає траву?
Якщо до газонокосарці підключений травосборник, потрібно його спустошити, а потім спробувати попрацювати пристроєм знову. Якщо косарка продовжила збирати траву, то проблема вирішена. Якщо газонокосарка не виконує жодних певні ділянки, причини наступні:
затупілась ножі - потрібно замінити або заново заточити ножі (можна це зробити в авторизованому центрі).
Оператор нерівно рухається по ділянці - вирішити проблему можна, виробивши оптимальну швидкість пересування оператора з ко
Чому газонокосарка вириває траву?
Коли газонокосарка почала рвати траву, потрібно:
В першу чергу перевірити ножі - якщо вони недостатньо гострі, вони будуть не різати, а рвати кінчики травинки.
Неправильне встановлення ножів, можливо, вони встановлені вістрям назад.
Ти встановив неправильну висоту зрізу для конкретної ситуації.
З нашими порадами ти легко підбереш правильну газонокосарку, яка прослужить довго і допоможе з року в рік створювати красиві газони.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Газонокосарка - як вибрати правильно?