Як вибрати портативну колонку?
Портативна колонка - це унікальний пристрій, що дозволяє завжди перебувати в супроводі улюбленої музики і ділитися їй з оточуючими. Організувати круту вечірку з друзями вдома, біля басейну або в заміському будинку з портативної колонкою не проблема. Крім цього, музику можна взяти з собою на пікнік або в похід. Головні козирі бездротової акустики - компактність і автономність, при цьому багато сучасних моделей видають дуже навіть пристойний звук. Ми розповімо, як вибрати бездротову акустику, яка підійде тобі на 100%.
Що таке портативна акустика?
Це бездротова колонка з вбудованою системою посилення звучання, призначена для відтворення аудіо з різних носіїв: планшетів, смартфонів. При прослуховуванні музики з мобільного гаджета синхронізація з колонкою здійснюється через Bluetooth або Wi-Fi, є і провідний спосіб зв'язку - за допомогою 3,5 мм роз'єму.
Портативна колонка складається з тих же компонентів, що і звичайна, плюс обов'язково оснащується акумулятором, який дає пристрою автономність. До того ж портативна акустика, як правило, має невеликі розміри, може оснащуватися ручкою для зручності перенесення, як Harman Kardon Go Play. На відміну від стаціонарних, портативні моделі завжди виконані в єдиному корпусі. Це дозволяє безпроблемно брати їх з собою на пікнік, використовувати вдома, брати на дачу, риболовлю, прогулянки на велосипеді.
Якими бувають компактні бездротові аудіосистеми?
На сьогоднішній день існує 3 варіанти компактних аудіосистем:
Моно. Моделі з одним випромінювачем, що володіють відмінною гучністю, але без технології об'ємного звучання.
Стерео. Колонки з двома і більше випромінювачами. Аудіо звучить яскравіше, чіткіше навіть при мінімальній гучності. Для отримання кращого звукового ефекту поекспериментуй з місцем установки пристрою.
2.1 - акустичні системи витримують потужні звукові хвилі, без проблем відтворюють важкий рок, метал з чіткою і точною передачею звуку, добре відчуваються баси. При бажанні можна влаштувати Open Air прослуховування.
Плюси і мінуси портативних колонок
Щоб переконатися в реальної необхідності покупки бездротової колонки, рекомендуємо вивчити переваги і недоліки таких систем. До переваг портативної акустики відносяться:
Зручність використання. Не потрібно підключати підсилювач.
Універсальність. Синхронізуються з сучасними пристроями на базі iOS і Android.
Компактність. За рахунок невеликих габаритів колонка не займе багато місця в рюкзаку, сумці, її можна встановити на велосипед, скутер і роз'їжджати по місту в супроводі улюбленої музики.
Автономність. Усередині пристрою знаходиться акумулятор, заряджається від розетки або PowerBank.
Великий асортимент дозволяє підібрати модель з оптимальним співвідношенням ціна-якість.
Мінуси у таких систем теж є. Час програвання музики обмежується терміном автономної роботи пристрою. З іншого боку, якщо у тебе є PowerBank, то нема про що переживати, можна завжди продовжити прослуховування ще на кілька годин. Якість звучання портативних колонок поступається Hi-Fi і Hi-End стандартам, але якщо ти не чекаєш від колонки висококласного звучання з ідеальними частотами, басами і найпотужнішим об'ємним звуком, то можливості портативної акустики на 100% задовольнять твої запити.
Вибираємо портативну колонку по 5 параметрам
Вартість бездротової колонки залежить від технічних параметрів обраної моделі, кількості роз'ємів, додаткового функціоналу. Рекомендуємо спершу визначитися з місцем використання акустики, а потім підбирати необхідні параметри - потужність, частотний діапазон, кількість динаміків і додаткові функції. Знання цих параметрів допоможе купити якісну портативну акустику, не переплачуючи за непотрібний функціонал.
Місце використання
Портативну колонку можна брати з собою завжди і скрізь, і це не новина! Але залежно від умов використання потрібно правильно підібрати габарити і вага. Наприклад, немає сенсу купувати Harman / Kardon Onyx Studio вагою 3 кг для їзди на велосипеді, як і нелогічно встановлювати будинку для галасливої вечірки Awei Y700 Bluetooth Speaker вагою 200 грам і потужністю 3 Вт. Рекомендуємо підшукати «золоту середину», наприклад, колонку JBL Boombox. Дана модель має режими прослуховування аудіо для дому та природи, що робить її універсальним вибором для будь-яких ситуацій.
Потужність
Даний параметр не впливає на якість звучання, але визначає рівень максимальної гучності. У бюджетних моделях оптимальним варіантом вважається 3-10 Вт, гучність звучання буде трохи більше, ніж в смартфоні. Середній показник потужності - 16-20 Вт, а справжні монстри на зразок Bang & Olufsen Beolit 15 Natural Champagne видають звук сумарною потужністю 70 Вт (2х35 Вт), що можна порівняти з мультимедійними стаціонарними акустиками. Моделі з сабвуфером будуть звучати ще голосніше (потужність сабвуфера враховується окремо). Враховуй, що чим вище потужність, тим швидше витрачається заряд акумулятора.
Частотний діапазон
Даний параметр визначає якість звуку - чим більше діапазон, тим краще звучання. Відтворення верхніх частот здійснюється в межах 10 000-25 000 Гц, і чим вище цей показник, тим соковитіше звучать «верхи». Діапазон відтворення нижніх частот - 20-500 Гц, чим нижче, тим природніше звучання.
Кількість динаміків і смуг
Якщо з кількістю динаміків питань не виникає - чим їх більше, тим природніше звучить колонка, то з смугами потрібно розібратися. Будь-яка колонка має випромінювачі з 1, 2 і 3 смугами. Колонки з 1 смугою вважаються бюджетними, вони стануть хорошим вибором для комфортного прослуховування музики або радіо під час відпочинку, але не для галасливої вечірки біля басейну. Бездротова акустика з 2 смугами і більше стане відмінним вибором для пікніка, відпочинку на пляжі, біля басейну або домашньої вечірки за рахунок солідного звуку.
Підтримка різних підключень
Тут все гранично просто і зрозуміло: чим більше роз'ємів в акустиці, тим більше девайсів можна підключити. Більшість сучасних пристроїв оснащуються портом USB, він дозволяє відтворювати музику з флешки. Наявність 3,5 мм роз'єму буде до речі для тих, хто любить слухати музику в навушниках, а слот під карту SD використовується для прослуховування аудіофайлів з карти пам'яті.
Ємність аккумулятору
Портативна акустика при всіх своїх численних перевагах має неприємну особливість - вона розряджається, як і будь-яка мобільна техніка. Чим більше ємність батареї, тим довше колонка пропрацює без підзарядки. Так JBL Flip 4 з акумулятором 3 000 мАг гарантує до 12 годин автономної роботи, а JBL GO 2 пропрацює всього 5 годин з акумулятором 730 мАг.
Захист від води
Колонки з захистом від вологи не бояться бризок, дощу, будь-який інший води. Деякі моделі навіть після падіння під воду продовжують нормально працювати. Наприклад, з JBL Charge 3 зі стандартом захисту IP67 можна без страху і побоювань плавати в басейні, з колонкою нічого не станеться. Але не рекомендуємо спеціально відчувати колонку на міцність.
Додаткові особливості портативних колонок
Сучасні колонки мають додаткові роз'єми і корисні функції, які можуть знадобитися:
Роз'єм USB - для відтворення музики з флеш-накопичувача (JBL Charge 3).
FM-приймач - дозволяє слухати радіо. Актуально, коли свій плейлист набрид або у компанії різні смаки. FM-приймач є у моделі Divoom Timebox Black.
Будильник - колонка задзвонить у вказаний користувачем час. У колонці Divoom Timebox mini крім будильника є ще секундомір, планувальник часу, табло.
Вбудований мікрофон - дозволяє відповісти на дзвінок прямо з колонки, не перемикаючись на телефон. Ця функція є у Sony SRS-XB01G Green.
Еквалайзер - дозволяє користувачеві самостійно налаштувати частоту діапазону для прослуховування кожного треку.
Бездротова акустика - це модно і зручно, вона дозволяє насолоджуватися улюбленими треками де завгодно, головне - зарядити акумулятор. З нашими порадами ти легко вибереш відповідну бездротову колонку, а завдяки широкому асортименту купити портативну акустику не складе труднощів.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Apple AirPods, Vava Moov 20, Qitech Coal Buds - вибираємо бездротові навушники