Вибираємо садовий обприскувач
Розвиток красивого і здорового саду неможливо без своєчасного поливу, що грає ключову роль в догляді за рослинами. За допомогою садового обприскувача можна не тільки живити їх, але і використовувати для профілактики від шкідників, обробляти пошкоджені комахами ділянки, боротися з хворобами. Сучасному садівникові представлений широкий вибір обприскувачів в різних конфігураціях. Який з них підійде саме тобі і як правильно його вибрати розповімо в цій статті.
Познайомимося з видами
Вибір обприскувача починають зі знайомства з видами. Рослини, що відрізняються по висоті, відстані і типу посадки вимагають різного підходу до конструкції пристрою. Також на типізацію впливає площа посадки, кількість необхідної для обробки території. Цілями використання можуть бути полив, зволоження, підгодівля, хімічне зрошення. Всі ці процеси вимагають чималої вкладення сил і енергії, які можна істотно заощадити за допомогою обприскувача.
пульверізаторной обприскувач - швидко і легко
Це найпростіший і компактний варіант, розрахований на кімнатні рослини або невеликі садові ділянки. Його зручно використовувати на відкритих городах, клумбах, в теплицях. Пульверізаторной обприскувачі мають невеликий обсяг - до 1 л. З його допомогою також зручно здійснювати точкове вкраплення на окремі частини рослини, щоб не зачепити хімікатами сусідню здорову зелень. У таких обприскувачах рідина викидається, коли людина натискає на важіль. Деякі моделі оснащені регулятором потоку рідини: мелкодисперсное розпорошення або струмінь. Переваги таких пристроїв:
цілеспрямована обробка;
транспортабельність;
дешева вартість.
Такі пристрої мають конкурентну ціну і не обтяжують зайвою вагою, що робить їх зручними для переміщення в будь-яку зону саду.
Помповий обприскувач - зручно і без переваги
Для обробки більшої площі необхідний достатній запас води, тому кілька разів поповнювати пульверизатор недоцільно. Для економії сил і часу придумали помпові обприскувачі, вони бувають компактними і продуктивними:
компактні пристрої йдуть з об'ємом резервуара 2-3 л;
продуктивні - 5-12 л.
У компактних моделях тиск в резервуарі нагнітається вручну за допомогою помпи: натискаєте на важіль, відкривається клапан і рідина розпилюється. У продуктивних помпових обприскувачах форсунки закріплені на довгій штанзі, яка за допомогою шланга приєднується до баку з рідиною. Довжина штанги коливається в межах 1-3 м, що дозволяє обробляти рослини в важкодоступних місцях.
Для зручного транспортування такі моделі оснащені спеціальним ременем для кріплення на плечі або за спиною. Обприскувачі даного типу користуються особливим попитом, так як вони досить ергономічні та можуть обробити до 30 соток городу.
Ранцевий обприскувач - все за один підхід
Об'ємні ранцеві обприскувачі підійдуть для обробки великої площі саду і городу до 50 соток без постійного поповнення води. Їх також називають важільними за те, що тиск накачується за допомогою важеля. В іншому принцип схожий з помповим, тільки тиск нагнітається не у всій ємності, а в маленькій внутрішньої колбі. Витрата води може варіюватися від 12 до 20 л.
Відмінною рисою даного виду обприскувача служить підвищена безпека людини при роботі з хімікатами, так як при розриві ємності людина захищена від бризок стінками зовнішнього резервуара. При виборі цього типу пристрою звертай увагу на розташування ручки, адже якщо ти лівша, тобі підійдуть моделі виключно зі знімним важелем. Ранцеві обприскувачі вимагають задіяння обох рук і утримування важкої ваги на спині протягом тривалого часу, проте забезпечують великий діаметр розпилення з єдиного заходу.
Вибираємо обприскувач за типом харчування
За типом харчування виділяють:
акумуляторні,
бензинові.
Мотооприскувачі (бензинові) - потужні агрегати для великих угідь
Своєрідна екзотика для дачників і необхідність для власників великих фермерських господарств працює на бензиновому двигуні і може мати кілька кінських сил. Досить потужні мотообприскувачі розраховані до 30 л і можуть бути як на ременях, так і на колесах. Їх використовують для обробки величезних площ посівів, виноградників, садів, полів, розплідників. Тут подача води генерується за допомогою двигуна, який може забезпечити високий тиск струменя для обробки верхніх гілок садових дерев. Виходячи з комплектації і продуктивності, цей тип має такі недоліки:
громіздкість;
висока вартість;
додаткові витрати на бензин і масло;
високий рівень шуму.
Однак він здатний рясно окропити масштабні ділянки з недоступними зонами без зусиль людини.
Акумуляторний обприскувач - без зайвих рухів тіла
Аналогом бензиновим моделям служать [акумуляторні] [5], що відрізняються способом нагнітання тиску. Тут замість бензинового двигуна використовується електропривод, що бере енергію від акумулятора. Конструкція складається з бака (в який вбудовується блок живлення) і штанги, що дозволяє тримати її двома руками. Все, що потрібно від власника - направляти потік рідини в потрібну сторону. Подібні пристрої вважаються екологічними, так як не виробляють шкідливих вихлопів, що робить їх придатними для обприскування на повітрі і в закритих розсадниках.
Моделі даного типу відрізняються низьким рівнем шуму, що також служить їх перевагою. Такі пристрої, як правило, коштують дорожче, проте відрізняються більшою продуктивністю і дозволяють виробляти комфортну обробку великих територій. Чим довше час роботи батареї без підзарядки - там вище цінник.
Звернемо увагу на важливі деталі
Кожен тип обприскувача відрізняється по ергономіці, тому в першу чергу вибирають зручне розташування ручок, важелів, довжину шланга і м'якість ременів. Важливою складовою є і матеріал самого бака, адже в процесі взаємодії з хімікатами він не повинен роз'їдати. Як правило, використовують міцний полімерний пластик, стійкий до зовнішніх чинників. Для зручності контролю рівня води краще вибрати пристрій з напівпрозорої ємністю і мірними позначками. Ширина роз'єму для заливки розчину повинна бути досить широкою, щоб не розливати рідину і убезпечитися від потрапляння хімікатів на відкриті ділянки тіла. Добре, коли роз'єм оснащений сіткою для уникнення попадання сміття. Шланг повинен бути оснащений фільтром, що запобігає засмічення форсунки і запобіжним клапаном для спуску зайвого повітря. Також звертають увагу на:
консистенцію робочого матеріалу (рідку, порошкоподібну, гранульовану);
дальність розпилення;
кількість режимів подачі струменя;
якість сполучних деталей;
наявність технічної гарантії.
На зростання і самопочуття рослин впливає правильність вибору обприскувача, який повинен зволожувати і живити ґрунт і саму зелень. Вбираючи цілющу вологу, клітини рослин отримують необхідний рівень вітамінів для нормального розвитку пагонів. У нашому магазині ти знайдеш різні типи обприскувачів на будь-який бюджет і підбереш той варіант, який допоможе кожному паростки відчути твою турботу!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: [Газонокосарка - як вибрати правильно?] [6]
ю5щ: хттпс: //стілус.уа/оприсківателі/тіп-пітанія: акумулятор / ю6щ: хттпс: //стілус.уа/артіклес/217.хтмл