ТОП-6 смартфонів з крутими селф-камерами
В епоху Instagram, коли стоїть завдання створити якісний контент, все більшим попитом починають користуватися смартфони з якісними селф-камерами. Навіть компанія DxOmark, яка тестує якість мобільного фотографії, раніше тестувала тільки основні камери, але в 2019 році вирішила розкрити можливості селф-камер.
Тестуючи селф-камери смартфонів, компанія перевіряє характеристики та можливості об'єктивів. Фахівці DxOMark роблять і оцінюють більше 1500 фотографій і знімають близько 2 годин відео в лабораторних умовах і при природному світлі на вулиці. На основі проведених тестів фахівці пишуть докладний огляд і виставляють загальні бали. Якщо серед наших читачів є любителі робити Селфі або ті, хто в подорожі хоче зробити якісну фотографію на тлі пам'ятки без допомоги перехожих, вашій увазі добірка 6 смартфонів з крутими селф-камерами. Рейтинг підготовлений на основі тестів DxOmark.
5 місце - Apple iPhone XS Max і 82 бали
iPhone XS Max оснащується великим 6,5-дюймовим екраном, 6-ядерним процесором A12 Bionic і 3 Гб оперативної пам'яті. Основна камера має 2 об'єктива: 12 + 12 Мп, також є технологія розпізнавання обличчя. Працює iPhone XS Max на стабільній і швидкої iOS 12.
Фронтальна камера iPhone XS Max одинарна з дозволом 7 Мп, оснащена системою Apple True Depth для поліпшення глибини різкості на знімку. Спалах Retina забезпечує додаткове світло при необхідності. Запис відео можлива в форматі 1080p на швидкості 30 або 60 кадрів в секунду. З режимів є розумний HDR, портретний режим з боке і контролем глибини різкості.
iPhone XS Max може похвалитися одним з кращих режимів боке, якісним розмиванням заднього фону без помилок. Автоматичний фокус дозволяє практично завжди отримувати чіткий деталізований кадр. Можливості камери iPhone XS Max фахівці DxOmark оцінили в 82 балів, але є конкуренти, яким вдалося побити цей результат.
Переваги селф-камери iPhone Xs max:
правильна оцінка глибини різкості на фото;
HDR працює відмінно;
хороша деталізація осіб.
До недоліків селф-камери відносяться неточний баланс білого при зйомці в приміщенні і при слабкому світлі, іноді відтінок шкіри зеленуватий. Зате кольору на вулиці, як правило, яскрава і приємна, з точним балансом білого і хорошим відтінком шкіри.
4 місце - Xiaomi Mi Mix 3 і 84 бали
Смартфон-слайдер від Xiaomi здивував світ незвичайним дизайном. Селфі-камери тут знаходяться на спеціальному висувному блоці - так-так, смартфон без чубчика і без вирізу! Модель оснащується 6,39-дюймовим дисплеєм, швидким процесором Snapdragon 845, 6/8/10 Гб оперативної пам'яті, датчиком NFC і підтримує технологію швидкої зарядки.
Фронтальна камера Xiaomi Mi Mix 3 отримала 84 бали, вона подвійна, з дозволом 24 + 24 Мп. Додатковий модуль допомагає розмивати задній фон. Підтримується зйомка в форматі 1080p при 30 кадрах в секунду.
Завдяки правильній експозиції забезпечена хороша яскравість на обличчі при слабкому і нормальному світлі. Передача кольору природна, але знімок іноді може жовтим або зеленим в деяких ділянках - все залежить від умов зйомки. У DxOmark відзначили, що у Xiaomi Mi Mix 3 одна з кращих спалахів для селф-камери, але при цьому варто поліпшити динамічний діапазон, глибину різкості, технологію шумозаглушення.
3 місце - 89 балів і Huawei P30 Pro
Новий флагман від Huawei вже встиг зайняти лідерську позицію рейтингу DxOmark в тесті основних камер. Смартфон базується на потужному процесорі Kirin 980, пропонує 6/8 Гб ОЗУ, великий екран діагоналлю 6,47 ''. За автономність відповідає акумулятор об'ємом 4 200 мАг, є підтримка швидкої і зворотного зарядки. Основна камера має три об'єктива - 40 + 20 + 8 Мп і додатковий 3D Tof-модуль.
Селфі-камера Huawei P30 Pro має дозвіл 32 Мп, знімає відео в форматі 1080, має фіксований фокус і підтримує зйомку HDR відео.
Фахівці відзначили відмінну витримку, широкий динамічний діапазон і точну передачу кольору. Камера добре розмиває задній фон, глибина різкості не ідеальна, але близька до ідеалу. Деталізація відмінна при яскравому освітленні, але при слабкому світлі дрібні деталі на фото губляться. Відеозйомка на P30 Pro при будь-якому освітленні якісна, точна, відеоролики виходять високоякісними як на вулиці, так і в приміщенні. Є режим HDR-відео, що на сьогоднішній день рідкість для фронтальних камер.
2 місце - Samsung Galaxy Note 9 і Google Pixel 3 по 92 бали
Галаксі Нот 9 отримав 6,3-дюймовий екран, 8-ядерний фірмовий чіп Exynos 9810, 6/8 Гб оперативної пам'яті, захист від води за стандартом IP68, сканер відбитку пальців.
Дозвіл селф-камери Samsung Galaxy Note 9 становить 8 Мп, f / 1.7. Є автофокус для фото- та відеозйомки, з ним Селфі і групові портрети виходять чіткими, добре деталізованими. Експозиція точна, режим HDR дозволяє поліпшити знімок, збільшуючи контрастність. Крім цього, експерти DxOmark оцінили реалістичну передачу кольору і баланс білого. Селфі-камера добре справляється з шумами на фото, деталізація при цьому не страждає. При слабкому освітленні втрачаються деякі дрібні деталі знімка, але в цілому фотографія гідна, заслуговує на увагу.
Ефект боке спрацьовує відмінно - об'єкт зйомки чітко виділений за рахунок максимально можливого розмиття заднього фону. Невеликі помилки в роботі камери видно при наявності складного фону. Переваги зйомки на селф-камеру - хороша експозиція на обличчях, точна передача відтінків шкіри, збереження деталей з мінімальним рівнем шуму. Широкий динамічний діапазон дозволяє захопити яскраві деталі на знімку.
Google Pixel 3
Фронтальна камера Pixel 3 подвійна:
основний об'єктив: 8 Мп, f / 1.8;
допоміжний: 8 Мп, f / 2.2.
Другий модуль камери потрібен для створення портретів з розмитим заднім фоном. Камера підтримує режим HDR +, запис відео можлива в дозволі 1080р.
Google Pixel 3 характеризується хорошою фокусуванням на будь-якій відстані (30см - 120см), відмінною деталізацією, точним взаємодією з особою. Під час відеозйомки спостерігається мінімальний рівень шуму, якісна деталізація. До мінусів фотозйомки можна віднести іноді зеленуватий відтінок шкіри, відсутність градієнта при розмиття фону.
1 місце - Samsung Galaxy S10 Plus і 96 балів
Galaxy S10 + це перший смартфон у світі з Dynamic AMOLED екраном, матрицею Infinity-O і ультразвуковим сканером відбитку пальців. Флагман від Самсунг оснащується 6,3-дюймовим екраном, потрійний камерою з ультраширококутний модулем, процесором Exynos 9820, з яким продуктивність смартфона збільшилася на 25%.
Топовий флагман Galaxy S10 + отримав подвійну селф-камеру з об'єктивами 10 + 8 Мп. Другий модуль потрібен для отримання ефекту боке. Фронтальна камера має подвійну лінзу, світлосила основної камери становить f / 1.9, а допоміжного об'єктива - f / 2.2.
Переваги селф-камери Galaxy S10 Plus:
Точний баланс білого і природна передача кольору.
Мінімальний рівень шуму навіть при зйомці в приміщенні або при поганому світлі.
Відмінна деталізація навіть при збільшенні знімка.
Точний і правильний ефект боке.
Недоліків дуже мало: іноді погано видно дрібні деталі, особливо при багаторазовому зуме. У поганих умовах зйомки втрачається різкість.
Відео характеризується точної стабілізацією зображення, швидким і точним автофокусом, але іноді втрачається різкість при зйомці швидко рухомих об'єктів.
Якщо ти шукаєш дійсно класний смартфон для створення крутих Селфі, які зберуть тисячі лайків, придивися до нашого ТОП-6. Все смартфони доступні до замовлення на нашому сайті.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Смартфон без роз'ємів і кнопок: міф чи реальність?