Прасувальна система: секрети ідеальної прасування
Минув час, коли для прасування потрібно було підлаштовуватися під розташування розеток, тягти за собою праска з дошкою і задаватися вічним питанням: «Куди її поставити?». Сучасні прасувальні системи поєднують все в одній конструкції, компактно складаються і не займають багато місця. У цій статті розповімо про те, як домогтися ідеального результату з таким пристроєм і в чому секрети бездоганною прасування.
Прасувальна система - що за диво-техніка?
Все більше господинь переходить від звичайних прасок на універсальні генератори, здатні перетворити процес прасування в задоволення. Вони значно економлять час і допомагають впоратися з обробкою тканини вдвічі, а то і втричі швидше. Такі конструкції, як правило, складаються з прасувальної дошки, парогенератора і парової праски. Залежно від габаритів і потужності їх вага варіюється в межах 8-20 кг. Об'єм резервуара для води розрахований на повну разову роботу без доливання.
Ти думаєш, праска з'єднали з дошкою і все? Однак магія полягає в ряді додаткових функцій, що відрізняють прасувальні системи від старомодних пристроїв. Піддув повітря відбувається знизу, створюючи ефект «повітряної подушки». При його включенні контакт між тканиною і праскою відсутня, що дозволяє без побоювання розгладжувати делікатні речі. Паронаддув додає до даного процесу пар, а підігрів поверхні дошки забезпечує двосторонню прасування, перетворюючи навіть саму м'яту матерію в еталонно рівну. Функція вакууму «присмоктується» виріб, захищаючи від зісковзування і переваги.
Переваги використання прасувальної системи:
економія часу;
сильна потужність;
багатофункціональність;
пристосованість до всіх типів виробів.
Відкриємо завісу до таємниць ідеальної прасування
Одним з головних секретів ідеального результату є великий рівень пароотдачі. У прасувальних системах сила пара може коливатися в діапазоні 10-150 грам, що наближає їх до виробничих установок. Успіх рівного пропрасовування полягає і в якості самого пара - тут він сухий, без крапельок вологи. Бездоганна розгладження забезпечується також за допомогою:
правильного покриття дошки;
регульованої температури;
допоміжного обладнання;
своєчасного догляду.
Саме дошка грає в конструкції керівну роль, тому важливо вибрати найбільш підходящий тип матеріалу. Ідеальною поверхнею вважається сітчасте підставу з алюмінію, покрите тканиною. Воно не тільки швидко випаровує вологу, але і забезпечує рівномірне заповнення режимі двосторонньої прасування.
Не менш важливо підібрати температурний режим, який налаштовується вручну з відмітками-підказками. Те, що буде оптимально для однієї тканини, згубно для іншої. Тому для бавовни, вовни, льону (оскільки вони важче розгладжуються) налаштовують 100-200 С °, для шовку, шифону, віскози можна застосовувати діапазон 60-80 С °, джинсових матерій - 180-200 С °, для ситцю, драпу, твіду - 140-170 С °.
Прасувальні системи оснащуються додатковими комплектуючими для досягнення ідеального ефекту. Наприклад, з насадкою для вертикального відпарювання можна розгладжувати складки в «звисають» положенні, не знімаючи їх з вішалки. Запізнюєшся на нараду, але зауважив на піджаку складки? Пару легких рухів і твоя репутація врятована! Паровими щітками можна прибирати катишки, заяложені ділянки, а паровий пістолет виводить свіжі плями і навіть чистить взуття. Завжди придасться подрукавнік, що допомагає розгладити складні ділянки на сорочці або брюках.
Ідеально змінна прасування неможлива без підтримки чистого стану підошви, адже попрілості, наліт і іржа можуть назавжди зіпсувати улюблену річ або ускладнити процес. Для цього потрібно контролювати стан поверхонь і використовувати сучасні методи чистки (про те, як це зробити, часто сказано в інструкції). Від правильності догляду залежить термін служби агрегату, швидкість нагріву і якість роботи. Найбільш легко очищаються від накипу вважаються тефлонові підошви або алюмінієві з насадкою з нержавіючої сталі.
Як правильно вибрати прасувальну систему?
Раз вже ми заговорили про прасувальних системах, приділимо пару хвилин тому, як правильно вибрати, адже відповідні характеристики також допоможуть домогтися бажаного результату. При виборі рекомендуємо дотримуватися декількох етапах:
Підбір стаціонарним або мобільним моделі. Перші встановлюються один раз і мають постійне місце «проживання», а другі легко складаються і займають мінімум місця. Якщо ви плануєте використовувати пристрій в просторій кімнаті або вбиральні - придбайте стаціонарний варіант, так як рівень його продуктивності вище, але якщо у вас компактна квартира - мобільна версія не завдасть клопоту з обмеження простору.
Потужність: чим вище показник, тим ефективніше і швидше буде процес. Для домашнього вжитку досить 30-80 грам витрати пари. Показник вище 80 грам застосовують в ательє і спеціалізованих виробництвах.
Вибір обсягу резервуара (залежить від кількості планованої прасування). Деякі професійні моделі мають систему підключення до водопроводу для безперервної подачі води, проте в побутових цілях досить контейнера на 300-800 мл. Добре, коли в нього відразу вбудований ф
Прасувальна система допомагає прасувати речі з економією часу і ідеально підійде тим, хто багато часу проводить на роботі.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Маленькі помічники, які створюють домашній затишок