Як вибрати дзеркальний фотоапарат?
Люди, небайдужі до фотографії, рано чи пізно прийдуть до думки купити фотоапарат. Всі знають, що кращі кадри створюються саме на дзеркальні камери, а доступні ціни на таку техніку дозволяють купити дзеркалку практично кожному. Ми вирішили допомогти розібратися в основах вибору дзеркальних фотоапаратів, щоб ти легко зміг вибрати «свою» дзеркалку.
Бюджет покупки
Вирішивши купити дзеркальний фотоапарат, слід визначитися з бюджетом покупки. Виробники ділять фотоапарати на лінійки:
- аматорські - найдешевші;
- напівпрофесійні - середня цінова категорія;
- професійні - найдорожчі.
Дешеву фотокамеру найкраще придбати, коли бюджет обмежений. Поспішаємо запевнити, що низька вартість не означає, що камера погано фотографує, адже знімки навіть з дешевої дзеркалки кращі, ніж з дорогої мильниці. Новачкам найкраще вибрати любительську камеру, а тим, хто планує перейти зі своєї першої дзеркалки на щось більш цікаве, пропонуємо купити напівпрофесійну або професійну дзеркальну камеру.
Порада професіонала: Купуй дзеркалку «на виріст» - просту в експлуатації, але яка дозволяє розвиватися надалі, використовувати додатковий спалах, об'єктив. Це будуть найдорожчі аматорські дзеркалки або напівпрофесійні моделі.
Дзеркальні фотоапарати з об'єктивом і без: чому так і який вибрати?
Є два види об'єктивів:
- кутовий - «рідний» об'єктив камери, з яким ти її купив;
- знімний - потрібно купувати окремо, він розширить можливості дзеркалки.
Не секрет, що якість знімка залежить від можливостей об'єктива. Можна зустріти камери, що продаються без об'єктивів - вони коштують дешевше фотоапаратів з об'єктивом і дозволяють докупити об'єктив з потрібними характеристиками, коли тебе не влаштовують можливості китового.
Як правило, китові об'єктиви - це найпростіша оптика, з якою не доб'єшся чогось путнього, тому професіонали рекомендують відразу купити додатковий об'єктив або просто купити корпус фотоапарата без об'єктиву і відразу ж докупити відповідний об'єктив.
Порада професіонала: На час навчання людині, яка ніколи не фотографувала на зеркалку, підійде навіть китовий об'єктив. Коли ти будеш відчувати себе з «рідним» об'єктивом впевнено, можна починати експериментувати з додатковими об'єктивами з різною фокусною відстанню. Хороші об'єктиви коштують дорого, але краще купити дешеву камеру і якісну дорогу оптику, ніж навпаки.
Об'єктив для дзеркального фотоапарата
Об'єктив відповідає за формування картинки на кожному знятому знімку, пропускаючи світло до матриці через систему лінз. Якщо вихідний файл фотографії відразу «не дуже», його не врятує навіть хороший фотошоп. У виборі об'єктива важливу роль відіграє фокусна відстань - у китового цей показник зазвичай 18-55 мм. Ти зможеш фотографувати об'єкти, що знаходяться далеко, але наблизити не вийде - доведеться підходити до об'єкта зйомки.
Поради професіонала з вибору об'єктива:
- Постійний фокус або зум-об'єктив? Зум-об'єктиви (з наближенням) - дозволяють наближати/віддаляти об'єкт зйомки, для цього не доведеться переходити з місця на місце. Вибираючи зум-об'єктив (з наближенням), уникай моделей з великим діапазоном (65-450 мм або 24-350 мм), оскільки широкі зум-можливості можуть відбитися на якості фотографії. Постійний фокус - краще вибирати для зйомки портретів. Такі об'єктиви характеризуються високою якістю за рахунок простої оптичної схеми і меншої кількості скла, на відміну від зум-об'єктивів. Вони надійніше, але не дають таких можливостей, як об'єктиви з наближенням.
- Автофокус з ультразвуковим мотором. Автоматичний фокус завжди зручніше, ніж ручний. Він допоможе швидко сфокусуватися на об'єкті зйомки і знімок точно не буде розмазаним. По можливості вибирай об'єктив з ультразвуковим мотором, з ним фокусування відбувається швидше. Якщо є можливість, протестуй фокус об'єктива перед купівлею, щоб зрозуміти, наскільки тобі зручно користуватися саме цією системою фокусування.
- Стабілізатор. Об'єктив зі стабілізатором дозволяє отримати чіткий, без змазувань кадр навіть при поганому освітленні, оскільки саме система стабілізації усуває тремтіння камери на довгій витримці.
- Світлосила. Вибір світлосили об'єктива залежить від умов, в яких ти плануєш фотографувати. Постарайся знайти баланс.
- Бленда. Вибирай об'єктив з блендою (козирком), він допоможе боротися з бічним засвіченням, яке з'являється від падаючих яскравих світлових променів на незахищену передню лінзу об'єктива. Бленди закривають лінзу з усіх боків, тим самим блокуючи частину засвічення, що дозволяє отримати незасвічений кадр.
Роздільна здатність камери і розмір матриці дзеркального фотоапарата
Роздільна здатність камери - це кількість пікселів, що формують зображення. Цей параметр впливає на отриманий результат.
Порада професіонала: не варто гнатися за високою роздільною здатністю, досить буде 10-12 Мп (можна купити і більше). Висока роздільна здатність знадобиться, якщо плануєте публікувати фотографії в пресі, журналах у великому форматі. Для публікації в інтернеті і соціальних мережах досить і 10 Мп.
Матрицею називають мікросхему дзеркального фотоапарата, що складається з великого числа світлочутливих елементів. Є повнокадрові і неповнокадрові матриці, останні ще називають «кропнуті». Повнокадрові мають такий же розмір матриці, як у плівкової камери - 36х24 мм, що дозволяє помістити на знімку більше фотоелементів - фон, деталі. Неповнокадрові - це обрізання матриці, вони не захоплюють так багато елементів, як повнокадрові фотоапарати.
Порада професіонала: Новачкам краще купити дзеркальний фотоапарат з неповнокадровою («кропнутою») матрицею. Така технологія дозволяє заощадити на виробництві та зменшити ціну дзеркалки. Якщо ти на 100% впевнений у своїх здібностях, вибирай камеру з повнорозмірною матрицею, вона дозволить відобразити більше деталей і фону.
Чутливість матриці (значення ISO)
Це важливий параметр для зйомки при поганому освітленні. Під час нічної міської чи клубної зйомки на матрицю потрапляє трохи світла, через що фотографії виходять тьмяними. В такому випадку рятує підвищення показника ISO - це значить, що слабкий електричний сигнал з матриці буде посилено апаратно. Залежно від обраної моделі камери чутливість матриці може знаходитися в діапазоні від 50 до 25 600 одиниць. Посилений показник ISO дозволяє фотографувати вночі і при поганому світлі, не побоюючись за якість фото. Але все ж невеликих дефектів не уникнути, мова йде про шуми на фото. Шум зі знімка можна прибрати за допомогою спеціальних програм, але тоді постраждає деталізація.
Стабілізація зображення
Експерти запевняють, що дзеркальні фотоапарати з функцією стабілізації зображення дозволяють зробити чіткий, не розмитий знімок завдяки усуненню ефекту «тремтячих рук».
Можливість відеозйомки
Головне призначення фотоапарата - робити фото. Але це не заважає багатьом сучасним виробникам оснащувати продукцію новими функціями і можливостями. Раніше дзеркальні фотоапарати вміли тільки фотографувати, тепер вони вміють знімати відео. Якщо плануєш записувати відео, то придивись до моделей з гніздом для підключення мікрофона.
Зручність
Вибираючи фотокамеру, потрібно розуміти, що ти будеш користуватися нею не день і не два, тому тобі повинно бути з нею комфортно. Хороша дзеркалка повинна бути максимально зручною та зрозумілою в експлуатації. Не секрет, що такі камери не бувають малогабаритними і до цього потрібно бути готовим. Потрібно відчути фотоапарат, переконатися, що тебе влаштовує розташування кнопок, затвора, об'єктива та інших елементів.
Якщо тобі зручно тримати фотоапарат, натискати на кнопки, ти впевнений, що тримаєш в руках «свою камеру», значить вона «лягла в руку». Так і має бути! Якщо ти відчуваєш себе некомфортно, то краще вибрати іншу модель.
Порада:* Якщо плануєш замовляти фотоапарат через інтернет, краще піди в магазин техніки, знайди таку ж або подібну модель, щоб зрозуміти, наскільки вона для тебе зручна.
Виробник
Найнадійніші і перевірені часом фотокамери випускаються компаніями Canon і Nikon. Фотографу пропонуємо вибирати саме між двома цими виробниками, щоб потім простіше було знайти аксесуари та інші комплектуючі. Вибираючи камеру іншого виробника, враховуй, що в майбутньому тобі захочеться купити змінний об'єктив або інший додатковий елемент.
Матеріал корпуса
Ми фотографуємо в квартирі, клубах, кафе, театрах і в інших приміщеннях, але якщо говорити про зйомку на природі, то тут все не так просто, адже на вулиці різні чинники можуть перешкоджати нормальній зйомці і навіть можуть зіпсувати вдалий кадр. Важливо, щоб фотоапарат мав захист від зовнішніх впливів - дощ, бруд, пил. Якщо плануєш часто використовувати фотоапарат для вуличної зйомки, вибирай модель з вологозахистом - хорошу вологостійкість демонструють корпуси з магнієвого сплаву.
Підсумок
Ми впевнені, що з нашими порадами навіть новачок зможе вибрати фотоапарат, який:
- швидко і точно фокусується;
- передає зображення без затримок;
- дозволяє встановити змінний об'єктив;
- має параметри, що дозволяють контролювати процес фотографії повністю;
- добре фотографує навіть в нічний час;
- не розмиває картинку.
Вибрати відповідну дзеркалку ти можеш на нашому сайті. Бажаємо легкого вибору і вдалих фото!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: GoPro HERO 7 - що всередині?