Правда і міфи про дитячі автокріслах
Незважаючи на поліпшення якості доріг, підвищення рівня безпеки автотранспортних засобів і посилення покарань за порушення правил дорожнього руху, діти продовжують ставати жертвами аварій. Зараз важко зустріти сучасну сім'ю, яка не користується дитячим автокріслом. Але чи все ми знаємо про нього, і які найпоширеніші помилки пов'язані з даними засобом захисту?
Всі вони однакові
Це одна з найпоширеніших фраз батьків при виборі автокрісла. М'які підкладки, спинка, ремені безпеки є скрізь, навіщо переплачувати? Нагадаємо, що вартість товару прямо залежить від використаних матеріалів. Пластик дешевих автокрісел більш крихкий, при зламі залишає гострі кути, про які дитина може поранитися. Чи не прогумовані ремені (які тягнутися), груба тканина можуть викликати дискомфорт малюка, шкодити його здоров'ю. У кріслах з першокласного сировини пластик гнеться, поглинаючи енергію удару, а матеріал підкладки пристосовується до положення тіла дитини, роблячи пристрій зручним і для сидіння, і для сну.
Ціна не завжди однаково якість
Незважаючи на вищеописані характеристики, необов'язково орієнтуватися на бренд, купуючи виключно фірмові дорогі крісла. Є маса менш відомих виробників середнього цінового класу з відмінними показниками безпеки. Перед покупкою радимо переконатися в наявності європейського знака якості. Для контролю над придатністю кожного крісла в Європі були прийняті міжнародні стандарти виробництва. Пристрій, відповідне їм, відзначено сертифікатом у вигляді прямокутної помаранчевої наклейки на спинці автокрісла. На ній зазначені:
країна затвердження;
номер затвердження;
назва категорії пристрої;
вагова група.
Перед покупкою підроблених крісел або не пройшли відповідність, подумайте двічі, адже ризикуючи - ви піддаєте небезпеці життя малюка.
В хорошому кріслі не повинно бути синтетики
Ще одне міфічне оману. Скажемо більше - вона зобов'язана там бути. Текстиль, розроблений для дитячих засобів захисту, повинен бути незаймисту, ізостойкім, гігієнічним, піддаватися легкої пранні. Цією комбінації неможливо домогтися за допомогою натуральних тканин (що також вагомо здорожує вартість), тому в автокріслах використовується якісна НЕ шкідлива синтетика. Її перевагою є і те, що вона не поглинає піт, а значить, буде придатна для тривалого використання. Винятком є автолюльки і крісла для самих маленьких. У їхньому випадку в продажу є бавовняні чохли, надіваються поверх основних.
Чи можна встановлювати дитяче автокр
Законом дозволена транспортування дітей на сидінні біля водія, за умови розміщення його в автокріслі, тому однозначну відповідь - так, можна. Однак це місце разом з водійським найбільш схильне ударам, тому заздалегідь подумайте, чи варто вибирати його.
Тут же розвіємо плутанину щодо кращої зони салону авто. Найбезпечнішим є заднє середнє пасажирське місце, однак біля нього відсутні кріплення і установка незручна через нерівній поверхні сидіння. Тому для країн з правостороннім рухом за рівнем безпеки першої рекомендованої зоною є заднє місце праворуч, потім місце за водієм і лише потім перше.
Потрібно вибирати крісло тільки з Isofix
Ця думка часто можна почути при покупці пристрою. Дійсно, останні роки система кріплення Isofix довела надійність. Але це не означає, що потрібно зациклюватися на цьому параметрі і відкидати інші варіанти, адже і вона має ряд обмежень (витримує вагу лише до 20 кг). Є цілий ряд сучасних систем, які нічим не поступаються Изофикс. Наприклад, якщо дана технологія є європейським стандартом якості, то американським еталоном служить Latch, що має більш суворі вимоги. Також на міжнародний ринок виходить вдосконалена kiddyfix і kiddy energy з електронним контролем фіксації, звуковими та візуальними сигналами для батьків.
Розставимо крапки над «і»
Навколо дитячих автокрісел витає безліч чуток, тому перед покупкою важливо вивчити всі аспекти захисного пристрою, щоб уникнути проблем в майбутньому. При виборі автокрісла варто звернути увагу на:
Вікову групу. Залежно від фізіологічних показників дитини - зростання, ваги, все конструкції діляться на 5 основних груп.
Знак відповідності нормам. Не забуваємо про помаранчевий логотип на спинці.
Матеріали. Уважно вивчіть складу (важливо, щоб тканини були Противоалергенні), переконайтеся в класі сировини (може бути першим або другим).
Результати краш-тестів. У сучасних споживачів є унікальна можливість спостерігати за практичними дослідженнями онлайн на сайтах виробників.
Правда, яку потрібно знати
Незважаючи на широкий перелік помилок, «факти залишаються фактами».
Чи потрібно встановлювати крісло для груп 0, 0, 1 проти ходу руху? Звісно так! Тіло маленьких діток інакше розподіляє навантаження, тому навіть низька швидкість може негативно вплинути на шию, хребет немовляти. Слід зазначити, що повністю горизонтальне положення також небажано - спинку слід встановити так, щоб голова і шия були злегка піднятими. Максимальний час перебування дитини в автолюльці - 2 години.
Чи можна купувати установку «на виріст» і користуватися кріслами інших груп? Педіатри не радять цього робити, оскільки кожна категорія має антропологічні особливості.
Чи варто вибирати крісла б / у? При зовнішньої охайності ми не знаємо, що ховається всередині конструкції, наскільки розтягнуті ремені і пошкоджений пластик, тому кожній дитині рекомендується купувати індивідуальне крісло.
Життя дитини безцінна, тому батькам важливо заздалегідь передбачити всі можливі способи безпеки малюка під час автомобільної їзди. Автокрісла варто сприймати не як примху і додаткову статтю витрат, а необхідним заходом культури водіння і головного гаранта життя і здоров'я вашого малюка.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як вибрати дитячу коляску?