Смартфон без роз'ємів і кнопок: міф чи реальність?
Найближчим часом розробники смартфонів зроблять ще один величезний крок вперед назустріч технологічного майбутнього. Більш того, перші інноваційні новинки вже анонсовані і скоро надійдуть у продаж, мова йде про смартфони без кнопок і роз'ємів - Meizu Zero і Vivo Apex 2019. Чим загрожує відсутність портів і які переваги такої конструкції?
У всіх сучасних смартфонах є слот для установки сім-карти, порт USB або Lightning для зарядки, mini-jack для навушників. Але нові смартфони від Meizu і Vivo не мають кнопок і портів, за що отримали назву «смартфони без нічого». Чому деякі виробники почали випускати смартфони без роз'ємів і що нас чекає в майбутньому? Давайте розбиратися.
Чому з'явилася така концепція?
Наявність портів і роз'ємів в 2019 році не така вже необхідність, адже підключення аксесуарів в багатьох сучасних гаджетах можливо за допомогою магнітів, така технологія реалізована в iPad Pro і новому Apex Vivo 2019. Передача даних між пристроями вже давно здійснюється через Wi-Fi, 4G або Bluetooth, а коли потрібно перенести фотографії на комп'ютер, то USB-роз'єм використовується вкрай рідко. Та й подивитися відеоролик з телефону на телевізорі можна скориставшись Wi-Fi. Так що поява смартфонів без роз'ємів і кнопок - це крок назустріч технічному прогресу, до якого ми самі впевнено йшли весь цей час.
Meizu Zero
Компанія Meizu першою зробила величезний стрибок у майбутнє, обігнавши всіх, випустивши смартфон Meizu Zero без роз'ємів і кнопок. У телефоні немає USB-порту, роз'єму Type-C, відсутня і 3,5 мм роз'єм для навушників, також немає можливості встановити карту пам'яті і навіть сім-карту! Як же все влаштовано в Meizu Zero?
Унікальність Meizu Zero в тому, що на бічних гранях розміщені сенсорні панелі, при сильному натисканні вони дають тактильну віддачу, яка свідчить про те, що кнопка спрацювала. Порта для зарядки в Meizu Zero теж немає, батарея заряджається від бездротової зарядки потужністю 18 Вт (входить в комплект). У смартфоні немає динаміка - передача звуку здійснюється через п'єзоелектричний динамік, який передає вібрації в екран.
У телефон можна встановити сім-карту, Meizu Zero підтримує технологію e-SIM - спеціальний чіп, який дозволяє підключатися до мережі оператора. На жаль, цю технологію не підтримує переважне число операторів стільникового зв'язку, тому спілкуватися буде важкувато. Характеристики смартфона Meizu Zero:
AMOLED-дисплей 6 '';
подвійна камера 12 + 20 Мп;
8-ядерний Snapdragon 845;
20-мегапіксельна селф-камера;
4/6 Гб ОЗУ і 128/256 Гб вбудованої пам'яті;
волого і пилу за стандартом IP68.
Перший смартфон без роз'ємів - це щось нове, така конструкція безумовно привертає увагу. Чи приживеться тенденція бескнопочний смартфонів час покаже, хоча в те, що тенденція швидше за приживеться, ніж ні, вірять і інші виробники крім Meizu, наприклад, Vivo, Xiaomi і Motorola, які теж анонсували вихід смартфонів без кнопок і роз'ємів.
Vivo Apex, як Meizu Zero, тільки без селф-камери
Подібну конструкцію, як в Meizu Zero, має смартфон Vivo Apex 2019, тут замість клавіш встановлені сенсорні панелі, що реагують на силу натиснення. Порти теж відсутні, зарядка відбувається через магнітний коннектор. Дата виходу новинки і ціна Vivo Apex поки невідомі. Телефон буде оснащуватися AMOLED-екраном діагоналлю 6,39 '', основний подвійний камерою 12 + 13 Мп, а ось фронтальної камери не буде. За продуктивність смартфона буде відповідати Snapdragon 855, а 12 Гб ОЗУ забезпечать плавну роботу системи. Об'єм вбудованої пам'яті складе 256/512 Гб. Також виробник повідомляє, що модель отримає підтримку 5G.
Xiaomi Mi 9 без кнопок, але з Type-C
Стало відомо, що компанія Xiaomi теж планує показати світу смартфон без кнопок - Xiaomi Mi 9. Дизайн буде схожий на Xiaomi Mi Mix 3 і отримає вигнуті краю, як телефони Samsung Galaxy S7 Edge.
Відповідно до патенту, майбутня новинка отримає екран на всю фронтальну панель і навіть буде закруглятися на межі корпусу. У телефон не буде селф-камери і будь-яких роз'ємів на корпусі, крім порту для зарядки Type-C, а ось основна камера буде потрійний, один з модулів отримає дозвіл 48 мегапікселів і матрицю Sony IMX586.
Xiaomi Mi 9 отримає захист від води IP68, ємний акумулятор на 4 100 мАг, до речі, якраз за хорошу автономність і люблять Сяомей. Швидкодію системи забезпечує Snapdragon 855, що працює в парі з 6 Гб оперативної пам'яті. Ємність вбудованої пам'яті складе 128/256 Гб. Презентація Xiaomi Mi 9 запланована на 20 лютого разом з Samsung S10.
Зрозуміло, що виробники смартфонів хочуть здивувати користувачів чимось незвичайним, адже безрамкові екрани, подвійні камери - це вже нецікаво, от і доводиться вигадувати щось нове. Але що спричинить за собою відсутність кнопок і портів, які переваги і недоліки у такій технології?
Переваги смартфонів без роз'ємів і кнопок
З одного боку, відмова від портів може здатися нерозумним і навіть безглуздим, але якщо подивитися з іншого боку, то у відсутності роз'ємів є деякі переваги:
Зменшиться товщина смартфонів. Виробники смартфонів постійно прагнуть зробити телефон тонше, ніж у конкурентів. Відсутність портів допоможе зменшити корпус гаджета, адже навіть коли прибирають 3,5 мм роз'єм, телефон стає тоншою.
Зменшиться кількість поломок смартфонів. Адже найчастіше в смартфонах ламається порт для зарядки - він розхитується або перестає працювати через те, що користувач дуже наполегливо намагався вставити зарядний кабель.
З'явиться більше смартфонів з захистом від води. Щоб зробити смартфон водонепроникним, виробники встановлюють замість стандартного mini-jack порт Type-C, адже його легше закрити заглушкою від води. З появою смартфонів без роз'ємів необхідність закривати порти заглушками зникне, оскільки їх не буде. Хіба що залишиться динамік, але встановити в нього заглушку набагато простіше, ніж в роз'єм для навушників.
Більше не доведеться витрачати гроші на новий кабель. Заряд смартфона буде здійснюватися за допомогою бездротової зарядки.
Збільшиться автономність і потужність. Відмова від роз'ємів хоча б чуть-чуть, але збільшить вільне місце в смартфонах, що дозволить встановити більш продуктивні компоненти або ємний акумулятор.
Тепер поговоримо про недоліки смартфонів без роз'ємів:
Технологія e-SIM. На сьогоднішній день її підтримують дуже мало операторів мобільного зв'язку, в Україні технологія взагалі не запущена.
Безпровідну зарядку рідко використовують для зарядки смартфона, навіть якщо він її підтримує. А в разі, коли в телефоні реалізована тільки технологія бездротової зарядки і він у вас розрядився поза домом, відновити запас енергії буде проблематично. Навряд чи у одного або в кафе буде бездротова станція.
Ціна. Поки що ціни на смартфони без роз'ємів дуже сильно «кусаються». Наприклад, ціна Meizu Zero стартує від 1 999 доларів, а це дорожче, ніж останні Айфони.
Чим ще здивують смартфони в 2019 році?
Можемо з упевненістю сказати, що з'явиться багато смартфонів з підтримкою 5G - передача даних стане ще швидше. Так що, якщо плануєш купити новий смартфон в 2019 році, не поспішай купувати торішню модель, почекай сучасний 5G-смартфон.
З появою Xiaomi Mi Mix 3 і Honor View 20 стало зрозуміло, що селф-камера все ніяк не знайде своє місце. У Сяомей фронтальну камеру розмістили на висувній панелі, створивши смартфон-слайдер, а в Honor View 20 селф-камера виглядає як дірка в екрані. Куди ще її спробують встановити навіть уявити не можемо, адже від виробників смартфонів можна очікувати чого завгодно.
Смартфони без кнопок і роз'ємів обіцяють стати трендом 2019 року. Задумка розробників, звичайно, цікава, але слід дочекатися повноцінної реалізації технології e-SIM в світі, щоб її підтримували всі оператори, а не тільки обрані.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Xiaomi Mi Mix 3 - повернення слайдеров?