Як швидко очистити витяжку?
Підтримувати ідеальну чистоту на кухні непросто, але коли є витяжка - завдання полегшується. Потужний фільтр, розташований всередині, перешкоджає виходу кіптяви і неприємних запахів за межі кухні і поширенню по всій квартирі. А для того, щоб витяжка служила нам довго, слід її регулярно і ретельно чистити.
Для регулярної підтримки чистоти витяжної системи не потрібно кожного разу йти в магазин за новим фільтром або звертатись до спеціалістів, з таким завданням можна легко впоратися і в домашніх умовах. Сьогодні ми розповімо, як швидко очистити витяжку, не вдаючись до допомоги професіоналів.
Чому забруднюється витяжка?
Витяжна система - необхідне обладнання на сучасній кухні. Через неї проходять всі випаровування від готування, внаслідок чого в повітроводі накопичуються забруднення. Велике скупчення бруду може стати причиною виходу обладнання з ладу, а через рясний жирового нальоту витяжна система може спалахнути. Тому рекомендується не рідше одного разу на місяць очищати витяжку, інакше її робота не буде такою ефективною, як раніше. Більшість сучасних моделей мають спеціальний індикатор, що повідомляє про необхідність провести очистку, якщо ти тільки плануєш купити витяжку, то перевір, чи є в ній така функція.
Як ефективно очистити витяжку?
Якщо більше місяця ніхто не займався очищенням витяжки, то потрібно розуміти, що, очистивши тільки зовнішню сітку, ти не позбудешся від забруднень повністю, потрібно вийняти фільтр і прибрати з нього шар накопичилася бруду.
Перш ніж приступити до очищення витяжної системи, її потрібно відключити від електромережі і розібрати.
I> blockquote>
Щоб правильно розібрати витяжку, слід ознайомитися з інструкцією по експлуатації. Там ти знайдеш схему конструкції витяжки, що допоможе швидко розібрати обладнання і зібрати назад після очищення.
Приступаємо до очищення! Зніми верхню кришку з кріплень, дістань фільтр, оціни ступінь його забруднення, - від цього залежить вибір миючого гроші. Усунути невеликий жировий наліт вийде звичайним миючим засобом для посуду, а якщо забруднення серйозніші, можеш без побоювання використовувати агресивні чистячі засоби - «Кріт», «Сиф» та інші. Якщо не хочеш використовувати хімію, на допомогу прийдуть народні кошти.
Як очистити витяжку від жиру содою?
Візьми велику каструлю, куди можна помістити фільтр і півпачки кальцинованої соди, вона має явно виражені лужні властивості, тому її використання при очищенні буде ефективніше, ніж харчовий.
Спар в каструлі воду.
Висип соду.
Поклади фільтр і дрібні деталі в каструлю, кип'ятити 20-40 хвилин (залежно від рівня забруднення).
Всі деталі гарненько вимий проточною водою.
Як почистити витяжку оцтом?
Позбутися від жиру і кіптяви, що скупчилися на фільтрі, допоможе оцтовий 9-процентний розчин. Крім оцту, тобі будуть потрібні губка і гумові рукавички.
Одягни рукавички, гарненько змочи губку в оцті і протри брудний фільтр. Залиш фільтр в розчині на 15 хвилин, потім промий водою. Після процедури рекомендується провітрити приміщення.
Чистимо витяжку лимонної кислотою
Можна скористатися свіжими лимонами (2 шт.) Або лимонною кислотою (1 пакетик). Якщо ти вибрав лимон, то ретельно натирай місця скупчення жиру цедрою лимона, якщо використовуєш концентрат - добре посип зволожену поверхню фільтра.
Почекай 15 хвилин, змий залишки забруднень теплою водою, щоб було простіше використовуй щітку. Якщо фільтр дуже брудний, повтори процедуру кілька разів.
Видаляємо жир з витяжки нашатирним спиртом
Ідеальний засіб для очищення занадто брудних поверхонь. При очищенні будь обережний, оскільки аміак - речовина досить їдка, використовуй маску і проводь процедуру в добре провітрюваному приміщенні. Для приготування розчину тобі знадобиться півсклянки спирту і 3,5 літра води. Змішай інгредієнти у великій ємності, помісти всередину фільтр, залиш на годину. Після закінчення зазначеного часу промий фільтр водою.
Як почистити витяжку від жиру господарським милом?
Для очищення візьми половину 72-процентного господарського мила, ємність в якій будеш мити фільтр і скребок з пластика.
Спершу слід натерти мило на тертці, потім додати в тазик з гарячою водою і розмішувати до повного розчинення. Поклади всередину фільтр, залиш на 15 хвилин, для більш ефективного результату можна додати 2-3 ст. л. соди.
Вибирай будь-який відповідний вибір очищення витяжки, але пам'ятай, що в кожному випадку потрібно дати час деталям висохнути, тільки потім можна встановлювати назад.
Очищаємо поверхню витяжки
Як очистити фільтр витяжної системи ти вже знаєш, тепер розповімо, як очистити витяжку зовні.
Чим відмити алюмінієву поверхню?
Алюміній - досить популярний матеріал для виготовлення поверхонь витяжок, він відрізняється міцністю, практичністю і надійністю. До недоліків можна віднести те, що він швидко брудниться, але це розв'язувана проблема.
Усунути забруднення можна за допомогою:
мильного розчину;
густої кашки з харчової соди з додаванням нашатирю;
яблучного оцту;
лимонного соку;
спеціальної пасти на основі каоліну;
зубного порошку.
Зверни увагу!* Для очищення алюмінієвої поверхні не можна використовувати агресивні речовини на основі хлору і металеві щітки - все це може пошкодити поверхню.
Як очистити скляну витяжку?
Витяжні системи зі скляним корпусом набирають популярність серед покупців. Вони полюбилися за стильний дизайн, що надає інтер'єру додаткову елегантність. Скло вважається досить практичним матеріалом, за яким легко доглядати, але будь готовий підтримувати чистоту поверхні щодня, тоді в майбутньому не доведеться морочитися з усуненням нагару.
Найкраще видаляти забруднення у міру їх утворення. Головними помічниками в цьому питанні стане губка, миючий засіб для скла та суха ганчірка. Якщо належить справитися з серйозними забрудненнями, використовуй неабразивні чистячі засоби. Нанеси миючий речовина на губку, промий поверхню і залиш на кілька хвилин, потім промий водою і витри насухо.
Сподіваємося, наші нескладні рекомендації допоможуть підтримувати витяжку чистої без особливих зусиль і допомоги фахівців.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Вибираємо витяжку: особливості, поради, нюанси