Огляд акустики Marshall
Будь-рокер, почувши побіжно слово «Маршалл», здригнеться. Може бути, любителям більш щадить музики це слово ні про що не говорить, але будь-яка зірка рок-н-ролу знає, що «Маршалл» (в оригіналі - Marshall) - це легендарна компанія, що випускає акустичні системи й звукові підсилювачі. Правда, починаючи з 2014 року вона ще й виробляє навушники, але все ж Marshall прославилася як виробник акустики, і тому компанію ще довгий час будуть згадувати як успішного бренду, логотипом якого прикрашають якісні портативні колонки.
В арсеналі нашого інтернет-магазину STYLUS є чотири серії колонок Marshall: /uk/
Дизайн
Продукція виробника відрізняється оригінальним підходом до зовнішнього оформлення, дотримуючись стилю олд-скул. Матеріал для оббивки корпусу підібраний з метою наголошування ретро-дизайну колонок, адже про вінілі (перекладаючи з розмовного - полівінілхлорид або просто ПВХ), як про матеріал, багато хто знає по ностальгічним грамплатівка, які в побуті називають вініловими, оскільки виготовлялися з ПВХ.
Динаміки всіх колонок Marshall прикриті аудіотканью, яку деякі називають грилем :) Решітка традиційно прикрашена логотипом бренду. Впевнено стояти на поверхні акустиці допомагають чотири прогумовані ніжки. Крім того, нижня частину корпусу Kilburn містить ще й відсік для акумулятора. Також Kilburn відрізняється від інших моделей комплектацією, а саме наявністю знімного шкіряного ремінця, що служить засобом для перенесення колонки. Зворотний бік ремінця покриває червоний оксамит.
На задній стороні корпусу знаходиться фазоинвертор (колонка Woburn має два фазоінвертора), необхідний для розширення діапазону низьких частот. У зв'язку з цим не радиться ставити акустику біля стіни. Також тильну частину доповнюють перемикач режиму очікування, гніздо RCA і роз'єм для оптики.
Ергономіка
Хоч вага у Kilburn найменший в порівнянні з іншими британськими колонками, а й маленької акустику назвати також не можна. Трикілограмовий вага пояснюється значною апаратної начинкою, що супроводжується вбудованим блоком живлення.
Аналогічний вага і у Acton, яка зовсім трохи поступається Kilburn по компактності (Kilburn володіє найменшими розмірами). До слова сказати, чималу вагу компонентів сприяє притуплення вібрації динаміків, тому менша тяжкість, швидше за все, негативним чином позначиться на звучанні пристрої.
Woburn(як і **Stanmor ** і ** Acton**) є виключно стаціонарної колонкою - у неї немає акумулятора, бо працює тільки від мережі. Але це навіть на краще, адже важить цей масивний бумбокс майже 8 кг, які навряд чи сподобалося б кому-небудь тягати з собою. Вага настільки великий акустики, безсумнівно, компенсується відмінним звучанням.
Stanmore не такий маленький і легкий, як Acton і Kilburn, але і не перевищує в вазі і розмірах Woburn (важить, до речі, 5,1 кг).
Управління
Панель управління практично ідентична у всіх чотирьох моделях. Верхню частину займають тумблер, індикатори, а також регулятори гучності і низьких / високих частот.
Кнопка Source служить для вибору способу відтворення музики. До техніки можна підключатися звичайним «провідним» способом, приєднавши кручений кабель до гнізда 3,5 мм, або ж за допомогою бездротової технології Bluetooth 4.0. З'єднання по Bluetooth відбувається за допомогою клавіші Pair.
Звук
Регулювати гучність можна як механічним регулятором на колонці, так і з мобільного пристрою (при використанні бездротового способу підключення). Потужність, яку видають динаміки Kilburn, становить 70 Вт. Присутні два твітера, підсилювач класу D і 4-дюймовий динамік, який відповідає за низькі частоти. Випробувавши колонку на ділі, робимо висновок, що з аудіотрек різних жанрів справляється вона дуже добре, навіть незважаючи на свої невеликі розміри. Регулятори високих і низьких частот дозволяють домогтися необхідного звуку.
Розміри Woburn виправдали звучання - явно відчутний обсяг, хороша чутність високих і середніх частот. Зважаючи на наявність двох фазоінверторів, проявляються досить глибокі баси. Особливо радує звук, який передається більш серйозним джерелом, ніж смартфон або планшет. Колонка відмінно справляється з «живим» звуком, добре передаючи атмосферу концертного виступу. У пристрій вбудовано по два однодюймовий твітера і 5,25-дюймових вуфера. Вершина потужності - 200 Вт. Woburn, до слова сказати, є найгучнішою колонкою, оскільки змушує нервувати децібелометр навіть на середній гучності.
Acton має два 3/4-дюймових динаміка і один чотиридюймовим низькочастотний динамік. Акустика добре передає звучання треків різних жанрів, круто відображає вокал, відмінно звучить навіть у великому приміщенні.
На Stanmore зручно слухати як рок, реп, так і класику. Колонка навіть справляється з електронною музикою, якщо поставити регулятор низьких частот на максимум, а високих - на мінімум. У разі прослуховування музики на планшеті або смартфоні, звучання стає ще цікавіше, якщо налаштувати еквалайзер безпосередньо мобільного пристрою. У Stanmore два 20-ватних динаміка і один 40-ватний сабвуфер.
Автономність
Kilburn - єдина колонка, що працює без проводів. За заявою виробника, витримує 20-годинну автономну роботу. Але не варто забувати, що все залежить від гучності - чим голосніше грає, тим швидше розряджається. Колонка здатна протриматися 20 годин не більше ніж при 50% гучності. Заряджається пристрій через мережевий кабель.
Нагадуємо, **Stanmor **, ** Wobur ** і ** Acton** працюють від розетки, тому не потребують підзарядки.