Як правильно користуватися ноутбуком і смартфоном в мороз?
Взимку власникам ноутбуків і смартфонів доводиться непросто: акумулятор на холоді швидко розряджається, користуватися смартфоном в рукавичках стає неможливо, а різкі перепади температур і зовсім можуть вивести пристрій з ладу. Пропонуємо кілька корисних порад про те, як користуватися смартфоном і ноутбуком в мороз, щоб уникнути неприємних наслідків.
Що може трапитися зі смартфоном на морозі?
З настанням холодів загострюються проблеми з роботою смартфона і іншої техніки на вулиці. Бувало, дістаєш телефон в -10 градусів, і заряд батареї зникає "на очах", а якщо смартфон працює ще зі старим акумулятором, то краще і зовсім не діставати його з кишені. Але подібні проблеми трапляються не тільки зі старими смартфонами, а й з новими теж.
Проблеми можуть виникнути з дисплеєм, швидкістю відгуку і яскравістю. Буває, що екран темніє на морозі, але все відновлюється, коли смартфон виявляється в теплі. AMOLED-екрани краще за інших переносять морози, а ось кристали LCD-екранів при мінусових температурах втрачають чутливість і сенсор починає гальмувати. Це відбувається через втрату кристалами здатності переміщатися - втрачають вони її під впливом низьких температур.
Головним ворогом будь-якого мобільного пристрою є волога, в холодну пору року вона утворюється у вигляді конденсату, причина тому - різкі перепади температур. Люди, які носять окуляри, відразу зрозуміють в чому небезпека - скельця окулярів в теплому приміщенні з морозу відразу запотівають, те ж саме відбувається при попаданні тепла в охолоджений смартфон. Конденсат, який утворюється всередині і зовні смартфона, може викликати корозію, завдати шкоди процесору, батареї, інших компонентів. Ну а якщо ти помітив бульбашки вологи під екраном смартфона або він веде себе дивно, то краще звернися в сервісний центр.
Ми рекомендуємо не користуватися смартфоном в мороз, але якщо потрібно перевірити повідомлення, то зроби це максимально швидко.
Як захистити смартфон від морозу?
Кілька порад від stylus.ua, як уберегти смартфон від морозу:
Купи чохол. Важливо, щоб смартфон не переохолодився, а чохол дає додаткове тепло і телефон менше мерзне.
Зігрівай кришку рукою. Щоб батарея повільніше охолоджувалася, притримуй задню кришку рукою під час набору повідомлення або розмови по телефону.
Використовуй сенсорні рукавички. Щоб пальці рук не замерзли, використовуй для введення інформації сенсорні рукавички з струмопровідними нитками на кінчиках великого і безіменного пальців. Такі рукавички можна знайти в будь-якому магазині, дізнатися їх можна по прошитим кінчиків.
Включи режим підвищеної чутливості екрана. Деякі смартфони мають режим підвищеної чутливості, при активації якого екран буде реагувати на торкання в звичайних рукавичках. Більшість екранів топових смартфонів Samsung за замовчуванням мають підвищену чутливість тачскрін, але якщо у тебе товсті рукавички, то налагодити контакт зі смартфоном навряд чи вдасться.
Використовуй стилус. Як варіант, можна використовувати стилус, але тільки для тих пристроїв, які підтримують роботу з ним.
Використовуй гарнітуру. Щоб зайвий раз не діставати смартфон з кишені, підключи до нього гарнітуру і приймай дзвінки.
Що може трапитися з ноутбуком на морозі?
Більшість ноутбуків мають діапазон робочих температур від 5 до 30 градусів, але часто дотримуватися такі вимоги просто неможливо. Що робити, коли за вікном сильні морози, а тобі потрібно взяти ноутбук з собою? Питання дуже важливе, адже різка зміна температур негативно позначається як на роботі смартфонів, так і ноутбуків.
Якщо ноутбук довгий час знаходиться на морозі, то в першу чергу страждає:
Екран - може зіпсуватися відтворення і якість графіки.
Li-ion батареї - погано переносять низькі температури, тому при частій транспортуванні ноутбука по морозу може скоротитися термін служби акумулятора.
Пластиковий корпус - стає крихким і більш схильний до пошкоджень.
Радимо не користуватися ноутбуком на морозі, інакше в кращому випадку з ладу може вийти екран і батарея, в гіршому - ноутбук і зовсім перестане працювати.
I> blockquote>
Як захистити ноутбук від морозу?
Щоб уникнути негативних наслідків при транспортуванні ноутбука, скористайся наступними порадами:
Дістань акумулятор. Якщо зібрався переносити ноутбук по холоду, то краще дістань і заховай батарею в окреме тепле місце, щоб вона не замерзла при транспортуванні.
Поклади ноутбук в теплу сумку-чохол. Сумка-чохол повинна бути зі спеціальними міцними вставками, оскільки тонкі сумки не врятують в холодний день. Для більшої безпеки можна обернути лептоп тканиною.
Не носи ноутбук по морозу довше години, інакше можуть виникнути неприємні наслідки.
Чи не включай ноутбук відразу після повернення з вулиці. При зміні температури всередині пристрою утворюється конденсат, такий же, як і в телефонах. Це може спровокувати коротке замикання або корозію, що спричинить руйнування струмопровідних елементів. Чим довше ноутбук був на вулиці, тим довше не включай його, цей період може займати від 20 хвилин до 2 годин.
Сподіваємося, наші поради допоможуть пережити цю зиму твоїм улюбленим гаджетам. А всі необхідні аксесуари для смартфона і ноутбука можна купити на нашому сайті.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Смартфони з штучним інтелектом: тренд 2018 або технологія майбутнього?