Як підготуватися до зимової риболовлі?
До зимової риболовлі потрібно готуватися з листопада: діставати спорядження, одяг, взуття та всі необхідні снасті, які можливо прийшов час оновити. Розібратися з екіпіровкою краще заздалегідь, щоб при першій же можливості спокійно відправитися на рибалку, знаючи, що все необхідне в повній готовності.
6 важливих речей для риболовлі взимку:
теплий комбінезон;
термос;
вудка;
ледобур;
балансир;
блешні.
Теплий одяг
Сьогодні в рибальських магазинах можна знайти найрізноманітнішу одяг для зимової риболовлі. Але при виборі товару варто пам'ятати, що головне взимку - це тепло, а потім вже комфорт і зручність. Існують спеціальні рибальські комбінезони, в яких тепло навіть в -20, а в екстрених ситуаціях вони стають рятувальним жилетом. Завдяки спеціальній підкладці і термоізоляційному шару всередині, комбінезон утримує на воді, але вага людини повинен бути не більше 100 кг. Такий комбінезон стане ідеальним вибором для завзятих рибалок, він надійний і морозостійкий.
Іноді рибалки одягають дублянки або бушлати, вони повинні бути довгими, але вище коліна для зручного пересування. Термобілизна дозволить напевно не замерзнути на холоді. А ноги потрібно утеплити валянками і калошами або купити канадські чоботи з шипами, в яких ноги не мерзнуть і не промокають.
Можна придбати спеціальні обігрівачі для рук і ніг у вигляді сухих сумішей. Вона засипається в ємність і поміщається в кишеню.
Рибальські снасті
Балансир - це штучна приманка, яку використовують для лову хижих риб. За формою і зовнішнім виглядом він нагадує маленьку рибку, на яку повинна клюнути велика. У зимового балансира зверху і знизу є невеликі петельки: верхня необхідна для кріплення волосіні, нижня потрібна, щоб прикріпити додатковий трійник. Важливою складовою будь-якого балансира є стабілізатор, розташований в районі хвоста. Для зимової риболовлі використовують стабілізатор розміром від 2 до 9 сантиметрів.
Балансир для зимової ловлі може оснащуватися пластиковими крильцями або замість крилець може бути хутряна пензлик. Ще популярністю користуються моделі, які мають в складі силікон. Розмір балансира слід вибирати відповідно до очікуваними результатами лову риби. Для вдалого клювання на окуня потрібен балансир середнього розміру, а якщо хочеш зловити маленьку рибку, то потрібен і маленький балансир.
Вертикальний воблер використовується в якості приманки для лову судака, щуки або окуня. Він нагадує, що ослабіла рибку, яка повисла під водою в вертикальному положенні. Зимовий воблер може бути різної довжини і ваги, а також забарвлення. Всі воблери для зимової риболовлі діляться на два типи: легкі і важкі. Легені мають вагу до 7 грам і повільно занурюються на дно, а важкі важать більше 7 грам і занурюються швидко.
Лісочку використовуй міцну і тонку одночасно. Особливе визнання рибалок отримала монофільная волосінь, виготовлена з високоякісної сировини, вона не скручується в моток, а рівно висить під водою. Котушка повинна бути міцною, компактною і обов'язково з великим запасом волосіні. Чутливий поплавок дозволить моментально зауважити рибку і витягнути її на берег.
Не забудь ледобур і рибальський ящик!
За кілька днів до риболовлі краще перевірити склад рибальського ящика. У ньому повинні бути снасті, приманки і термос з гарячим чаєм. А головне - не забудь ледобур, адже без нього рибалка закінчиться не розпочавшись. Добре зарекомендували себе шведські і фінські моделі ледобуров, але коштують вони дорожче, ніж вітчизняні.
Існують бури зі знімними ріжучими головками, найчастіше їх роблять у Європі. Щоб ледобур прослужив довго, за ним потрібен правильний догляд:
Протирай ледобур після риболовлі і змащуй ніжки маслом.
Не забувай про штатну захисту для ножів і ріжучих головок.
Використовуй спеціальний чохол.
Чи не стукай льодобуром по поверхні, щоб збити лід.
Вчасно міняй болти і гайки.
Складаний ледобур змащуй в місцях згинання коліна.
Як вибрати вудку?
Щоб ловля риби взимку була ефективною, потрібно вибрати правильну вудку. Якщо професіонали знають тонкощі підбору інвентарю, то новачкам не можна пропускати цей пункт, щоб не вийшло так, що ти купив вудку для плотви, а використовуєш її для блеснения щуки. Параметри вудок для зимової риболовлі відрізняються по діаметру, формі, жорсткості хлистика, матеріалу рукоятки та інші характеристики, які важливі для лову на конкретний вид риби.
Вудки для лову на мормишку відрізняються невеликою вагою, призначені для роботи з тонкими жилками. Вони мають м'який пластиковий хлистик, який забезпечує правильну підсічку і перешкоджає обриву блешні. Вудки для лову на мормишку мають демократичну ціну, тому таке хобі доступно кожному.
Якщо ти вирішив піти на ляща або плотву, то для такого заняття підійде найпростіша універсальна вудка. Як правило, вона має містку котушку і підставку, щоб зручно встановити вудку на лід. Сучасні моделі зручні і практичні у використанні, хоч і багато рибалок практикують «дідівський» спосіб лову, виготовляючи власні конструкції. Але такі саморобні вудки можуть виявитися ненадійними і небезпечними, тому краще купити якісну імпортну модель. Також для подібної риболовлі потрібно зробити лунку правильного діаметру, інакше лящ в неї може не пролізти.
Вудки для блеснения в зимову пору є найбільш популярними. Існують прості вудки для блеснения окуня і масивні конструкції для лову щуки або судака. Вудки для блеснения мають пропускні кільця, ергономічну коркову або пластикову рукоять, яка забезпечує зручний хват при лові.
Що ще стане в нагоді на зимовій рибалці?
З електронним сигналізатором клювання ти не пропустиш потрапила на гачок рибку. Він звуковим сигналом повідомляє рибалки про коливання кивка. Щоб з легкістю дістати рибку з лунки можна купити спеціальний підйомник для зимового лову - павук.
Ще одним корисним аксесуаром стане мормишніца - це коробочка, призначена для зберігання мотиля і мормишок. Зимова риболовля буде максимально комфортною, коли під рукою є черпак, який допомагає прибрати сніг з лунки. А витягти улов допоможе багорик.
Тепер ти знаєш, яке спорядження і снасті знадобляться для зимової риболовлі. А головне те, що не потрібно йти в магазин за всіма рибальськими приладдям, адже все найнеобхідніше для успішної зимової риболовлі можна замовити на нашому сайті.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Секрети і хитрощі успішної риболовлі