Смартфони з штучним інтелектом: тренд 2019 або технологія майбутнього?
Останнім часом з'являється все більше смартфонів з підтримкою штучного інтелекту (ІІ). Що це за "звір" і чому приставка AI - це круто? Штучний інтелект допомагає зробити ідеальний кадр, розрізняє мови і моментально переводить, прискорює роботу системи і відповідає за оптимізацію важливих процесів. Сьогодні розповімо про кращих смартфонах з ІІ або AI (Artificial intelligence).
Google Pixel 3
Google Pixel 3 працює під управлінням Snapdragon 845 з 6 Гб оперативної пам'яті на базі Android 9.0 Pie. Завдяки штучному інтелекту ресурси процесора грамотно розподіляються, що забезпечує максимальну енергоефективність пристрою. Обсяг флеш-пам'яті - 64 або 128 Гб. Встановлено екран діагоналлю 5.5 '' і 12-мегапіксельна камера.
Виконати будь-яке завдання допоможе користувачеві Google Assistant, який в будь-який час прийде на допомогу. Він працює, як і Siri в iPhone, вміє дотепно відповідати на питання і жартувати, виконувати термінові завдання, знаходити інформацію в інтернеті, розповідати останні новини і прогноз погоди.
Штучний інтелект в Google Pixel 3 найбільше реалізований в камері смартфона:
Фіксований фокус стежить за об'єктом і не упускає його з поля зору навіть під час руху.
Технологія Super Res Zoom використовується для цифрового зуму. Оскільки камера в Піксель 3 всього одна і відсутня телеоб'єктив, виробники реалізували зум через ІІ.
В режимі Top Shot ІІ фіксує кілька кадрів до і після спуску затвора, щоб з них можна було вибрати і скомпонувати найкращі.
Технологія Night Sight дозволяє не користуватися спалахом, навіть коли освітлення мало.
Ще в Google Pixel 3 є голосовий бот для небажаних абонентів. Його називають грозою call-центрів. За бажанням користувача він може підняти трубку і дізнатися причину дзвінка. Потім передає отримані дані користувачеві, і він вже вирішує - відповідати на дзвінок чи ні. ІІ знає і користується словами-паразитами, такими як «Е-е …», «Хмм», тому його запросто можна сплутати з реальною людиною. Він легко підтримує розмову зі співрозмовником, передбачаючи будь-яку ситуацію. Функція називається Duplex AI - круте рішення для небажаних дзвінків.
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9 отримав 6.4-дюймовий екран, виконаний за технологією Super AMOLED, потужний фірмовий чіпсет Exynos 9810 і операційну систему Samsung Experience 9.5 на базі Android. Обсяг ОЗУ становить 6 або 8 Гб, а ємність вбудованого сховища - 128, 256 або 512 Гб. Основна камера 12 Мп, селф-камера - 8 Мп.
На корпусі пристрою є функція для виклику віртуального помічника Bixby, який вміє перекладати текст, читати реп, відповідати на питання і виконувати інші функції штучного інтелекту. Він може підказувати користувачу, що потрібно одягнутися тепліше, тому що за вікном холодно, замовити столик в ресторані на зазначений час і т.д. А ще він працює з побутовою технікою. ІІ інтегрований в холодильники і пральні машинки Samsung, помічника Bixby можна попросити включити швидку прання і поставити віджимання.
ІІ в Samsung Galaxy Note 9 виводить мобільний фотозйомку на новий рівень. Функція Flaw Detection зводить до мінімуму ефект тремтячих рук і повідомляє користувача про дефекти на фото, щоб перезняти його ще раз. На екрані смартфона з'явиться повідомлення, якщо фотографія буде розмитою або людина моргне.
Завдяки технології Scene Optimizer і штучного інтелекту, камера Galaxy Note 9 визначає об'єкти на фото і підбирає найбільш оптимальні настройки - їжа, портрет, кольору, пейзаж. ІІ налаштовує рівень контрастності в залежності від ситуації, щоб в результаті вийшло зображення максимально наближене до реалістичного.
iPhone XS
iPhone XS отримав 5.8-дюймовий OLED-екран. За продуктивність пристрою відповідає 6-ядерний чіп A12 Bionic, який вперше був створений за 7-нм техпроцесу. Обсяг ОЗУ складає 4 Гб, вбудована пам'ять - 128, 256 або 512 Гб. В iPhone XS і iPhone XS Max використовується подвійна 12-мегапіксельна камера. Працюють новинки під управлінням iOS 12.
В iPhone XS штучний інтелект стежить за частотою використання цієї функції протягом дня завдяки спеціальним датчикам і додатків. Це дозволяє ІІ зрозуміти розпорядок дня користувача і запропонувати оновити систему в найбільш відповідний час доби, коли є стабільне підключення до інтернету. В iPhone є віртуальна помічниця Siri, вона теж працює на основі ІІ, але про Siri знають всі, так що не будемо зупинятися на її можливостях.
ІІ відповідає за розподіл завдань між ядрами процесора, що забезпечує максимальну енергоефективність. Процесор A12 Bionic працює в парі з системою машинного навчання Neural Engine, завдяки якій можна виконувати до 5 трильйонів операцій в секунду. Система постійно навчається і вдосконалює свої навички, а потім використовує їх на практиці.
Huawei Mate 20 Pro
Смартфон Huawei Mate 20 Pro отримав великий безрамковий дисплей 6.4 '' з вирізом у верхній частині екрану, де встановлені розмовний динамік, селф-камера і датчик 3D-сканування особи. Працює смартфон на Kirin 980, створеного за 7-нм техпроцесу - перший чіп, який був створений за такою технологією для Android-смартфонів.
Сімейство смартфонів Huawei Mate 20 отримало просунутий штучний інтелект. Тут є технологія HiVision, яка вміє через камеру дізнаватися дані про реальний об'єкт, взаємодіяти з текстом і багато іншого. Якщо раніше ІІ в Huawei P20 Pro розпізнавав лише 19 сцен, то в Mate 20 Pro камера розпізнає 100 цін і 5 тисяч об'єктів. При цьому під кожен об'єкт і сценарій зйомки підбираються відповідні налаштування, що дозволяє домогтися кращого кадру.
Xiaomi Mi 8
Працює Xiaomi Mi 8 під керуванням Snapdragon 845 на кришталевій системі в парі з 6/8 Гб оперативної пам'яті. Об'єм вбудованої пам'яті становить 64 або 256 Гб. У смартфоні встановлений AMOLED-дисплей з діагоналлю 6.21 ''. В якості операційної системи використовується Android 8.0 Oreo з поверх встановленої MIUI 10. Основна камера тут подвійна - 12 + 12 Мп, фронтальний об'єктив - 20 Мп.
Штучний інтелект Xiaomi Mi 8 дозволяє отримати вдалий кадр без розмитості і дефектів. Завдяки ІІ виходять гарні портретні знімки зі студійним освітленням - акцент в зйомці робиться на людину, важливо сфокусуватися на обличчі моделі. Глибину різкості заднього фону можна відрегулювати (Blur Level). Є 7 режимів студійного освітлення, фотографія виходить ніби зроблена в студії.
У Сяомей створили віртуального помічника Xiao Ai, який працює, використовуючи ІІ. Технологія вже працює в смартфоні Xiaomi Mi Mix 3. Для активації Xiao AI є спеціальна кнопка на корпусі пристрою. З його допомогою можна відправляти повідомлення, здійснювати дзвінки, встановлювати будильник, шукати інформацію в інтернеті і багато іншого. За роботу камери відповідає штучний інтелект, який автоматично розпізнає об'єкти в кадрі і включає відповідну сцену для зйомки.
Artificial intelligence - технологія майбутнього, і Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi і інші виробники це впевнено доводять, наділяючи смартфони з ІІ новими функціями. Сьогодні просто неможливо передбачити, що зможе смартфон завтра або в 2020 році.
Якщо плануєте купити [смартфон] [6] в 2019, то вибирайте модель з штучним інтелектом, адже навіть сьогодні ІІ під силу найскладніші завдання. Незабаром смартфони з AI навчаться діяти самостійно, а користувачі лише насолоджуватимуться результатом.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: [Огляд Huawei Mate 20 і Huawei Mate 20 Pro] [7]
ю6щ: хттпс: //стілус.уа/смартфони/ ю7щ: хттпс: //стілус.уа/артіклес/348.хтмл