MacBook Air або MacBook Pro: який ноутбук вибрати?
Сьогодні асортимент Apple включає легкі і компактні ноутбуки MacBook Air і MacBook Pro. А адже звичайному користувачеві розібратися в модифікаціях не так-то й просто, але сьогодні ми розберемося і розкладемо все по поличках. Якщо ти в пошуках ідеального "яблучного" комп'ютера, то stylus.ua допоможе зробити правильний вибір.
Екран
Розмір екрану може бути вирішальним при виборі MacBook. Є такі варіанти:
MacBook Air - виключно 13.3 дюймів, роздільну здатність 1440 на 900 точок, співвідношення 16:10 і 128 ppi. Картинка на екрані гідної якості, поблизу можна розглянути мінімальну зернистість.
MacBook Pro - 13.3 і 15.4 '' з аналогічним співвідношенням 16:10. Дозвіл меншого екрану складає 2560 на 1600, а більшого - 2880 на 1800 пікселів. Щільність точок - 227 і 220 ppi. Дисплеї Retina мають дуже насичену кольоровість, широкий діапазон кольорів P3, відтворюють неймовірно реалістичну картинку.
Якщо ти плануєш працювати з графікою і тобі важлива точність передачі кольору, вибирай один з MacBook Pro. Варіант ЕІР - машина для рядового юзінга.
Підключення
Сучасні макбуков можуть підключатися до зовнішніх моніторів. MacBook Air сполучаються з великими екранами до 3840 на 2160 пікселів і підключаються через порт Thunderbolt. Версія Про своєму розпорядженні більшу широтою можливостей. Через Thunderbolt можна підключати відразу два монітори з роздільною здатністю 3840 на 2160 пікселів. Модифікація з відеокартою AMD Radeon R9 M370X, наприклад, дозволяє дивитися відео / фото на 60 Гц екрані 5120 на 2880 крапок. Дозволи нижче також доступні.
Якщо ти плануєш підключати кілька зовнішніх моніторів, вибирай MacBook Pro.
Продуктивність MacBook
Чим краще апаратне забезпечення, тим більше Макбук реалізує завдань на високій швидкості. В цьому плані MacBook Air вважається слабким. Ноутбуки лінійки працюють на процесорі Intel Core i5 з тактовою частотою 1,8 Ггц. Завдяки технології Turbo Boost процесор може розігнатися до 2,9 Ггц.
Більша різноманітність у MacBook Pro. Конфігурація 13 '' працює на процесорі Intel Core i5 (2,7 ГГц і 2,8 ГГц). 15-дюймовий Макбук Про працює на Intel Core i7 (3,1 ГГц і 2,8 ГГц).
Для тих, хто шукає портативний ноутбук з гідною продуктивністю, варто купити MacBook Air. MacBook Pro - в розпорядження всім, кому актуальна висока потужність системи.
Графіка MacBook Air і MacBook Pro
Реалізувати важкий геймінг на високих налаштуваннях - не компетенція MacBook. Однак промальовувати мультимедіа контент гідно їм цілком під силу.
MacBook Air розташовують простенької відкритий HD Graphics 6000, розрахованої на прості завдання. Макбук Про 13 '' 2016, наприклад, отримав чіп Intel Iris Graphics 540 і дозволяє зробити апгрейд до Radeon Pro 460.
Новітні версії Pro - це вже повноцінний інструмент для роботи з мультимедіа на будь-якому рівні. Пристрої мають графікою Intel Iris Plus Graphics 655 з підтримкою двох екранів і одночасним повним штатним дозволом на вбудованому екрані. Кому який графічний чіп, зрозуміло без зайвих слів.
Автономність
Найважливіший компонент хорошого макбуков. Адже іноді так важливі ці 10-15 хвилин, яких не вистачає для завершення робочого завдання.
В цілому макбуков показують гідну автономність:
MacBook Air - близько 12 годин роботи в мережі інтернет і стільки ж при перегляді відео.
MacBook Pro - 10/9 годин серфінгу Глобальної мережі і до 10 годин відтворення відео.
Оперативна і внутрішня пам'ять
Ще один важливий показник щодо одночасної роботи в різних додатках і обробки графіки. Ясна річ, чим новіше модель, тим більше в ній ОЗУ, і тим краще вона в даному компоненті. 13-дюймовий MacBook Air має 8 Гб оперативної пам'яті. Макбук Про 2015/2016 року випуску має 8/16 Гб типу LPDDR3.
У моделі Про 2017 року процесор Kaby Lake обмежується модулем типу LPDDR3, який використовує не більше 16 Гб оперативної пам'яті. У 2018 році розробниками недолік був виправлений: встановлений чіп типу LPDDR4, внаслідок чого у MacBook Pro з'явилося цілих 32 Гб.
Що стосується ємності накопичувача, то тут повна варіативність. Модель MacBook Air має 128 Гб вбудованої пам'яті з можливістю розширення до 256/512 Гб. Макбук Про 2015 може мати від 128 Гб до 1 Тб (15-дюймів). Версія 2016 «стартує» від 256 Гб і до 2 Тб. Нові зміни "яблучних" ноутбуків використовують SSD-накопичувач аж до 4 Тб.
«Хранителі серіалів» і ігромани повинні придивитися до макбуков з максимальною ємністю жорсткого диска. Для офісної роботи підійдуть моделі MacBook з 128 Гб пам'яті.
Інтерфейси
Колись у «яблучних» все починалося з одного порту USB і 3.5 мм входу. Сучасний комплект роз'ємів вражаючий: від двох USB, одного Thunderbolt 2 і джека під навушники у MacBook Air, до 4-х портів Thunderbolt 3 (USB-C) зі швидкістю передачі даних до 40 Гбіт / с і можливістю зарядки у останніх MacBook Pro.
Якщо ти багато і часто працюєш з численними периферійними гаджетами, вибирай Макбук з комплектом Thunderbolt 3.
Force Touch і Touch Bar
Технології з'явилися в нових версіях ноутбуків Apple. Force Touch дає більше функціоналу за допомогою натискань на сенсорну область із зусиллям. Touch Bar - це динамічна панель, яка зайняла місце ряду клавіш Esc, F1-F12, яка змінює свої функції в залежності від запущеної програми або завдань, необхідних користувачеві. З нею системні опції і додаткові можливості MacBook стають доступнішими. Вперше дані технології знайшли себе у MacBook Pro 2016 року, і зараз доступні в актуальних моделях. Всім, кому важливий граничний комфорт робочого процесу і швидкість виконання завдань, Force Touch і Touch Bar будуть важливим придбанням.
Клавіатура
У макбуков є два види клавішних областей. Більш старі працюють на основі механізму «ножиці», з більшим ходом, де все ж допускаються неточності натискань (MacBook Air і MacBook Pro 2015). У ноутбуків MacBook Pro з 2016 року встановлена клавіатура «метелик» - цілісна робоча область з більшою площею опори. Її клавіші максимально «притиснуті» до корпусу, стійкі, реагують на торкання дуже точно.
Даний компонент - додатковий плюс до комфортності роботи. Нехай і не настільки значний.
Підсумок
Зіставивши всі параметри, констатуємо, що MacBook Air - ноутбук більше для простих завдань і тих користувачів, яких цікавить найбільш доступний за ціною портативний «яблучний ноут». Версії Pro цілком замінять домашній і робочий ПК, в них є всі необхідні порти підключень, а продуктивності вистачає для складних завдань. Це самий універсальний варіант макбуков, нехай і не такий зручний в поїздках. Остаточний вибір за тобою!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Рекомендації та поради щодо використання ноутбуків