Як змінилися iPhone за 11 років?
Важко знайти людину, яка хоч раз в житті не чула б про iPhone. Корпорація Apple почала займатися розробкою смартфонів в 2005 році, коли головним генератором ідей був Стів Джобс, а зовнішнім виглядом пристроїв займався дизайнер Джонатан Айва. Перший Айфон Apple показала світу в 2007 році, і з тих пір кожен рік компанія радує фанатів новими iPhone, які стають все більш досконалий і популярнішим. Сьогодні згадаємо, яким був найперший Айфон і з'ясуємо, що змінилося в функціоналі пристроїв за 11 років.
iPhone 2G - перший і особливий
Алюмінієвий корпус товщиною 11.6 мм, 3.5-дюймовий екран і всього одна забарвлення - таким був перший смартфон Apple, який офіційно називався iPhone 2G. Окремі деталі були виконані зі скла і пластика, телефон мав 2-мегапіксельну камеру, відрізнявся підтримкою мереж 2-го покоління, наявністю Wi-Fi і Bluetooth. Також були датчики наближення і освітленості, які спрощували користування пристроєм. Перший Айфон пропонував користувачеві 4 або 8 Гб вбудованої пам'яті, а пізніше з'явилася версія на 16 Гб. Об'єм оперативної пам'яті становив 128 Мб. Вийшов телефон в 2007 році, і цей рік став особливим для компанії.
З моменту появи смартфонів Apple на ринку мобільних гаджетів змінилася концепція смартфоностроенія. Сьогодні багато виробників орієнтуються на нові смартфони Епл, копіюючи дизайн і характеристики пристрою. А деякі компанії навіть створюють копії яблучних смартфонів, повністю повторюючи зовнішній вигляд і забарвлення телефону. Спочатку Айфон відрізнявся від інших гаджетів великим сенсорним екраном, який підтримував технологію мультитач. Це був найзручніший мобільний гаджет для перегляду контенту та введення інформації дотиком пальців. Конкуренти в цей час встановлювали екрани меншого діаметру, а управляти пристроєм можна було тільки за допомогою стилуса.
Виробники ще до створення інноваційного телефону вирішили, що це буде смартфон з мінімальною кількістю кнопок на корпусі і створили для нього окрему операційну систему iOS, масу фірмових додатків, які можна завантажити з фірмового магазину App Store.
iPhone з підтримкою 3G і версія 3GS
У 2008 році вийшов iPhone 3G з підтримкою мереж 3-го покоління. Виробники вперше вбудували в смартфон супутниковий чіп і реалізували навігацію в смартфоні. Обсяг ОЗУ залишився колишнім - 128 Мб, а ємність вбудованого сховища склала 8 або 16 Гб. З появою Айфон 3G користувачі отримали iOS 2 і спеціальний віртуальний магазин App Store, звідки можна було скачати різні додатки.
Айфон 3GS
У червні 2009 з'явився Айфон 3GS з продуктивним процесором. Приставка "S" розшифровувалась як speed - швидкість, а це означало, що новий смартфон швидше попереднього. Так і було, адже в 3GS встановили:
256 Мб оперативної і 8/16/32 Гб вбудованої пам'яті;
швидкий процесор Cortex A8 виробництва Samsung;
3-мегапіксельну камеру для зйомки відео;
з'явилося олеофобним покриття, яке не збирає відбитки пальців.
Ще однією особливістю айфонів була кнопка "Додому", вона відповідала за згортання програм і повернення на головний екран. З появою iOS 4.0 кнопка Home стала реагувати на подвійне натискання, це дозволяло працювати пристрою в режимі багатозадачності.
iPhone 4 - фронтальна камера і 64 Гб вбудованої пам'яті
Кардинальні зміни відбулися в iPhone 4, який був представлений в червні 2010. За продуктивність відповідає процесор А4 і 512 Гб ОЗУ. Товщина корпусу «четвірки» склала 9.3 мм, збільшилася дозвіл екрана. На передній панелі встановили фронтальну камеру, за допомогою якої можна було спілкуватися по відеозв'язку і робити фото. Основна камера отримала 5 мегапікселів. Колір корпусу - білий і чорний.
iPhone 4s
2011 рік ознаменувався виходом нового пристрою під назвою iPhone 4s. Найбільше змін зазнала «начинка» пристрою:
встановили більш продуктивний 2-ядерний чіп А5, який працював в зв'язці з 512 Мб ОЗУ;
вперше з'явилося 64 Гб ПЗУ;
операційна система - iOS 5;
дозвіл камери - 8 Мп;
з'явилася підтримка ГЛОНАСС.
iPhone 5 - 4-дюймовий екран і різноманітність кольорів
iPhone 5 презентували 12 вересня 2012 року і з виходом цієї моделі розміри екрану стали регулярно збільшуватися. Діагональ екрану склала 4 дюйма, телефон отримав більш тонкий корпус 7,6 мм і став ще легше - 112 м З'явилася нова срібляста забарвлення, яка в подальшому стала найпопулярнішою. Робота здійснювалася під управлінням 2-ядерного процесора А6, а для зберігання призначених для користувача даних було запропоновано три варіанти вбудованої пам'яті - 16, 32 і 64 Гб.
На відміну від 4s, в 5 було встановлено два мікрофони, з'явилася підтримка мереж 4-го покоління і вперше був встановлений роз'єм Lightning.
iPhone 5C
У вересня 2013 з'явилися iPhone 5C і 5S. Модель 5С була виконана в пластиковому корпусі різних кольорів - біла, зелена, рожева, жовта, синя. Смартфон позиціонувався як бюджетна версія iPhone 5. Технічні характеристики залишилися колишніми.
iPhone 5S
IPhone 5S оснащувався могутнішим 64-бітовим чіпом А7, а на борту був 1 Гб оперативної пам'яті. Працювала модель під управлінням iOS 7. Відмінності також були в кнопці «Додому», яка в 5s виконувала ще й функцію сканера відбитку пальців. Айфон надійшов у продаж в трьох кольорах: Gold, Space Gray і Silver. У 5s з'явився співпроцесор М7, який зчитує показники гіроскопа, компаса і акселерометра. Крім того, співпроцесор перебрав на себе частину завдань основного процесора, тому продуктивність істотно покращилася. Ємність вбудованого сховища залишилася такою ж, як в 4S.
Шості Айфони і iPhone SE
19 вересня 2014 були представлені Айфон 6 і 6 Плюс, корпус яких виконаний з міцного авіаційного алюмінію 7000-ї серії. Молодша модель оснащувалася 4.7-дюймовим екраном, а старша - 5.5 дюймів.
З'явилася модифікація на 128 Гб вбудованої пам'яті. Продуктивності вдалося додати за рахунок установки нового потужного 2-ядерного процесора А8, який виявився на 50% швидше чіпа, встановленого в 5s. Обсяг ОЗУ і раніше 1 Гб, а ПЗУ - 16, 64 і 128 Гб. Слота для установки карти пам'яті немає, як і раніше. В якості апаратної платформи використовувалася iOS 8, в якій з'явилися віджети.
iPhone 6S і 6S Plus
Через рік з'явилися iPhone 6S і 6S Plus. Вони відрізнялися більш продуктивною начинкою і оптимізованої операційною системою. Що змінилося:
З'явився колір «Рожеве золото».
Встановлено продуктивний процесор А9.
Вперше в 6s була реалізована технологія 3D touch, вона розпізнає силу натискання на екран, тим самим полегшує роботу з пристроєм.
Виробник встановив в Айфон 2 Гб ОЗУ.
Основна камера - 12 Мп проти 8 Мп в «шістці», фронтальна - 5 Мп проти 1.2 Мп.
iPhone SE
Навесні 2016 був представлений iPhone SE. Ця модель була створена для тих людей, хто не готовий перейти до нового форм-фактору, але хоче більш продуктивний апарат. Так Айфон SE - це дизайн «п'ятірки ес», а апаратне забезпечення «шістки ес». Працює РЄ під управлінням процесора А9, встановленого в 6s.
iPhone 7 і 7 Plus з подвійною камерою і 3 Гб оперативної пам'яті
У вересні 2016 Apple презентувала смартфони - iPhone 7 і 7 Plus. Обидві моделі отримали ступінь захисту IP67. А це значить, що вони пиленепроникні і можуть витримати занурення в воду на глибину 1 метр до 30 хвилин.
Працюють новинки під управлінням iOS 10 і нового чіпа А10, який став на 40% швидше, ніж А9. Зовні відмінностей смартфони отримали трохи: кнопка «Додому» стала сенсорної, а справжнім потрясінням для фанатів яблучної продукції стала відсутність 3.5 мм роз'єму для навушників. Тепер для підключення потрібно використовувати порт Lightning і спеціальний перехідник.
Айфон 7 Плюс відрізняється наявністю подвійної основної камери. Один з об'єктивів призначений для зйомки далеко розташованих об'єктів. З виходом 7 Plus вперше обсяг ПЗУ склав 256 Гб і 3 Гб ОЗУ.
Революція Безрамковий і бездротових зарядок - iPhone X, iPhone 8 і 8 Plus
IPhone 8 і 8 Plus відрізнялися від попередників скляним корпусом, більш потужним процесором А11 Bionic, завдяки якому з'явився штучний інтелект і доповнена реальність. Корпус смартфонів виконаний зі скла, що дозволило виробникам реалізувати технологію бездротової зарядки. Об'єм оперативної пам'яті в Айфон 8 склав 2 Гб, а в 8 Плюс - 3 Гб, місткість вбудованої однакова - 64, 128 і 256 Гб.
iPhone X
Але особливу увагу на презентації 12 вересня 2017 завоював iPhone X. «Х» в назві означає 10-річчя випуску першого смартфона і читається як 10. Новинка отримала кардинальні зміни:
безрамковий дизайн і екран діагоналлю 5.8 '';
виріз у верхній частині корпусу або «монобровою»;
встановлений сканер розпізнавання особи Face ID.
Цього разу виробник відмовився від використання сканера відбитка пальця, замінивши його більш просунутою технологією - Face ID. З виходом iOS 11 з'явилася можливість використовувати і відправляти один одному анімовані емодзі, які передавали вираз обличчя і міміку людини. Основна камера подвійна з дозволом по 12 Мп кожен об'єктив. Камеру телефону полюбили за можливість робити фото як на дзеркальний фотоапарат.
iPhone XS з 512 Гб і бюджетний iPhone XR
12 вересня 2018 року відбулася чергова презентація Apple, де були презентовані iPhone XS з діагоналлю 5.8 дюймів і XS Max з величезним 6.5-дюймовим екраном. Новинки отримали поліпшений захист від води за стандартом IP68, що дозволяє занурювати смартфони в воду на глибину 2 метри до 30 хвилин.
Айфон XS і XS Max отримали покращений процесор А12 Bionic, 4 Гб ОЗУ, а обсяг максимальної вбудованої пам'яті склав 512 гігабайт. З'явилася нова золотиста забарвлення, яка відрізняється від тих, що були раніше. Камера така ж, як і в Айфон X, але з деякими поліпшеннями.
iPhone XR
12 вересня 2018 року Apple також презентувала і 6.1-дюймовий iPhone XR, який отримав безрамковий дизайн і таку ж начинку, як у XS та XS Max. Тут встановлено LCD-екран, в той час як в інших новинках 2018 року використовується OLED-екран. Новинка отримала всього одну основну камеру, яка трохи випирає. Є три варіанти пам'яті - 64, 128 і 256 Гб, обсяг ОЗУ склав 3 Гб. Новинка має різні кольори корпусу: жовтий, червоний, кораловий, синій, білий і чорний. Всі новинки втратили звичної кнопки «Додому».
Трохи статистики. За 11 років після виходу iPhone на ринок Епл продала близько 1.5 млрд смартфонів. А це значить, що за обсягами продажів Айфон є світовим лідером. Компанія задає тренди і вражає інноваційними технологіями. Так що, якщо ти колись вибрав Айфон, ти зробив правильний вибір!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR: характеристики, ціни