Бензопила або електропила: що купити і коли використовувати?
З приходом осені актуальною стає заготівля дров на зиму, а також садові, лісничі та інші види робіт, пов'язані з розпилюванням, розчищенням зелених насаджень. Невеликі обсяги деревини, звичайно ж, можна і пилкою «Дружба» обробити, але, якщо турбот побільше, без електро- або бензопили не обійтися.
В інтернет-магазині Стилус представлені різні види інструменту, кожен для своїх цілей. Яку пилу вибрати і коли краще користуватися - читай далі.
Принцип роботи ланцюгової пилки
Ланцюгова пила являє собою механічний інструмент компактних розмірів, який в дію приводиться електричним або бензиновим двигуном, гідравлічним підсилювачем або стисненим повітрям. Робочий елемент пили (гарнітура) - шина, по ній переміщається замкнута в кільце ланцюг. Двигун внутрішнього згоряння в бензинових пилах пускає в хід редуктор, який, в свою чергу, рухає ланцюгом інструменту. Паралельно система очищення подає відфільтрований повітря в карбюратор.
Усередині електропили встановлений щітковий двигун, який при включенні передає крутний момент на редуктор, отже, на провідну зірочку, що стоїть в одній площині з шиною. Відбувається зачеплення зірочки і ланок ланцюга, і все це рухається по жолобу торця шини.
Принцип роботи інструменту від будь-якого джерела живлення аналогічний.
Типи ланцюгових пив і їх застосування
Ручна
Найпростіший, який не потребує додаткових витрат, інструмент. Це звичайна ланцюг з ручками з обох боків. Ланцюгом обхоплюється деревина, і проводиться розпилювання вручну. Ніяких попередніх умінь ручна пила не вимагає. Використовується переважно для розробки тонких гілок і в невеликих кількостях.
Електрична пила
Інструмент працює від розетки і призначений для нетривалих робіт по дому, в саду і на будівництві. Електропила не виділяє шкідливих газів, практично безшумна (на відміну від бензинових) і не вібрує, але радіус її дії може обмежуватися електричним подовжувачем. Агрегат цілком собі розпилює навіть саму міцну деревину, а також пінобетон і інші матеріали середньої щільності. А ще така пила не вимагає великих витрат енергії, можна працювати навіть в закритих приміщеннях (не виділяє шкідливих речовин) і доступна за ціною. У домашніх умовах для розпилювання старих гілок, розчищення саду, столярних робіт і т.д. - електропила дуже вигідна.
Варто зазначити, що такий пилкою важко, і навіть небезпечно, працювати в умовах високої вологості і в дощ. Її час від часу необхідно зупиняти, щоб система не перегрілася і не вийшла з ладу. А ще кабель живлення дещо обмежує рухливість і маневреність, що приносить деякі незручності в процесі роботи.
Залежно від розташування двигуна, також є пила поздовжня і поперечна. Поздовжня має витягнутий вузький корпус, збалансований центр ваги. Пилкою легко управляти і здійснювати роботи в важкодоступних місцях, наприклад, на дереві серед гілок.
Поперечна електропила має більш короткий корпус, в роботі інструмент намагається провернутися. Вона не така зручна в роботі, зате легше за вагою і компактніші, за рахунок відсутності редуктора. Електропила - кращий вибір для дому та дачі.
Бензинова пила
На відміну від електричної, бензопила розрахована на тривалу роботу. Це кращий вибір для лісництв, комунальних служб, а також для заготівлі дров на зиму в великих кількостях. Бензопила запросто розпиляє товсті стовбури дерев і чагарники.
Основа інструменту - 2-тактний мотор внутрішнього згоряння, що працює на суміші бензину і спеціального моторного масла. Варіанти з 4-тактним двигуном додатково оснащені баком для масла (100-500 грам), тому готувати паливну суміш для нього не потрібно. Залежно від моделі, є різні обсяги баків для палива (від 0,3 до 1 літра), а також рукоятка для зручності утримування, захисний козирок з автоматичним включенням інерційного гальма і пильна гарнітура. За допомогою бокового натяжителя ланцюга налаштовується її ідеальна посадка.
Залежно від потужності бензопили бувають:
Професійні (від 2 до 6 кВт). Можна працювати до 8 годин на добу без перерви і близько 16 годин з короткою зупинкою.
Напівпрофесійні (1.5-2 кВт). Трудяться 4-6 годин, використовуються на невеликих виробництвах і в домашньому господарстві.
Побутові бензопили. Найменш потужний інструмент для нечастих робіт по дому (до години в день). Наприклад, розпилювання гілок в саду або швидкого різання заготовок на тимчасові господарські будівлі.
Бензопила має ряд переваг:
Високий ступінь безпеки. Система блокування роботи ланцюга під час відскоку не дасть оператору поранитися.
Захист від вібрації дозволяє рукам довго не втомлюватися, а для самої пилки збільшується термін експлуатації.
М'які еластичні рукоятки забезпечують додатковий комфорт.
Ручний старт заводиться з півоберта, не вимагає значних зусиль.
Праймер запускає двигун в холодну пору року.
Автоматична подача масла усуває перегрів системи.
Інструмент з хромованим нанесенням циліндра дуже зносостійкий.
Товар дуже довговічний і надійний, що підтверджує тривала гарантія.
Акумуляторна
Ланцюгові пили такого типу в якості джерела живлення використовують акумулятор різної ємності. Переваги інструменту схожі з електропилками (екологічність, можливість працювати в приміщенні). Крім того, система має плавний пуск і не вимагає очищення після кожної експлуатації. А відсутність кабелю робить пилу на акумуляторі дуже маневреної. Але тривала робота з акумуляторною пилою не вийде, оскільки ресурс батареї невеликий. Граничною потужністю двигун також не має. В асортименті Стилус є акумуляторні пилки профі, напівпрофі і базового рівня.
Потужність пили
Щоб зрозуміти краще, яку пилу купити, також варто розібратися з її потужністю. Адже потужність - це визначальний показник для будь-якої пилки. Для садово-дачних робіт цілком вистачить мотора 1000-2100 Вт, але для більшої якості і швидкості розпилювання краще взяти інструмент більш потужний.
Якщо ж ти плануєш часту роботу з твердими і великими колодами, краще купити пилку від 2500 Вт.
Варто також відзначити, що потужні електропили більш стійкі до перепадів мережі, що робить неможливим критичний перегрів системи. А це дуже важливо для їх довговічності.
Вибір пилки абсолютно залежить від тебе і цілей, які переслідують твою майбутню покупку.
Яка ланцюгова пила краще - електрична чи бензинова?
Однозначної відповіді не існує. Для будинку, дачі та саду цілком підійде мережева або акумуляторна електропила. З нею зручно управлятися на невеликій ділянці, в гаражі, ангарі. Але якщо стоїть завдання переробки безлічі дерев в лісі, великих стовбурів твердих порід, то незамінний варіант - бензопила. Вона завжди могутніше, автономніше, а її асортимент ширше.
Вибір виробника
Найпопулярніші бренди ланцюгових пив на нашому сайті:
Bosch
Продуктивний і потужний бензиновий і електроінструмент, що володіє всіма ступенями захисту безпеки (гальмо віддачі пили, сталевий уловлювач ланцюга і т.д.). Особливості пив: виняткова надійність, легка вага, а також можливість натягу і заміни ланцюга без використання додаткових інструментів.
Популярна бензопила - Bosch AKE 30 S має оптимальну різальних продуктивність в 9 м / с, потужність 1800 Вт, а також 200 мл масляний бачок (мотор 4-тактний). Вага бензопили всього 3.9 кг, що визначає високий комфорт роботи. Розміщення двигуна поздовжнє, забезпечує високу маневреність інструменту в роботі.
Серед електропила виділимо модель Bosch AKE 40 S - агрегат з кроком ланцюга 0.375 дюйма, потужністю двигуна 1800 Вт і металевим улавливателем ланцюга на випадок її розриву.
Foresta
Ефективні бензо- і електропили відрізняються тривалим ресурсом і економічністю роботи. Мають більш низьку вартість, ніж брендові Бош аналоги, при цьому показують себе в роботі кращим чином.
Популярні моделі на Стилус: бензопила Foresta FA-45S в яскравому червоному кольорі на 1700 Вт, з довжиною шини 45 см і 0.5 л баком для палива, а також електрична пила Foresta FS-1835S - працює від 230В, з ріжучої довжиною 35 см, додатковим 200 грама баком і 1800 Вт мотором. На дачі і в домашньому господарстві незамінна річ.
Vitals
Латвійський інструмент високої якості збірки і комплектуючих. Ефективно ріже тонкі і товсті гілки, підходить на лісоповал, для комунальних служб і т.д. Високонадійні двигуни забезпечують тривалу роботу без зупинки, а низький рівень шуму - комфорт перебування оператора поруч з інструментом.
В асортименті Виталс є як бензинові пили - Vitals Professional BKZ 4524rm Magnesium, так і електро - Vitals Master EA 7125s і т.д.
Forte
Багатофункціональні і невибагливі в експлуатації, пили бензо- і електро прекрасно підійдуть для різноманітних видів робіт: від заготівлі дров до будівельних робіт. Агрегати відмінно виготовлені, не дають рукам оператора швидко втомлюватися. Двигуни мають підвищений ресурс, а їх корпус виконаний з протиударного полімеру.
Легкий старт забезпечує запуск двигуна в будь-яку погоду. Інерційний гальмо і антивібраційна система - найкраще, що можна придумати для захисту працівника з пилкою від травм. У нашому магазині техніки представлені кращі пили Forte.
Makita
Японські пили найвищої проби, лідери світового ринку садового інструменту. Пили Makita абсолютно невибагливі в роботі, пропонують потужність від 2 до 6 кВт, оснащені всіма ступенями безпеки. В асортименті є пристрої бензинові, електропили, а також акумуляторні.
Яким би не виявився твій остаточний вибір ланцюгових пилок у нас ти зможеш купити інструмент за найвигіднішою ціною!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як правильно вибрати ланцюгову пилу?