Як не помилитися у виборі навушників?
Якість відтворення музики залежить не тільки від її формату, а й від навушників. Як і складання плейлиста, вибір навушників досить індивідуальний, адже у кожної людини свої вимоги до гучності і якості звуку. У цій статті ми розповімо, як не помилитися у виборі навушників і вибрати дійсно варту гарнітуру.
Сьогодні можна зустріти безліч різних гарнітур: від бюджетних моделей до преміум-класу. Українському покупцеві запропоновано величезна різноманітність аудіотехніки від самих різних брендів. У кожного виробника можна зустріти навушники, що відрізняються по конструкції, дизайну і характеристикам.
Залежно від оформлення корпусу, в який вкладено динаміки навушників, їх можна поділити на:
закриті;
відкриті;
закриті з пасивним поглинанням шуму.
Закриті навушники повністю ізолюють слухача від зовнішніх факторів і щільно прилягають до вушної раковини. Підійдуть для прослуховування музики в галасливих місцях і під час міських прогулянок.
Закриті навушники з пасивним поглинанням шуму - щось середнє між закритими і відкритими навушниками. Відмінна альтернатива, якщо ти не хочеш бути відірваним від зовнішнього світу і в той же час хочеш повністю насолодитися улюбленим плейлистом.
Відкриті навушники пропускають звук навколишнього шуму, тому їх незручно використовувати в метро або іншому транспорті.
Для чого потрібні навушники?
Перш ніж купити навушники, визначся для якої мети вони потрібні. У будь-якому випадку потрібно відштовхуватися від таких критеріїв: вартість, портативність, якість звучання.
Навушники для офісу і вдома
Для прослуховування аудіоконтенту в приміщенні підійдуть повнорозмірні навушники, вони повністю охоплюють вухо і комфортно облягають голову або накладні, які щільно притискаються до вуха і набагато компактніше повнорозмірних. Якщо тобі доведеться їх носити з собою кожен день, то займуть менше місця в сумці.
Також популярні навушники закритого акустичного типу, які відрізняються відмінною звукоізоляцією. Для домашнього використання можна купити навушники відкритого типу, які роблю звучання більш реалістичним.
Варто приділити увагу матеріалу амбушур. Добре, якщо вони будуть велюрові або синтетичні, щоб вуха не потіли. Відмінний варіант - Sony MDR-ZX110AP.
Для прогулянок
Накладні навушники стануть ідеальним варіантом для тих, хто любить слухати музику по дорозі на роботу, в транспорті або просто під час прогулянки ввечері. Для прослуховування музики в галасливих місцях найкраще підійдуть внутрішньоканальні навушники. Вони зручні у використанні і не створюють дискомфорту. Яскравий приклад - Xiaomi 1More iBFree.
Як правило, схожі навушники мають в комплекті кілька амбушур, щоб слухач вибрав найбільш підходящий варіант для свого вуха. Вибираючи навушники для міста важливо приділити увагу проводу, він повинен бути міцним, як в RHA CL750. Вітою кабель виконаний з безкисневої міді, тому їх легко розплутати.
Також відмінним варіантом стануть навушники Apple AirPods, які ідеально прилягають до вушної раковини. Провід цих навушників ніколи не заплутається, тому що його немає. Вони бездротові і працюють з телефоном або іншим пристроєм через модуль Bluetooth або Wi-Fi.
Для спортсменів
Для вечірніх пробіжок і занять в залі потрібні навушники з надійною посадкою, які 100% не випадуть з вуха. Як правило, для цих цілей вибирають бездротову гарнітуру з кріпленням на шиї. Наприклад, Aftershokz Trekz з технологією кісткової провідності забезпечать до шести годин безперервної роботи.
Для геймерів
Любителям ігор потрібні повнорозмірні охоплюючі навушники для ігор і музики з вбудованим або знімним мікрофоном. Для геймера важливо об'ємне звучання, яке забезпечить ефект присутності, як в комп'ютерної гарнітурі Steel Series Arctis 7. Часто в іграх доводиться орієнтуватися в просторі на слух: кроки, шурхіт листя і т.п. Також звертай увагу на надійність обплетення, якість штекерів і довжину проводу. Важливим є параметр шумозаглушення, щоб ніщо не відволікало геймера від зовнішніх факторів і було добре чути все, що відбувається в грі.
Характеристики навушників
Ціна навушників залежить від характеристик, які визначають якість звучання моделі. Сюди відносяться потужність, опір, частотний діапазон, форма навушників і інші параметри, про які ми зараз розповімо на простій і зрозумілій мові.
Що таке чутливість і опір?
Кожен з цих параметрів впливає на гучність звучання навушників. Чутливість визначає рівень максимальної гучності, яка може досягати 95-100 дБ. Показник опору (ще називається імпедансом) необхідно вибирати в залежності від пристрою, з яким будуть використовуватися навушники. Для портативних пристроїв рівень опору повинен бути невисокий - до 32 Ом, а для комп'ютерів та іншої більш потужної техніки - вище 32 Ом.
Частота звучання
Людина сприймає звук на рівні від 20 до 20000 Гц. Більшість сучасних моделей підтримують цей діапазон. Можна знайти навушники і з більшою частотою, ось тільки людське вухо все одно звук не почує. Якщо навушники, які тобі подобаються, підтримують частоту від 20 до 20000 Гц - можеш сміливо їх купувати.
Форма кріплення навушників:
Оголовние. Спеціальна дужка, яка охоплює голову на потилиці, забезпечує надійну фіксацію навушників.
Гачки. Навушники фіксуються в вушній раковині за допомогою спеціальних гаків, які охоплюють вухо.
Вакуумні. Як і беруші поміщаються у вушний канал, ізолюють слухача від зовнішнього світу.
Накладні. Накладаються на вухо, притискаючись до нього зовні.
Але не потрібно сліпо орієнтуватися на цифри і характеристики. Дві гарнітури з однаковими параметрами можуть звучати абсолютно по-різному. Якщо є можливість, то попроси послухати вибрані навушники ще до покупки, щоб індивідуально оцінити якість звучання і посадку.
Багато виробників вказують коефіцієнт гармонійних спотворень (наскільки сильно навушники спотворюють якість звуку). У хорошій гарнітури цей коефіцієнт спотворення повинен бути менше 1%.
Виходячи з усього перерахованого вище, для вибору ідеальних навушників потрібно:
Встановити бюджет покупки.
Вибрати тип навушників: внутрішньоканальні, що охоплюють, накладні або інші.
Вибрати кілька варіантів, які вписуються в бюджет.
Оцінити характеристики обраних навушників: матеріал, кріплення, товщина і обплетення дроти, виконання оголовья.
Визначитися, які з них краще звучать, попередньо протестувавши.
Зробити свій вибір.
Сподіваємося, з нашими порадами ти швидко підбереш ідеальні навушники. В інтернет-магазині Стилус в розділі "Навушники і гарнітури" ти можеш купити навушники, які ідеально тобі підійдуть.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Apple AirPods, Vava Moov 20, Qitech Coal Buds - вибираємо бездротові навушники