Рекомендації та поради щодо використання ноутбуків
Сучасне життя побудована таким чином, що не користуватися технікою неможливо, як би того не хотілося. У цьому світлі самим унікальним інструментом можна вважати ноутбук - девайс, що надає величезні можливості. Офіс без портативного ПК - не офіс, також, як і вечірнє дозвілля: купити щось в інтернет-магазині, подивитися фільм і послухати музику, редагувати недавно зроблені фото, почитати книгу і посидіти за робочими документами. Загалом, завдань ноутбук може виконати неміряно багато. Якщо, звичайно ж, все це час він буде добре функціонувати, а для цього необхідно знати кілька простих речей. Читай далі і ти дізнаєшся, як продовжити життя свого ноутбука.
Як правильно ноутбук включати і вимикати?
Щоб ноутбук прослужив довго, завжди виконуй правильне включення і виключення.
Включення ноутбука:
Підключи блок живлення до відповідного роз'єму в корпусі ноутбука, і застроми адаптер в розетку.
Відкрий кришку з екраном, взявшись за неї по центру. Якщо тягнути кришку за кут, з часом петлі кришки розбовтаються.
Знайди на корпусі і натисни кнопку включення. Дочекайся завантаження операційної системи.
Вимкнення ноутбука:
Стандартне завершення роботи - "Пуск" і "Завершення роботи". Так, всі відкриті програми і документи будуть автоматично збережені та закриті.
Кнопка Power. Одним коротким натисканням на кнопку можна вимкнути ПК.
Закрити кришку ноутбука. Така дія переводить ноутбук в режим "Сон", при цьому всі програми і документи можна не закривати. При відкритті кришки можна буде продовжити роботу з відкритими програмами.
Вимикати ноутбук тривалим натисканням на кнопку Power - не рекомендується! Вдаватися до такої маніпуляції варто тільки в разі, якщо ноутбук завис і не реагує на команди.
Поради по зарядці батареї ноутбука
Зарядка батареї дуже і дуже важливий процес, знаючи особливості якого можна значно продовжити термін служби джерела енергії твого ноутбука. Нижче будуть наведені основні правила експлуатації батареї, а поки розберемося, які взагалі батареї для ноутбуків бувають.
Літій-іонна батарея
Як правило, має в своєму розпорядженні 300-500 циклами зарядки. Через рік ємність елемента зменшується до 80% від початкової. Основні параметри: висока енергетична щільність, ємність, досить велика потужність і легкість. У таких батарей немає ефекту пам'яті, а при тривалому зберіганні вони практично не втрачають заряд. Сьогодні це найпопулярніший вид акумулятора для ноутбука.
Літій-полімерна батарея
Сучасне рішення на 400-500 циклів зарядки. Мають високу провідність струму, підвищений діапазон робочої температури, Високобезпечні.
І літій-іонну, і літій-полімерну батареї варто заряджати наступним чином:
Включаючи ноутбук вперше, обов'язково заряди батарею на 100%. Після чого в настройках встанови необхідні параметри електроспоживання.
Нову батарею важливо «прогнати» на предмет повної розрядки і повної зарядки. Трьох циклів буде досить, щоб «розігнати» ємність до максимуму.
У налаштуваннях ПК можна встановити межу рівня зарядки батареї, наприклад, 80%, а не 100%. Тоді акумулятор вище цього показника заряджатися не буде і таким чином проживе набагато довше. До слова, не у всіх ноутбуках можна налаштувати цей параметр.
Не залишай ноутбук у вимкненому стані приєднаним до мережі.
Як можна частіше використовуй мережу 220В, щоб знизити кількість циклів розрядів-зарядів батареї. Так ти продовжите термін експлуатації ємності.
Ще один момент: важливо виключити неконтрольований розряд батареї, наприклад, якщо довго залишати ноутбук в сплячому режимі.
Як висновок, можна сказати, що головне - не допускати повного виснаження батареї (0% зарядки) і не допускати його 100% показника. Тоді акумуляторна батарея не підведе і прослужить тобі дуже довго.
Чистка ноутбука
Ще один найважливіший процес. Згодом працюють кулера охолодження, та й просто природне середовище накопичують усередині ноутбука досить бруду, яку треба чистити. Плюс вичерпує себе стара термопаста на чіпсеті, що обіцяє прогоріли точки на його поверхні. Отже, якщо комп'ютер працює нестабільно, а то і зовсім відмовляється виконувати операції. Що стосується забруднень плати і її елементів, то це також може призвести до поломками, як мінімум ноутбук стане працювати в рази повільніше.
На відміну від стаціонарного ПК, ноутбук краще чистити в спеціальному сервісному центрі. У домашніх умовах після самовільної чистки є величезний ризик ноутбук не зібрати, та й взагалі від незнання можна пошкодити плату та її частини. У сервісі ж систему очистять від пилу, Продам кулер, інші елементи ноутбука, замінять термопасту і це буде в рази дешевше за ціною, ніж потім платити за ремонт.
Порада: щоб ноутбук якомога довше не забруднюється - намагайся не працювати з ним, встановивши на м'яку поверхню (ковдру, покривало) Мало того, що пристрій буде швидше грітися, так ще і пилу за принципом пилососа "натягне".
Прибрати пил з-під клавіш можна самостійно, продув клавіатуру пилососом і протерши в брудних місцях спеціальним миючим засобом. Монітор можна начисто витерти серветкою з мікрофібри або вологою серветкою без спирту, але простеж, щоб серветка була сильно мокра - зайва волога може залишити розлучення. Також монітор можна очистити за допомогою спеціального набору, в який входить суха з
Видалення програм
Переходимо до програмної частини. В процесі експлуатації ноутбука постійно виникає необхідність видалення непотрібних програм. Так ось, якщо ти знайшов папку з установками і видалив її, це ще не означає, що додаток видалено з ПК. Для правильного позбавлення від програм треба:
Зайти в меню «Програми та засоби» (меню Пуск - Панель управління - Програми), і через неї вибрати ту програму, яку потрібно видалити. Далі просто натискаємо кнопку «Видалити».
Якщо програма не видаляється, підключи сторонні сервіси - CCleaner і йому подібне спеціальне програмне забезпечення.
Ще один варіант видалення непотрібних програм - знайти папку з програмою і видалити її вручну. Як правило, вона розміщена на диску C: / в папці «Program Files». Тут головне - не видалити зайве, а тому краще звернутися до фахівця.
Установка програм
Процес, який також вимагає вправності. Тут нічого складного, але треба бути пильним! Отже:
Завжди старайся встановлювати програми на свій ноутбук з перевірених джерел. Звичайно ж, це твоя особиста справа, але часто багато ресурсів пропонують ПО з вірусною рекламою, шкідливими доповненнями і непотрібним програмним мотлохом.
Під час установки переглянь все, що тобі пропонує меню і прибери галочки, які підтверджують непотрібні тобі дії, наприклад, попутну установку браузера, автоматичне оновлення, гри і т.д.
Якщо в якийсь момент ноутбук перестав відповідати, не треба намагатися щось змінити. Дочекайся, поки процес установки завершитися.
Перед тим як встановлювати програму, переконайся в достатній кількості пам'яті на системному диску. Якщо пам'яті буде мало, програма просто не встановиться або встановиться в повному обсязі, а ноутбук буде повільно працювати.
Правильно користуємося ноутбуком
Рекомендується ноутбуки ставити на плоску поверхню з достатньою кількістю повітря для власного охолодження. Не потрібно ставити ноутбук біля джерел тепла (батарея, обігрівач) і на м'яку поверхню (ковдра, подушка). Краще, якщо у тебе є охолоджуюча підставка під ноутбук.
Що не рекомендується робити з ноутбуком:
Якщо немає необхідності закривати кришку ноутбука - краще не закривай, так довше проживуть петлі.
Не рекомендується пити і їсти біля пристрою - пролита рідина може повністю вивести з ладу ноутбук, а крихти від їжі можуть залучити комах.
Не рекомендується ставити на закриту кришку ноутбука предмети - це може завдати непоправної шкоди матриці дисплея.
Не рекомендується піднімати і переносити пристрій за кришку екрану - це може пошкодити матрицю, петлі і частина корпусу. А якщо ти часто береш ПК з собою в дорогу або носиш на роботу, то придбай спеціальну сумку для ноутбука.
Не рекомендується тиснути або дряпати екран ноутбука.
Не рекомендується ставити пристрій на коліна - мало того, що не виключений ризик, що тебе вдарить струмом, так ще зігнувшись і перебуваючи довго в статичному положенні ти можеш отримати проблеми зі спиною. До того ж ти можеш заблокувати вентиляційні отвори, що призведе до перегріву ноутбука.
Тепер ти знаєш, як правильно поводитися з ноутбуком, щоб забезпечити йому довгий термін служби. Дотримуйся перерахованих вище рад і тоді твій ноутбук прослужить тобі не один рік.
Купити ноутбук за вигідною ціною можна на сайті інтернет-магазину Стилус. Вибір конфігурацій і виробників тебе приємно порадує!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Чому SSD накопичувачі краще HDD?