Секрети і хитрощі успішної риболовлі
Літо — прекрасна пора для риболовлі, адже що може бути краще після важкого робочого тижня приємно провести час на березі річки з вудкою і повернутися додому з хорошим уловом.
Для рибалки процес збору перед відправкою на берег — це ще один особливий культ, що приносить задоволення не менше самого процесу риболовлі. І тут варто бути завбачливим: підготувати снасті на всі випадки, запастися свіженьким підгодовуванням, передбачити різноманітність наживок, в загальному підготуватися до вилазки по повній. Але закупивши все найкраще з магазину з рибальськими снастями, ти ще не забезпечиш себе хорошим уловом. Щоб риболовля була вдалою, необхідно знати деякі секрети. Сьогодні Stylus.ua поділиться цікавими підходами до процесу ловлі, про які знають далеко не всі рибалки.
Прості секрети ловлі риби
- Спочатку прибувши на берег, варто визначити найкраще місце, де є риба, так би мовити, «пробити дно». Головне правило: вся риба йде проти течії, тому краще розташовуватися там, де є вири, підводні ями і інтенсивна течія. Якщо річка невелика і течія там слабка, тоді краще ловити в місцях звуження русла. Нерідко риба мешкає під стволами повалених дерев. Карась, наприклад, обожнює густі очерети і мулисте дно. Хочеш спіймати піскаря — шукай місця, де на дні пісок.
- Якщо твоя мета — велика щука, готуйся до того, що можливо будеш сидіти дуже довго без жодного клювання, вже така особливість поведінки великого хижака. Вибирай насадку ретельно, за розміром бажаної риби, роби закид на глибину десь метр вище дна, тоді є великий шанс зловити саме велику щуку.
- Щоб вловити великого коропа або сазана на поплавкову вудку, застосуй два спарених гачка однакового розміру з колечком на голівці (не плутати з двома поводками). У воді така снасть поводиться цікавим чином, залучаючи «крупняка», а у тебе з'являється більше шансів зробити вдалу підсічку.
- Чистота кілець вудлища — найважливіша деталь успішної риболовлі. У багатьох випадках саме їх забруднення призводить до прикрого обриву волосіні під час виведення. Не лінуйся зайвий раз почистити кільця від водної зарости і бруду, так рибальська волосінь не буде рватися.
- Порада для тих, хто ловить на вудлища спінінгів. У ловлі на блешню дуже добре працює прийом «одягнена блешня». Візьми нову снасть, відполіруй її гарненько і розфарбуй якомога правдоподібніше: намалюй очі, зябра, плавники і т.д. На таку «рибку» хижак реагує набагато охочіше.
- Для упіймання судака можна спробувати ловити на «вертоліт»: до досить великої каплевидної свинцевої блешні поклади шматочок новорічного дощику або пензлик з вовни кози. Застосовуй різні техніки лову (ритмічні посмикування приманки, блешнева гра) і результат не змусить себе довго чекати.
Риболовля на водоймах в межах міста
Здається, що можна вивудити в такому гучному неспокійному місці, як річка в місті? Можна, ще й як! Ось деякі особливості міської риболовлі:
- Оптимальна довжина вудлища складає чотири-п'ять метрів, так як більш довге вудлище буде незручним. Там, де багато дротів і ходять люди, з ним розвернутися буде не так просто.
- Ловити рибку краще вранці, коли місто тільки прокидається і поруч немає настирливих роззяв, які заважають тобі віддатися улюбленій справі.
- Вибирай місце лову там, де є вири, є великий шанс, що там водиться велика риба, а в жарку погоду шукай клювання в місцях залягання риби: поблизу мостових опор, фарватерів і т.д.
- Оптимальний варіант лову в межах міста — фідерні вудлища, розроблені під складні умови риболовлі. Якщо ти ловиш рибку з човна або катера, також ефективним варіантом для визначення місць лову стануть відеовудочки. Вони не тільки поліпшать видимість, привернуть улов, так ще й яскраві емоції упіймання можна відобразити.
Риболовля в місті мало чим відрізняється від лову в «диких» місцях: ті ж техніки, ті ж снасті, прикормка, наживка.
Які існують види вудок?
Різноманітність насправді достатня. Основні види рибальських вудок:
- Поплавкова вудка.
- Спінінг.
- Донна вудка.
Поплавкова вудка — універсальний варіант для лову в теплу пору, з берега і човна, для практично будь-якого виду риб. Вона оснащується волосінню, поплавцем, грузилом і гачком. Поплавкові вудки діляться на: болонські, махові, матчеві і штекерні, в залежності від особливостей конструкції. Для зручності риболовлі також використовується підставка для вудилищ.
Спінінг застосовується для упіймання хижої риби, коропових. В якості наживки використовуються штучні насадки — блешні, воблери, спінербейти, а також всілякі м'які наживки, які ведуть себе у воді як жива рибка. Ловля на спінінг зацікавить активних рибалок, так як вимагає постійного перекидання, міграції вздовж річки, активних експериментів з підбором наживки. Для далеких закидів зі спінінгом можна заходити у воду, попередньо одягнувши заброди. Спінінги бувають кастингові — класичні, а також тролінгові — для ловлі з човна, де швидкість насадки залежить від швидкості човна.
Донна вудка застосовується для ловлі риби з дна. Як правило, така вудка комплектується декількома змінними вершинками різної чутливості, що сигналізують про клювання. Залежно від ваги приманки, донки діляться на фідер і пікер.
Яку рибу на що краще ловити?
Все залежить від пори року, погоди, водойми, місця лову і багатьох-багатьох інших чинників, аж до атмосферного тиску і особливостей конкретної річки. Ось деякі види риб і їх улюблена «їжа»:
Риба | Наживка |
Карась, лящ, короп | Гноївковий черв'як, опариш, «перловка», густа манна каша із застосуванням ганусових добавок |
Щука, окунь | Черв'як, опариш, «живець» (тюльки риба) |
Сом | Мальки, тельбухи, м'ясо раків, жаби |
Білий амур | Зерна кукурудзи, горох, картопля, хлібний м'якуш |
Пічкур | Мотиль, опариш, жуки-скарабеї |
Форель | Черви, метелики, мальки |
Насправді вгадати точно, на що сьогодні буде клювати саме ця риба дуже складно, все визначається на місці. Наприклад, вчора карась охоче йшов на черв'як, сьогодні у фаворі манне тісто. Загалом, зроби так, щоб зі своєї сумки для риболовлі при потребі ти міг дістати і те, і інше.
Як би там не було, а успіх в рибній ловлі безпосередньо залежить від дрібних деталей. Будь уважний на рибалці, і удача тобі усміхнеться!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Топ-10 гаджетів для подорожей