Огляд Розумних годин Pebble Time - рекордсменів з Kickstarter
У той час як Apple тільки представляла своє перше покоління розумних частин, компанія Pebble Technology вже мала на своєму рахунку дві моделі своїх smart watch - Pebble Watch і Pebble Steel. Випустивши наступну версію годин Pebble Time, компанія зібрала за найкоротші терміни 20 млн доларів за підсумками продажів, що в підсумку виявилося рекордним показником на платформі Kickstarter (сайті, фінансує різноманітні проекти), а також для самої Pebble Technology, що зібрала в минулий раз трохи більше 10 млн доларів.
Дизайн
Товщина корпусу складає 9,5 мм. Довжина силіконового ремінця досягає 22 мм, ширина - 37,5 мм. При виготовленні екрана використовувалася фірмова технологія компанії Sharp, іменована e-Paper, зі світлодіодним підсвічуванням, яку добре видно в темряві, але і яка не дратує своєю яскравістю. Екран не сенсорний, управління здійснюється кнопками. Годинники Pebble Time здатні плавати під водою на глибині до 30 м. Стійкість до зовнішніх пошкоджень екрану забезпечує скло підвищеної міцності Corning Gorilla Glass.
Апаратна складова
У Pebble Time вбудований процесор STM32F205RE Cortex M3 CPU. Оперативною пам'яттю пристрій нагородили розміром в128 Мб. Ємність батареї становить 150 мАг, що забезпечує досить тривалу роботу при середньому навантаженні.
Програмні особливості
Годинники працюють на фірмовій операційній системі - Pebble OS. Щоб повноцінно управляти годинами, необхідно встановити відповідну програму, яка присутня як в Google Play, так і в AppStore. Поліпшити управління смартфоном дозволяє зв'язка додатків Autopebble і Tasker. З їх допомогою користувач може віддавати команди, що в підсумку додає додатковий функціонал (управління звуком, зв'язком, запуск додатків по команді або події). Смарт-годинник наділені здатністю приймати вхідні дзвінки, читати смс, надають доступ до медіаплеєра.
Pebble Time: плюси і мінуси
До явних переваг смарт-годин варто віднести:
Відсутність необхідності робити зайві дії (наприклад, підносити руку до обличчя, як це задумано в Apple Watch). Користувач може в будь-який момент дізнатися час, оскільки бачить циферблат під різними кутами - це, без сумніву, їх основна перевага;
Автономність - проблема багатьох пристроїв (не тільки годин). Автономна робота годин Pebble Time досягає 7 днів (за умови не більше 30 повідомлень в день і одного поновлення годин в хвилину), а не 1-2 дня максимум, як у випадку з багатьма сучасними гаджетами;
Сумісність з двома провідними мобільними платформами - Android (від v.4.0) і iOS (від v.8), що неодмінно ставить годинник на планку вище за інших розумних годин, забитих виключно під конкретну ОС. Звідси випливає ще одне перевага Pebble Time- доступ до ще більшої кількості додатків;
У будь-який момент ремінець можна зняти і замінити на звичайний.
Без ложки дьогтю і тут не обійшлося. Деякі користувачі відзначили явні і суб'єктивні недоліки Pebble Time:
В даний час голосові функції не поширюються на Google або Siri;
Можна вибрати тільки один додаток для відстеження активності;
Мова додатків для смартфона - англійська, та й до того ж спочатку відсутня підтримка Unicode;
Спостерігаються недоліки з смс-повідомленнями (замість них приходять квадрати);
Деякі користувачі відзначили, що представлена ціна на годинник не виправдовує їх можливості.
Враження
У Pebble Time є свої плюси і мінуси. Що стосується екрану, то дисплей Pebble Time через не вражаючою барвистості і яскравості значно програє на тлі інших розумних годин (в т.ч. і Apple Watch), але зате в зв'язку з цим поліпшується автономність годин. Завдяки розширеному доступу до додатків двох платформ підвищується рівень кастомізації смарт-годин. За великим рахунком стиль Pebble Time більше сподобається дітям або молоді, тому назвати годинник універсальними ніяк не можна. У будь-якому випадку, якщо вам не шкода виділити $ 199, то для дитини розумні годинник Pebble Time вже точно послужать цілком доречним подарунком.