Як вибрати пилосос? Поради щодо вибору
Головний ворог пилу і запорука чистоти в будинку - це пилосос. Сьогодні існує безліч виробників, які виготовляють найрізноманітніші пилососи, але як вибрати те, що потрібно саме тобі? Ми знаємо відповідь! Пропонуємо ознайомитися з головними технічними характеристиками, які вкажуть, як вибрати пилосос і залишитися задоволеним своїм вибором. Поїхали!
Види пилососів
Для початку розповімо, які є види пилососів, щоб розуміти, з чим доведеться працювати:
Пилососи для сухого прибирання - збирають пил, не зволожуючи приміщення, вони компактні і прості в експлуатації. Головні параметри вибору - тип фільтрації і спосіб збору пилу. Залежно від наповненості пилозбірника може бути різною потужність всмоктування. Деякі моделі комплектуються пластмасовим контейнером, але частіше за все пил збирається в пластмасові або картонні одноразові мішки. Ідеальним вибором стане пилосос з водним або НЕРА-фільтром (фільтри, що володіють підвищеною ефективністю, що перешкоджає повторному викиду частинок пилу в приміщення). Популярні моделі: Gorenje VC 2303 RCY IV, Samsung VC18M3120VU / EV.
Миючі пилососи - можуть робити як суху, так і вологе прибирання. Якщо ти хочеш влаштувати вологе прибирання, то включи миючий режим, налий в резервуар воду і запускай процес. Вода розпорошується по квартирі, а потім всмоктується назад разом з брудом і пилом. Популярні моделі: Zelmer VC 7920.0 ST, Thomas TWIN TIGER.
Швабра-пилосос - пилосос за зовнішнім виглядом нагадує швабру, при цьому оснащується пароочищувачем. З його допомогою можна робити в будинку суху і вологе прибирання, а також чистку гарячою парою. Популярні моделі: Philips FC6408 / 01, Samsung VS60M6015KG / EV.
Робот-пилосос - інноваційне ноу-хау
Робот-пилосос - це сучасний домашній помічник, який сам підтримує чистоту в будинку. Це справжнє ноу-хау, яке складається з міні-комп'ютера з набором спеціальних програм. Виглядає робот-пилосос як об'ємна тарілка діаметром 25-35 см і висотою не більше 13 см. Знизу і з боків розташовані насадки для збору сміття.
Що вміє робот-пилосос:
Прибирає квартиру по маршруту, який закладений в програмі.
Самостійно блокування після вичерпання проміжок часу для прибирання приміщення.
Прибирає квартиру в важкодоступних місцях: під диваном, столом, тумбочкою.
Самостійно відключається.
Вміє робити вологе прибирання в будинку.
Автономно підключається для підзарядки.
Ціна на робот-пилосос вище, ніж на звичайний, але такий цінник виправданий якістю продукції і новими технологіями.
Для сухого та вологого чищення: в чому відмінності?
Функціонал пилососа визначається його призначенням. Є моделі, які виконують виключно вологу або тільки сухе прибирання. Так, сухе прибирання передбачає збір пилу з килима, підлоги, меблів, дивана і т.п. Миючий пилосос спочатку під впливом тиску подає воду, а потім назад забирає її, але вже з пилом. В результаті в квартирі стає не тільки чисто, але і свіжо.
Миючий пилосос стане гідною альтернативою хімчистці. З його допомогою можна очистити килим, меблі, прибрати плями і багато іншого. Те, що вміє миючий пилосос не зможе жоден пилосос для сухого прибирання, нехай навіть найпотужніший, адже справа в функціоналі, а не в потужності.
Залежно від типу фільтрації виділяють пилососи з:
аквафільтром(кальянні і сепараторні). Кальянні працюють за принципом всмоктування повітря разом зі сміттям, при цьому бруд осідає на дні, а очищене повітря повертається в приміщення. У сепараторних сепаратор в контейнері обертає воду, в результаті чого все сміття і пил осідають на дно.
Мішком-пилозбірником(одноразовий або багаторазовий).
мішок - безмішкові пилосос, з системою генерування повітряного вихору, за допомогою якого сміття залишається всередині мішка.
Додаткові особливості
У сучасних пилососа зустрічається все більше і більше нових технологій, які збільшують можливості апарату. Є моделі з інжекційними фільтрами, функцією автозмотування шнура і антівспеніванія, - здавалося б, дрібниця, але так зручно. Так, наприклад, без антівспеніванія в баку з миючим засобом часто буде утворюватися піна, через яку можуть виникнути проблеми з подачею рідини. Звертаючи увагу на подібні дрібниці, ти з легкістю підбереш оптимальну модель.
Поради щодо вибору пилососа
Головне, на що потрібно звернути увагу - це сила всмоктування, тобто з якою потужністю пилосос буде працювати. На потужність впливає рівень наповненості мішка для збору пилу. Якщо він порожній, то працювати прилад буде на повну, якщо заповнений, то навпаки.
Мішок може бути:
Текстильний - призначений для багаторазового використання.
Картонний (змінний) - призначений для одноразового використання. Він заповнюється приблизно протягом місяця, потім його можна просто викинути і встановити новий.
Для однокімнатної і двокімнатної квартири підійде пилосос потужністю від 250 Вт. При необхідності часто проводити прибирання вибирай модель потужністю 300 Вт і більше. Якщо ти вирішив купити пилосос з турбощеткой, то потужність повинна бути в межах-350 Вт.
При виборі миючого пилососа важливо звернути увагу і на обсяг резервуара для води. Чим більше обсяг резервуара, тим більше води міститься, а значить, не доведеться постійно міняти брудну воду. У той же час розмір резервуара впливає на габарити пилососа, тому при виборі дотримуйся орієнтира, що на двокімнатну квартиру вистачить резервуара на 1,5-2 літра.
Рівень шуму є одним з важливих критеріїв вибору, він вимірюється в дБ:
70-85 дБ - більшість сучасних пилососів. Шум, як ніби хтось голосно розмовляє.
60-70 дБ - тихі моделі.
50-60 дБ - дорогі моделі мають потужні, але не гучні мотори і продуману звукоізоляцію.
У комплекті з пилососом часто можна побачити різні щітки та насадки для чищення підлоги, килимів, лінолеуму, меблів, плитки і багато чого іншого. Але купуючи пилосос, краще не гнатися за їх кількістю, оскільки як показує практика більшість насадок так ніколи і не використовують. Цілком буде досить:
основний насадки (для килимів і підлоги);
для чищення меблів;
щілинний.
Як вибрати пилосос ти вже знаєш, тепер пропонуємо ознайомитися з асортиментом нашого інтернет-магазину. Тут за прийнятними цінами ти знайдеш класичний пилосос для сухого та вологого чищення, пилосос з енергозберігаючим двигуном або бюджетну модель з аквафільтром. Вдалої покупки!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Топ-5 кращих м'ясорубок: рейтинг Stylus.ua