Блендери і їх призначення
Багато домогосподарки приходять до думки, що блендер на кухні - це надмірність. Однак це все через недостатні знання і досвіду роботи з цим, безумовно, полезнейшим кухонним девайсом. Блендер - кращий «упростітель» багатьох процесів, таких як подрібнення, нарізка, перемішування, які раніше доводилося робити вручну. Молоді мами нерідко набувають блендери навіть для приготування дитячого харчування.
Щоб блендер насправді став надійною підмогою будинку, необхідно з розумом підійти до його придбання, вибрати модель правильно. У цій статті ми розберемо, для чого ж потрібен блендер і що він вміє.
Роль блендера на кухні
Про подрібненні продуктів харчування вже було сказано. Що стосується перемішування, то хороший блендер запросто заповнює нестачу на кухні міксера, виконуючи його функцію за допомогою спеціальних насадок. Допоможе він і при збиванні: яєць, глазурі на торт, коктейлів і багато чого іншого. Листя салату, м'ясо, фрукти і овочі, шоколад і молоко, ягоди і соуси, горіхи і лід - неповний перелік продуктів, працювати з якими блендер може із стовідсотковою удачею.
Можна сказати, що це той же кухонний комбайн. Але для приготування невеликих порцій блендер підійде більше, та й переробляє окремі продукти він краще, ніж громіздка машина «комбайн».
Які види блендерів існують?
Існує два види блендерів:
Стаціонарний блендер - все зробить без тебе
Ідеально підходить для приготування коктейлів, особливо з льодом. На сьогоднішній день тільки один прилад може змагатися зі стаціонарним блендером в приготуванні коктейлів - це шнековая соковижималка.
Однозначну козир стаціонарних блендерів - відсутність необхідності утримувати прилад в руках. Досить клацнути кнопку на корпусі, таким чином, запустити блендер і можна вирушати робити свої справи. Стаціонарний блендер все зробить за тебе.
Ще один плюс даного виду - відносна дешевизна. Крім того, в деяких моделях є функція самоочищення, що безумовно буде оцінена домогосподарками. Популярні виробники - Braun, Russell Hobbs, Profi Cook, Kenwood та ін.
Занурювальні блендери - на всі випадки життя!
По суті, це ручка з моторчиком всередині. Погружная складова блендера знаходиться на металевій трубці, внизу якої розміщений обертовий ніж. Все це захищене зовні по колу віночком зі сталі або пластику, щоб не летіли бризки. Саме лезо обертається з пристойною швидкістю.
Як правило, в комплекті погружного блендера йде кілька насадок. Серповидний ніж необхідний для приготування пюре і самого дрібного подрібнення. Для м'яса є хрестоподібна насадка.
Зверни увагу, що погружной блендер не розрахований для обробки великої кількості продуктів! Якщо м'ясо, то один-два шматочки, не більше. Все інше краще надати кухонного комбайну або м'ясорубці.
Характеристики і функціонал блендерів
Безумовно, будь-який блендер працює з єдиною метою - подрібнити все, що попадається йому під ножі. І щоб це робити швидко і без клопоту, зверни увагу на:
Потужність блендера. Для успішної роботи треба прилад від 500 Вт (наприклад, Braun MQ 535 Sauce, Braun FX 3030, Bosch MSM 6A3R). Даною мощі вистачає для приготування шейків і інших м'яких сумішей. Щоб переробити тверді продукти, потрібно вже близько 800 Вт (Bosch MSM 88190, Philips HR1673 / 90, Braun JB 3060 WHS). На нашому сайті є моделі з потужністю від 300 до 900 Вт і більше.
Обсяг чаші. Для великої родини треба чашу якомога більше - два-три літри, а ось для одного-двох чоловік буде достатньо і одного літра.
Матеріали вироби. В асортименті Стилус можна купити блендер зі скляною або пластиковою чашею. Скло не вбирає запахи, не тьмяніє і не забарвлюється продуктами типу буряка і моркви. Але така ємність може розбитися, чого не скажеш про пластик. Якщо брати насадки, то, звичайно ж, металеві прослужать довше. Головне, щоб насадка була з нержавійки.
Додаткові комплектуючі. Залежно від виробника і моделі, можна купити блендер з насадкою під «комбайн», віночок для збивання, ємність-чопер, диски для нарізки овочів, терки і т.д.
Крім того, врахуй і то, наскільки блендер стійкий (якщо це стаціонарна модель), чи є ніжки-присоски для придушення вібрації і фіксації на поверхні. Окремі конфігурації йдуть з підсвічуванням, можуть підігрівати продукти, містять кришку з питним отвором, а також мають таймер і шкалу мірності. А деякі моделі працюють на сенсорних кнопках.
Купуємо блендер: як вибрати саме те, що потрібно?
Якщо ти купуєш блендер, щоб готувати тільки коктейлі, то бери шейкер, він малопотужний і дешевий. Щоб приготувати крем, торт, мус, купуй погружной блендер. Оригінальна насадка заодно і зіб'є все перераховане.
Що стосується виробників, то все, представлені в нашому магазині блендери, проявили себе на ділі найкращим чином. Серед них: Ariete, Beko, Bosch, Braun, Electrolux, Magio, Philips, Tefal, Scarlett, Zanussi, Vitek, Zelmer, Clatronic та ін.
Для домашніх цілей найкраще брати пристрій з потужністю не менше 500 Вт. Більшість слабких моделей швидко гріються, в потрібний момент автоматично не відключається, тому і можуть зламатися. Є також моделі, які пищать в необхідний момент, щоб їх відключили.
Загалом, головне у виборі блендера - зрозуміти, що потрібно саме тобі! Сподіваємося, а описана інформація наблизила тебе до правильної покупці. Вдалого вибору!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що вміє хлібопічка?