Як правильно вибрати ланцюгову пилу?
Для кожного роду діяльності є свій зручний інструмент. І якщо говорити про маніпуляції з деревом, то в числі провідних пристосувань знаходиться, звичайно ж, ланцюгова пила. Область її застосування найрізноманітніша: від розпилювання поваленого дерева на окремі пні до фігурної вирубки чаш і отворів. За допомогою ланцюгової пилки заготовлюються дрова на зиму, в грубку і камін, проводяться будівельні роботи.
В даний час на ринку України подібного роду інструментів величезна маса. "Що вибрати для своїх конкретних цілей?" - питання непросте, але розібратися можна. Що ми і пропонуємо зробити.
Як працює і як побудована ланцюгова пила
Ланцюгова пила - електроінструмент, визначальною складовою якого є ланцюг, замкнута в кільце. При запуску двигуна вона переміщається уздовж направляючої шини і таким чином зрізає шар деревини.
В даний час серед ланцюгових пил є кілька типів інструментів: ручні пилки, електричні (мережеві), бензинові, акумуляторні. Залежно від типу харчування, пилки відрізняються і по конструкції. Так, бензинові пили мають бак для паливної суміші, коли у електричних пилок такої складової немає. Зате у них передбачений кабель для підключення до мережі і акумуляторна батарея.
Виходячи з того, як в пристрої розміщений двигун, є ланцюгові пили поперечні і поздовжні:
Пили, де мотор стоїть уздовж корпусу, більш зручні, якщо ти плануєш пиляти гілки на дереві, в місцях з важкою доступністю. Така пила маневрена, їй легко і безпечно пиляти дерево під будь-яким кутом.
Пили ланцюгові поперечні - ідеальні для оброблення колод. Вони легкі, тому навантаження на спину невелика, а ще такий агрегат потужніший, що дає можливість справлятися із завданнями швидше.
Варто додати, що сучасні ланцюгові пили мають захисний екран перед рукояткою. А сама ручка покрита нековзним матеріалом, що забезпечує надійне захоплення інструменту.
Типи ланцюгових пилок
Ланцюгові пили бувають:
ручні (механічні),
електричні,
акумуляторні,
на бензині.
Механічні пилки
Всіма відомий найпростіший метод розпилювання деревини ручної пилою (ножівка, пила "Дружба"), коли необхідно докласти масу зусиль. Варіант працює, але не дає можливість робити роботу швидко і якісно.
Електропилки
Електропили працюють на основі електромотора, що приводить в дію пильний елемент. Електрична пила функціонує від мережі, для підключення до якої передбачений кабель. Також пила екологічна, оскільки не викидає продукти горіння в атмосферу. Тому з нею легко можна працювати в приміщенні, наприклад, в цеху, всередині споруджуваних об'єктів, в гаражі. Крім того, [електропили] [3
З недоліків: переважна більшість моделей малопотужні (не для промислової пилки деревини), а ще роботи можна проводити на обмеженій території, наскільки дозволяє мережевий кабель і перенесення.
Акумуляторні ланцюгові пили
Акумуляторні пили функціонують від акумулятора, що значно розширює можливості застосування, на відміну від електричних аналогів. Це кращий варіант, коли мають бути роботи на невеликому дачній ділянці і саду.
Бензопили
Найбільш потужний серед всіх варіантів пильний електроінструмент. В основному всі бензопили працюють на двотактному двигуні внутрішнього згоряння і призводять пильную частина в дію за системою передач. Зчеплення пристрої відцентрове, таким чином, полотно на холостих обертах залишається нерухомим, а значить і безпечним. На випадок форс-мажорів передбачена миттєва зупинка ланцюга.
З мінусів бензопили можна виділити високу гучність. Зате по продуктивності і універсальності бензопиле немає рівних, як на будівництві і в лісі, так і в домашньому побуті.
Якщо вибирати, пила якого типу краще, то тут головне те, як ти плануєш використовувати свою ланцюгову пилу. Адже одна річ пиляти дрібні гілки на розпалювання печі, а зовсім інша - валити багаторічні дерева з твердою деревиною десь в лісі цілими днями.
Застосування ланцюгових пилок
У домашніх умовах, де не потрібно великої потужності і тривалої роботи, доречно використовувати пилки ланцюгові побутового характеру. Інструмент має маленьким об'ємом мотора (до 55 см3), а потужність складає близько 2,5 кВт. Переважно пили комплектуються ланцюгами низького профілю, що визначає плавність ходу.
Напівпрофесійні пили будуть потужніший (від 2,5 до 4 кВт), мають великий обсяг двигуна (від 55 до 70 см3) і розраховані під важчі завдання. Напівпрофесійні пили більш універсальні, але розраховувати на тривалу щоденну безперебійну різання деревини не варто.
Професійні ланцюгові пили мають обсяг мотора понад 70 см3 і потужність понад 4 кВт. Оснащені ланцюгами повного профілю, що забезпечує максимальну продуктивність. Тільки такий інструмент здатний пиляти годинами протягом всього дня і без перерви. Матеріали пив самі довговічні й надійні, а ресурс досягає 2500 мотогодин. Професійну пилу можна застосовувати де завгодно, але основна область - лісове господарство та промислова заготівля деревини.
Особливості вибору ланцюгової пилки
Вибираючи пилку для будинку або роботи, необхідно врахувати наступні критерії:
Потужність двигуна. Вище ми вже говорили про те, яка потужність і для яких робіт підійде. Варто тільки додати, що краще купувати ланцюгову пилу з потенціалом про запас. Адже буває так, що купив один інструмент, а зовсім скоро потрібно ресурс, який дати поточна пила не може. Тому, краще один раз витратитися і запастися хорошою технікою на всі випадки життя. Як правило, оптимальний варіант для будинку - пила 2 кВт (Интерскол ПЦ-16 / 2000Т, Intertool DT-2201, Black & Decker CS1835).
Орієнтація двигуна. Поперечна - для оброблення колод, де оператор знаходиться в постійній похилій позі. Пилу-продольнікі будуть оцінені тими, хто працює з пилкою в місцях з важкою доступністю, наприклад, між гілок на дереві.
Довжина шини. Більш довга шина може розрізати колоду більшого діаметра. Для більшості господарських завдань з розпилювання буде досить шини 30-40 сантиметрів (Partner P340S, Rebir KZ1-400, Husqvarna 550XP, Stiga SP426-40, Vitals Master BKZ 3717o).
Наявність ланцюгового гальма - захищає від зворотного удару. Пила - інструмент небезпечний, і якщо зафіксувати її в руках неправильно, можна запросто позбутися пальців. А при роботі з твердою деревиною, пилу може кинути в бік голови оператора, отже, травмувати його. Якраз ланцюгове гальмо подібні біди запобігає.
Захист від перегріву. За допомогою спеціального термічного реле, в разі перевищення температурного показника системи, відключається харчування пилки. Таким чином, можна застерегти передчасний вихід інструменту з ладу.
Блокування включення - ще один елемент безпеки людини, не дає натиснути на пуск пили випадково. Як правило, блокування є у всіх пилок відомих брендів: Einhell, Husqvarna, Bosch і т.д.
Ємність бака для палива і масла. Чим він більший, тим рідше доведеться зупинятися на дозаправку інструменту витратні матеріали.
Варто відзначити, що поперечні пилки вважаються більш довговічними і надійними, оскільки їх конструкція проста, а пили з поздовжнім розташуванням двигуна більш витривалі. Також рекомендуємо купувати пилку з функцією "Плавний пуск", щоб під час запуску пила не робила різкий ривок в бік, що досить небезпечно.
Сподіваємося, що керуючись нашими підказками, ти зможеш зробити правильний вибір і купити ланцюгову пилу, яка прослужить тобі дуже довго. У нашому інтернет-магазині великий асортимент ланцюгових пил від самих різних виробників. Доставка здійснюється по всій Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як вибрати генератор для дому та дачі?"