Відеореєстратори: в далеку дорогу з автосвідетелем
Відеореєстратори отримали своє поширення в зв'язку з великою кількістю спірних випадків на дорогах, коли водія несправедливо звинувачували в недотриманні правил дорожнього руху або неправомірності дій. Через відсутність явних доказів правоти і почалося повсюдне придбання своєрідних камер, які безперервно фіксують те, що відбувається на шляху водія.
Відеореєстратор послужить свідком у:
- ДТП;
- випадку дорожньої пригоди;
- конфліктної ситуації з другімводітелем;
- фіксації спілкування зі співробітником ДАІ.
Різновиди відеореєстраторів
Розрізняють декілька типів автомобільних відеореєстраторів. За способом використання бувають:
- стаціонарні;
- портативні;
- окуляри.
Перша категорія-це стаціонарний реєстратор, який можна прикріпити до лобового скла за допомогою присоски і регулювати його положення, зручне для водія. Другий тип - портативні або мобільні відеореєстратори. Вибирають їх, як правило, велосипедисти та мотоциклісти, оскільки стаціонарний в даному випадку встановити нікуди, а мобільні, зважаючи на наявність кліпси, можна прикріпити на частину гардероба. Реєстратори - окуляри на сьогоднішній день не широко поширені. З одного боку, зручно, коли для фіксації необхідного водієві всього лише варто повернути голову і буде відображено все, що потрібно, і не немає необхідності витрачати час на регулювання закріпленого на склі або одязі відеореєстратора. З іншого боку, в таких окулярах комусь може бути некомфортно. Також до мінусів відноситься невисока якість записуваного відео і відносно слабка витримка акумулятора.
Крім того, розрізняють також відеореєстратори:
- автономні;
- багатоканальні.
Найпоширеніший вид - **автономн? **. Їх зручність полягає в компактних розмірах, простоті використання і невисокою ціною. В одному корпусі автономного відеореєстратора міститься і камера, і екран. ** Багатоканальний** авторегістратор - це блок з безліччю роз'ємів. До такого пристосування можна підключити декілька камер (наприклад, для спостереження за дорогою з різних сторін автомобіля), але їх установку рекомендується довірити фахівцеві. Оскільки можливості у багатоканального автосвідетеля ширші, то і вартість його значно вище автономного.
Якість відео
Для відеореєстраторів середнього класу характерні формати відео HDі SXGA з роздільною здатністю 1280х720 і 1280х1024 пікселів відповідно. Запис високої якості гарантують більш дорогі автосвідетелі - дозвіл відео досягає формату FullHD (1920х1080). Бюджетний варіант має меншу роздільну здатність, що призводить до гіршого якістю відео. До таких моделей найчастіше ставляться відеореєстратори з VGA-форматом (640х480). Крім цього, також потрібно враховувати і показник інтерпольованої дозволу (правда, він не завжди афішується виробником), який буде вище фізичного і який здатний не набагато, але поліпшити якість картинки.
При виборі відеореєстратора важливо брати до уваги кут огляду і частоту кадрів. Чим більше величина кута, тим більше захоплення місцевості (буває 60-160 градусів). А що стосується частоти кадрів, то щоб програвання відеозапису було чітким і плавним, її показник повинен бути від 30 к / с.
Є ще один важливий параметр - чутливість. Чим вона вища, тим менше камера вимагає освітлення. Найбільшу чутливість мають відеореєстратори, записуючі чорно-біле відео, і, відповідно, чим яскравіше будуть кольору, тим більше буде потрібно освітлення для запису.
Додаткові примочки в відеореєстраторах
Також слід меть на увазі, що відеореєстратори працюють через бортову мережу автомобіля або на акумуляторі. Крім того, деякі відеореєстратори наділені G-сенсором, здатністю автоматичного включення запису, обчислення GPS-координат. Такі допоміжні можливості досить суттєво позначаються на ціні відеореєстратора. Різноманітні автосвідетелі з досить широким ціновим діапазоном можна знайти в каталозі інтернет-магазину stylus.ua.