Як вибрати дитячу коляску?
У молодих батьків ще до появи на світ малюка виникає питання: «Як вибрати дитячу коляску?». Це, мабуть, одна з найперших необхідних речей у всьому списку. Ця стаття полегшить вибір майбутнім батькам, оскільки ми зібрали самі корисні поради.
Ми знаємо, що дитяча коляска - це перший транспортний засіб твого карапуза, тому він повинен відчувати себе в ній комфортно. Виробники пропонують моделі різноманітної конструкції, призначені для дітей до чотирьох років. Вони розраховані на різні пори року і умови прогулянки.
Класична коляска-люлька
У віці до восьми місяців дитині підійде коляска-люлька, в якій він буде в основному спати. Діткам постарше потрібна буде прогулянкова модель з регульованою спинкою, в якій зручно сидіти і лежати.
Класична дитяча коляска- це компактна люлька, яка встановлюється на шасі. У ній буде зручно дитині до семи місяців. Дитячі коляски такого типу відмінно захищені від поганої погоди, а наявність м'якої підвіски дозволяє заколисати немовля. При транспортуванні люлька знімається, а станина складається. Однак класична дитяча коляска важить 15-20 кг і відрізняється значними габаритами.
Яку вибрати дитячу коляску на літо?
У літню пору року найбільшою популярністю користуються прогулянкові дитячі коляски. Дитячі коляски такого типу розраховані для діток, які вже вміють сидіти. Найбільше їх люблять за невеликі габарити і компактність. Прогулянкові дитячі коляски легко складаються, тому з ними зручно їздити в транспорті або можна покласти в багажник автомобіля. Але через невеликі коліс їх важко котити по піску, траві, розмокшій після дощу землі.
У виборі прогулянкової дитячої коляски є свої нюанси. Спинка сидіння повинна бути жорсткою і мати кілька положень: для сну, сидячи і напівлежачи. Підставка для ніжок теж повинна регулюватися по висоті і в ідеалі повинна легко очищатися від бруду.
Для прогулянок в прохолодну погоду або під час дощу у коляски повинна бути накидка. З точки зору безпеки краще вибирати модель з бампером і роздільником, так як діти не завжди дозволяють пристебнути себе до дитячого візка ременями безпеки.
Переваги прогулянкових колясок:
ідеальний вибір для прогулянок влітку;
можна катати дітей у віці від восьми місяців до трьох років;
компактність - більшість моделей складаються.
Мінуси прогулянкових колясок:
зазвичай мають невеликі колеса, що погано для прохідності по вибоїстих дорогах;
для використання взимку знадобляться додаткові чохли і ковдри;
складно підібрати універсальний розмір: до трьох років дитина може з коляски просто «вирас
Детская коляска-тростина
Однією з різновиду прогулянкової коляски є тростину. У складеному вигляді вона нагадує дві палиці, з'єднані сидінням. Вони більш мобільні, легко складаються, з ними зручно ходити, наприклад, по магазинах або в поліклініку, брати з собою в поїздку, а й у них є ряд недоліків. Так як «тростини» значно легше прогулянкових моделей, найчастіше вони не дуже стійкі, так що дитину без нагляду в ній краще не залишати.
У недорогих моделях сидіння може бути нерегульованим і без каркаса (за аналогією з гамаком). При частому використанні така дитяча коляска не піде на користь організму, що росте малюка. У таких складаються моделях може бути відсутнім підніжка або бампер, тому при виборі коляски-тростини важливо врахувати всі чинники. Але на відміну від «важких» прогулянкових колясок, тростину трохи дешевше.
Купити коляску тростину має сенс мамам, яким доводиться їздити з малюком в громадському транспорті. Але для холодної пори року вони не підходять.
Коляски-трансформери і універсальні моделі
Практичні зручні коляски, які вміють трансформуватися. Коляски-трансформери «легким рухом руки» перетворюються з прогулянкової в люльку, а в універсальних досить лише замінити один блок іншим. Та й сама назва вони зобов'язані процесу трансформації, який перетворює люльку в сидінні і навпаки. Ідеально підійдуть як для новонароджених, так і для трирічної дитини. Такі коляски маневрені, за рахунок великих коліс долають перешкоди на дорозі, але більш громіздкі, ніж прогулянкові моделі.
Універсальні дитячі коляски є шасі, на яке встановлюються окремі модулі - сидячий блок або люлька (варіант «2 в 1»). Комплектація «3 в 1» доповнюється автокреслом. Більш висока ціна дитячої коляски представленого типу компенсується тим, що вона використовується і в холодну, і в теплу пору року, підходить і для немовлят, і для дітей старшого віку.
Захисні функції і додаткові особливості
Безпека маленького «пасажира» - найважливіша вимога, що пред'являється до дитячого візка. Тому вибираючи коляску для дитини, враховуй такі особливості:
У літніх прогулянкових візках використовується знімний захисний бампер.
Щоб малюк не вискочив, рекомендується використовувати три-або п'ятиточкові ремені. Безумовно, система з п'яти ременів надійніше.
При прогулянках по нерівних дорогах стане в нагоді функція фіксації передніх коліс.
Оглядове віконце в капюшоні люльки дозволить мамі під час прогулянки спостерігати за малюком.
Сім'ї з дітьми-погодками оцінять дитячу коляску з можливістю установки другого блоку.
Для підвищення маневреності коляски і зручності управління для «водія» зовсім не зайвими будуть обертові колеса, які можуть прокручуватися на 180 або навіть 360 градусів. Головне, щоб була функція фіксації коліс в прямому положенні.
Колеса і амортизатори
Від розміру коліс буде залежати маневреність і прохідність дитячої коляски. Якщо колеса невеликі, то коляска буде легкою, мобільного, з простим і зручним управлінням. Але в погану погоду з такою коляски не погуляєш. В умовах «бездоріжжя» краще віддати перевагу великим гумовим колесам, які не бояться снігу і піску.
Особливу увагу варто приділити гальма. Не будемо зупинятися на їх видах, просто скажемо, що самі практичні і популярні моделі з ручним гальмом. Вони дозволяють миттєво зупинити коляску і при цьому не псують зовнішній вигляд взуття, як це було б з ножним гальмом. Перевага ручного гальма в можливості суміщення прогулянок з малюком і активного способу життя - їзда на роликах або біг.
Амортизатори впливають на плавний хід, що забезпечує додатковий комфорт. Вони «згладжують» коливання під час тряски, наприклад, при їзді по бруківці або підйомі по сходах. Найчастіше це пружини або пластикові шарніри, а ремінні амортизатори через свою швидкої зношуваності в сучасних дитячих колясках практично не використовуються.
Вибір люльки, сидіння, рами і шасі
Що стосується вибору люльки і сидіння, то для малюків важливо, щоб каркас коляски був твердим, а спинка - досить жорстка. Адже організм, що росте карапуза вимагає надійної опори.
Якщо ти вибираєш складну модель, то важливо перевірити чи поміститься вона в багажник і наскільки зручно її переносити. На це також може впливати вага і габарити дитячої коляски. Якщо ти живеш в своєму будинку, то розміром дитячої коляски можна знехтувати. Але в умовах високоетажек важливо, щоб коляска містилася в ліфт і проходила в під'їзд. Тому перед вибором дитячої коляски краще заміряти ширину прорізів і ліфта, якщо такий є.
Рама і шасі - це основа, яка з'єднує мобільні і статичні деталі коляски і відповідальна за надійність і стійкість всієї конструкції. Важливо, щоб матеріал був міцним і при цьому не обтяжувати дитячу коляску, тому для виготовлення рами найчастіше використовують ударостійкий пластик або алюміній.
Сподіваємося, наші поради допоможуть тобі вибрати ідеальну дитячу коляску. Ознайомитися з асортиментом товарів можна на нашому сайті. Тут же можна замовити дитячу коляску з доставкою в будь-яке місто України.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: "Як вибрати самокат для дитини"