Що купити: культиватор або мотоблок?
Багато дачники, які люблять займатися садівництвом і городництвом, з часом задаються питанням: "Що купити: мотоблок або культиватор?" І якщо ти зараз в роздумах, що ж краще вибрати, інтернет-магазин Стилус допоможе розібратися в цьому питанні.
Призначення і особливості культиватора
Такий вид техніки призначений для сільськогосподарських робіт на городах, клумбах, в теплицях і садах. Модельний ряд дуже різноманітний: від невеликих 9 кг, які можуть акуратно і неглибоко пройтися між грядок до великих 40 кг, що володіють більшою потужністю. Але в будь-якому випадку апарат самохідний і тобі не доведеться більше навантажувати спину, щоб обробити землю потрібним чином.
Основні функції, які виконує культиватор:
підгортання;
видалення коренів і бур'янів;
внесення добрив в грунт;
розпушення землі, подрібнення грудок, підвищення проникності води та повітря вглиб дерну;
прополка.
За допомогою такої техніки можна зробити будь-які польові роботи в найкоротші терміни, що не надриваючи здоров'я. Завдяки зручному і простому управлінню, з культиватором можуть впоратися як жінки, так і люди похилого віку.
Вони просто влаштовані, так що не вимагають особливих умов експлуатації. Однак в залежності від потужності і типу харчування, у них є обмеження у використанні. Ці показники також впливають і на ціну пристроїв. Тому перш ніж купити культиватор, варто визначитися з тими завданнями, які ти будеш перед ним ставити і відштовхуватися в першу чергу від цього.
Найдоцільніше буде використовувати культиватор на невеликих територіях, таких як клумби і сад біля будинку, невеличкий город або квітник. Так як в основному така техніка досить компактна, вона добре справляється зі своїм завданням і поблизу чагарників або дерев. Найпопулярнішими виробниками культиваторів є Forte.
Глибина орання землі становить від 25 до 35 см, чого цілком достатньо для того, щоб пом'якшити і зробити грунт придатної для посадки насіння.
Чим же відрізняються мотоблоки?
Мотоблоки більше, масивніше, і, отже, могутніше. Але саме ключова відмінність - це їх багатофункціональність. На відміну від культиваторів, мотоблоки можуть не тільки орати землю, а й перевозити вантажі, збирати картоплю, готувати ямки для посадки цибулин, зрізати стебла, прибирати сіно, сніг і листя, перекачувати воду, боронувати і багато іншого. По суті, він може виконувати практично будь-яку роль при наявності відповідного додаткового спорядження. Наприклад, якщо є причіп, можна приєднати його до мотоблока і транспортувати зібраний урожай додому, таким чином, ти будеш економити не тільки час, але і збережеш здоров'я, адже техніка зробить за тебе всю важку роботу. Популярні виробники мотоблоків - Forte.
Моделі мотоблоків також бувають різними, основними критеріями вибору є потужність і вид палива, на якому вони працюють. Найлегші з потужністю двигуна від чотирьох кінських сил, відмінно підійдуть для роботи на невеликих ділянках, приблизно до 30 соток. Є також середня категорія, за допомогою якої можна запросто обробити до 50-60 соток, перевозити досить важкі речі і багато іншого і при цьому у них відмінне поєднання можливостей і ціни. Якщо ж мова йде про полях і великомасштабному фермерстві, то тут варто задуматися про важких і потужних моделях. З їх допомогою, враховуючи багатозадачність агрегату, ти значно зменшиш кількість клопоту по господарству.
Які типи палива бувають у мотоблоків і культиваторів?
Всього існують чотири типи харчування:
акумуляторний;
Важливо відзначити, що на відміну від культиваторів, мотоблоки бувають тільки двох останніх типів, тобто або на бензині, або на дизелі. Тому опис перших двох типів харчування стосуватимуться виключно культиваторів, в той час як останні обох видів техніки.
Перші, як і випливає з назви, містять акумулятор, який у міру необхідності потрібно заряджати від електромережі, час повної зарядки в середньому становить шість-вісім годин. У той час як тривалість роботи такого пристрою становить приблизно 30-50 хвилин.
Перевагою акумуляторних агрегатів є дешевизна (не потрібно купувати бензин), низький фон шуму під час роботи, екологічність, легкість і простота в експлуатації. Недоліками є необхідність досить довгої підзарядки і зберігання техніки в сухому темному місці. Також через кілька років може знадобитися заміна акумулятора, адже він має обмежений термін використання.
Мережеві розраховані більше для території навколо будинку, адже вони працюють безпосередньо від мережі, отже, доведеться обзавестися і довгим кабелем. Хоч такі агрегати володіють не найвищою потужністю, зате кращого і найпростішого способу привести клумби і газон в порядок годі й шукати. Крім цього, не потрібно купувати ніяке паливо і міняти батареї, при правильному використанні мережевої культиватор прослужить дуже багато років. Рівень шуму від роботи такого пристрою вкрай низький, що теж є його безсумнівним плюсом.
Бензинові мотоблоки та культиватори мають ряд суттєвих відмінностей. З одного боку, вони не обмежені територіально і можуть працювати значно довше на повному баку. Також вони набагато могутніше, можуть робити поглиблення до 35 см, перевозити вантаж і інші всілякі функції. Однак паливом служить бензин, яка не екологічний і дорогий. До того ж така техніка вимагає певних умінь і навичок, які є далеко не у кожного. Необхідно регулярно проводити технічний огляд, змащувати деякі деталі маслом і так далі.
Дизельні схожі на бензинові, тільки працюють такі машини на дизелі. Недоліками є: більш галаслива робота і більшу кількість вихлопних газів. Але є і незаперечні плюси:
дешевизна палива в порівнянні з бензином;
дизельні мають найвищими показниками, в тому числі і потужності;
доступно найбільше функцій і передач;
відмінно підходять для великомасштабних фермерських або польових робіт;
більш надійні і довговічні.
На вартість, крім потужності, впливає і будова мотора, який може бути дворазовим або чотириразовим. Чотириразовий має поліпшені показники і зносостійкість, але вище вартість.
Що краще: культиватор або мотоблок?
Широкий модельний ряд такої сільськогосподарської техніки дозволяє підібрати саме той пристрій, що найкраще задовольнить твої потреби. Як підсумків можна порівняти характеристики цих видів техніки.
Параметри | Мотоблок | Культиватор |
Рівень шуму | Вище середнього | Низький |
Можливості | Поліфункціональні з наявністю додаткового спорядження | Обмежені можливості |
Потужність | Є моделі вкрай високої потужності | Середня потужність |
Особливості обробітку грунту | Розраховані на роботу на просторій поверхні, як город або поле | За рахунок компактності можуть орати поблизу інших об'єктів: клумби, огорожі, біля дерев |
Харчування | Бензин або дизель | Від електромережі, акумулятор, бензин або дизель |
ЧИТАЙ ТАКОЖ: "Газонокосарка - як вибрати правильно?"