Як вибрати кондиціонер? Про складні речі простою мовою
Здавалося б, що може бути простіше - вибрати і купити кондиціонер, але немає, до цього питання варто поставитися з усією серйозністю. Перед покупкою необхідно зіставити безліч чинників і тут без допомоги профі не обійтися. Але, є варіант і простіше: прочитай цю статтю з блогу інтернет-магазину Стилус, витрать п'ять-десять хвилин, і ти зможеш вільно оперувати ключовими параметрами вибору системи кондиціонування. Отже, поїхали!
Які бувають класи кондиціонерів?
Розкид цін на кліматичне обладнання, насправді, може становити сотні доларів, від чого, власне, залежить те, до якого класу належить той чи інший агрегат. Бувають кондиціонери:
Преміум класу (відрізняються особливою довговічністю). Як правило, такі пристрої мають повну відповідність характеристик тепло- і холодопродуктивності, чого не скажеш про дешеві моделях. Крім того, купити кондиціонер такого плану, значить - взяти в користування прилад малої шумності, з низьким енергоспоживанням і з цілим списком додаткових можливостей (іонізація повітря, фільтри, плазма та інше). А ще такі кондиціонери виглядають сучасно і мають компактний дизайн. В основному бренди преміум класу це Mitsubishi, Дайкин, General. Вартість - від 15-17 тисяч гривень і до кількох тисяч євро.
Кондиціонери середнього класу. Багато пристроїв китайської зборки і походження, що позначається на ціні. Але, це не означає, що клімат-прилади неякісні. Дуже навіть навпаки. Характеристики таких пристроїв досить солідні, також мають якісні фільтри і іонізацію. Укладено часто в пластиковий корпус і в них застосовується більш дешева електроніка.
Малобюджетні кондиціонери. Сегмент характеризується низькою ціною, за рахунок чого прилади частіше за інших застосовуються в міських квартирах і дачних будинках. Існує думка, що дешеві кондиціонери швидко ламаються і взагалі неякісні. Насправді ж все трохи інакше: фурнітура використовується китайська, а ось компресори високої якості, японського, зокрема. Яскравий приклад - бренд Sakata або кондиціонер Daiko.
В цілому в більшій мірі вартість залежить від застосованих матеріалів, походження деталей і якості збірки.
Як працюють кондиціонери?
Функціонування спліт-систем грунтується на фізичних процесах випаровування, поглинання тепла і конденсації. Принцип дії кондиціонера заснований на зміні агрегатного стану холодоагенту в залежності від температури і тиску в замкнутій системі. Це якщо говорити дуже коротко.
Кондиціонер може складатися з одного або двох блоків - зовнішнього і внутрішнього, за допомогою яких відводиться і забирається повітря (холодний або теплий для подальшої циркуляції в системі). Тобто кондиціонер працює на холод і на тепло. Якщо включений режим охолодження, холодоагент випаровується в тепловому обміннику внутрішнього блоку, а в зовнішньому конденсується. При обігріві все відбувається навпаки. Тобто здійснюється перенесення теплової енергії з одного середовища в іншу.
Основні характеристики
Якщо ти не знаєш як вибрати кондиціонер і з чого почати, варто визначитися, який вид спліт-системи підійде в твоєму випадку. Вибирати треба, перш за все, за способом установки кондиціонера і його форм-фактору.
Залежно від конструкції внутрішнього блоку кондиціонери бувають:
Настінні. Як правило, встановлюються під стелею, біля вікна (внутрішні кондиціонери) або під вікном на вулиці (зовнішні). Потужність таких систем 2-10 кВт, що дає можливість охолодити від 15 до 100 м2. Кондиціонери встановлюються в квартирах, будинках і тому їх часто називають побутовими, домашніми.
Канальні кондиціонери. Монтаж таких систем здійснюється за підвісною стелею, тому його в кімнаті не видно. Розподіляється охолоджене повітря по системі теплоізольованих повітроводів, тому кондиционировать можна відразу кілька кімнат. Потужність в 5-25 кВт дає можливість охолодити, наприклад, невеликий офіс.
Касетні клімат-прилади. На відміну від канальних пристроїв, розподіляють охолоджене повітря через нижню частину блоку. Виготовляються з нижньою частиною аналогічної за розмірами з стельової плиткою. Виконуючи свою функцію, касетний кондиціонер залишається непомітним, ховаючись за підвісною стелею. Крім того, він розподіляє повітря рівномірно в чотирьох напрямках.
Підлогово-стельові кондиціонери. Альтернатива касетним кондиціонерів в разі відсутності підвісної стелі. Встановлюється внизу стіни або на стелі, система рівномірно розподіляє повітря по всьому приміщенню.
Мульти-спліт кондиціонери. Дозволяють до зовнішнього блоку встановити відразу декілька внутрішніх. Таке придумано для економії місця на фасаді стіни і одночасно заощадження його естетичного вигляду.
Інверторні. Окремий різновид спліт-систем, що відрізняється високою швидкістю охолодження / обігріву, безшумністю, а також здатний утримувати температуру кімнат дуже точно (похибка ± 0.5с).
Моноблоки
Окрема група кондиціонерів, куди входять:
Віконні пристрої. Монтуються в роз'єм вікна, здатні витягувати до 20% повітря, виконуючи вентиляційну функцію. Останнім часом такі системи мало популярні, так як порушують теплоізоляцію приміщень і досить гучні.
Мобільні кондиціонери. З назви зрозуміло, що їх можна переміщати. Прилад має спеціальний воздухоотвод, який необхідно вивести на вулицю для видалення гарячих потоків повітря. Не потребує монтажу, портативний. Однак не здатний циркулювати повітря в офісі і кімнатах квартири на необхідному рівні.
Потужність кондиціонера
Потужність один з головних показників будь-якого кондиціонера, який визначає ефективність роботи пристрою. Відвідавши магазин техніки та електроніки важливо підібрати підходящий кондиціонер, так як слабкий не зможе охолодити приміщення належним чином, а надмірно потужний буде часто включатися і вимикатися, від чого його термін служби довше не стане.
Щоб визначити потужність, треба:
Взяти за основу розрахунок - 1000 Вт на кожні 8-10 м2 кімнати.
Якщо приміщення знаходиться на сонячній стороні, потрібно додати ще до 30% до отриманого раніше показником. Також варто взяти до уваги надмірне тепло, що працює в кімнаті техніки (наприклад, 300 Вт на один ПК).
приплюсуйте надлишкове тепло людей (від 100 до 300 Вт, в залежності від активності людського ресурсу).
Порахував? Далі залишилося тільки перевести Ватт в BTU - одиницю виміру потужності кондиціонера (1Ватт ≈ 3.412 BTU). Ось тобі і необхідна потужність кліматичної системи. Що стосується найбільш зустрічаються варіантів, то такими є прилади з 7000 BTU - для кімнат 18-20 квадратів, 9000 BTU - на 25-27 м2.
Функціонал кондиціонера
Більшість сучасних спліт-систем працюють на обігрів, охолодження, а також вентилюють приміщення. Тут все зрозуміло: на холодну погоду ставимо «Теплий» режим, на теплу - «Холодний». Режим вентиляції циркулює повітря кімнат за допомогою роботи внутрішнього блоку, без використання компресора. Дуже хороша опція, особливо коли взимку повітря в приміщенні піднімається вгору.
Поряд з основними, є й інші можливості кондиціонерів:
автоматичний режим - прилад сам визначає, коли якийсь режим включити;
осушення повітря - з пониженням температури на 1 ° С;
в інтернет-магазині Стилус можна купити модель з таймером для установки часу вкл / викл кондиціонера, а також нічним режимом;
спеціальні пластини дозволяють направити потік повітря - є п'ять-сім положень.
Додаткові критерії вибору кондиціонера
Звичайно ж, крім вищевказаних властивостей і орієнтуванні по ним також важлива і ціна кондиціонера. На нашому ресурсі вона найдоступніша. Не менш важливі й інші критерії:
ступінь очищення повітря - багато моделей мають додаткові фільтри очищення від бактерій і дрібного пилу;
естетичний вигляд - сучасні виробники (Cooper & Hunter, Sensei, Supra) пропонують цікаві рішення в різних кольорах і дизайні;
ступінь економічності - дорожчі конфігурації спліт-систем споживають енергії в рази менше, що актуально в наш час.
Як встановити кондиціонер?
Отже, твій кондиціонер вже доставлений за адресою і залишилася тільки установка. Тут варто врахувати те, що на це ще піде відсотків двадцять від вартості кондиціонера. Але і економити також не можна, бо це твоє здоров'я. Існує статистика, що саме неякісний монтаж призводить до більшості поломок і швидкого виходу кондиціонера з ладу. Тому радимо звернутися до професіоналів своєї справи, щоб бути впевненим в правильній установці.
Бажаємо вдалої покупки і нехай в будь-який час року тебе оточує приємний мікроклімат і комфорт!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: "Як вибрати холодильник, який довго прослужить?"