Як вибрати Android-смартфон?
На ринку мобільних пристроїв представлено безліч різних гаджетів, але серед цього розмаїття можна просто розгубитися. Як визначитися з вибором і купити дійсно хороший смартфон? Є пристрої схожі зовні, але кардинально відрізняються «начинкою». Щоб не помилитися, пропонуємо прочитати кілька порад щодо вибору Android-смартфона.
Екран
Головний елемент будь-якого смартфона - екран. Саме на ньому відбуваються всі дії, тому важливо вибрати якісний дисплей з високою роздільною здатністю. У наш час вже практично неможливо зустріти поганий екран з низькоякісної картинкою і матрицею. У більшості випадків застосовується матриця IPS, яка відрізняється хорошими кутами огляду і природною передачею кольору. Але останнім часом все більше набирає популярності матриця AMOLED, виробництва компанії Samsung. На ній кольору максимально яскраві, чіткі, а картинка барвиста і деталізована.
Дозвіл і діагональ
Ідеальним вибором стане формат Full HD або QHD - підійде для будь-якої діагоналі. HD-дозвіл використовується в 5-дюймових смартфонах і з меншим екраном. Можна зустріти моделі з 4К-дозволом, але толку від них мало, адже смартфон це не 15-дюймовий монітор, на якому можна оцінити всі переваги такого формату.
Розмір діагоналі залежить від потреб користувача. Для тих, хто любить грати у відеоігри, дивитися фільми і відео, підійде девайс з екраном від 5.2 дюймів. У той же час не варто купувати пристрій з діагоналлю екрану менше 4.5 дюймів, оскільки маленькі значки, літери та інші елементи інтерфейсу - не те, що потрібно для комфортної роботи. Найбільш практичний і універсальний варіант - смартфон з діагоналлю 5-5.5 дюймів з Full HD дозволом, наприклад, Xiaomi Mi Note 3, One Plus 3. Підійде для вирішення будь-яких завдань: веб-серфінг, читання книг, робота з документами і таблицями.
Для тих, хто в тренді - «Безрамковий»
Особливою популярністю користуються безрамкові смартфони. Назва говорить сама за себе, але рамки все ж є, просто вони вузькі. Виглядають вони ефектніше звичайних, але коштують дорожче. Відмінним безрамковий вибором стане Xiaomi Mi Mix. Але варто пам'ятати, що телефон з вузькими рамками розбити простіше.
Продуктивність
За цей параметр відповідають процесор, оперативна пам'ять і графічне ядро. Що стосується процесора, то це може бути чіпсет MediaTek, Snapdragon, Kirin (компанії Хуавей), Exynos (від Самсунг). Кращим вважається Snapdragon, з такою ієрархією за індексом:
2хх - перші модифікації, які можуть вирішувати найпростіші завдання і не впораються з ресурсоємними додатками;
4хх - потужності достатньо для Інтернету, перегляду відеороликів, але пограти в ігри з ним не вдасться;
6хх - встановлюються в среднебюджетних смартфонах, підійдуть для ігор, веб-серфінгу і всього іншого, але не впораються з 3D-іграми;
8хх - потужні продуктивні чіпи, які встановлюються в топові моделі смартфонів, тягнуть 3D-ігри і можуть взаємодіяти з доповненою реальністю.
Від обсягу оперативної пам'яті також залежить швидкість роботи пристрою. По суті, процесор і ОЗУ працюють в парі, забезпечуючи швидкодію системи. Тут все просто - чим більше, тим краще:
1-2 Гб - буде замало, підійде тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте телефон виключно для того, щоб подивитися погоду, відповісти на дзвінки, написати смс, погортати соціальні мережі;
3-4 Гб - досить для сучасного користувача, який не надто захоплюється відеоіграми, мобільними редакторами і презентаціями;
6-8 Гб - з таким об'ємом смартфон буде просто «літати», моментально виконуючи всі дії користувача.
Тепер ви знаєте, як вибрати Андроїд-смартфон з хорошою продуктивністю, який порадує швидкодією і моментальним відгуком. Рухаємося далі.
Внутрішня пам'ять
Правильним рішенням буде купити телефон з великим об'ємом вбудованої пам'яті. Забудьте про картах пам'яті, які можуть ламатися. Розглядайте варіанти від 32 Гб і більше, при цьому враховуйте кількість програм, якими ви користуєтеся. Чим їх більше, тим з більшим обсягом пам'яті беріть телефон. Можна купити модель на 128 або 256 Гб - цього вам точно вистачить для зберігання будь-якої інформації.
Фото- і відеоможливості
Найпопулярнішою фішкою 2018 року став подвійна камера. Завдяки двом модулям знімки будуть якісні як при сонячному, так і при нічному світлі. Враховуйте наступні технічні особливості:
Характеристика | |
Дозвіл | від 12 Мп |
Спалах | + |
Автофокус | фазовий або лазерний |
Ефект "Боке" | + |
панорамної зйомки | + |
Портретний режим | + |
Також враховуйте светосилу - здатність камери адаптуватися до поганого освітлення для створення якісного кадру. Значення - f / 2.0 і менше. Самий топовий показник на сьогоднішній день - f / 1.7 у Samsung Galaxy S8.
Кожен виробник використовує власні розробки та ідеї в програмному забезпеченні камери. Так, у багатьох смартфонів Xiaomi є проблеми з цим, тому якісна оптика може працювати тут погано. У Huawei же все навпаки, ретельно розроблене програмне забезпечення сприяє вдалим кадрам. До того ж, вони вмонтували камеру Leica, завдяки чому знімки виходять живими і природними.
Автономність
Шукайте надійний смартфон, який довго буде працювати без підзарядки? Пам'ятайте, що автономність залежить не тільки від ємності акумулятора, але і енергоефективних компонентів системи (процесор і операційна система).
Акумулятор ємністю від 3 000 мАг подарує хороший запас енергії смартфону. Чи не розглядайте моделі, у яких обсяг батареї нижче 2 700 мАг, оскільки вони будуть погано тримати заряд. Оптимальним рішенням для 5-дюймового смартфона стане батарея ємністю 3300 мАг, як у Samsung Galaxy J7.
Більшість сучасних смартфонів підтримують швидку зарядку - незамінна функція, коли батарея села, а вам терміново потрібно йти. Всього за кілька хвилин (10-15) девайс зарядиться на 20-30%. Після, можна буде включити режим економії заряду.
Матеріал корпуса
Самий практичний і надійний матеріал корпусу - метал. Він стійкіше пластика і не розвалиться при першому ж падінні. Багато виробників в поєднанні з металом використовують скло - це ефектно і стильно. Для того щоб надати гаджету підвищений захист, використовують стандарти захисту від води і пилу - IP67 або IP68. Останній дозволить робити фотографії навіть під водою, оскільки може перебувати там до півгодини без негативних наслідків.
Додаткові особливості
Кожен виробник намагається зробити свій гаджет оригінальним, не схожим на інші, тому наділяє його особливими функціями:
Датчик NFC - дозволяє оплачувати покупки, використовуючи смартфон і нічого більше. До того ж, це абсолютно безпечно.
Дактилоскопічний датчик - відповідає за безпеку особистої інформації і важливих даних, які зберігаються в пристрої. Сканер відбитку пальців запам'ятовує до п'яти відбитків і розпізнає палець під будь-яким кутом.
Розпізнавання обличчя. Функція, яка використовується у фронтальній камері, що дозволяє розблокувати телефон, подивившись на нього.
Другий робочий стіл - дозволяє розмежувати робочий і особистий простір, фото в галереї або заблокувати деякі програми для дітей.
Знаючи ці особливості, вам буде легше зрозуміти, який Андроїд-смартфон вибрати для себе або рідних. Завжди звертайте увагу на екран і швидкість роботи пристрою, а любителям фотознімків знадобляться рекомендації по вибору камери в телефоні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Galaxy S9 і Galaxy S9 Plus: дивовижне перевтілення"