Як вибрати парфуми: поради щодо підбору підходящого парфуму
Парфуми відіграють важливу роль у сучасному світі, адже за допомогою аромату можна виразити та підкреслити свою індивідуальність, привабливість, сексуальність або надати образу більшої загадковості та таємничості. Проте не кожна людина вміє «грати» з ароматами, відчувати свої та чужі ноти. Тому сьогодні ми розповімо, як вибрати парфуми, щоб ваш запах полонив та приваблював оточуючих.
Що краще парфум чи туалетна вода: основні відмінності
Перш ніж розповідати, як вибрати якісні парфуми, давайте визначимо, чи відрізняється чимось парфуми від парфумованої та туалетної води, чи це просто різні назви одного продукту.
Парфуми, або духи – продукт із найбільшою концентрацією ароматичних олій, приблизно від 15% до 30%, які містяться у чистому спирті. Високий рівень концентрації ароматичної складової забезпечує стійкість продукту. Парфуми коштують дорожче, але вигідніші, оскільки мають високу стійкість і повільніше витрачаються.
Парфумована вода – вид парфумерної продукції, у складі якої 15-20% ароматичних олій та речовин. Спирт має нижчий градус – 90%. Стійкість нижче, якщо порівнювати з парфумами – у середньому від 6 до 8 години. Тому й вартість такого продукту менша.
Туалетна вода – продукт із парфумерної групи з вмістом спирту 80%. Ароматична концентрація становить 5-15%. Вартість туалетної води нижче парфумованої та парфумів за рахунок меншої стійкості. У середньому час випаровування становить 3-4 години.
Як зрозуміти, що парфуми тобі підходять
Як бачите, парфуми – найстійкіший і найнасиченіший на ароматичні речовини та олії продукт, потім слідує парфумована вода, після якої йде туалетна вода. Але кожен із цих продуктів має право бути у вашому «парфумерному гардеробі».
Що стосується питання, як дізнатися, який запах парфумів підходить, то тут багато хто дотримується думки, що якщо людина не відчуває на собі запах парфумів, то аромат ідеально підходить. Але це стереотипна думка, і вона абсолютно помилкова, адже тимчасова аносмія до парфумів – це просто адаптація мозку до композиції. Просто в когось мозок адаптується довше, а в когось – швидше.
Як тоді зрозуміти, чи підходять парфуми? Все просто – ви повинні почуватися комфортно, а аромат стане джерелом задоволення, насолоди, гарного настрою.
Як вибрати парфуми за описом, якщо купуєш онлайн
Не завжди є можливість відвідати парфумерний магазин та на місці познайомитися з різними ароматами. Але сьогодні можна скористатися альтернативним варіантом – купити парфуми онлайн. До речі, в інтернет-магазині Stylus просто шикарний вибір парфумерної продукції, причому на будь-який смак та гаманець. А наші досвідчені менеджери-консультанти завжди готові допомогти з вибором товару та оформленням замовлення – чекаємо на вас!
І щоб не помилитися з вибором аромату, пропонуємо кілька порад та рекомендацій, як вибрати парфуми по інтернету:
- Тип парфумів та стійкість. На першому етапі варто визначитися, який саме парфумерний продукт вас цікавить: легка туалетна вода, більш насичена парфумована вода або стійкий парфум.
- Композиція. Уважно вивчіть ольфакторну піраміду: верхні, середні та нижні ноти. Верхні ноти зазвичай чутно від 15 хвилин до 1 години, середні – не менше 3-6 годин, нижні базові – близько 12 годин.
- Сезонність. Кожна пора року має свій «парфумерний гардероб», якому має відповідати аромат.
- Призначення. Для повсякденного носіння підходять одні аромати, для урочистих заходів – інші. Також важливо враховувати, вдень чи ввечері буде носити аромат.
- Характер. Кожен парфум має свій «характер», який може збігатися або навпаки повністю не відповідати вашому характеру.
- Класифікація за брендами. Насамперед ознайомтеся з пропозиціями брендів, «почерк» творінь яких вам вже знайомий.
- Відгуки та огляди. Ваша думка не обов'язково збігатиметься з чужою, проте відгуки інших людей можна враховувати, щоб отримати загальне уявлення про той чи інший аромат. Також можна ознайомитися з оглядом парфуму, що сподобався, наприклад, на сайті fragrantica.com, де досить добре розписані різні парфумерні продукти.
- Обсяг та форма випуску. Не обов'язково брати величезний флакон, можна почати з менших. А якщо парфуми вам незнайомі, то можна купити пробник для першого знайомства з ароматом.
Підібрати парфуми за характером
Запах повинен не лише подобатися, а й гармонувати з людиною, насамперед, відповідати характеру та темпераменту.
Вибір парфумів за темпераментом
Закоханим у життя, оптимістичним сангвінікам, яких часто називають душею компанії, ідеально підійдуть легкі, повітряні аромати квіткової та фруктової груп. Підкреслити бадьорий дух допоможуть ноти жасмину та лаванди, лотоса. А для вечірок або галасливих посиденьок відмінним вибором стануть парфуми з олією неролі.
Для стриманих і спокійних флегматиків, які мають небачену цілеспрямованість і витримку, підходять аромати квітково-деревної групи. Також вольовий темперамент флегматика вдало підкреслять ноти гвоздики та цитрусових, пачулі з легкими відтінками кориці.
Як вибрати свій запах парфумів власникам запального, нестримного, різкого темпераменту, які часто є душею компанії? Активним і непосидючим холерикам підходить парфуми, які можна порівняти зі сплеском емоцій – це виразна східна або терпка деревна ароматика, а також насичені квіткові запахи. Непогано гармонують із таким темпераментом пряні запахи, які своєю м'якістю пом'якшують різкість холериків.
Мрійливі, романтичні, емоційні та чуттєві меланхоліки асоціюються з легкими свіжими квітковими парфумами, у складі яких є ноти конвалії, жасмину, троянди, фіалки. Хорошим вибором буде парфумерія легких деревних відтінків з цитрусовими та пряними нотами.
Як підібрати парфуми за характером
А як вибрати парфуми, якщо нічого не подобається? У такому разі можна орієнтуватися на особливості характеру та відповідні йому аромати.
- Активні та енергійні особи – такі собі енерджайзери, які люблять життя, постійно кудись поспішають і ніколи не втомлюються. Таким особам варто звернути увагу на морську, квіткову, цитрусову, зелено-пряну та квітково-пряну ароматику. Для вечірніх заходів – східна група.
- Цілеспрямовані особи ставлять мету і завжди її досягають, віддані своїй родині, друзям, роботі. Для таких людей підходять альдегідні, квіткові та фруктові запахи.
- Авантюрні та азартні натури завжди відкриті для пригод та новизни, тому сміливо можуть носити шипрові, їстівні, альдегідні парфуми. Також розкрити такий характер допоможуть парфуми з квітково-амбрової чи квітково-шипрової групи.
- Романтичні особи – емоційні, ніжні, повітряні. Парфуми мають бути відповідними – легкі морські, зелені, квіткові, фруктові аромати. Вечірній вихід можна доповнити солодкими парфумами або мускусними, теплими пряними.
- Розважливі особи сто разів зважать, перш ніж кинутися у вир із головою. Для таких людей вибрати парфуми по аромату можна з альдегідної, морської, пряної або фруктово-квіткової групи.
- Замкнуті в собі інтроверти зосереджені на власному внутрішньому світі, який ретельно оберігають від оточуючих, тому обирають невиразні запахи, серед яких морські та зелені аромати. Однак зустрічаються і любителі фруктово-східної, фруктово-квіткової групи.
Аромат парфумів відповідно до пору року
Також відрізняються парфуми за порами року. Причому той самий аромат може зовсім інакше проявлятися, наприклад, влітку бути приємним і свіжим, а взимку – дуже різким. Тому давайте розбиратися, як вибрати якісні парфуми під певну пору року.
Весна
Період пробудження, першого теплого сонечка, дзвону квітів і появлення молодої зелені – вдалий час оновити свій «парфумерний гардероб». Настав час легким, свіжим, ніжним, елегантним, наповненим життям ароматами. Для весни підходять водні, озонові, квіткові, бадьорі цитрусові запахи.
Навесні парфумери рекомендують Chanel Coco Mademoiselle, Giorgio Armani My Way, Versace Bright Crystal, Dior Addict Eau Fraiche, Guerlain Champs Elysees.
Літо
Сезон сонця, свободи, легкості, свіжості, яскравості. Аромати повинні освіжати, а не перевантажувати, тому варто віддати перевагу озоновій, морській, зеленій, фужерній, фруктовій, квітково-ягідній групі. Для літа ідеальними будуть ноти свіжих квітів, зеленої трави, соковитого листя, цитрусових. Для любителів солодких ароматів підходять ноти ванілі, пудри, вершків.
Хорошим вибором будуть Jo Malone Wood Sage & Sea Salt, Dolce & Gabbana Light Blue, Issey Miyake L'Eau d'Issey, Davidoff Cool Water Woman, Guerlain La Petite Robe Noire Ma Robe Petales.
Осінь
На осінь як правильно вибрати парфуми для себе – поради від парфумерів зводяться до вибору теплих та багатогранних ароматів, які викликають асоціації із золотим листям, теплим затишним пледом, гарячим чаєм, ароматною кавою. Аромати, які допомагають «зігрітися» восени, пов'язані із пряною, деревною, східною, їстівною групами. Квіткова та фруктова композиції грають більш елегантно та стримано, а різноманітна та багатогранна шипрова група ідеальна для прохолодної та вологої погоди.
Вдалим вибором будуть Nina Ricci L'Extase, Dolce & Gabbana The One, Yves Saint Laurent Libre, Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza, Sisley Eau du Soir.
Зима
Як вибрати парфуми за стійкістю та ароматом на зиму? Це період для глибоких, насичених, виражених, стійких запахів. Хорошим вибором будуть парфуми з амбрової, шипрової, деревної, шипрово-фруктово-квіткової, східної груп. Однак варто пам'ятати, що на холоді аромати випаровуються повільніше, тому запахи стійкіші, але менш інтенсивні.
Відмінним вибором стануть Yves Saint Laurent Black Opium, Calvin Klein Deep Euphoria, Giorgio Armani Si Fiori Marc, Maison Margiela By the Fireplace, Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540.
Підбірка найкращих ароматів від Stylus
Тепер ви знаєте, як вибрати відповідні парфуми з урахуванням певних критеріїв: сезонності, власного характеру та особистих уподобань. Однак варто також орієнтуватися на тренди та позачасові запахи, які, напевно, ніколи не вийдуть із моди.
ТОП-10 популярних жіночих ароматів у 2025 році:
- Yves Saint Laurent Libre;
- Tiziana Terenzi Kirke;
- Angels' Share By Kilian;
- Ganymede Marc-Antoine Barrois;
- Zarkoperfume Purple Molecule 070.07;
- Tilia Marc-Antoine Barrois;
- Chanel Coco Mademoiselle;
- Miyake A Drop d'Issey;
- Shiseido Ginza;
- Lanvin Jeanne Blossom.
Жіночі парфуми, які можна назвати позачасовими:
- Chanel №5;
- Miracle Lancome;
- Light Blue Dolce&Gabbana;
- Yves Saint Laurent Opium;
- L'Imperatrice 3 Dolce &Gabbana;
- J'adore Christian Dior;
- Donna Trussardi;
- Chance Eau Tendre Chanel;
- Good Girl Carolina Herrera;
- Bright Crystal Versace.
Сподіваємось, наші поради допоможуть вам підібрати парфуми онлайн, якщо немає можливості відвідати парфумерний магазин та протестувати аромати. Хоча наші рекомендації та підказки, як підібрати собі парфуми під пору року, характер, темперамент чи навіть настрій, будуть актуальні та корисні також в оффлайн-магазинах, адже ви заздалегідь навчитеся орієнтуватися у запахах та зможете відібрати найцікавіші та найвигідніші для себе варіанти. Підписуйте на наші розсилки новин та Телеграм-канал, щоб отримувати ще більше корисних порад, а також стежити за акціями та знижками.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: