Як вибрати чохол для смартфона: ТОП порад
Купили новенький смартфон і хочеться всім навколо похвастатись стильним дизайном і гарним забарвленням корпусу, але оточуючі в один голос наполягають на покупці чохла – знайома ситуація, чи не так? І, як показує життя, такі поради виявляються дуже цінними, адже головне призначення чохла якраз і полягає у тому, щоб убезпечити гаджет від можливих пошкоджень у різних ситуаціях. І сьогодні ми розповімо, які бувають види чохлів на телефони і як вибрати той самий ідеальний варіант для свого мобільного апарату.
Чи потрібен чохол для смартфона
Але спочатку давайте все-таки з'ясуємо, навіщо потрібен чохол на телефон і яку роль він відіграє в експлуатації мобільного пристрою. І ось вам 7 ключових причин, щоб підібрати чохол для телефону.
1. Захист від зовнішніх пошкоджень
Як би акуратно ви не користувалися своїм телефоном, але падінь не уникнути. Безумовно, спеціально кидати гаджет із висоти мало хто буде, а от випадково впустити цілком можливо, і від цього ніхто не застрахований. Але саме ви можете «застрахувати» свій мобільний апарат, а саме підібравши чохол, що підходить за розмірами та особливостями експлуатації.
По суті, чохол є захистом під час падіння смартфонів. І якщо ви не хочете випадково розбити "свого вірного і надійного супутника життя", який потрібен для зв'язку, спілкування, роботи, відпочинку та розваг, то без чохла не обійтися! Крім того, такий простий на перший погляд аксесуар захищає поверхні від подряпин і потертостей, які з'являються при користуванні гаджетом. Знижується ймовірність відколів на кутах, подряпин на об'єктивах камер, різних механічних пошкоджень на боковинах.
2. Захист від пилу, бризок та вологи
Пил, що осідає, надає вашому мобільному апарату не дуже презентабельного вигляду. Усунути неприємність легко і просто – достатньо лише протерти поверхні пристрою. Але можна попередити таку маленьку, але не дуже приємну проблему – і допоможе в цьому чохол.
Також чохли захищають телефони від води: бризок, дощу або навіть повного занурення. Останній варіант, звичайно, характерний не для всіх чохлів, а лише для спеціальних моделей, які називаються аквабоксами і можуть використовуватися для дайвінгу або зйомки під водою.
3. Продовження терміну служби
Будь-які пошкодження призводять до погіршення роботи гаджета або повного виходу з ладу, що загрожує ремонтом або зовсім покупкою нового пристрою. Якщо телефон буде захищений, то ймовірність таких пошкоджень зменшується, а термін служби техніки збільшується.
4. Зручність використання
За рахунок наявності чохла збільшуються розміри мобільного пристрою, що забезпечує впевненіше і одночасно комфортне утримання в руці. Деякі моделі мають текстуроване покриття, що попереджає ковзання апарату і, отже, мінімізує можливість випадкового падіння.
Якщо ви знаєте, який чохол вибрати для смартфона з урахуванням характеристик конкретної моделі, то можете бути впевнені, що отвори повністю збігаються з кнопками управління, які розташовані на бічних торцях. Тому складнощів із включенням/вимкненням гаджета, регулювання гучності, підключенням дротової гарнітури не виникне – це говорить про ергономічність чохлів для мобільних апаратів.
5. Естетична привабливість
Сучасні чохли не тільки захищають телефони від зовнішніх пошкоджень, але й надають їм особливої привабливості, підкреслюють стиль гаджета. Наприклад, шкіряні чохли говорять про статусність та презентабельність, силіконові – підкреслюють комфорт експлуатації, а пластикові – практичні та зручні. Велика різноманітність кольорів дозволяє вибрати найбільш зручний варіант чохла для кожного користувача. До того ж можна вибрати як однотонну модель, так і різнокольорову чи принтовану.
6. Вираз індивідуальності
На додаток до попереднього пункту можна сказати, що чохол – це своєрідне вираження індивідуальності та настрою. Стримані, лаконічні чи універсальні кольори підходять під будь-який день, будь-яку ситуацію, будь-який настрій. Яскраві або принтовані чохли часто вибирають під час свят, адже такі моделі викликають посмішку та приємні емоції. Також можна підібрати варіант під стиль одягу: casual, офісний, діловий та інші.
7. Додаткові можливості
Розмірковуючи, який чохол для телефону вибрати, радимо звернути особливу увагу на моделі з додатковим функціоналом. Так, деякі аксесуари оснащені спеціальними відсіками, куди можна розмістити банківські чи знижкові картки, документи, що підвищує зручність експлуатації такого аксесуара.
Високим попитом споживачів користуються чохли з вбудованим акумулятором – так званий міні-павербанк. Якщо ваш смартфон починає сідати, то поповнити запас витраченої енергії можна за допомогою вбудованого в чохол акумулятора.
Ще одна цікава модель – це чохол із підставкою. Такий аксесуар підходить тим, хто працює з телефону, спілкується в онлайн-режимі або дивиться відео. Достатньо помістити гаджет на підставку чохла та продовжити перегляд фільму або роботу з якимось додатком.
Види чохлів для смартфона
З'ясували, що чохол – це важливий та потрібний аксесуар для смартфона. Але які ж бувають різновиди моделей і як вибрати чохол для смартфона відповідно до конструкції – давайте розбиратися.
Чохол-бампер
Також відомий під назвою демпфер. Легкий та компактний, закриває бічні торці, залишаючи відкритими передню та задню панелі. Зазвичай випускається із силікону, поліуретану, пластику, рідше – з металу або дерева з м'якою підкладкою.
Чохол-накладка
Найпопулярніша модель, яка закриває задню поверхню мобільного апарату та бічні торці, для передньої панелі необхідно додатково купувати захисне скло. Чохол-накладка виготовляється з різних матеріалів: силікон, пластик, термополіуретан, полікарбонат, текстиль та інші. Також багатий вибір і забарвлень таких моделей захисних чохлів для телефону.
Чохол-книжка
Повністю захищає гаджет: передня та задня панелі, бічні торці. Відкривається за принципом книги, тому носить таку назву. Часто доповнюється відсіками для банківських карток, банкнот, візиток. Чохол-книжка виглядає стильно та престижно, оскільки у виробництві зазвичай використовуються матеріали високої якості: натуральна шкіра, екошкіра, термополіуретан, гума, метал, пластик.
Фліп-кейс
Аналог чохла-книжки, але відкривається не набік, а вниз чи вгору. Виглядає дорого, презентабельно. В якості матеріалів виробники зазвичай використовують натуральну та високої якості штучну шкіру, замшу зі шкіряною підкладкою, щільний текстиль. Кольори зазвичай класичні.
Чохол-кобура
Сьогодні така модель зустрічається рідко, оскільки втратила свою популярність. Чохол-кобура або чохол-гаманець кріпиться на пояс за допомогою спеціальних кріплень: магніти, липучки, «кишеня». Закривається такий чохол за принципом гаманця, в якості застібки найчастіше використовуються вшиті під підкладку магніти.
Спортивний чохол-браслет
Модель у вигляді накладки, але із спеціальними кріпленнями, які призначені для фіксації пристрою на руці, рукоятці велосипеда чи самокату. Зазвичай міцні, легкі, зручні. Випускаються переважно з силікону, тканини та шкіри.
Чохол-кишеня
Найчастіше шкіряний футляр, куди повністю поміщається телефон. Для вилучення мобільного апарату передбачено спеціальний ремінець, який необхідно потягнути, щоб корпус пристрою з'явився на поверхні. Роблять такі чохли зазвичай зі шкіри з м'якою велюровою або тканинною підкладкою. Чохол-кишеня вважається одним із найбільш захищених варіантів, оскільки при випадковому падінні смартфон надійно захищений з усіх боків від будь-яких механічних пошкоджень.
Який чохол краще: силіконовий, пластиковий чи шкіряний
Матеріали для чохлів на телефон також зустрічаються найрізноманітніші: силікон, пластик, натуральна шкіра або екошкіра, полікарбонат, термопластичний поліуретан, гума, скло, дерево, метал, текстиль та інші. Зупинимося детальніше на найпоширеніших варіантах:
- Силіконовий – м'який, еластичний, щільно прилягає, комфортний для утримання в руці. Має хороші амортизуючі властивості, що особливо ціно при випадкових падіннях гаджета. Недоліком є той факт, що такий чохол швидко вимазується, а прозорий силікон згодом жовтіє.
- Пластиковий – доступні за ціною моделі, багата палітра кольорів, легко чиститься. Бувають із глянцевим та матовим покриттями. Недолік – крихкість матеріалу та відносно невеликий термін служби.
- Термополіуретановий – поєднує властивості силікону та пластику. Не деформується, не рветься, не вигоряє під впливом сонячних променів, стійкий до різних температур. При падінні відмінно амортизує та захищає гаджет від пошкоджень. Мінусом деякі називають вищу ціну порівняно з пластиковими та силіконовими варіантами.
- Полікарбонат – підвищеної міцності пластик, який використовують для виготовлення захищених та протиударних смартфонів. Не боїться сонця, перепадів температури. Однак коштує дорожче силіконових та пластикових моделей.
- Екошкіра – хороші амортизуючі властивості, стильний дизайн, висока стійкість до впливу різних температур. Недоліки – дешеві моделі можуть видавати неприємний запах і з часом тріскатися.
- Натуральна шкіра – зносостійкий практичний матеріал. Якщо вибирати, який чохол краще силіконовий або шкіряний, то першість за останнім.
Який чохол краще захищає від падіння
Якщо говорити про те, який чохол більш надійний при падіннях, то, звичайно ж, безумовним лідером будуть моделі з полікарбонату. Потім йдуть термополіуретанові захисні чохли. А ось, який чохол краще силіконовий або пластиковий у плані захисту від падінь – то тут варто віддати перевагу силіконовим зразкам, які мають кращі амортизуючі властивості, ніж пластик.
Як вибрати чохол для телефону
І на завершення нашої статті розповідаємо, як правильно вибрати чохол для смартфона, щоб і дизайн подобався, і користуватися було комфортно, і термін служби був гарним.
- Сумісність із мобільним пристроєм. Чохол повинен ідеально «сидіти» на телефоні, тому обов'язково підбирайте аксесуар строго під особливості моделі гаджета.
- Тип чохла. Тут важливо вибрати конструкційні особливості та додаткові можливості виробу. Одній людині зручно з чохлом-накладкою, іншій – потрібна модель у вигляді книжки з різними кишеньками для карток та банкнот, третій – підходить спортивна модель на руку.
- Матеріал та захисні якості. Вибирайте чохол з урахуванням якісних властивостей матеріалів. Враховуйте міцність та зносостійкість матеріалу. При покупці не забудьте уточнити вологозахисні властивості виробу, якщо такі передбачені.
- Дизайн та стиль. Тут варто орієнтуватися на власні переваги та особливості експлуатації чохла. Так, для молодих людей цілком слушним буде вибір яскравих моделей. А ось офісним працівникам та представникам бізнесу більше підійдуть екземпляри преміального класу, для яких характерний презентабельний зовнішній вигляд.
- Виробник. Бренд відіграє важливу роль, адже виробники, які дорожать своїм ім'ям, не випускатимуть низькоякісні та непрактичні у використанні аксесуари. Якщо не знаєте, якій торговій марці надати перевагу, то рекомендуємо такі варіанти: Apple, Benks, Pitaka, TPU Case, Baseus, Nillkin, COTEetCI, Proove, K-DOO, BeCover, Leather Case тощо.
З нашої статті ви дізналися, для чого потрібен чохол для телефону – сподіваємося, що тепер сумніви щодо доцільності використання цього аксесуара пропадуть самі собою. Також ми постаралися детально розповісти, як підібрати чохол для телефону, щоб і за розмірами підходив, і надійно захищав, і подобався зовні. Вибір аксесуарів у нашому інтернет-магазині Stylus просто величезний – переходьте до каталогів, вивчайте асортимент та оформлюйте замовлення. Але перед цим підпишіться на наш Телеграм-канал і розсилку новин, щоб зловити знижку або акцію і купити товар, який сподобався, за ще вигіднішою ціною!
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: