Який телефон купити в армію: ТОП-4 найкращих смартфонів для військових
Сучасний мобільний ринок пропонує пристрої для різних умов експлуатації. І особливим попитом користуються витривалі, моделі з тривалою автономністю, які не б'ються – адже такі гаджети вважаються оптимальними для експлуатації нашими військовими та волонтерами у складних польових умовах, де зв'язок відіграє важливу роль. Тому сьогодні ми розповімо, на які характеристики та критерії потрібно звертати увагу, а також запропонуємо найкращі телефони для армії згідно відгуків користувачів.
Який телефон краще взяти в армію: характеристики
Здавалося б, відповідь на питання, який телефон брати в армію, очевидна – простий, надійний, міцний, довговічний, зручний у користуванні, автономний. Але так можна охарактеризувати різні моделі: від простих кнопкових до преміальних наворочених смартфонів. Тому пропонуємо детальніше зупинитися на важливих характеристиках телефонів для військових.
Протиударні властивості
Хорошим вибором для військових вважаються броньовані або телефони з підвищеними протиударними властивостями. Такі пристрої зберігають свою працездатність у будь-яких умовах експлуатації. Найкращі броньовані телефони розроблені за воєнним американським стандартом MIL-STD-810 (з 2008 року діє специфікація MIL-STD-810G, а з 2009 року – MIL-STD-810H). Що це означає? Такі телефони, будь то сенсорні смартфони або кнопкові моделі, мають низку підвищених якостей міцності:
- міцність до ударів при падіннях та струсах;
- стійкість до вібраційної дії;
- робота у широкому температурному діапазоні;
- стійкість до дії пилу, піску, туману, вологи тощо.
Телефон для армії або застосування в умовах війни має бути виготовлений із міцних матеріалів. Можливі варіанти таких матеріалів: ударостійкий пластик, титан, сталь та інші види металів. Додатково такі пристрої можуть мати прогумовані вставки, які захищають під час падіння з висоти.
Стійкість до екстремальних умов
На додачу до вищесказаного, потрібно нагадати про пило- і вологозахист телефонів. І для військових ідеальними будуть варіанти із захистом стандартів IP68 та IP69. Цифра «6» означає, що такі пристрої повністю захищені від пилу, навіть пилового вітру чи бурі. Цифри «8» та «9» говорять про захист від води, включаючи занурення. Але в другому варіанті гаджет відрізняється ще й стійкістю до високих температур та тиску води.
Також мобільні телефони, які підходять для використання військовими, часто оснащуються захищеними роз'ємами для зарядки та навушників, що запобігає потраплянню всередину пилу та вологи.
Надійність зв'язку та екстрені сигнали
При виборі мобільного гаджета важливу роль відіграє зв'язок. Звичайно ж, найчастіше військові користуються раціями, але й телефон не буде зайвим, щоб зв'язатися з командуванням або побратимами, прокласти маршрут, визначити власне місце, коли це можливо і дозволено. Тому варто вибирати гаджети з підтримкою таких технологій та систем:
- Bluetooth – для бездротового обміну даними на невеликій відстані.
- Wi-Fi (локальні мережі чи мережі без інтернет-підтримки).
- NFC – також обмінюватись даними на коротких відстанях.
- 4G/5G – для забезпечення надійного зв'язку.
- Кнопка SOS – для надсилання екстреного сигналу або дзвінка.
- GPS, Galileo, Beidou, ГЛОНАСС – сучасні системи навігації.
Технічні характеристики
Який телефон купити в армію, щоб не тільки був міцним та надійним, а й працював швидко? Тут важливо враховувати начинку гаджета.
- Процесор має бути потужним, з гарною тактовою частотою, достатньою кількістю ядер продуктивності та енергоефективності. Важливо розуміти, що чим краще процесор, тим ефективніше працює телефон і при цьому більш економно витрачає енергію батареї.
- Оперативна пам'ять відповідає за швидкодію системи. І щоб мобільний апарат працював швидко та стабільно, не підвисав у найневідповідніший момент, слід вибирати ОЗУ стандартів DDR4 або DDR5. Що стосується обсягу оперативної пам'яті, то тут також діє правило: чим більше – тим краще . Наприклад, для повсякденного простого використання достатньо ОЗУ об'ємом 4-6 Гб, а ось для професійного застосування та виконання багатозадачних процесів підходить оперативка об'ємом від 8-12 Гб і вище.
- Вбудована пам'ять необхідна для зберігання у пам'яті пристрою важливих даних, корисної інформації.
- Камера повинна бути гарною. Адже камера може стати в нагоді, щоб зняти місцевість, розташування якогось об'єкта та іншого. Наприклад, оптична стабілізація та функція Anti-shake допоможуть впоратися з тремтінням рук, коли потрібно зробити чіткий знімок або зняти відео. Підтримка функції нічного бачення необхідна для зйомки у темний або нічний час.
Автономність та варіанти зарядки
Якщо для повсякденного використання вибирають смартфони з вбудованою батареєю, то для польових умов найкращим рішенням буде змінний акумулятор. Коли акумулятор розрядився і немає можливості швидко підзарядити його, зручно мати під рукою запасний, щоб швидко встановити замість того, що вийшов з ладу.
І ще один важливий аспект – це ємність акумулятора. І тут той самий принцип, що й вище: що чим більше – тим краще. Тому, коли для побутового використання ми вибираємо смартфони з акумулятором близько 3000-5000 мАг, то для військових цей показник має бути значно вищим.
Чим більше варіантів швидко та ефективно зарядити мобільний апарат – тим краще. Тому для використання в екстремальних умовах рекомендовані моделі з підтримкою дротової зарядки та бездротової. Непогано, якщо пристрій підтримує реверсивну зарядку, щоб можна було зарядити інші гаджети від телефону, коли виникне така необхідність.
Додаткові можливості
Вибираючи телефон для служби або використання в екстремальних умовах, у тому числі ведення бойових дій, слід враховувати і різні додаткові можливості гаджетів. І ось список деяких найбільш корисних функцій та можливостей:
- розблокування гаджета (за відбитком пальця, обличчям, за допомогою пароля);
- динаміки з опцією шумозаглушення;
- інтегрований цифровий компас;
- вбудований датчик наближення;
- вбудований інфрачервоний датчик;
- тепловізійний об'єктив;
- підтримка протоколів секретного зв'язку;
- віддалене управління та стирання даних;
- можливість шифрування даних та інше.
Найкращі телефони для армії: ТОП-4
Далі пропонуємо ТОП-4 надійних удароміцних телефонів рейтингу наших покупців.
Sigma mobile X-treme PR68 Khaki
І перший у нашому рейтингу – найкращий кнопковий телефон для армії Sigma mobile X-treme PR68 Khaki. Проста модель, але міцна та надійна. Захищений кнопковий телефон має USB-C порт для швидкого підключення зарядного пристрою або інших гаджетів. Корпус кольору хакі – що є оптимальним для використання в умовах бойових дій. Крім того, корпус виготовлений за унікальною технологією подвійного лиття пластику та гуми, що виключає пошкодження гаджета при падіннях та ударах.
Особливості та характеристики моделі:
- захист від пилу та вологи за стандартом IP68;
- кольоровий дисплей діагоналлю 2,8 дюймів;
- можливість встановлення двох SIM-карт;
- підтримка функцій PowerBank та OTG.
Blackview BV7300
Далі в нашому ТОП найкращих телефонів для військових модель 2024 року – Blackview BV7300 6/256GB Black (UA UCRF), яка стійко витримує будь-які умови експлуатації, будь то пилова буря, екстремальний холод чи злива. Вся справа в тому, що модель розроблена за військовим американським стандартом MIL-STD-810H і має захист IP68/IP69K, а створений за унікальною технологією екран швидко реагує на команди пальцями в рукавичках. Передбачені супутникові системи гарантують точне та ефективне геопозиціонування, а акумулятор ємністю 15000 мАг дозволяє не перейматися недостатнім зарядом телефону в самий невідповідний момент.
Серед інших особливостей Blackview BV7300 важливо виділити такі:
- потужний процесор Octa-core MediaTek Helio G81 та 6 Гб оперативної пам'яті;
- 256 Гб вбудованої пам'яті для зберігання даних та інформації;
- основна подвійна камера (50+20 Мп) з режимом нічної зйомки;
- три слоти для двох SIM-карт та карти пам'яті TF, яка використовується як додаткове сховище.
Oukitel WP21 Ultra
Захищений смартфон Oukitel WP21 Ultra 12/256GB Black не потребує особливого представлення, оскільки й так має високий попит серед військових. І така затребуваність обумовлена наявністю тепловізора (модуль від Infiray з широким діапазоном температур, що вимірюються, та високою роздільною здатністю термального датчика). Крім того, пристрій отримав найвищий захист від пилу та вологи за стандартом IP69K, а також ємний акумулятор на 9800 мАг, який здатен забезпечити стабільну роботу протягом 2 днів.
До інших переваг смартфона можна віднести такі особливості:
- тандем потужного процесора MediaTek Helio G99 MT6789 та 12 Гб оперативної пам'яті;
- 256 Гб вбудованої пам'яті та TF-слот для картки пам'яті замість другої SIM-картки;
- підтримка швидкої зарядки до 66 Вт для відновлення заряду батареї за 1,5 години;
- потрійна основна камера (64+20+2 Мп) з функціями нічного бачення та трьома ІЧ-світлодіодами.
Doogee S200
Набирає обертів у плані популярності ще один захищений смартфон 2024 року – це Doogee S200 12/256GB Gray. Корпус із удароміцного пластику та металу з прогумованими кутами стійкий до механічних пошкоджень, а захист IP69K – ознака того, що гаджет не боїться пилу та вологи. 6,72-дюймовий AMOLED-дисплей з роздільною здатністю FullHD+ забезпечує якісне зображення при будь-якому освітленні, а розташований на задній панелі міні-екран діагоналлю 1,32 дюйми більш ефективний у польових умовах роботи.
Але і це ще не всі переваги смартфона, Doogee S200 пропонує:
- До 2 днів роботи без додаткового підзаряджання за рахунок застосування акумулятора ємністю 10100 мАг.
- Комплектний зарядний блок потужністю 33 Вт для швидкого відновлення енергії акумулятора.
- Швидке та ефективне виконання будь-яких завдань завдяки 12 Гб оперативної пам'яті та розробленому по 6-нм техпроцесу процесора Dimensity 7050.
- Потрійна камера: 100 Мп основний об'єктив, 2 Мп макрооб'єктив та 20 Мп об'єктив для якісної нічної зйомки.
Питання, який телефон взяти в армію, більше не має вас турбувати, адже тепер ви знаєте, на які критерії та характеристики пристроїв необхідно звернути увагу. У статті запропоновані найбільш популярні серед наших покупців моделі, але асортимент набагато більший і різноманітніший, тому переходьте в онлайн-каталоги та вивчайте варіанти з урахуванням особистих потреб та майбутніх умов експлуатації гаджета. Також рекомендуємо підписатися на наш Телеграм-канал та розсилку новин, де ми часто анонсуємо знижки та акції – щоб купити смартфон, який підходить за характеристиками, ще дешевше.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- DJI Mavic 3 Pro – огляд та характеристики дрона з трьома інноваційними камерами для аерозйомки
- Що таке FPV-дрон, з чого складається і як працює: ТОП-5 найкращих моделей
- ННайкращі тактичні годинники: ТОП-5 2024
- Starlink – як підключити до iPhone та телефону на Android
- Як вибрати квадрокоптер: ТОП-5 найкращих моделей