Windows 12: дата виходу
Операційна система Windows 12 від Microsoft викликає величезний інтерес серед користувачів ноутбуків, портативних та стаціонарних комп'ютерів. І такий високий інтерес викликаний прогнозами фахівців, які стверджують, що оновлена версія операційки повністю переверне наше з вами бачення про роботу з комп'ютерами, оскільки оптимізація продуктивності стане на рівень вище, покращаться функції безпеки, а також відбудеться більш щільна інтеграція зі штучним інтелектом.
Коли ж чекати на вихід оновленої операційної системи від Microsoft і що цікавого вона запропонує? Зібрали для вас в одній статті всю інформацію про Віндовс 12 – дата виходу, системні вимоги, характеристики та функції, ціни.
Коли вийде Windows 12
Дата виходу Windows 12 – літо-осінь 2025 року.
Швидше за все, Віндовс 12 вийде в липні-жовтні. Відомо, що реліз нової операційної системи було перенесено через вихід нового оновлення на Windows 11 під назвою 24H2.
Зібрали останні новини про Windows 12 від Microsoft – системні вимоги, оновлені функції та вартість новинки.
Віндовс 12: які оновлення чекати
Згідно з даними джерел, то нова ОС стане «революційною», причому не лише щодо можливостей, а й стосовно дизайну. Тому давайте розпочнемо знайомство з Windows 12.
Дизайн
Точна інформація про те, як виглядатиме нова операційна система – відсутня на сьогоднішній день. Однак у жовтні 2022 року в мережі активно поширювався скріншот із прототипом наступної версії Windows. Причому цей скріншот було представлено компанією-розробником софту – Microsoft. І на той момент Віндовс 12 зовні була на диво схожа на операційну систему macOS від американського бренду Apple.
Сьогодні в мережі дедалі активніше починають з'являтися цікаві концепти дизайнів. Так, одним з найбільш популярних є концепт дизайнера з YouTube-каналу під ніком AR 4789. В якості акценту використано мінімалістичний напрямок, красиві візуальні ефекти, інтуїтивна навігація.
Дизайнер із YouTube-каналу у своєму концепті дизайну Віндовс 12 спростив меню «Пуск», яке тепер можна запускати головною кнопкою внизу з невеликого меню. Панель завдань, у свою чергу, змістилася вгору. Причому панель завдань кожен користувач може налаштувати з урахуванням особистих потреб та переваг. А ось шпалери для робочого столу у цій версії операційної системи можна буде створювати за допомогою алгоритмів штучного інтелекту.
Характеристики
Характеристики Віндовс 12 можуть відрізнятися для різних версій. І, найімовірніше, що ОС Windows 12, як і попередні версії, буде представлено у двох варіантах:
- Windows 12 Home;
- Windows 12 Pro.
Такий підхід дозволяє більш точно реалізувати потреби простих користувачів та професіоналів. Але, незалежно від параметрів, кожна з версій отримає нові функції безпеки та підтримки користувачів.
Нові функції
Думки аналітиків сходяться в тому, що оновлена операційна система буде побудована на базі Windows 11 23H2, але зі значним використанням функцій і технологій штучного інтелекту. Які конкретні нові функції з'являться у Віндовсі 12 – поки невідомі. Але ми можемо орієнтуватися на оновлення Віндовс 11 23H2 і відштовхуватися від цього.
- Удосконалена підтримка HDR. Завдяки покращеній підтримці HDR-технологій на сучасних моніторах зображення стає ще яскравішим, ще більш насиченим за кольором.
- Оновлені інструменти стиснення у Провіднику. За допомогою додаткових інструментів стиснення у Провіднику Windows можливий швидший обмін великими файлами, а також економія місця на диску.
- Довгоочікувана підтримка Wi-Fi 7. Таке нововведення відповідає за більш швидке та одночасно стабільне інтернет-з'єднання.
Системні вимоги
Для Віндовс 12 системні вимоги поки що не розсекречені компанією Microsoft. Але якщо орієнтуватися на поточні технологічні досягнення і тенденції, то можна зробити деякі цілком обґрунтовані припущення:
- Оскільки очікується тісна взаємодія зі штучним інтелектом у новій операційній системі, то цілком логічно, що знадобиться потужний процесор, кількість ядер якого має бути 2 або більше. Тактова частота процесора має бути не менше 1 ГГц, розрядність – 64-бітна та вище.
- Для швидкого запуску 12 Windows знадобиться щонайменше 4-8 Гб оперативної пам'яті.
- Якщо у Windows 11 вимоги до графічної карти були мінімальними (сумісність з DirectX 12/DX12 або новішими), то в оновленій версії, ймовірно, розробники приділяти цьому моменту більше уваги.
- Для зберігання даних потрібно не менше 256 Гб пам'яті або навіть 512 Гб. Чим більше вбудованої пам'яті, тим більше інформації можна зберігати на комп'ютері.
- Також важливо звернути увагу на той момент, що твердотільний SSD-накопичувач є раціональнішим вибором, оскільки пропонує вищу швидкість читання та запису в порівнянні з жорстким HDD-диском.
ШІ в Windows 12
Ключовою особливістю Windows 12, як ми вже згадали вище, називають тісну інтеграцію операційної системи зі штучним інтелектом. При цьому кількість інтелектуальних функцій, які задіяні в ОС, може істотно збільшитися. Наприклад, припускають, що з'явиться розширений пошук на основі алгоритмів штучного інтелекту, у тому числі й у Microsoft 365. Розділ «Рекомендовано» у Провіднику файлів тепер буде орієнтований на запити та інтереси кожного конкретного користувача. Можливо, з'явиться віртуальний помічник, про який ходить чимало чуток у мережі, для більшої зручності роботи з операційною системою, а також для підбору рекомендацій, які відповідають потребам користувача.
Більш щільне впровадження штучного інтелекту та розширення функцій на основі ШІ необхідне для того, щоб система стала ще зручнішою та ще більш адаптивною. Також збільшення функцій за допомогою штучного інтелекту – крок назустріч користувачам, професійна діяльність яких пов'язана з ШІ.
Чи повернеться реклама в меню «Пуск» Windows 12
У квітні 2024 року компанією Microsoft було випущено чергове оновлення для Віндовс 11. І найцікавіше, що оновлена версія була доповнена рекламою в меню «Пуск». У розділі «Рекомендовані» з'явилися реклами деяких програм із Microsoft Store. Таке нововведення викликало у користувачів суперечливі почуття: одні негативно ставляться до реклами, інші, навпаки, цілком нормально і схвально, адже це чудовий шанс познайомитись із якимись новими сервісами та додатками.
Проте згодом рекламні блоки зникли з меню «Пуск». І незадовго до релізу операційної системи 12 Windows багатьом користувачам, звичайно ж, стає цікаво, чи отримає новинка оновлення у вигляді реклами в меню «Пуск» і чи стане вона постійним доповненням у наступних оновленнях або навіть нових версіях операційної системи Windows. На сьогоднішній день відсутня інформація про можливість появи або відсутності рекламних блоків у Windows 12: коли вийде новинка – тоді й точно дізнаємося.
Windows 12: ціна
Операційна система Windows 12, дата виходу якої, найімовірніше, припаде на літо або осінь 2025 року, може бути запропонована як безкоштовне оновлення для користувачів, які працюють з гаджетами під ОС Windows 11. Таке оновлення, як завжди, буде необов'язковим. Але якщо хочете отримати нові функції та оновлення софту, то доведеться оновити операційну систему до останньої версії.
Якщо ж говорити про нових користувачів софту або тих, хто зараз працює з Windows 10, то перехід на оновлену операційну систему буде платним – звична політика компанії. Вартість поки достовірно невідома, але деякі аналітики припускають, що ціна Windows 12 Home буде не нижчою за 139 доларів США, адже саме стільки коштує зараз Windows 11 Home. Що стосується Windows 12 Pro, то, судячи з припущень експертів, цінник може бути не меншим за 199,99 доларів США. Точні ціни, звичайно ж, будуть озвучені під час анонсу чи презентації оновленої операційної системи – залишилося дочекатися та дізнатися про все у найдрібніших деталях.
Коли вийде Віндовс 12, які отримає оновлення та характеристики, які будуть системні вимоги операційної системи – це ви тепер знаєте. По ходу появи новин, нових чуток та припущень будемо вас інформувати. А щоб не пропустити оновлену інформацію, зараз підпишіться на наші розсилки новин і Телеграм-канал. До того ж, завдяки цій підписці ви отримуєте унікальну можливість стежити за акціями та знижками, надходженнями новинок, а також брати участь у розіграшах цінних та корисних призів.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: