Nothing Phone: огляди популярних моделей
Нещодавно ринок мобільних гаджетів поповнився незвичайними пристроями – йдеться про смартфони Nothing Phone, які дехто навіть називає конкурентами iPhone. Чи так це насправді? Що представляють собою новинки та які їх відмінні характеристики? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в нашій статті, де детально описані Nothing Phone 2a, Nothing Phone 1 та Nothing Phone 2 – огляд від комплектації та дизайну до оснащення та функціональних можливостей.
Nothing Phone: що це
Nothing Phone – це кілька лінійок нових смартфонів, які в першу чергу приваблюють незвичайною назвою, а вже потім – захоплюючим дизайном. Адже з англійської «nothing» дослівно перекладається як «нічого» або «ніщо». Цікаво, що такою назвою хотіли сказати творці цього смартфона? Однак багато сучасників таки схиляються до думки, що це своєрідний маркетинговий хід, щоб привернути увагу покупців до техніки.
Друга візитна картка смартфонів Насінг Фон – це стилістичне виконання. І тут важливо відзначити, що задня панель прозора, а додаткову виразність їй надає LED-підсвічування з індикаторами Glyph.
Nothing Phone: виробник, країна
Безумовно, оригінальний дизайн привертає увагу до Nothing Phone, хто є виробником цього дива – виникає досить логічне питання. І тут ви будете здивовані, але цей незвичайний за стилем виконання гаджет належить лондонській технологічній компанії Nothing Technology Limited (або стилізована назва NOTHING). А засновником цього бренду став інженер Карл Пей, широко відомий у світі мобільних гаджетів, адже він є співзасновником компанії в Китаї з виробництва смартфонів OnePlus.
Позиція лондонської компанії базується на можливості створення функціональних гаджетів у сучасному оригінальному дизайні, але не за завищеною вартістю. Саме такими є смартфони Насінг Фон.
І першим у лінійці виступає смартфон Nothing Phone 1, виробник – країна Китай. Очевидно, лондонським брендом використовуються виробничі майданчики інших країнах, зокрема Китаю. Тому якщо побачите на пакувальній коробці назву Китай, не лякайтеся – все правильно.
Операційна система Nothing Phone
Яка у Nothing Phone операційна система? Смартфони бренду працюють під управлінням операційної системи (точніше фірмового інтерфейсу) Nothing OS, побудованої на базі операційної системи Android. Навіть інтерфейс та поведінка операційної системи Nothing OS дещо нагадують Android. Однак, як стверджує виробник, фірмовий інтерфейс ОС має менш роздуте програмне забезпечення, при цьому ключовими програмами є утиліти Nothing Voice Recorder та Nothing Camera. Серед основних функцій ОС варто виділити такі, як унікальний інтерфейс Glyph та інтеграція Tesla. Згодом виробник планує задіяти відкриту екосистему для синхронізації продуктів бренду – щось схоже на екосистему компанії Apple. Але поки що лондонським брендом пропонується 3-річна гарантія підтримки програмного забезпечення та 4-річна підтримка безпеки мобільних гаджетів.
Натингфон: характеристики
Модельний ряд включає три пристрої, які відрізняються датою виходу у світ:
- Nothing Phone 1 – перший смартфон бренду, 23 березня 2022 року;
- Nothing Phone 2 – 11 липня 2023 року;
- Nothing Phone 2a – 5 березня 2024 року.
Незважаючи на різні роки випуску, всі три мобільні апарати мають одну характерну ознаку – і це прозора тильна поверхня з LED-підсвічуванням, що називається розробниками гліфами (Glyph). Білі лінії світлодіодів, розміщені у вигляді стрічок, надають пристроям футуристичного зовнішнього вигляду та виконують декілька завдань:
- підсвічуються в такт рингтона при вхідному дзвінку;
- світяться в той момент, коли на телефон надходить повідомлення;
- під час зйомки фото та відео виступають додатковим освітленням;
- підсвічуються під час заряджання бездротовим способом;
- прогрес заряджання відображається стрічкою біля USB-роз'єму.
А ось детальніше характеристики Nothing Phone розглянемо далі – в описі кожної моделі бренду.
Nothing Phone 1: огляд
Перший у нашому огляді Nothing Phone 1, який є першим смартфоном лондонського бренду. Спочатку давайте проясним такий момент, яка характерна для Nothing Phone комплектація. І тут все досить зрозуміло та лаконічно: сам мобільний апарат, зарядний кабель, скрепка для вилучення SIM-картки та інструкції користувача.
Дизайн та дисплей
Дизайн Насінг Фон преміального класу і, як помітили багато користувачів, багато в чому повторює стиль Айфон від Apple. Прямокутний форм-фактор, закруглені кути, плоскі задня та фронтальна панелі, великі та з гарним відгуком функціональні кнопки. Об'єктиви основної камери розташовані на задній поверхні вертикально, а фронтальна камера в лівому верхньому куті спереду. Можна замовити в білому кольорі та в чорному Nothing Phone 1, розміри якого становлять 159,2 х 75,8 х 8,3 мм, а вага – 193,5 г. Корпус виготовлений з переробленого алюмінію, панелі скляні.
Смартфон оснащений 6,55-дюймовим AMOLED-дисплеєм з роздільною здатністю Full HD+, яскравістю до 1000 ніт та підтримкою HDR10+, що забезпечує зображення з насиченими кольорами та глибоким контрастом. Частота оновлення до 120 Гц говорить про те, що картинка динамічна з плавною зміною сцен.
Продуктивність, пам'ять, автономність
Цікаво, що за невисокої вартості цей смартфон показує хорошу продуктивність у різних сценаріях використання та відмінну автономність. Причиною є продумана начинка гаджета:
- процесор Qualcomm Snapdragon 778G Plus на базі 6-нм техпроцесу;
- графічний процесор Adreno 642;
- оперативна пам'ять обсягом 8 або 12 Гб;
- вбудована пам'ять об'ємом 128 або 256 Гб;
- вбудований акумулятор ємністю 4500 мАг;
- швидка зарядка до 33 Вт, бездротова до 15 Вт та реверсивна до 5 Вт;
- роз'єм USB-C, бездротові модулі Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2, чіп NFC.
Основна та фронтальна камери
Фронтальну камеру не можна назвати топовою на сьогоднішній день, оскільки розрахована на 16 Мп, але для зйомки селфі та онлайн-спілкування цілком підходить.
Основна камера пропонує для зйомки фото та відео, включаючи портретний режим та нічний, ширококутний 50-мегапіксельний об'єктив із сенсором Sony IMX 766 та оптичною стабілізацією. Другий об'єктив також 50-мегапіксельний, але це ультраширококутник із сенсором Samsung JN1, автофокусом та кутом огляду 114 градусів. Безумовно, не передові камери, але знімати можна і портрети, і пейзажі, і групові фото в високій якості.
Nothing Phone 2: огляд
Другим смартфоном бренду став Насінг Фон 2, огляд якого також розпочнемо із зовнішнього вигляду. Як і попередня модель, цей гаджет отримав стійку до подряпин задню панель із прозорого скла. Мікросхеми також залишаються прихованими, оскільки між скляною поверхнею і «начинками» розташований спеціальний прошарок. Розташування стрічок світлодіодів залишилося незмінним, а ось їх кількість зросла – з 12 одиниць до 33.
Дизайн та характеристики екрану
Другий Nothing Phone змінився в розмірах, тепер це прямокутної форми смартфон із закругленими кутами та габаритами 162,1 х 76,4 х 8,6 мм, а вага становить 201,2 г. Візуально схожий зі своїм попередником, але тепер випускається у білому та темно-сірому кольорі. Рамка виготовлена з переробленого алюмінію, що говорить про міцність пристрою, а панелі залишилися скляними. Передбачено олеофобне покриття екрану. Модуль основної камери розташований традиційно на задній панелі, об'єктиви встановлені вертикально. Фронтальний об'єктив у свою чергу змістився з лівого верхнього кута на центр.
Екран став більшим – 6,7 дюймів. Тепер це LTPO OLED-матриця з 10-бітною глибиною кольору, підтримкою технології HDR10+ та режиму Always-On Display. Адаптивна вертикальна розгортка від 10 до 120 Гц забезпечує коректне регулювання зміни сцен для комфортнішого сприйняття. Роздільна здатність практично не змінилася і становить 2412х1080 пікселів.
Камери смартфона
Об'єктиви основної камери не змінилися у своїх характеристиках – це 50-мегапіксельний ширококутний об'єктив та 50-мегапіксельний надширококутний. Такі камери непогано проявляють себе під час зйомки як при яскравому освітленні, так і в темряві. Записувати відео можна до формату 4К при зміні кадрів 60 fps.
Селфі-камера, навпаки, отримала інновації, якщо порівнювати з фронталкою попереднього Nothing Phone 1. Тепер об'єктив дозволяє знімати фото до 32 Мп.
Акумулятор та зарядка
Збільшена до 4700 мАг ємність вбудованої літій-полімерної батареї позитивно позначилася і на автономності пристрою. Гаджет спокійно витримує повний робочий день за середнього завантаження. Швидка зарядка тепер підтримує потужність до 45 Вт, що дозволяє за годину зарядити мобільний телефон з 0 до 100%.
Продуктивність та пам'ять
Насінг Фон 2 отримав продуктивніший процесор – 8-ядерний Qualcomm Snapdragon 8 + Gen 1 із частотою 2,5 ГГц. З таким процесором грати в ігри куди комфортніше, тим більше тут і краща відеокарта – Adreno 730.
Оперативна пам'ять не отримала змін, тому до уваги покупців пропонуються модифікації на 8 Гб та 12 Гб. А ось вибір вбудованої пам'яті змінився. Тепер для моделі з ОЗУ 8 Гб передбачено сховище на 128 Гб, а моделі з оперативною пам'яттю 12 Гб мають об'єм вбудованої пам'яті 256 Гб і 512 Гб.
Nothing Phone 2а: огляд
Завершує наш огляд незвичайних смартфонів новинка 2024 року – модель Nothing Phone 2а (Plus), яка зберегла свій футуристичний зовнішній вигляд та естетичну привабливість.
Дизайн та ергономіка
Звичайно ж, виробник залишився вірним своїм принципам і оснастив новий смартфон світлодіодними індикаторними стрічками Glyph, які виділяють апарат серед аналогів. Нова модель представлена у двох кольорах: чорний та молочний (також зустрічаються назви чорний металік та сірий металік).
Рамка з переробленого алюмінію, що стало звичним. Панелі скляні, передня – це скло Gorilla Glass 5 із мініатюрними 2-міліметровими екранними рамками, за рахунок чого дисплей здається зовсім безрамковим. Бічні торці, як завжди, зайняті USB-роз'ємом, динаміком, мікрофоном, слотом під SIM-картку, кнопкою включення та неспареними клавішами регулювання гучністю. Передню панель доповнює розташований по центру вгорі об'єктив фронтальної камери, а ось модуль основної камери отримав інше розміщення – не вертикальне, як раніше, а горизонтальне.
Дисплей та технічне оснащення
Насінгфон 2а отримав розроблений за технологією AMOLED 6,7-дюймовий дисплей з контрастністю 1000000:1 та максимальною яскравістю у форматі HDR-контенту 1300 ніт. Як і в попередній моделі, частота оновлення екрану адаптивна до 120 Гц. А 100% підтримка палітри кольорів DCI-P3 відповідає за багатство фарб на екрані.
Смартфон Nothing Phone 2а підходить для виконання різних завдань і навіть справляється з сучасними іграми, де є важка графіка. Причиною цього виробник називає продумане технічне оснащення:
- розроблений за 4-нм Gen 2 TSMC-процесом 8-ядерний процесор MediaTek Dimensity 7200 Pro з частотою 2,8 ГГц;
- графічний адаптер ARM Mali-G610 MP4 із частотою 1300 МГц;
- 8 або 12 Гб оперативної пам'яті;
- 128 або 256 Гб вбудованої пам'яті;
- модернізована адаптивна система охолодження;
- модулі бездротового зв'язку Bluetooth 5.3 та Wi-Fi 6;
- чіп бездротової оплати покупок та послуг NFC.
Хорошу автономність гаджета забезпечує вбудована батарея, ємність якої зросла до 5000 мАг, чого вистачає до 2 днів роботи (залежно від сценарію використання) без додаткової підзарядки. Щоб підзарядити телефон на 36%, знадобиться лише 20 хвилин, а повне заряджання займає близько години за допомогою адаптера потужністю до 45 Вт.
Фронтальна та основна камери
Фронтальна камера на 32 Мп гарантує відмінну якість зображення під час спілкування по відеозв'язку. Селфі-знімки виходять яскравими, деталізованими, з реалістичною текстурою завдяки використанню вдосконалених алгоритмів портретної зйомки. Записувати відео можна до формату 1080р при кадрозміні 60 fps.
Основна камера включає два модулі по 50 Мп кожен: ширококутний з діафрагмою f/1.88, цифровим та оптичним зумом, ультраширококутний з кутом огляду 114 градусів для зйомки панорамних фото. За рахунок підтримки опцій та технологій штучного інтелекту Vivid Mode відзняті кадри приваблюють шикарною контрастністю поруч із реалістичними яскравими кольорами.
Порівняльна таблиця Nothing Phone
Щоб вам було зручніше порівняти представлені у нашій статті смартфони Nothing Phone, характеристики та ключові параметри моделей ми зібрали у вигляді таблиці.
Характеристики | Nothing Phone 1 | Nothing Phone 2 | Nothing Phone 2a |
Дисплей | 6,55 дюймів, AMOLED, 2400х1080, 120 Гц | 6,7 дюймів, LTPO OLED, 2412х1080, 10-120 Гц | 6,7 дюймів, AMOLED, 2412х1080, 60-120 Гц |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 778G Plus | Qualcomm Snapdragon 8 + Gen 1 | Mediatek Dimensity 7200 Pro |
Оперативна пам'ять | 8 Гб або 12 Гб | 8 Гб або 12 Гб | 8 Гб або 12 Гб |
Вбудована пам'ять | 128 Гб або 256 Гб | 128 Гб, 256 Гб та 512 Гб | 128 Гб або 256 Гб |
Акумулятор | 4500 мАг | 4700 мАг | 5000 мАг |
Зарядка | Швидка до 33 Вт, бездротова до 15 Вт, реверсивна до 5 Вт | Швидка до 45 Вт | Швидка до 45 Вт |
Фронтальна камера | 16 Мп | 32 Мп | 32 Мп |
Основна камера | 50 Мп + 50 Мп | 50 Мп + 50 Мп | 50 Мп + 50 Мп |
Розміри, вага | 159,2 х 75,8 х 8,3 мм, 193,5 г | 162,1 х 76,4 х 8,6 мм, 201,2 г | 161,7 х 76,3 х 8,5 мм, 190 г |
Колір | Білий, чорний | Білий, темно-сірий | Чорний, молочний |
Чи варто купувати Nothing Phone в 2024 році
Чи варто купувати Nothing Phone 1 або віддати перевагу Phone 2 або Phone 2a? Чи взагалі відмовитися від цього бюджетника та обрати більш відомий аналог? Відповіді на ці питання ви можете визначити для себе, виходячи з представлених нами характеристик Nothing Phone, огляду дизайну і функціональних можливостей. Зі свого боку, ми можемо порекомендувати цей смартфон тим, хто любить виділятися з натовпу, адже з таким стилістичним оформленням ви явно не залишитеся поза увагою. Так, і сама назва гаджета вже привертає увагу людей.
Також Насінг Фон підійде тим покупцям, які шукають гідний по функціоналу та продуктивності смартфон не за всі гроші світу. Хоча пристрої бренду і позиціонуються як бюджетні, вони нічим не поступаються аналогам зі схожими характеристиками та параметрами.
Nothing Phone 2a, Nothing Phone 2 та Nothing Phone 1 – це можливий вибір для тих, хто вже знайомий зі смартфонами OnePlus. Адже, як ми згадали вище, засновником лондонського бренду став співзасновник китайської компанії з розробки та виробництва смартфонів OnePlus Карл Пей, а ці апарати мають гарну репутацію на світовому ринку мобільних гаджетів.
Ми детально розглянули у статті бюджетні смартфони Насінг Фон, характеристики, параметри, ключові особливості та дизайн. Вибір за вами! А вигідно купити модель, яка сподобалася, можна в нашому інтернет-магазині Stylus – переходьте в онлайн-каталоги і оформлюйте замовлення. Крім того, якщо підпишитесь на Телеграм-канал та розсилку новин, то можете купити техніку ще вигідніше, адже там ми постійно анонсуємо всілякі знижки та акції на товари.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: