Як вибрати пилосос: ТОП-10 критеріїв вибору
Пилосос – здавалося б, простуватий побутовий прилад, але такий необхідний для ефективного прибирання поверхонь підлоги, м'яких меблів, салону автомобіля. І сьогодні ми розповімо, як вибрати пилосос з урахуванням конструкції, виду прибирання, потужності та інших важливих характеристик.
Види пилососів
Сучасний ринок побутової техніки пропонує величезний вибір пилососів, які відрізняються конструкцією, способом застосування, типом прибирання, живленням. Розглянемо основні пилососи, як вибрати які розповімо далі у нашій статті.
За призначенням
Перша класифікація має на увазі призначення приладу: побутовий пилосос, будівельний, спеціального призначення. Для квартири, будинку, офісу цілком достатньо побутового зразка. Будівельні моделі призначені для роботи в майстернях, на підприємствах, а також для прибирання після ремонтів та будівництв, обслуговування клінінгових компаній. Пилососи спеціального призначення – це потужні агрегати для певного типу прибирання, наприклад, хімічної очистки, збирання пилових кліщів та інше.
За типом конструкції
Дизайн пилососу багато в чому залежить від типу конструкції. І розрізняють такі моделі:
- Класичний пилосос. Звичайна за конструкцією модель з коліщатками, часто громіздка. Має масивний корпус з двигуном та відсіком для збору сміття, комбінується шлангом, трубкою та щіткою/насадкою.
- Вертикальний пилосос. Здебільшого компактні моделі з довгою (часто телескопічною) трубкою, нижня частина якої оснащена щіткою, а верхня – двигуном і ємністю для збору сміття.
- Ручний пилосос. Невеликі за розміром і легкі зразки (вагою до 3 кг), які складаються з пилозбірника, акумулятора, невеликої насадки у вигляді носика і підходять для локального прибирання. Часто купують для прибирання салону авто.
- Віконний пилосос. Компактний варіант для чищення вікон, який спочатку розпорошує рідину, а потім всмоктує її, при цьому не залишаючи розводів та потік на склі, дзеркалах, плитці.
- Електровіник. Різновид пилососа для збору дрібного сміття, крупи, землі, шерсті, але не підходить для пилу.
- Пилосос-швабра. Прилад для вологого прибирання підлог, який разом із брудною водою також всмоктує дрібні порошини та пил.
- Робот-пилосос. Сучасний прилад, що виконує прибирання (сухе та/або вологе) в автоматичному режимі, за запрограмованим графіком.
За типом пилозбірника
Тепер розберемо, як вибрати пилосос для будинку за типом пилозбірника.
- Мішкові пилососи – найпростіший і бюджетний варіант, який передбачає збирання пилу та сміття в мішок. До того ж мішки бувають трьох типів. Одноразові паперові – найдешевші, викидаються при повному заповненні, але можуть порватися при попаданні гострого предмета. Одноразові з нетканого матеріалу – міцніші, але й дорожчі, також викидаються після повного заповнення. Багаторазові тканинні – найміцніші, але не підходять алергікам, оскільки потрібно періодично витрушувати пил і мити.
- Контейнерні пилососи. Збір сміття відбувається у спеціальний контейнер, часто прозорий, що заповнюється водою. Вимагають миття та просушування після застосування.
- Циклонні пилососи. Сміття збирається в спеціальну ємність, очищення та миття якої допускається не після кожного прибирання. Найзручніші, але й найдорожчі.
За способом прибирання
Представлені на ринку побутової техніки пилососи також відрізняються типом прибирання:
- Для сухого прибирання – моделі з одноразовим або багаторазовим мішком, контейнером, водяним фільтром для збирання дрібного сміття, пилу, шерсті тварин.
- Для вологого прибирання – зразки з двома контейнерами (один для зволоження поверхонь чистою водою та другий для всмоктування змочених частинок бруду та пилу).
- Для комбінованого прибирання – пилососи з можливістю проведення як сухого, так і вологого прибирання.
- Парові пилососи (пароочисники) – обробка поверхонь не водою, а паром, що допомагає позбавитися від застарілого бруду, слідів плісняви, вапняного нальоту тощо.
- Для збирання рідини – моделі для швидкого збирання вологого сміття, розлитої рідини.
Як вибрати пилосос за характеристиками
Тип пилососу вибрали. Тепер важливо визначитися з основними характеристиками та функціями пилососу.
Живлення
Розрізняють мережні та акумуляторні моделі. Мережеві вважаються більш поширеними та простими в експлуатації, оскільки працюють від мережі. Але є й мінуси – це наявність шнура, який плутається під ногами, та залежність від електрики, що сьогодні, коли нерідкі ситуації аварійного чи планового відключення електроенергії, стає проблемою. При виборі важливо враховувати довжину шнура.
Акумуляторний пилосос не залежить від наявності струму в розетці, оскільки працює від вбудованого/змінного акумулятора. Зазвичай легший і компактніший, що виключає труднощі зі зберіганням та транспортуванням. Але вимагає своєчасного заряджання акумулятора і має нижчу потужність всмоктування, якщо порівнювати з мережевим.
Фільтр
Важливо правильно підібрати тип фільтра, від характеристик та особливостей якого залежить ефективність прибирання, включаючи фільтрацію мікрочастинок пилу, шкідливих мікроелементів.
- HEPA (фільтр тонкого очищення) – затримує близько 99,9% мікроскопічного пилу, включаючи дрібні ворсинки.
- Вугільний – містить активоване вугілля, що усуває неприємні запахи.
- Аквафільтр – зібране сміття, бруд та пил проходять через очищення водою.
- Мішок (основний та моторний фільтр грубого очищення) – найменш ефективний, оскільки затримує мікрочастинки розміром понад 0,3 мкм.
Пилозбірник
Якщо з типом пилозбірника (паперовий або тканинний мішок, контейнер, циклонний) розібралися на етапі вибору моделі, то важливо не забути визначити місткість. Для локального прибирання та невеликих приміщень буде достатньо пилозбірника на 1–2 літри. Для просторих приміщень та частого прибирання краще дивитися варіанти об'ємом 4-10 літрів.
Насадки та щітки
Вартість, як і функціональність залежить від комплектації пилососа. Найпоширеніші варіанти насадок та щіток сучасних пилососів:
- універсальна з перемикачем підлога/килим;
- мала щітка;
- щілинна (вузька);
- для м'яких меблів;
- для ламінату та паркету;
- турбощітка;
- міні-турбощітка;
- кругла насадка-пензлик;
- для делікатних тканин;
- для вологого прибирання та інші.
Рівень шуму
Гучність залежить від потужності та типу пилососу і зазвичай становить від 54 до 85 дБ (параметр вказаний у технічному паспорті моделі). Найгучнішими вважаються контейнерні та циклонні, а найменш шумними – роботи і пилососи-швабри.
Інші критерії вибору
Серед інших корисних характеристик можна виділити такі, як автоматичне відключення, автоматичне змотування мережного шнура, індикатор заповнення пилозбірника, відсік для зберігання насадок та щіток, м'який бампер, підсвічування щітки, турборежим та інші.
Труба всмоктування може бути пластиковою чи металевою. Пластикова більш легка та зручна, коштує дешевше, а металева – важча і дорожча, але практичніша та довговічніша. Телескопічні трубки можна подовжувати або навпаки складати для компактного зберігання, зручного застосування.
Як вибрати пилосос за потужністю
До першочергових критеріїв вибору пилососа обов'язково потрібно віднести потужність, адже саме від цього параметра залежить якість прибирання.
- Споживана потужність. Під цим параметром мається на увазі, скільки кіловат витрачає прилад. Стандартно споживана потужність побутового пилососа складає 1000-2500 Вт. Але що вище значення, то більше споживання електроенергії.
- Потужність всмоктування. Це сила, з якою пристрій втягує пил – і тут вибір залежить від середовища використання техніки, типу покриття підлоги. Так, для гладких поверхонь (лінолеум, ламінат, плитка, паркет) достатньо потужності до 350 Вт, для ковроліну підійде варіант до 400 Вт. Якщо ж розмірковуєте, як вибрати потужний пилосос для прибирання ворсових килимів або м'яких меблів, дивіться моделі на 450-480 Вт.
Як вибрати пилосос для будинку з тваринами
І насамкінець підкажемо, як вибрати хороший пилосос для будинку, де мешкають домашні улюбленці. Для ефективної боротьби з шерстю тварин необхідний потужний пилосос (від 450 Вт потужність всмоктування та вище). Для приміщень з ворсовим покриттям важлива наявність турбощітки. Дрібний ворс засмоктується всередину, а довгий – намотується на щетини турбощітки, звідки його легко зняти рукою і викинути у відро для сміття. Також корисною буде жорстка щітка, за допомогою якої можна очистити від шерсті тварин м'які меблі. А вузька насадка допоможе зібрати шерсть у кутках, біля плінтусів, під меблями.
Ми розповіли, як вибрати хороший пилосос з урахуванням різних характеристик, а підібрати оптимальну за вартістю, дизайном та конструкцією модель можна в наших онлайн-каталогах – переходьте, вивчайте асортимент, замовляйте.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: