Що купити дитині для плавання: жилет, нарукавники чи круг
При виборі плавзасобу для дитини практично кожного з батьків долають сумніви, що краще – круг чи нарукавники, а, можливо, варто віддати перевагу жилету. Ми вирішили допомогти розібратися з цим питанням та підготували детальний огляд кожного з виробів, включаючи як плюси, так і мінуси використання. Отже, розпочнемо!
Жилет
Щоб правильно визначитися з вибором, що краще для плавання (жилет чи нарукавники чи круг), зупинимося на кожній моделі окремо. І почнемо наше знайомство з дитячими плавзасобами із жилета.
Отже, дитячий жилет для плавання виконує роль захисного плавзасобу, призначеного для підтримки дитини у водоймі та забезпечення безпеки. Використовується як у закритих, так і у відкритих водоймах: басейн, озеро, річка, море, океан. При правильно підібраному розмірі виріб щільно прилягає до тіла, забезпечуючи цим безпеку перебування у воді. Юний плавець може перевертатися з живота на спину, дуріти, вчитися плавати, грати в ігри, залишаючись при цьому весь час на поверхні води.
Виготовляють дитячі плавальні жилети із міцних матеріалів: SBR, EPE, неопрен, вініл. У співвідношенні ціни, якості та комфорту експлуатації найвдалішими вважаються моделі таких брендів, як Intex, Bestway, Jilong, Sunny Life, Konfidence, купити які за вигідною ціною можна в нашому інтернет-магазині Stylus.
Надійний дитячий жилет для плавання найчастіше включає такі елементи:
- Декілька повітряних камер – підвищення безпеки. Якщо одна з камер спустить частину повітря при випадковому відкритті, то решта захистить маленького плавця від навіть часткового занурення під воду.
- Надувний комір із м'якими швами – утримує голову дитини над поверхнею води. М'які шви попереджають натирання шкірних покривів шиї, допомагають уникнути дискомфорту.
- Багаторівневі застібки – фіксування тіла дитини у плавальному засобі, забезпечення міцності та надійності.
- Клапани «занурювальні» – вбудовані в отвори для набору/спуску повітря захисні прошарки, які забезпечують повільний вихід повітря при випадковому відкритті.
Плюси та мінуси плавального жилета
Що краще жилет чи нарукавники – поки що не можна відповісти однозначно, оскільки розглянули особливості конструкції та застосування лише першого плавзасобу. Але, задля справедливості, варто відзначити значні переваги плавального жилета для дітей:
- добрі показники плавучості (не менше 20% від ваги дитини для плавальних жилетів);
- збереження первинної форми протягом тривалого періоду;
- хороша посадка та щільність прилягання до тіла;
- великий вибір розмірів за віком та вагою дітей;
- широке розмаїття дизайнів (колір, малюнки);
- відмінна видимість завдяки яскравості забарвлень.
Щодо недоліків, то тут можна відзначити деякі труднощі при розстібуванні тугих ременів після виходу дитини на сушу. Фіксуючі ремені набирають воду і стають жорсткішими, що злегка ускладнює процес їх розстібання. І другий момент: якщо дитина довго вчиться плавати в жилеті, то надалі може виникнути страх заходу у воду без нього.
З якого віку купувати жилет
Як і будь-який інший плавальний засіб, жилет для дитини не можна купувати «на виріст». При виборі моделі необхідно орієнтуватися на зазначене маркування, де обов'язково мають бути прописані такі параметри:
- розмір міжнародного стандарту;
- вікова група;
- діапазон ваги дитини.
Так, моделі розміром XS призначені для малюків від 1 до 3 років, вага яких становить 10-15 кг. Варіант S рекомендований для юних плавців віком 3-6 років та вагою 15-25 кг. Жилети з маркуванням M – захисний плавзасіб для дітей віком від 6 до 9 років, вагова категорія яких знаходиться в діапазоні 25-35 кг. А ось пловцям 9-12 років та вагою 35-45 кг краще вибрати модель розміром L.
Круг
Тепер давайте розберемося, що краще – надувний круг чи жилет. Про жилет уже поговорили, перейдемо до надувного кругу. Форма кола зручна для плавання, діти почуваються безпечно та комфортно. За бажанням дитина може використовувати його навіть біля берега, вирішивши посидіти в ньому на мілині. Надувається за допомогою отворів, де також передбачені клапани для запобігання швидкому виходу повітря при раптовому відкритті. Варіанти великого діаметру можна заповнювати повітрям, використовуючи насос.
Більшість кругів комплектуються ремонтним набором, який включає спеціальний клей та латки для швидкого та ефективного усунення випадкових пошкоджень.
Саме цей плавальний засіб вважається найпопулярнішим і серед юних плавців, і серед батьків. Таку популярність зумовила величезна різноманітність моделей: класичний круглий, модель із пластиковими ручками, екземпляр із тентом для захисту від сонця, круг-крісло, круг-пончик, круг-трусики з прорізами для ніжок (для найменших). Вироби відрізняються дизайном: кольорами, принтами, малюнками у вигляді тварин або героїв мультяшних. Також можливі відмінності в матеріалах, але найбільш ходовими та практичними є вініл та полівінілхлорид.
Надувний круг: плюси та мінуси
Щоб прийняти правильне рішення, відзначимо переваги та недоліки цього плавального елемента. Отже, плюси:
- комфорт та простота експлуатації дитиною;
- висока плавучість у відкритих водоймах;
- багатство вибору кольорів та принтів;
- широкий асортимент моделей (діаметра);
- можливість швидкого ремонту при дрібних пошкодженнях.
Серед мінусів важливо виділити можливість вислизання дитини – тому не забувайте про контроль. І ще одне зауваження батьків – нерівні шви, які можуть натирати ніжні шкірні покриви дітей. З цієї причини важливо вибирати якісні товари перевірених та надійних виробників.
З якого віку купувати дитячий круг
Безпека дитини у воді залежить від правильності обраного плавального засобу, зокрема його розміру. Якщо говорити про круг, то він повинен бути таким, щоб не дозволити дитині вислизнути, але при цьому і не стискати або натирати тіло.
Вибір моделі визначається і віком плавця, і розмірами виробу (внутрішнім діаметром):
- Діти від 1 до 3 років – моделі з внутрішнім діаметром до 50 см.
- Діти від 3 до 6 років – варіанти плавзасобів діаметром 50-60 см.
- Діти віком від 6 років і старше – надувні плавальні круги розміром понад 60 см.
Порада. Діти можуть відрізнятися фізіологічним розвитком (випереджати або відставати за зростом), тому за основу вибору варто брати не зріст, а саме діаметр виробу.
Нарукавники
Надувний нарукавник є простим у застосуванні плавальним засобом, який одягається на руку дитини (вище ліктьового суглоба). Кількістю повітря всередині можна злегка відкоригувати розмір виробу і комфорт використання.
Виготовляють такі плавзасоби з тих самих матеріалів, що і плавальні круги та жилети. Але вони відрізняються тим, що не сковують повністю рухи юного плавця у воді. Ноги малюка знаходяться у воді, а руки та верхня частина тіла – над її поверхнею. Таке положення тіла дозволяє краще орієнтуватися у водоймі чи басейні, тим самим малюк швидше навчиться плавати без допомоги допоміжних пристроїв.
Надуваються нарукавники швидко, тому що в кожному з них передбачено отвір для наповнення повітрям. Однак більшість моделей оснащені клапаном, який попереджає швидкий вихід повітря при випадковому відкритті. Більш практичними та надійними, безумовно, вважаються моделі на кілька камер.
Плюси та мінуси нарукавників
Щоб зрозуміти, що краще нарукавники або круг, важливо взяти до уваги переваги та недоліки кожного варіанту. І якщо з колом уже розібралися, то тепер визначимо плюси нарукавників:
- відмінна плавучість;
- міцність матеріалу до деформації;
- різноманітність кольорів та принтів;
- хороша видимість за рахунок яскравості;
- маленькі габарити та вага у здутому стані;
- доступна цінова політика.
А ось до недоліків такого плавзасобу для дітей варто віднести незначний дискомфорт при надяганні та знятті виробу перед і після кожного занурення у воду, адже грати на піску або бігати по пляжу з нарукавниками на руках не дуже зручно. Також деякі діти з небезпекою ставляться до таких плавальних аксесуарів на руках і перше «знайомство» може супроводжуватися протестом або легким переляком. Уникнути подібних неприємних моментів легко та просто – поясніть дитині необхідність використання нарукавників, під час фіксації можете жартувати чи грати, перший та кілька наступних заходів у воду виконуйте разом. І ще один нюанс – це можливість зісковзування виробу при нещільній фіксації або неправильному виборі розміру.
Нарукавники для плавання: з якого віку купувати
І головне – як вибрати нарукавники дитині, щоб вони приносили користь, а не були просто аксесуаром на руці під час купання? Важливо орієнтуватися на вказані виробником характеристики виробу, а також пам'ятати негласне правило, що використання нарукавників для дітей віком до 3 років не рекомендоване і навіть небезпечне.
Умовно дитячі плавальні нарукавники ділять на дві групи з урахуванням віку дитини та діаметра виробу:
- Група 1. Діти від 3 до 6 років – розміри нарукавників 23/15 та 19/19 см.
- Група 2. Діти старше 6 років – розміри нарукавників 30/15 та 37/22 см.
Корисна порада. Оскільки всі діти різної статури, то в однієї дитини ручки можуть бути тоншими, а в іншої – трохи повнішими. Оптимальним варіантом вибору наручного плавзасобу є можливість приміряння.
Що краще для дитини: круг або жилет або нарукавники
Давайте підіб'ємо підсумки, що краще для плавання – жилет або нарукавники або плавальний круг. Однозначної відповіді це питання немає. Орієнтуватися важливо на вподобання батьків, побажання та інтереси дитини, а також правильно оцінювати вік та статуру плавця. Адже, наприклад, коло з прорізами-трусиками буде ідеальним вибором для малюків, які, напевно, не зісковзнуть у воду. Дитина, яка не вміє плавати та боїться води, може розслабитися на кругу-кріслі, а згодом легко перейде на інший плавзасіб.
Що краще нарукавники чи жилет у плані безпеки? Якщо стоїть таке питання, то більше переваг у жилета, оскільки ймовірність зісковзування у воду практично нульова. А якщо малюк уже готовий вчитися плавати, то тут підійдуть нарукавники. Також часто в нарукавниках діти почуваються старшими, що говорить про їхню готовність до плавання.
Однак не забувайте той факт, що діти мають свій смак та вподобання. І дитина навчиться плавати лише за допомогою того плавзасобу, який їй не тільки підходить за віком та комплекцією, а й подобається.
Важливо! Безпека дитини залежить виключно від вашого контролю. Тому слідкуйте за своїми дітьми під час купання в басейнах та відкритих водоймах, а будь-який плавзасіб, незалежно від типу конструкції та особливостей використання, є лише допоміжним засобом.
Сподіваємося, наші поради підкажуть вам, що краще купити дитині для плавання з урахуванням її віку, зросту, комплекції, щоб ви більше не переймалися безпекою свого чада, а обраний плавзасіб навчив малюка плавати. У нашому інтернет-магазині Stylus представлений великий вибір плавальних засобів для дітей – тут ви можете обрати круг, жилет чи нарукавники. А якщо залишилися питання – наші фахівці готові у телефонному режимі допомогти з вибором.
Підпишіться на наш канал у Telegram та новинні розсилки, щоб стежити за новинками, акціями та знижками, брати участь у розіграшах, читати огляди та інші корисні поради.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: