Смарт-кільце: що це, як працює і як ним користуватися
Розумне кільце – це майбутнє носимих технологій. Можливо, сьогодні воно не таке популярне, як інші гаджети, наприклад, розумний годинник, браслети і навушники. Але перспективи цієї технології, яку можна носити на пальцях, виглядають багатообіцяюче з огляду на геніальний дизайн.
Що слід знати вже зараз про смарт-кільце? Що це таке, як працює та як підключити смарт-кільце.
Що таке смарт-кільце
Отже, перед вами розумне кільце. Що це і чи є сенс збирати інформацію про цей гаджет, давайте розбиратися.
Смарт або NFC-кільце – це електронний пристрій, оснащений мобільними компонентами, такими як датчики і чіпи NFC, які використовуються для різних програм, в основному для відстеження повсякденної діяльності та як периферійний інструмент для підтримки мобільних пристроїв.
Можна сміливо сказати, що NFC-кільце – це чудова альтернатива розумним годинникам і фітнес-браслетам, оскільки програми для розумних кілець виходять за рамки моніторингу або є продовженням смартфонів.
Як працює смарт-кільце
Перевага цього крихітного носимого пристрою полягає не в одній, а в декількох технологіях, включаючи чіп NFC, датчик, Bluetooth, акумулятор, мікроконтролер і світловий індикатор:
- NFC, або зв'язок ближнього радіусу дії, є бездротовим з'єднанням. Хочете знати, як працює НФС-кільце? Воно використовує індукцію магнітного поля для полегшення зв'язку між пристроями на невеликій відстані шляхом наближення їх на кілька сантиметрів один до одного або при дотику до них. І це робить транзакції за допомогою NFC дуже захищеними від шкідливих дій.
- Датчики відповідають за відстеження будь-яких параметрів smart-кільця. Залежно від того, які функціональні можливості хочуть увімкнути, в перстень можуть бути вбудовані різні датчики.
- Різноманітність датчиків, що використовуються в розумних кільцях, включає монітор серця або пульсу (зазвичай інфрачервоний або оптичний), 3-осьовий акселерометр (для відстеження рухів, таких як ходьба, біг, сон і т. д.), гіроскоп (для виявлення руху та рівноваги), EDA (для відстеження емоцій, почуттів та когнітивних функцій, включаючи рівень стресу), SpO2 (для моніторингу рівня кисню в крові), датчик глюкози та термістор NTC (для відстеження температури тіла).
- Bluetooth необхідний для синхронізації даних smart-кільця, зібраних датчиками, із програмою для смартфона. Це дозволяє брендам розумних кілець надавати звіти та рекомендації у більш зручному для користувача форматі. Деякі пристрої будуть надавати необроблені дані на основі запису датчиків. Більш складні моделі аналізують ці дані, щоб надавати користувачам персональні рекомендації.
Функції розумного кільця
Розумні кільця можна використовувати для різних цілей. Найбільш поширене використання, яке ми бачимо на ринку в даний час, відноситься до категорії здоров'я та фітнесу. Але інші практичні застосування включають цифрові платежі, онлайн-безпеку та контроль доступу.
У більшості смарт-кілець функції не закінчуються на одній-єдиній. Наприклад, один пристрій може відстежувати як ваші звички сну, так і повсякденну діяльність. Інші моделі можуть виконувати інші функції, такі як безконтактні платежі та онлайн-безпека.
Поширені практичні функції смарт-кільця:
1. Моніторинг сну
Розумні кільця з функцією відстеження сну моніторять характер сну, у тому числі порушення та кількість часу, проведеного у різних циклах. Це дозволяє пристрою давати рекомендації про те, як користувачі можуть регулювати своє тіло, ґрунтуючись на особистому циркадному ритмі – природному 24-годинному біологічному годиннику.
2. Фітнес-відстеження
Відстеження фітнесу – найпоширеніша функція серед smart-кілець. Розумні фітнес-гаджети можуть відстежувати щоденну активність, включаючи кількість пройдених кроків, відстань під час ходьби та спалені калорії.
3. Управління здоров'ям та благополуччям
Здоров'я та благополуччя – це категорія, в якій багато розумних прикрас досягають успіху. Використовуючи складніші технології, пристрої здатні відстежувати такі параметри здоров'я, як частота серцевих скорочень, рівень кисню в крові (SpO2), артеріальний тиск, рівень глюкози та інші.
Деякі smart-кільця можна використовувати для вимірювання рівня стресу за допомогою електродермальної активності (EDA) – того самого показника, який використовується у тестах на детекторі брехні для оцінки емоцій та когнітивних функцій через шкіру.
4. Безконтактні платежі
За допомогою пристроїв для безконтактних платежів ви можете здійснювати транзакції з оплатою одним дотиком на терміналах безконтактних платежів Visa та MasterCard по всьому світу. Як розплачуватися кільцем? Для здійснення безконтактних платежів не потрібен номер смартфона або банківського рахунку, просто наведіть девайс на POS-термінал і транзакція буде завершена.
5. Інтернет-безпека
Онлайн-безпека тільки почала ставати реальною функцією розумних кілець. Однією з перспективних опцій онлайн-безпеки є біометрична автентифікація, яка забезпечує безпечніший спосіб навігації по мережі, ніж паролі та PIN-коди. Деякі бренди вже проводять бета-тестування сканування відбитків пальців та розпізнавання обличчя як методів аутентифікації.
Також у розробці знаходиться біометрична автентифікація, заснована на електрокардіограмі (ЕКГ) користувача та ході або манері ходьби людини. Подібно до розпізнавання обличчя і сканування відбитків пальців, ЕКГ набагато безпечніше і стійкіше до зламів, крадіжки особистих даних, фішингу та інших зловмисних атак.
6. Дистанційне керування
Більшість розумних кілець мають можливості, що дозволяють керувати смартфоном та іншими пристроями. Будь то встановлення будильника, отримання повідомлень або оповіщень про виклики чи керування музикою, smart-кільце – відмінний інструмент, що дозволяє мінімізувати час, проведений за екраном, та підвищити продуктивність.
7. Смарт-ключ
Існують прикраси, які можна використати замість смарт-ключа. Як працює НФС-кільце у цьому випадку? Всередині нього встановлюється оптичний датчик, який дозволяє відкрити будинок, автомобіль чи офіс замість використання традиційного фізичного ключа чи карти доступу. Якщо зняти перстень із пальця, двері заблокуються. Це створює відмінну систему безпеки, тому ніхто інший не зможе отримати доступ до вашого будинку, машини, офісу, спортзалу або чогось, до чого він підключений.
8. Проїзний або абонемент
Ви можете використовувати деякі розумні прикраси NFC в якості безконтактного проїзного, місячного квитка або абонементу на громадський транспорт. Ці smart-кільця є картками зі збереженою вартістю (SVC). Своєрідні носії певної суми легко доступні без будь-якої сторонньої підтримки кредитних чи дебетових рахунків та підключення до мережі.
Як налаштувати Smart-кільце
На відміну від годинника, де ви отримуєте зворотній зв'язок на маленькому екрані, у розумних прикрас його немає через компактні розміри. Тоді як підключити кільце NFC? Все дуже просто – ви повинні з'єднати його зі своїм смартфоном або планшетом для перегляду даних.
Процес підключення розумного кільця до телефону може відрізнятися залежно від конкретного перстня та моделі телефону. Більшість виробників використовують Bluetooth для підключення до смартфонів поряд із технологією ближнього зв'язку NFC. Однак загальні кроки, що нагадують, як налаштувати смарт-кільце, зазвичай наступні:
- Переконайтеся, що на вашому смартфоні увімкнено NFC.
- Увімкніть Bluetooth на кільці та телефоні. Натисніть і утримуйте кнопку на внутрішній стороні перстня, доки синій індикатор не почне блимати. Після увімкнення Bluetooth на телефоні запустіть процес сканування, щоб знайти інший пристрій Bluetooth. Натисніть, щоб підтвердити з'єднання двох пристроїв.
- Завантажте супутню програму для свого smart-кільця. У кожного бренду є власний додаток, специфічний для ОС, який необхідно завантажити та встановити на свій телефон. Програма для смарт-кільця дозволить налаштувати параметри та переглянути дані. Зазвичай ви можете знайти програму, виконавши пошук за назвою кільця в App Store або Google Play Store.
- Відкрийте супутню програму та дотримуйтесь інструкцій на екрані. Супутня програма проведе вас через процес сполучення, який зазвичай включає в себе пару Bluetooth і/або піднесення прикраси до задньої частини датчика NFC вашого телефону. Після цього ви зможете переглянути дані та налаштувати параметри в програмі.
Зрештою, конкретні методи підключення, що використовуються перстнем, залежатимуть від його функцій та можливостей. Для отримання точної інформації, наприклад, як прив'язати карту до кільця NFC, завжди звертайтеся до інструкцій виробника смарт-кільця, опису або супутньої програми.
І хоча з точки зору пропонованих функцій smart-кільце ненабагато перевершує розумний годинник, насправді все зводиться до того, як ви збираєтеся використовувати пристрій. Якщо хочете бачити показники в реальному часі, розумний годинник може задовольнити ваші потреби, але він не такий зручні для сну. Якщо потрібне безперервне відстеження, розумна прикраса – зручніший варіант.
Додайте сюди те, що smart-кільця споживає менше енергії, ніж будь-які інші пристрої, що носяться, оскільки у них немає екранів. Вони можуть працювати від 3 до 7 днів у порівнянні з розумним годинником та фітнес-браслетами, які витримують всього 1–2 дні на одній зарядці.
Тепер ви знаєте, що таке розумне кільце та як воно працює. Якщо зацікавлені у використанні перстня для безконтактних платежів та відстеження фітнесу, його цінність очевидна. Він забезпечує більш плавний та інтуїтивно зрозумілий досвід, що відповідає тому, що обіцяють терміни «розумний» та «безконтактний».
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: