Як скинути iMac до заводських налаштувань
З нашої статті ви дізнаєтеся, як скинути iMac до заводських налаштувань, щоб підвищити продуктивність комп'ютера або усунути деякі програмні несправності. Також скинути iMac до заводських налаштувань потрібно в тому випадку, якщо плануєте продати або подарувати моноблок від Apple, але не хочете, щоб новий користувач мав доступ до вашої особистої інформації.
Відновлення iMac до заводських налаштувань: методи
Перш ніж скинути Аймак до заводських налаштувань, слід переконатися в активності функції «Пошук iMac». Для виконання перевірки знадобиться пройти шлях у меню Apple «Налаштування системи» – «iCloud». Про активність функції свідчить встановлена навпроти поля «Пошук iMac» відповідна галочка. Потім необхідно перевірити, під яким ID виконано вхід. Зверніть увагу, що введені дані повинні збігатися з особистим ID. Тут важливо переконатись, чи не забули ви свої особисті облікові дані. Адже перезапуск комп'ютера iMac після обнулення та відновлення операційної системи виконується за допомогою введення особистого пароля.
Крок 1. Створення резервної копії
Перед тим як скинути iMac, сформуйте резервну копію, використовуючи спеціальну утиліту Time Machine. На цьому етапі вам також знадобиться зовнішній накопичувач, який виконуватиме роль сховища копій. Компанія Епл пропонує кілька варіантів зовнішніх накопичувачів. Насамперед можна використовувати зовнішній диск, підключивши його через USB, Thunderbolt або FireWire. Також це може бути підключений до баз даних AirPort Time Capsule або AirPort Extreme зовнішній диск. І, звичайно, можна застосувати підключений до локальної мережі комп'ютер Mac.
Далі дотримуйтесь прописаної нижче послідовності дій, щоб зберегти запасну копію даних iMac, скидання до заводських налаштувань якого буде наступним етапом:
- Відкрийте на комп'ютері iMac налаштування.
- Натисніть на вкладці «Time Machine».
- Виберіть сховище, щоб зберегти копії.
- Якщо необхідно, позначте деякі папки, які не будуть входити до резервної копії.
- Дочекайтеся закінчення процедури, оскільки програма, що використовується на цьому етапі, працює в автоматичному форматі.
Якщо потрібний більш практичний варіант створення резервної копії, то скористайтеся іншим методом, а саме копіюванням даних з iMac на iCloud:
- Запустіть меню «Системні налаштування».
- Перейдіть на вкладку Епл ID.
- Позначте поле із позначкою «iCloud».
- Перевірте наявність прапорців біля папок та програм, які потрібно скопіювати.
- Увійдіть до папки «iCloud Drive».
- Перетягніть зазначені на зберігання папки та програми.
Важливо. Перед початком перетягування папок перевірте, чи вистачає на iCloud місця для зберігання ваших даних. Якщо ваші файли мають велику вагу, необхідно оформити платну передплату.
Крок 2. Деактивація iTunes
Щоб новий користувач iMac не міг робити покупки з використанням ваших даних, необхідно виконати деактивацію iTunes. Процедура займає кілька хвилин і складається з кількох кроків. Спочатку потрібно в меню відкрити «Обліковий запис», потім натиснути «Авторизація» та вибрати пункт «Деактивувати цей комп'ютер». Для підтвердження дій та завершення процесу знадобиться ввести особистий індикатор Apple ID, вказати пароль та клацнути на поле «Деактивувати».
Крок 3. Вихід з iCloud
Як відомо, комп'ютер iMac, скидання до заводських налаштувань якого допускається зробити самостійно, пропонує користувачам доступ до інтернет-сервісу iCloud. Однак якщо планується зміна користувача, то необхідно виконати вихід з інтернет-сервісу Apple, щоб новий власник не мав доступу до вашої особистої інформації.
Отже, вихід із iCloud досить простий, але відрізняється для пристроїв із різними операційними системами:
- MacOS Ventura: меню Apple – «Системні налаштування» – автентифікатор Apple ID – «Вийти» внизу сторінки;
- MacOS Catalina, MacOS Big Sur, MacOS Monterey: меню Apple – «Системні налаштування» – автентифікатор Apple ID – «Огляд» на бічній панелі – «Вийти» внизу сторінки;
- macOS (раніше): меню Apple – «Системні налаштування» – «iCloud» – кнопка «Вийти».
Крок 4. Вихід з iMessage
Наступний крок підготовки до відкату Аймад до заводських налаштувань передбачає відключення від iMessage. Вам доведеться пройти такий шлях: додаток «Повідомлення» – «Налаштування» – «Аймесседж» – «Вийти».
Крок 5. Розрив пари з Bluetooth-пристроями
Це завдання не обов'язкове до виконання, якщо новий власник гаджета знаходиться настільки далеко, що не зможе встановити зв'язок із вашою клавіатурою, мишкою та іншими периферійними пристроями через Bluetooth. В іншому випадку, якщо новий користувач iMac мешкає недалеко, краще виконати розрив пари з пристроями Bluetooth. Алгоритм дій простий і зрозумілий:
- Увійдіть до меню свого пристрою Епл.
- Запустіть розділ «Системні налаштування».
- Тепер запустіть підрозділ «Блютуз».
- Позначте вказівником гаджет, з яким слід розірвати синхронізацію.
- Тапніть на «Вимкнути» або кнопку видалення біля імені цього гаджета.
Крок 6. Скидання параметрів пам'яті PRAM/NVRAM
Відкачати Аймак до початкової конфігурації налаштувань дозволяє скидання енергозалежної пам'яті Non Volatile Random Access Memory, що зберігає конфігурації запуску пристрою. Якщо виконати обнулення енергозалежної пам'яті, то моно-комп'ютер Епл повернеться до первинних налаштувань. Дотримуйтесь наступного алгоритму дій:
- Вимкніть комп'ютер iMac.
- Натисніть клавіші Alt+Cmd+P+R.
- Утримуючи кнопки, натисніть кнопку увімкнення.
- Продовжуйте утримувати клавіші, доки не відобразиться на екрані логотип Apple. Також можливий варіант дворазового звучання «гонга».
- Далі утримувані клавіші можете відпустити, система повинна піти на перезавантаження.
Як повернути iMac до заводських налаштувань, якщо потрібні рішучі дії, включаючи перезапуск операційної системи? Процедура відрізняється від запропонованого вище варіанта, відповідно, вам знадобиться вдатися до наступних кроків:
- Підключіть техніку до всесвітньої мережі, рівень сигналу повинен бути досить високим, щоб уникнути збоїв у невідповідний момент.
- Виконайте перезавантаження за допомогою відповідної команди меню.
- Під час завантаження системи затисніть клавіші R і Cmd, щоб вийти в BIOS.
- На цьому етапі має відбутися завантаження комп'ютера через режим відновлення.
- Щоб оновити систему до останньої доступної версії, натисніть кнопки R+Cmd+Alt. Також можливий варіант оновлення через вікно «Службові програми macOS». У такому разі вам необхідно пройти шлях: «Дискова утиліта» – «Продовжити» – позначте розміщений ліворуч диск – «Стерти» у верхній частині екрана – «Формат» в основному меню – «macOS Extended» – «Стерти». Після завершення процесу форматування даних необхідно натиснути кнопку «Завершення».
- Для переміщення на наступний етап виберіть «Перевстановлення macOS».
Крок 7. Відновлення ОС iMac
Далі переходимо до відновлення операційної системи iMac, скидання до заводських налаштувань якого ви вже знаєте, як виконати за запропонованим вище алгоритмом. Щоб перезапустити ОС, вам доведеться пройти такі кроки:
- Запустіть «Відновлення macOS».
- Перейдіть до «Перевстановлення macOS».
- Тепер тапніть курсором по полю «Продовжити» і позначте завантажувальний том, натисніть на «Встановлення».
Після завершення процесу комп'ютер відправиться на перезавантаження в режимі «Асистент налаштувань». Щоб вийти з цього режиму, затисніть відразу двома пальцями клавіші Command та Q. Після цього вимкніть Аймак.
Тепер ви знаєте, як швидко і легко зробити скидання iMac до заводських налаштувань і перезапустити операційну систему, не вдаючись до послуг сторонніх осіб. Дотримуйтесь рекомендацій наших фахівців, які допоможуть впоратися з поставленим завданням та скинути системні налаштування без будь-яких небажаних наслідків та проблем. Обов'язково підпишіться на наші розсилки новин і Телеграм-канал, щоб мати можливість отримувати ще більше корисної та важливої інформації. Наприклад, якщо ви плануєте купити новий комп'ютер Apple, то з нашої стрічки новин зможете дізнатися дати початку розіграшів і запуску акцій, терміни надходження новинок.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: