Apple Vision Pro: дата виходу
Дата виходу Apple Vision Pro – 19 січня 2024 року. У продаж окуляри віртуальної реальності від Apple надійдуть – 2 лютого 2024 року. Нагадуємо, що компанія презентувала свою гарнітуру VR на червневій конференції WWDC 2023 року. Приблизна дата виходу Vision Pro в Україні – на кілька днів пізніше після старту продажів в Америці. Далі у статті докладно розповімо про характеристики пристрою та комплектацію.
Характеристики Apple Vision Pro
Коли вийде Vision Pro – зрозуміло. Але які технічні характеристики отримає новинка? Прес-реліз компанії про новий гаджет вражає технологічним розмахом:
- Подвійні вбудовані дисплеї формату 4K micro legacy з роздільною здатністю 23 мегапікселі кожен, що забезпечують приголомшливе візуальне відтворення.
- Система R1+M2, оснащена двома процесорами, призначеними для ефективного задоволення вимог високотехнологічних додатків у сфері доповненої та віртуальної реальності.
- 12 камер, призначених для відстеження рухів рук та очей, на додаток до 6 мікрофонів для якісного введення звуку.
- Вбудована 3D-камера, яка здатна створювати фото та відео найвищої якості.
- Optic ID для безпечної ідентифікації користувача.
- Динамічна система динаміків, що забезпечує просторовий звук для повного занурення.
- Цифрова корона для зручного контролю за процесом взаємодії.
- П'ять датчиків відстеження рухів голови та сітківки очей, що забезпечують максимальну точність взаємодії з пристроєм.
- Абсолютно нова, створена з нуля ОС VisionOS.
Дизайн Vision Pro
Попри те, що точна дата продажу Vision Pro в Україні поки невідома, ми можемо розповісти про те, як виглядає пристрій. Гарнітура віртуальної реальності вирізняється своїм елегантним футуристичним стилем, що нагадує висококласні гірськолижні окуляри. Для ефективного охолодження корпус оснащений великою передньою кольоровою панеллю, яка виконує функцію лінзи і при цьому приховує вбудований вентилятор.
Для комфортного прилягання гаджет отримав ремінець та коронку для стабілізації. Епл разом із Zeiss створювали магнітну лінзу, що забезпечує індивідуальну посадку.
На відміну від конкурентів, таких як Meta Quest 2, акумулятор Vision Pro не вбудований. Спинка гарнітури з'єднана з окремим акумулятором за допомогою магнітного кріплення, забезпечуючи до двох годин автономної роботи. Також можна підключити гарнітуру безпосередньо до джерела живлення.
З чим йтиме в комплекті
Комплект Apple Vision Pro включає не тільки гарнітуру, але й різноманітні аксесуари для поліпшення вашого досвіду використання. Разом із пристроєм ви отримуєте змінні ремінці, що дозволяють точніше підігнати пристрій під ваш індивідуальний комфорт. Спеціальні ущільнювальні подушки забезпечують покращене прилягання, забезпечуючи комфорт навіть за тривалого використання. Додатково ви отримаєте чохол для захисту пристрою, фірмову ганчірочку для полірування екранів, а також акумулятор, кабель та адаптер живлення USB-C.
Операційна система visionOS
Apple також представила visionOS, нову операційну систему, розроблену з нуля для роботи у тривимірному просторі та простих обчислень. visionOS базується на технологіях macOS та iOS і включає підсистему реального часу для взаємодії з візуальними можливостями Vision Pro.
Ця система дозволяє програмам використовувати тривимірний інтерфейс, позбавляючи їх від обмежень стандартних екранів. Різні програми можуть працювати паралельно, а їх елементи гнучко адаптуються до навколишнього світла, використовуючи тіні для визначення розмірів та відстаней.
Як можна використовувати окуляри віртуальної реальності Vision Pro від Apple
Гарнітура Vision Pro надає велику кількість можливостей, що виходять за межі звичного сприйняття доповненої реальності. Ось деякі з варіантів її використання:
- Ігри. З гарнітурою Vision Pro ви можете насолоджуватися іграми як у віртуальній реальності (VR), так і доповненій (AR). VR-ігри дозволяють поринути у захоплюючі світи, а AR-ігри надають можливість взаємодії з віртуальними об'єктами у реальному оточенні.
- Перегляд фільмів та телепередач. Vision Pro надає унікальний досвід перегляду контенту. У режимі VR можна поринути у віртуальне середовище для перегляду фільмів, а в режимі AR створюється додатковий екран для зручного перегляду. Співпраця з Disney+ надає власникам гарнітури доступ до ексклюзивних фільмів та серіалів з повним зануренням, а також можливість перегляду у форматі 3D.
- Робота над проектами. Vision Pro може використовуватись для ефективної роботи. У режимі VR ви можете взаємодіяти зі своєю командою у віртуальному офісі, а в режимі AR віртуальна інформація може бути інтегрована з реальним оточенням, що є важливим для презентацій та колективної роботи над проектами.
- Створення контенту. Гарнітура дає змогу створювати унікальний контент. У режимі VR можна розробляти VR і AR враження, а в режимі AR створювати віртуальні об'єкти, із якими можна взаємодіяти у реальності. Редагування 3D-моделей, створення документів, обробка відео та фото – все це є у віртуальному світі.
- Відображення моментів. Vision Pro дозволяє створювати незабутні 3D-фотографії та відеоролики, роблячи ваші спогади ще яскравішими та цікавішими.
Vision Pro: ціна пристрою
Віртуальна гарнітура Vision Pro має ціну в 3499 доларів, а саме «починаючи з 3499 доларів» за модель з об'ємом пам'яті 256 Гб. У прес-релізі компанії також йдеться про те, що будуть доступні й інші конфігурації з вищим обсягом пам'яті. Нагадаємо, що Vision Pro старт продажів заплановано на 2 лютого, а в Україні гаджет з'явиться трохи згодом. Попереднє замовлення Apple Vision Pro можна зробити на сайті Stylus.ua.
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: