Яку камеру вибрати для відеоблогу: ТОП-10 найкращих камер для блогерів
Якісна фотокамера потрібна для створення конкурентоспроможного контенту. Якщо хочете отримати швидко велику аудиторію, то ваш контент повинен виділятися не тільки цікавим змістом, а й гідною якістю відео. Для цього важливо вибрати гарне обладнання. У статті ми розповідаємо, яку камеру купити для блогу новачкам та професіоналам. Склали для вас ТОП камер для блогерів, а також порадимо, як правильно вибрати пристрій.
Як вибрати камеру для ютуб-блогу
Вибір камери для блогу – важливий етап, який визначає якість та візуальну привабливість контенту. Ось кілька ключових аспектів, які варто врахувати під час вибору.
Тип контенту
Спочатку визначте тип контенту, який плануєте знімати. Якщо записуєте багато динамічного відео, важливо, щоб обладнання підтримувало якість зйомки не нижче Full HD, а краще за 4К. Під час відтворення роликів на великому крані буде збережено високу якість.
Стабілізація
Хороші камери для блогерів мають якісну стабілізацію зображення. Система стабілізації допомагає уникнути тремтіння та створює плавні кадри. Для зйомки роликів на вулиці цей критерій особливо важливий. Якщо в студії можна встановити камеру на штатив, то знімаючи ролики в русі, досягти плавного зображення і непомітного переходу кадрів без якісної стабілізації важко.
Фокусування та роздільна здатність сенсора
Також зверніть увагу на фокусування. Якщо автоматично фокусуватиметься, камера самостійно вибере налаштування, щоб виділити потрібний об'єкт. Ручне фокусування найбільше підходить для досвідчених майстрів.
Чим вище роздільна здатність, тим більш деталізованими будуть фото та відео. При цьому розмір сенсора також важливий під час зйомки в умовах низького освітлення.
Екран та запис звуку
Важливо вибрати модель із зручним екраном. Камери, на які знімають блогери, найчастіше обладнані екранами зі змінним кутом нахилу. Цей екран використовується для перевірки експозиції та фокусування, а також перегляду знятого матеріалу.
Якість мікрофону. Більшість камер мають потужний вбудований мікрофон, який дозволяє записати голос, музику та звуки. Однак, якщо ваш блог вимагає високоякісного звучання, краще придивіться до камер з можливістю підключення зовнішнього мікрофона.
Автономність та захист корпусу
Місткість акумулятора – важливий аспект, якщо знімаєте ролики далеко від джерела живлення. Нормальним показником автономності вважається зйомка протягом 15-2 години. Однак, при активації деяких функцій тривалість роботи може зменшуватися.
Корпус та захист від води, пилу. На яку камеру знімають пологи в екстремальних умовах та в студії? Для зйомки у важких умовах потрібна камера з міцним водонепроникним корпусом. А для студії можна вибирати модель, не переймаючись захистом корпусу.
Бренд та вартість
Важливо визначити бюджет покупки, від нього можна відштовхуватися та підібрати пристрій відповідного класу. Також зверніть увагу на сумісність об'єктивів та іншого обладнання, якщо вони є, з обраною моделлю.
Камери для відеоблогерів-початківців, як правило, коштують дешевше і мають багато автоматичних налаштувань. Коли ви звикнете до процесу зйомки, можна придбати професійну камеру з можливістю розширених ручних налаштувань. Не забудьте ознайомитися з відгуками користувачів та характеристиками пристроїв, щоб підібрати оптимальний за параметрами та вартістю варіант.
ТОП-10 найкращих камер для блогерів
Далі пропонуємо ознайомитися з нашим рейтингом, порівняти плюси та мінуси запропонованих товарів та вибрати найкращу камеру для відеоблогу.
Olympus OM-D E-M5 Mark III kit (12-45 мм) Pro Silver
Бездзеркальна фотокамера є однією з найлегших, що дозволяє легко брати її з собою скрізь. E-M5 Mark III kit підійде для зйомки на вулиці і часто змінює місце зйомки. Камера отримала 20-мегапіксельну матрицю CMOS. Фокусна відстань 24-90 мм, апертура – f2.8. Запис відеороликів здійснюється у форматі MPEG4 як 4К з частотою кадрів 30p. Передбачена надійна стабілізація зі зсувом матриці та відмінний фазовий автофокус. Для легкого керування фотоапаратом передбачено 3-дюймовий поворотний LCD-екран.
Переваги моделі – відмінна стабілізація та автофокусування. Недолік – немає зйомки 4K 60p.
Canon EOS R10 kit (RF-S 18-150 мм) IS STM
Найкраща відеокамера для блогерів - Canon EOS R10. Бездзеркальна камера оснащена просунутою системою фокусування, яка чудово показує себе в роботі при поганому освітленні, а також дозволяє миттєво змінювати точку фокусування. Також модель оснащена автофокусуванням, яке забезпечує чіткі кадри з об'єктами, що рухаються. Canon EOS R10 надає можливість запису відео 4K, яке чудово виглядає на моніторах UHD, а також дозволяє кадрувати без втрати високої якості. Для плавного програвання об'єктів, що рухаються, можна вибрати формат 4K 30p і 60p, а також ефекти уповільнення. Завдяки профілю C-Log3 користувачеві надаються розширені можливості для корекції та постобробки контенту. Основні параметри фотокамери:
- максимальний розмір кадру 6000х4000 пікселів;
- фокусна відстань 18-150 мм;
- Формат відео MP4;
- електронний видошукач;
- Поворотний екран 2.95 ";
- інтерфейси – microUSB та microHDMI;
- Підтримуються карти пам'яті формату SD, SDHC, SDXC.
Плюси такого пристрою – відмінна якість та наявність усіх необхідних технологій. З мінусів можна виділити дорожнечу обладнання.
Sony Alpha A6400 kit (16-50 mm) Black
Середня за ціною найкраща камера для блогера - Sony Alpha A6400 6. Сенсор отримав роздільну здатність 24 Мп, фокусну відстань 24-75 мм. Діафрагма – f3.5-5.6. Модель оснащена двома режимами фокусування: Real Time Eye AF та Real-time Tracking AF, які дозволяють охопити 84% площі кадру для уловлювання найменших елементів. Відео записується у форматі 4К MP4. Передбачено електронний видошукач. 3-дюймовий екран відкривається на 180 градусів.
Переваги: невисока вартість, зручний екран, запис відео в 4К. Недолік – не всім буде зручна форма фотокамери.
Fujifilm X-S20 kit 15-45 mm Black
Перед тим, як вибрати камеру для ютуб-блогу, ознайомтеся з моделлю X-S20 від популярного виробника фототехніки Fujifilm. Управління інтуїтивно зрозуміле завдяки додатковим елементам на верхній панелі, що сподобається блогерам-початківцям. Це бездзеркальна модель із сенсором APS. Передбачено датчик CMOS 4 26 Мп. Камера може записувати відео 10 біт з роздільною здатністю до 6К із частотою 30 кадрів за секунду. Модель отримала покращену стабілізацію та потужну батарею. Є екран діагоналлю 3 дюйми зі змінним кутом огляду. Переваги моделі полягають у компактних розмірах, хорошому видошукачі, якісних результатах зйомки. Недолік – немає захисту корпусу від вологи та пилу.
GoPro HERO12 Black
Не знаєте, яку камеру взяти для блогу та запису відео в русі? Придивіться до екшн камери GoPro HERO12. Модель має відмінну стабілізацію та високу якість зображення. Відео знімається з використанням динамічного діапазону HDR 5.3К з частотою 60р. Екшн-камера має підтримку бездротових навушників через Bluetooth. Крім того, особливість моделі – захищений корпус та можливість різноманітних способів кріплення для зйомки без допомоги рук. Плюси: міцний корпус, витривалість, надійна стабілізація для зйомки динамічних сцен. Недолік – невеликий набір опцій для роботи у студії.
Nikon Z5 kit (24-50 mm)
У числі найкращих відеокамер для блогерів - Nikon Z5. Це професійна камера бездзеркального типу. Роздільна здатність становить 24,3 Мп, фокусна відстань 24-50 мм, максимальна діафрагма - f4-6.3. Є підтримка відео в 4K, що забезпечує високу роздільну здатність та деталізацію відеоматеріалів. Вбудована система стабілізації зображення допомагає зменшити ефекти тремтіння камери, що особливо корисно під час зйомки на довгих фокусних відстанях або в умовах низького освітлення. Фокусування із 273 точками забезпечує точну фіксацію уваги на певному об'єкті. Таке обладнання підходить для професійного використання. Плюси: висока роздільна здатність, відмінна якість фото та відео. Мінус - висока вартість, збільшена вага.
Panasonic Lumix DC-GH6 kit 12-60 mm
Думаєте яку камеру вибрати для відеоблогу? Lumix DC-GH6 від популярного виробника Panasonic стане чудовим рішенням для професіоналів. Бездзеркальна модель отримала такі характеристики:
- Камера оснащена сенсором Live MOS 25,2 Мп. Зйомка здійснюється як до 5,7К.
- Чіп Venus Engine забезпечує високу швидкість обробки великої кількості пікселів.
- GH6 підтримує 10-бітний запис HFR/VFR, що дозволяє створювати уповільнені відео, а також ролики зі змінною частотою кадрів.
- Подвійний 5-осьовий стабілізатор I.S. 2 забезпечує силу корекції до 75 стопа.
- Похило-поворотний екран дозволяє зручно відстежувати експозицію та налаштування.
Переваги – підтримка ProRes та можливість розширеної обробки знятого матеріалу. Недоліки – збільшені габарити, є обмеження автофокусу під час запису відео з частотою понад 50-60 кадрів на секунду.
Sony ZV-1
Якщо ще не вибрали, якою камерою знімати ролики для ютуба, ознайомтеся з ще однією екшн-камерою Sony ZV-1. Така модель підійде для ентузіастів, які цінують компактність. Камера оснащена датчиком 1 дюйм із 20 Мп. Об'єктив має фокусну відстань 24-70 мм та апертуру f1.8-2.8. Камера оптимізована для ведення блогу, має перелік автоматичних режимів та просте керування. Запис відео здійснюється у форматі 4К із частотою до 30 кадрів за секунду. Передбачено цифровий зум 11х. Є мікрофонний порт, підтримуються картки пам'яті SD.
Не знаєте, як почати та на яку камеру знімати пологи? Sony ZV-1 – відмінне рішення для старту за рахунок таких переваг: компактні розміри, немає хитромудрих налаштувань, захист від вологи та вітру для мікрофона йде в комплекті, швидке фокусування. З недоліків можна виділити невеликий поворотний екран.
Canon PowerShot G7 X Mark III
На яку камеру знімати відео для ютуба блогеру-початківцю? PowerShot G7 X Mark III – чудовий варіант за середньою ціною. Компактна камера одержала 1-дюймовий датчик 20,1 Мп. Відео записується в 4К із частотою до 120 кадрів за секунду. Об'єктив має фокусну відстань 24-100 мм та діафрагму f1.8-2.8. Оптичний зум - 4.2х. Передбачено порт для підключення мікрофона. При підключенні до смартфону можна знімати відео та транслювати його в режимі он-лайн. Є 3-дюймовий поворотний екран. З плюсів – компактність, запис роликів у 4К без обрізки, можливість знімати та вести пряму трансляцію одночасно. Мінуси – немає можливості встановлення інших об'єктивів, відсутній видошукач.
Panasonic Lumix DC-G100 kit (12-32 mm)
Вибираючи, на яку камеру краще знімати податки, зверніть увагу на Panasonic Lumix DC-G100. Пристрій підійде для зйомки роликів на ходу завдяки сенсору Micro Four Thirds з роздільною здатністю 20,3 Мп. Також обладнання доповнено 5-осьовою стабілізацією HYBRID I.S, яка усуває тремтіння. Важливо також, що камера отримала зручне керування та просте меню. Передбачено екран діагоналлю 3 дюйми, що дозволяє контролювати процес з різних кутів. Існує режим селфі, який автоматично підлаштовує фокусування. Вбудований мікрофон високої якості підтримує технологію Nokia OZO Audio для чіткого запису голосу. Переваги моделі: компактність, гарний мікрофон, якісні фото. Недоліки: обрізається відео під час зйомки в 4К, мало налаштувань відео.
Ми розповіли, яка камера найкраще для відеоблогу і на які параметри звернути увагу при виборі. Вибирайте, на яку камеру знімати блог вам буде найзручніше і замовляйте товар на нашому сайті Stylus.ua. Не забудьте також підписатися на нашу розсилку та Телеграм-канал, щоб отримувати цікаві новини та стежити за вигідними акціями.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: