Як керувати дроном: ТОП-5 порад
Як керувати квадрокоптером? Наскільки складно навчитися піднімати та опускати БПЛА? Де можна літати та знімати? У статті ми розповімо, як керувати дроном, і підкажемо кілька важливих речей, які потрібно мати на увазі, починаючи працювати пілотом коптеру.
Як управляти коптером
Якщо ви ще не вмієте керувати дроном, практично неможливо уникнути ударів або падінь БПЛА через відсутність досвіду. Саме тому всім новачкам краще вибирати недорогий та простий коптер, щоб не втратити багато грошей, якщо розіб'єте техніку.
Купити дрон з безліччю додаткових функцій варто лише тоді, коли освоїте всі прийоми і навчитеся правильно керувати технікою
Зверніть увагу! Багато дронів (особливо від DJI) пропонують режим для початківців, що обмежує висоту та швидкість. Режим новачка допомагає зберігати контроль над дроном доти, доки ви не відчуєте впевненість у своїх силах.
1. Виберіть місце для занять
Якщо у вас немає досвіду польотів на дронах, то щоб зрозуміти, як керувати квадрокоптером, вибирайте відкрите, вільне від перешкод місце, де зможете розпочати свої перші випробування. Майте на увазі, що існує велика ймовірність того, що квадрокоптер впаде, або ви втратите керування через брак досвіду. Ніколи не слід розпочинати практику в місцях, де є люди або тварини, тому що ви можете вдарити їх.
Крім того, враховуйте погоду, щоб не піддавати пристрій сильним вітровим потокам, що заважають польоту, поки ви недосвідчені і тільки вчитеся керувати БПЛА.
Відмінний варіант для тренування – польоти у великих приміщеннях, наприклад, у спортзалі для футбольних тренувань. Влаштуйте невеликі смуги перешкод і літайте навколо всього, що можливо. Не використовуйте «окуляри FPV» та тренуйтеся, спостерігаючи за дроном та дисплеєм FPV на смартфоні. Навчайтеся за допомогою джойстиків контролера в режимі 2, а не в «розумному режимі». Найважче – зрозуміти, як навчитися керувати дроном, коли він прямує до вас. Тому після того, як ви освоїте політ навколо інших предметів, тренуйтеся спрямовувати коптер на себе і кружляти над головою.
2. Ознайомтеся з елементами керування
Хоча існує безліч типів дронів і деякі з них мають специфічні функції, основні управляються за допомогою пульта дистанційного керування, що складається з двох джойстиків.
Загалом усі пульти керування мають два режими налаштування. Найчастіше використовується «Режим 2», в якому зазвичай (не у всіх моделях, але в більшості) кожен джойстик має такі функції:
- Правий – керує горизонтальними рухами вправо і вліво або вперед і назад.
- Лівий – регулює повороти та вертикальні рухи, також відповідає за прискорення.
Зверніть увагу! Коли дрон змінює напрямок та повертається до вас, елементи керування змінюються місцями, тому вам завжди слід повертатися у напрямку руху пристрою, щоб краще контролювати його.
Залежно від вибраної моделі БПЛА, на контролері будуть додаткові кнопки, що активують певні функції. Додаткові кнопки зазвичай дозволяють робити такі речі, як: зробити знімок, записати відео, повернутися на базу або отримати доступ до налаштувань.
Однією з найпоширеніших є функція автоматичного рівня, яка допоможе вам тримати камеру квадрокоптера на рівні обрію для отримання зображень вищої якості. У будь-якому випадку, перед тим як управляти дроном з пульта, потрібно прочитати довідник користувача конкретної моделі, щоб дізнатися функції кожної з кнопок.
3. Проведіть невеликі випробування перед польотом дрона
Як керувати коптером? Виконайте мінімальні тести з висотою, щоб ознайомитися з рухами та чутливістю органів керування. Починайте з невеликих тестів, де необхідно постійно повторювати різні рухи, доки не освоїте їх. Використовуйте такі практичні вправи:
- Обережно підніміть БПЛА на висоту не більше 30 см від землі. Це дозволить вам дізнатися, який тиск слід застосувати до джойстика, щоб він міг відірватися від землі, а потім сісти. Цей рух ідеально підійде, щоб навчитися приземляти техніку, не ударяючи під час падіння.
- Як тільки освоїте підйом, потрібно буде зробити невеликі пробні рухи. Спробуйте керувати квадрокоптером прямо, поки він не утворює квадрат. Це допоможе освоїти горизонтальні рухи.
- Позначте дві точки на землі і спробуйте перемістити БПЛА з першої точки в другу, щоб ви могли контролювати відстані.
- Спробуйте підняти дрон та утримати його на одному місці. Це може здатися простим завданням, але, спробувавши, ви побачите, що це не так просто.
На цьому етапі вам доведеться бути дуже терплячим і практикувати кожен рух кілька разів, доки не освоїте техніку. Пам'ятайте, що саме практика дасть вам достатньо навичок, щоб зрозуміти, як управляти міні-дроном як експерт.
Деякі моделі оснащені симулятором, який дозволяє віртуально випробувати керування коптером, щоб ви могли ознайомитися з рухами, перш ніж перейти до реального світу.
Прочитайте інструкцію до техніки, щоб застосувати всі необхідні налаштування відповідно до придбаної вами моделі. Зазвичай усі попередні налаштування встановлюються виробником, але в деяких випадках необхідно буде перевірити калібрування дрона, координати GPS або компаса, щоб забезпечити правильність польоту.
4. Перевірка перед запуском
Коли зрозумієте, як керувати міні-квадрокоптером, перед кожним польотом привчіть себе проводити невелику перевірку:
- Переконайтеся, що рівень заряду батареї становить 100%. Завжди краще задіяти весь потенціал батарей, щоб мати можливість використовувати їх довше без перерв.
- Завжди носіть комплект змінних акумуляторів на випадок, коли акумулятори розрядяться. Також перевіряйте, чи заряджені акумулятори.
- Переконайтеся, що картку пам'яті вставлено. Дуже часто під час зйомки з квадрокоптера користувачі впевнені, що знімають пейзаж, але нічого не записується, тому що картка відсутня.
- Перш ніж увімкнути дрон, переконайтеся, що дросельна заслінка знаходиться в мінімальному положенні.
- Якщо пристрій необхідно відкалібрувати зі супутником, слід дочекатися завершення налаштування, перш ніж починати політ.
- Переконайтеся, що простір, в якому ви керуєте літаючим апаратом, має достатню вільну площу, і визначте будь-які перешкоди, які можуть перешкодити зв'язку з контролером.
- Якщо БПЛА має функцію автоповернення, слід переконатися, що висота його польоту вища за перешкоди, які можуть завадити.
5. Як вперше запустити дрон
Завчіть три основні рухи, які є основними за будь-якого виду польоту: зліт, зависання в повітрі та приземлення.
Як підняти дрон
Кожен дрон може працювати по-різному, тому ми рекомендуємо уважно прочитати інструкцію до моделі. Як злетіти на квадрокоптері? Щоб БПЛА піднявся:
- Розташуйте техніку в точці зльоту, переконавшись, що поблизу немає предметів чи людей.
- Встаньте за квадрокоптером і відійдіть на кілька кроків назад, щоб опинитися на безпечній відстані на випадок, якщо зліт піде не так.
- Перш ніж запустити БПЛА, переконайтеся, що важіль дросельної заслінки знаходиться у вихідній точці.
- Увімкніть літаючий пристрій і обережно натисніть лівий джойстик вперед і зупиніться. Лопасті будуть обертатися, але він ще не підніметься.
- Натисніть лівий джойстик ще трохи вперед, доки не відчуєте, що БПЛА почав відриватися від землі.
- Не дозволяйте йому підніматися більш ніж на 30 см над землею та повільно відпустіть дросельну заслінку. Це поверне дрон в контакт із землею, і ви зможете потренуватися кілька разів, поки не відчуєте впевненість, що зможете підняти його трохи вище.
Як змусити дрон зависати
Утримання техніки в повітрі вимагає деякої практики, тому що вам потрібно відірвати його від землі, а потім підтримувати постійну швидкість. Зробіть кілька невеликих рухів правим джойстиком, і ви можете змусити БПЛА зависати.
Як приземлити дрон
Вміння керувати квадрокоптером – це далеко не все, що потрібно знати. Важлива дія, якій має навчитися кожен новачок – як посадити дрон. Це має основне значення для запобігання зіткненню літального апарату із землею та пошкодження самого себе. І тут технологія досить проста:
- Як тільки БПЛА опиниться в повітрі, ви повинні розташувати його в такій точці, де він зможе знизитись, не зачепивши об'єкт.
- Для приземлення необхідно плавно відкотити дросель назад, щоб БПЛА повільно наблизився до землі.
- Коли квадрокоптер буде на висоті близько 3-5 см над землею, вам слід повернути важіль у положення 0, щоб він закінчив зниження.
Просто літати вперед, вгору та вниз, вліво та вправо – це дійсно легко. Вийдіть на відкрите місце і керуйте дроном, просто будьте обережні зі своєю новою іграшкою.
Хочете знати, як керувати дроном з камерою та отримувати вдалі кадри та фотографії? Це інша історія. Це складно, оскільки потрібно знати, як керувати кутом, наближенням, масштабуванням, закриттям зображення та іншими деталями. А ще складніше, якщо хочете, щоб літаючий пристрій переміщався навколо об'єкта, що вже рухається. Як мінімум, ви повинні добре володіти фотографічними навичками, як максимум – потрібен час та багато годин практики.
Де можна літати на дроні
Пілотування – захоплююче і творче заняття, але вибір місця для польоту може стати вирішальним фактором між задоволенням і розчаруванням. Де можна літати на дроні? Застосовувати свої навички на практиці, коли захочете, можете за умови, що ви дотримуєтеся вимог і правил використання дронів тієї країни, в якій перебуваєте.
Правила безпеки
Якщо щойно купили дрон або подумуєте про його придбання, вам, ймовірно, не терпиться розпочати роботу зі своїм коптером і освоїти повітря. Але майте на увазі, що для правильного управління літальним апаратом цього типу потрібен час, щоб навчитися дотримуватися безпеки та уникати нещасних випадків. Це пов'язано з тим, що літаючий об'єкт може завдати шкоди собі або іншим людям, якщо ви не контролюватимете пристрій.
Крім того, квадрокоптер може постраждати від сильних ударів чи падінь. Тому, перш ніж навчитися керувати ним, зверніть увагу на заходи безпеки.
Для тих, хто мріє підкорити небеса за допомогою БПЛА в Україні, важливо пам'ятати, що це цікаве заняття пов'язане з певними правилами та законами. Все, що вам потрібно знати, щоб використовувати літаючий пристрій безпечно і відповідно до закону про дрони, описано в Повітряному кодексі України, Положенні про використання повітряного простору України та Правилах використання повітряного простору.
Чи можна запускати квадрокоптер в Україні без проблем? Слід пам'ятати, що законодавство може змінюватися, тому важливо завжди бути в курсі останніх оновлень, щоб забезпечити безпеку та легальність ваших польотів.
У Правилах використання повітряного простору України прописано, що якщо вага вашого безпілотного літального апарату не перевищує 20 кг, то в більшості випадків немає потреби отримувати дозвіл або інформувати державні органи. Але навіть у цьому випадку дотримання правил є обов'язковим. Зокрема, заборонено перетинати державний кордон України, виконувати польоти у заборонених зонах та близько до аеродромів. Крім цього:
- Безпека включає дотримання допустимої висоти та швидкості польоту.
- Максимальна висота польоту регламентована Правилами і становить 120 м над рівнем землі, за винятком спеціальних зон, де вона знижується до 50 м.
- Допустима швидкість польоту не повинна перевищувати 160 км/год.
Багатьох цікавить, чи можна знімати із квадрокоптера. Важливо знати, що зараз існують обмеження на використання дронів в Україні (ст.8, ст.18 Закону України «Про державну таємницю»). Зйомка відео та запуск БПЛА дозволено лише для військових, цивільним особам це заборонено.
Врахуйте, що надійність та продуктивність коптера відіграють вирішальну роль у створенні чудових відеозаписів та фотографій, а також у забезпеченні безпеки польотів. Інтернет-магазин Stylus пропонує широкий асортимент оригінальних БПЛА, які поєднують у собі сучасні технології, довгий термін служби та доступні ціни. Купуючи квадрокоптер у Stylus, можете бути впевнені у його якості та продуктивності, що дозволить максимально реалізувати ваш творчий потенціал та отримати задоволення від кожного польоту.
Впевнені, що наша інформація про те, як керувати дроном, корисна для вас. Якщо так, поділіться з друзями та розкажіть іншим людям про ключові складові для успішних та безпечних польотів на дроні.
Хочете завжди бути в курсі всіх останніх новин у світі техніки та отримувати інформацію про найпередовіші моделі, акції та спеціальні пропозиції? Підпишіться на нашу новинну розсилку та Телеграм-канал і будьте в курсі всіх подій.
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: