Якого числа Хелловін у 2024 році: ТОП ідей для святкування Halloween
Містичне, але яскраве та інтригуюче свято Хелловін прийшло в Україну відносно недавно і вже отримало чимало шанувальників та поціновувачів. З нашої статті ви дізнаєтесь, якого числа Хелловін святкують в Україні та Америці, яких традицій дотримуються, які варіанти прикрас обирають для дому, які готують дитячі та дорослі костюми. Також розповімо, хто придумав Хелловін, де та як святкувати Хелловін, коли почнеться Хелловін у 2024 році та багато іншого.
Коли буде Хелловін 2024: дата
Свято Хелловін – коли відзначають? Це питання цікавить багатьох прихильників містичного та захоплюючого святкування. Запам'ятайте, дата Хеллоуіна незмінна і завжди припадає на ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Тому, відповідаючи на запитання, коли святкувати Хелловін у 2024 році, готуйтеся провести захоплюючу містичну ніч з вівторка на середу.
Хелловін: історія свята
З питанням, коли святкують Хелловін, розібралися. Тепер перейдемо до історії свята. Отже, свято Хелловін, дата якого обрана невипадково, має цікаву історію.
Перші згадки про Halloween датовані 1745 роком, коли на теренах нинішніх Англії, Шотландії, Уельсу, Ірландії та Північної Франції жили кельтські племена. Кельтами було прийнято ділити рік на два рівні півріччя, перше з яких припадало на травень-жовтень, а друге – на листопад-квітень. Перше півріччя вважалося чимось світлим і добрим, а ось друге було періодом темряви та зла. І саме перехід від «добра» до «зла» припадав на ніч із 31 жовтня на 1 листопада.
Ще в цей день, згідно з легендами, між земним світом і світом духів відчинялися «двері», через які покійні родичі могли відвідувати землі своїх нащадків – кельтське свято злих духів Сайман. Щоб відлякувати від свого житла злих духів, кельти прикрашали будинки гарбузами та страшним декором. Звідси й пішла традиція відзначати Хелловін з гарбузами та іншими неприємними зовні прикрасами.
Як ще називають Halloween
Що означає Хелловін і чому його часто називають Днем Усіх Святих? В Оксфордському словнику англійської мови написано, що слово Halloween вперше згадується в 16 столітті та є скороченням від фрази All Hallows Even, що в дослівному перекладі означає «вечір усіх святих». Саме звідси пішла плутанина, пов'язана з тим, що свято Хелловін часто називають Днем Усіх Святих. Але День Усіх Святих, згідно з кельтськими традиціями та католицькими обрядами, припадає на 1 листопада. А вечір з 31 жовтня на 1 листопада вважається напередодні Дня Усіх Святих або Увечері Усіх Святих. А у православних церквах святкування Дня Усіх Святих взагалі випадає на першу неділю після Дня Святої Трійці та має зовсім іншу історію та розвиток.
Зустрічаються й інші назви свята Хелловін. Наприклад, нащадки древніх кельтів часто використовують назву Сайман. В Ірландії поширені версії День жнив або День мертвих, Відьома ніч. В Америці та деяких європейських країнах можна почути назви Pooky або Punky Night, що означає моторошна ніч. Рідше зустрічається назва Mischief Night, що перекладається як «ніч пустощів».
Тепер ви знаєте, як перекладається Хелловін та що за свято Хелловін, залишилося зрозуміти, як і де його святкують.
Як святкують Halloween у США
Розповідаючи, як святкують Хелловін в Америці, важливо відзначити, що тут популярності це свято набуло під час масової ірландської еміграції, яка почалася в 1846 році. З того часу Halloween в Америці відзначається з широким розмахом, і воно вважається другим за популярністю масовим заходом. Першість американці таки віддають Різдву.
Коли Halloween тільки наближається, американці починають прикрашати будинки та прибудинкові території павутинням, тюками сіна, страшними декораціями. Однак головним атрибутом тут вважається Ліхтар Джека – це очищений гарбуз зі страшною фізіономією, всередині якої знаходяться запалені свічки або ліхтарі. У магазинах та сувенірних лавках можна вибрати безліч тематичних декорацій та сувенірів.
Великої популярності серед дітей набула гра Trick or Treat («Солодощі або гидота!»). Діти в страшних костюмах обходять будинки і вимовляють цю фразу. В якрсті частування їм дають цукерки, печиво, фрукти. Часто домашнє печиво має форму відрізаних пальців, павуків, жуків, монстрів та інших страшилок.
Коли закінчується Хелловін у США? Традиційно свято триває один вечір (ніч). Але у великих містах часто проводять «паради нечисті». Іноді веселощі можуть затягнутися на кілька днів, але більшість американців намагаються дотримуватися традицій і святкувати містичний захід у ніч з 31 жовтня.
Як святкують Хелловін в Україні
Якого числа Хелловін в Україні ви вже знаєте. Тепер розберемося, як святкують Хелловін або що робити на Хелловін у нашій країні.
Оскільки це свято запозичене, то й традиції українці переймають від американців, де Halloween набув значного поширення. Будинки та квартири прийнято прикрашати гарбузами, свічками, ліхтарями. Також як декор часто використовують декоративну павутину, паперових або іграшкових павуків, пики монстрів. Діти в карнавальних костюмах ходять по сусідах та родичах, вимовляючи фрази «Гаманець чи життя», «Життя чи смерть», «Солодощі чи гидота». Дорослі влаштовують тематичні вечірки. А популярна серед незаміжніх дівчат ідея для Хеллоуїна – це ворожіння на нареченого або на долю.
Крім США та України, в яких країнах святкують Хелловін? Таке незвичайне, але цікаве свято знайшло відгук у багатьох країнах. Наприклад, Halloween отримав статус офіційного свята у більшості країн Заходу та Скандинавії. Також містичну ніч відзначають у Японії, Сінгапурі, Південній Кореї, Новій Зеландії та Австралії, низці країн Океанії.
Ідеї на Хелловін: ТОП-5 порад як святкувати
Ви вже знаєте, через скільки Хелловін в Україні, залишилося розібратися, як і де святкувати Хелловін. Місце святкування може бути різним: вдома або в гостях, в офісі або ресторані, в квест-кімнаті або навіть на природі. А ось як відсвяткувати містичне свято – залежить тільки від ваших бажань та уподобань. Ми пропонуємо кілька найпоширеніших варіантів:
- Тематична вечірка із відповідними костюмами. За тематику можна використовувати сюжети популярних фільмів «Воно», «Мумія», «Майстер і Маргарита», «Сімейка Адамс» і т.д. Також можна не посилатися на фільми, а просто вибрати відповідну вечору тематику, наприклад, психіатрична лікарня, будинок привидів, цвинтар з вампірами та інше. Костюми можна купити або зробити з підручних матеріалів (простирадла, покривала, пледи і т.д.).
- Перегляд фільмів жахів. Виберіть фільм жахів, який сподобається всім членам вашої родини чи компанії. Припустимо, рекомендуємо переглянути «Щелепи», «Дзвінок», «Воно», «Крик», «Неоновий демон», «Не дихай», «Піраньї» та інші подібні фільми.
- Вечір у колі сім'ї чи друзів з відповідними тематикою конкурсами та іграми. Нижче ми розпишемо кілька ігор та конкурсів, які допоможуть скрасити дозвілля та зробити враження від святкування яскравішими та емоційно насиченішими.
- Святкова вечеря. Безумовно, святкувати Хелловін треба з характерними частуваннями: печиво у вигляді пальців або очей, кекси чи маффіни у формі гарбузів, торт з декором павутинням, десерти зі страшними пророкуваннями. Така вечеря додасть святу особливих емоцій та веселощів.
- Квест-кімната. Влаштувати містичний квест можна і вдома. Але якщо немає бажання щось вигадувати і готувати, то завжди можна вирушити ввечері 31 жовтня до квест-кімнати, де на вас чекатиме гра із захоплюючим, але страшним сценарієм.
Ідеї костюмів на Halloween
Свято Хелловін найбільше люблять діти. Тому питання, ким можна бути на Хелловін, дуже актуальне для хлопчиків та дівчаток. Пропонуємо до вашої уваги ідеї костюмів на Хелловін для дітей:
- відьмочки,
- привиди,
- мумії,
- гарбузи,
- скелети,
- вампіри,
- павуки,
- зомбі і т.д.
Якщо дитина не хоче повноцінний костюм, то можна використовувати тематичні аксесуари: мітли, гострокінцеві капелюхи, декоративні обручі, хвіст та вушка кішки, черепа, зуби вампірів, наклейки на обличчя та багато іншого. У нашому розділі «Аксесуари для карнавальних костюмів» ви знайдете відмінний вибір додаткових прикрас та пристосувань для залякування під час святкування.
Щодо дорослих, то тематика костюмів для святкування Halloween нічим не відрізняється від дитячої. Тільки костюми для дорослих мають більше жахливих елементів, наприклад, слідів крові, відсутніх кінцівок чи органів, відбитків зубів тощо. Проте сьогодні відбувається деяка українізація свята Хелловін: дедалі більшої популярності набувають такі карнавальні костюми, як Мавка з твору Лесі Українки «Лісова пісня» або Панночка з «Вія» Миколи Васильовича Гоголя.
Конкурси на Хелловін для дітей
Хелловін – це свято чого? Веселощів та містики. Тому ігри та конкурси для дітей мають бути відповідними. Ось кілька цікавих варіантів:
- Традиційно гра Trick or Treat, але з деякими змінами. Наприклад, заздалегідь підготуйте картки із завданнями: зобразити павука або кажана, розповісти страшну історію, показати зомбі тощо. Дитина виконує завдання з картки, після чого отримує приз у вигляді солодощів.
- Конкурс на найкращого хеллоуінського героя. Причому тут можна влаштувати як конкурс костюмів, так і гриму (для цього знадобляться спеціальні фарби для аквагриму).
- Конкурс малюнків. Дітям із творчими задатками сподобається ідея конкурсу «Найстрашніший малюнок на Halloween». Заздалегідь важливо підготувати фарби, олівці, фломастери та альбоми.
- Гра «Мумія». Діти діляться на команди і швидко роблять із одного з учасників мумію. В якості бинтів можна використовувати туалетний папір або рулонні паперові рушники.
- Гра «Вежа відьми». Принцип гри нагадує «Городки», коли із пластикових стаканчиків необхідно спорудити вежу. Чия вежа вийде вище та довше протримається – та команда стає переможцем.
- Змагання з гарбузами. Краще використовувати маленькі щільні гарбузи. Знадобляться мітли, які також можна використовувати як аксесуар костюма відьмочки. Завдання полягає в тому, щоб мітлою докотити гарбуз до іншого кута або протилежної стіни кімнати. Виграє команда або учасник, який впорається першим за інших.
- Гра «Вкуси його». На висоті зросту дітей прив'язують нитками яблука або пряники. Діти повинні сховати руки за спиною і спробувати вкусити підвішене яблуко чи пряник.
- Гра «Злови його». Тут яблука поміщають у таз з водою. А дитина повинна виловити яблуко з ємності ротом, не використовуючи при цьому руки.
- Гра «Вечеря відьми». Розкидайте по дому зроблених з паперу павуків, кажанів, гарбузів та інших атрибутів Хеллоуїна. Діти на якийсь час збирають «інгредієнти», з яких потім «готуватимуть» вечерю для відьми. Перемагає той, хто назбирав найбільше «інгредієнтів».
- Конкурс жахливих історій. Пам'ятаєте гру «У темному-темному лісі»? За таким принципом діти вигадують страшні історії та розповідають їх своїм друзям.
Конкурсів та ігор для дітей на Хелловін можна придумати безліч – потрібні лише ваша фантазія, азарт та бажання.
Як прикрасити будинок на Хелловін
І на завершення додамо варіанти, як можна прикрасити будинок на Хелловін. Оскільки свято набирає стрімких оборотів, то й асортименти товарів для Halloween зростає. Наприклад, у нашому інтернет-магазині Stylus користуються попитом у покупців такі аксесуари та декорації для святкування Хеллоуїна:
- електрична гірлянда з привидами та гарбузами;
- набір наклейок у вигляді веселих гарбузів;
- декорації у вигляді пальців відьми, що світяться;
- підвіска-стільники у вигляді кажана або гарбуза;
- паперова гірлянда «Відьмочки», «Крик», «Привиди» і т.д.;
- набір іграшкових павуків або кажанів та інше.
Для прикраси будинку, офісу, кафе чи нічного клубу можна застосувати тематичні надувні кульки. Також чудовим декором стануть свічки або гірлянди, декоративні світильники. Стане в нагоді декоративний текстиль і навіть посуд для сервірування святкового хеллоуінського столу.
Тепер ви знаєте, як і коли відзначають Хелловін у США та Україні, як ще називають Хелловін. Сподіваємося, що наші ідеї, як прикрасити будинок на Хелловін, що подарувати та як відсвяткувати допоможуть вам цікаво та незабутньо провести це свято. А запропоновані конкурси на Хелловін для дітей додадуть у святкування веселощів, інтриги та навіть страху.
Поділіться отриманою інформацією, коли Хелловін буде та як святкувати Хелловін, зі своїми друзями та близькими – нехай і вони отримають максимум задоволення від цього оригінального свята. Підпишіться на наші новинні розсилки та Телеграм-канал, щоб отримувати ще більше цікавої та корисної інформації.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: