Їжа до школи за 5 хвилин: що покласти дитині у ланч-бокс
Їжа до школи за 5 хвилин – здається, що це справжня місія для дбайливих батьків, які прагнуть забезпечити своїх дітей здоровим та поживним обідом у навчальний день. Ланч-бокси – рятувальний інструмент, який дозволяє створювати смачні та збалансовані обіди для дітей. У статті ми розповімо, що дати дитині до школи на перекус, щоб забезпечити енергією та якісним харчуванням протягом усього дня.
Що покласти школяру в ланч-бокс
Для деяких батьків упаковка ланч-боксу стає предметом суперечок з дитиною. Дотримання балансу між здоровим обідом та продуктами, які будуть з'їдені, нерідко важко дійти. Залучення дітей до процесу збирання своїх обідів та накладання продуктів різними способами (наприклад, у вигляді конвертиків, трикутних бутербродів, соусів чи овочевих паличок) допомагає підвищити їх інтерес.
Крім цього, часто у батьків розходяться плани, що покласти дитині у ланч-бокс, та наявність інгредієнтів, готових до вживання. Як варіант, подумайте про те, щоб запакувати обіди на кілька днів і зберігати їх у холодильнику.
Перед тим як переходити до рецептів, ознайомтеся, що давати дитині до школи на перекус залежно від її віку. Наші ідеї для ланч-боксу допоможуть забезпечити кожну вікову групу необхідними поживними речовинами.
Учні початкової школи
Першокласники весь час перебувають у русі, їм необхідні невеликі та часті перекуси протягом дня, щоб забезпечити себе всім необхідним. Продумана їжа до школи означає, що вони отримують додаткове харчування протягом дня.
Школярам, які багато навчаються та граються, потрібна постійна енергія, щоб тіло та мозок працювали на повну потужність протягом усього дня. Тримайтеся подалі від льодяників. Спосіб отримати тривалу енергію – це вуглеводи, такі як хліб або крекери з високим вмістом клітковини, боби.
Щотижнева різноманітність справді важлива, оскільки маленькі учні балансують свої поживні речовини протягом тижня. Заохочуйте дітей куштувати різні види їжі, змінюючи способи подачі.
Старші класи
По мірі того, як діти ростуть, їх фізичні зміни часто визначають, яких поживних речовин вони потребують більше, наприклад, кальцію для зміцнення кісток і заліза в період статевого дозрівання. Для дітей старшого віку обід – чудова можливість поповнити запаси такого необхідного їм кальцію. На цьому етапі життя у підлітків зміцнюються кістки, які мають прослужити все життя.
Кальцій має вирішальне значення, але часто діти старшого віку перестають їсти молоко та йогурт. Залізо також важливе для дівчаток, але, знову ж таки, у цьому віці його споживання може знизитися. Що покласти школяру у ланч-бокс? Важливо заповнювати раціон підлітків кальцієм та залізовмісними продуктами.
Випускні класи
Останні роки у школі означають багато посидючості та навчання. Посильте потужність мозку підлітка, додавши в його обід омега-3 жири, горіхи та овочі. Якщо ви дотримуватиметеся цих продуктів замість енергетичних напоїв, перекуси для дітей дадуть вашому синові або дочці приплив енергії після обіду, а не потребу в денному сні.
Рецепти
Ланч-бокси допомагають забезпечити смачні та поживні перекуси та обіди в школі. Збираючи ланч-бокс до школи, рецепти простих страв та перелік корисних для дітей продуктів дозволять дітям насолоджуватися різноманітною та здоровою їжею, покращуючи їхній навчальний досвід та підвищуючи енергію на весь день.
Від простих і швидких бутербродів до багатих на вітаміни салатів – наші рецепти допоможуть вам приготувати ідеальні ланчі для своїх учнів, які радуватимуть смакові рецептори і підтримуватимуть здоров'я.
1. Домашні батончики з мюслів та сезонні фрукти
Ви можете зробити їх дуже просто напередодні увечері. Вам знадобляться тільки вівсянка, гарбузове насіння, насіння соняшника, оливкова олія та мед (приблизно по столовій ложці кожного). Ви також можете додати інші інгредієнти, наприклад, журавлину або кокосову стружку:
- Змішайте мед та оливкову олію в мисці.
- Додайте решту інгредієнтів і сформуйте з отриманої маси брусочки.
- Викладіть на лист і випікайте гранолу близько 25 хвилин у духовці.
Наступного дня запакуйте ситні батончики для дитини разом із сезонними фруктами у ланч-бокс.
2. Курячі рулетики
Це дуже швидкий у приготуванні та корисний сніданок. Для основи можете використовувати лаваш або готовий цільнозерновий корж. Всередину покладіть все, що у вас є: запечену курку, листя салату, моркву, помідори, бажано збризкане оливковою олією. Такі рулетики дитина запросто може з'їсти у школі у холодному вигляді.
3. Бутерброди з омлетом та овочами
Вашій дитині набриднув класичний бутерброд із ковбасою та сиром? Приготуйте йому цікавіший, корисніший і надзвичайно смачний бутерброд з холодним омлетом.
- Візьміть хліб, краще цільнозерновий.
- Покладіть на шматочки хліба омлет.
- Зверху покладіть листя салату, редиску, смажені кабачки і зверху трохи полийте соусом.
4. Вафлі з моцарелою або сиром
Якщо у вас вдома є вафельниця, приготуйте дитині вафлі до школи, але в менш солодкому та корисному варіанті.
- Змішайте борошно з яйцями та моцарелою та запечіть.
- Якщо дитина любить виразніші смаки, замість моцарелли використовуйте пармезан або інший сир.
- Упаковуючи вафлі для школи, додайте в контейнер томатний соус на олійній основі або будь-який інший пікантний соус, який любить ваша дитина.
5. Солодкі бутерброди
Ваша дитина любить солодке і не їстиме нічого іншого? Приготуйте йому солодкі, але корисні бутерброди до школи.
- Візьміть цільнозерновий хліб.
- Намажте бутерброди горіховим маслом без цукру.
- Покладіть на них нарізаний банан і посипте корицею.
Такий сніданок обов'язково сподобається вашому любителю солодкого і буде для нього корисним.
6. Мюслі, йогурт
Швидко, легко та корисно – мюслі з йогуртом. Скласти їх можна навіть у невеликий ланч-бокс, який покласти в будь-який рюкзак не складе особливих труднощів. У мюслі можна додати все, що забажаєте та що любить ваша дитина – солодкий джем, горіхи, кокосову стружку тощо. Такий обід не тільки вирішить проблему, що покласти дитині в ланч-бокс, а й буде простим, корисним та приємним.
7. Корисний коктейль
Якщо вашу дитину важко змусити їсти в школі, можливо, її влаштує коктейль? Якщо він не великий любитель овочів, про зелене смузі не може бути й мови, але ви можете приготувати йому корисний і солодкий смузі. Що в нього покласти:
- фініки або банан для солодкого смаку;
- молоко;
- какао (без цукру).
Змішайте все разом і покладіть дитині в школу солодкий, але корисний перекус.
8. Швидкий ситний салат
Для старших учнів на обід зробіть щось ситніше, наприклад, салат з броколі з кукурудзою.
Інгредієнти швидкого салату:
- суцвіття броколі;
- консервована кукурудза;
- 2 яйця, зварені круто;
- шинка;
- 2 столові ложки рослинного майонезу, вершків або вершкового сиру, щоб було ситно;
- сіль і перець;
- за бажанням насіння кунжуту, соняшника для посипки.
Приготування салату:
- Броколі вимийте, покладіть у киплячу воду і дайте покипіти приблизно 5 хвилин.
- Промийте броколі під холодною водою і розламайте на дрібніші шматочки.
- Варені яйця розріжте вздовж на четвертинки, шинку на довші смужки.
- Зробіть соус із майонезу, вершків та спецій.
- Додайте кукурудзу та інші інгредієнти.
- Акуратно перемішайте і складіть у ланч-бокс до школи.
9. Млинці з варенням
Солодкі млинці з домашнім варенням можна їсти у школі. Діти можуть їсти млинці руками, не боячись забруднитись. Інгредієнти:
- 1 чайна ложка цукру (або меду);
- 1 яйце;
- дрібка солі;
- 3 столові ложки олії;
- варення чи джем;
- 2 склянки молока або напою на рослинній основі;
- 2 склянки борошна.
Приготування млинців:
- Ретельно перемішайте інгредієнти для млинців.
- Смажте млинці на розпеченій сковороді без використання олії.
- Намажте млинці джемом і заверніть, як вам подобається.
У ланч-бокс разом з млинцями складіть кілька улюблених фруктів вашого малюка (обов'язково без кісточок) та горіхів. Завдяки цьому у нас вийшов ідеальний обід для школяра, який сподобається навіть найвибагливішим їдокам.
10. Фарширований перець
Ще один корисний ланч-бокс для дітей трохи старшого віку через трохи складніший спосіб прийому їжі. Фаршировані перці багаті на вітаміни і наповнюють енергією дитину.
Інгредієнти для фаршированого перцю (на порцію):
- 1 великий червоний перець;
- 8 помідорів чері;
- 6 маленьких кульок моцарели;
- кілька листків салату;
- кілька крекерів;
- півсклянки консервованої квасолі або сочевиці;
- сіль, перець та соус за смаком.
Спосіб приготування:
- Вимийте перець, чері, листя салату та висушіть.
- Перець розріжте навпіл, приберіть серцевину і запікайте в духовці до м'якості.
- Змішайте квасолю/чечевицю зі спеціями та соусом.
- Нафаршируйте перець приготованою начинкою.
- Складіть у ланч-бокс фарширований перець, нанизайте на шпажки промиті чері та моцарелу, в окремий відсік помістіть листя салату та крекери.
*Якщо досі ви давали дитині на обід у школі булочку та яблуко, не робіть революцію. Не кладіть відразу в рюкзак млинці або запечені овочі. Вносити зміни потрібно повільно. Почніть, наприклад, зі шматочка морквяного пирога або кількох горішків.
Що ще можна покласти в шкільний ланч-бокс
Що дати дитині до школи на перекус? Їжа має забезпечити школяра енергією, необхідною для правильного функціонування організму, хорошої концентрації уваги та роботи мозку. Дитина, яка не їсть у школі, зазвичай втомлена, в'яла і дуже голодна після повернення додому і часто переїдає голод, створений у шкільний годинник.
Шукаєте, що покласти дитині на перекус до школи? Ідеї, які змусять вашу дитину з'їсти все до останньої крихти, такі:
Випічка
Діти люблять домашню випічку. Ніщо не заважає цим ласощам опинитися у шкільних рюкзаках. За умови, що вони будуть виготовлені в домашніх умовах та за відповідними рецептами. Хорошою ідеєю буде:
- Овочевий пиріг, наприклад, морквяний або гарбузовий.
- Дріжджовий пиріг із фруктами, наприклад, сливами або полуницею.
- Сирне або висівне печиво
- Сухі кекси з шинкою та сиром.
- Шматок домашньої піци (не перестарайтеся з кількістю інгредієнтів).
Овочі
Вони скоріше доповнення, ніж основа другого сніданку. Найкраще для школи підходять:
- Помідори чері, оливки або невеликі мариновані огірочки.
- Морква, перець та свіжий огірок потрібного розміру. Їх потрібно нарізати брусочками.
- Баклажани, гарбуз та кабачки – смак відмінний навіть через кілька годин після запікання. Приготування дуже просте: їх потрібно нарізати великими кубиками, обваляти в оливковій олії із зеленню і поставити в духовку. Вийняти, коли вони стануть м'якими і злегка підрум'яняться.
- Шматочки цвітної капусти, броколі, спаржа. Попередньо їх потрібно проварити кілька хвилин.
Фрукти
Кладіть маленькі яблука, невеликі і трохи тверді груші, нектарини, сливи (за умови, що ви розріжете їх навпіл і попередньо видалите кісточки), виноград, розібраний по ягідках, банани та мандарини.
Уникайте класти дитині фрукти, які:
- Втрачають форму після тривалого лежання, наприклад, полуниці або малина.
- Важко чистити, наприклад, апельсини. Очищати їх удома і ділити на частини теж немає сенсу, тому що вони швидко висохнуть і затвердіють.
- Важко їсти, тому що вони розбризкуються, наприклад, дуже великі та стиглі груші чи персики.
- Маленькі та мають кісточки, наприклад, вишні чи гранат.
Сухофрукти
Навіть вибагливих їдців спокусить жменька родзинок, чорносливу, інжиру, абрикосів чи нарізаних яблук. Висушити плоди можна самостійно (бажано в спеціальній сушарці) або купити готові. В останньому випадку обов'язково перевірте етикетку на наявність занадто великої кількості консервантів, промийте та обдайте окропом, перш ніж давати дитині.
Горіхи
Фундук, фісташки, кеш’ю та земляний горіх – ситно та поживно. Найкраще купувати в шкаралупі та чистити вдома. А якщо купуєте вже очищені, то найголовніше, щоб вони не були солоними, підсолодженими (у шоколаді чи карамелі) або з дивними смаками, наприклад, паприки, бекону і т.д.
Тепер ви знаєте, що покласти дитині в ланч-бокс, щоб не переживати, чи поїв він чи ні. Наші рецепти смачні та яскраві. Вони стимулюватимуть дитину до їжі. І все, що вам потрібно буде зробити ввечері – так це вимити порожній ланч-бокс, купити який ви завжди можете у нашому інтернет-магазині Stylus.
Поділіться рецептами з іншими батьками та підписуйтесь на наші новинні розсилки і Телеграм-канал, щоб не пропустити корисну інформацію.
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: