Розумний будинок - зробить ваше життя комфортнішим і легшим!
Технологічний процес дивує своїми новими винаходами, роблячи наше життя кращим і комфортнішим. Однією з найбільш обговорюваних новинок є система «Розумний дім». Вона з'явилася нещодавно на ринку, проте зробила величезний прорив, і тепер стала доступною для всіх бажаючих. У цьому огляді ми розглянемо основні функції, популярні бренди та цікаві новинки Smart house.
Що таке технологія Розумний дім?
Сенс роботи цієї системи полягає у поєднанні всіх інженерних пристроїв в одну єдину концепцію. Вона може бути встановлена як у будь-якому приміщенні: квартира, приватний будинок, студія або офіс, так і за його межами. Передові розробники продовжують розвивати цей напрямок, розширюючи спектр можливостей технології смарт дім. Тепер до неї можна підключити практично будь-який побутовий прилад, що оточує нас. Навіщо ж потрібен розумний будинок?
Завдяки цій інноваційній системі, ви можете контролювати приєднані гаджети дистанційно за допомогою смартфонів та/або спеціальних гаджетів. Таким чином, ви можете максимально розкрити потенціал пристроїв, встановлювати таймери та витрачати менше часу на побутові турботи. Також зможете більше не перейматися станом домашніх справ навіть вдалині, адже встановлені сенсори та датчики будуть сповіщати вас про все і виконувати свою роботу у встановленому режимі. Все це сприяє більшому комфорту життя.
Основний принцип роботи Smart house
Залежно від обсягу функцій, що підключаються, виробники пропонують різні системи розумних будинків. Є кілька типів систем типу установки:
- Дротові;
- Бездротові;
- Децентралізовані;
- Централізовані;
- З відкритим типом протоколу;
Найпопулярнішими є децентралізовані системи з відкритим протоколом. Вони вигідно вирізняються підвищеною надійністю. Кожен пристрій окремо вшивається свій мікрочіп, який може передавати сигнали, будучи підключеним до кабелю, або без нього. При виході одного пристрою з ладу система продовжує нормально функціонувати, сповістивши про неполадки і відключивши проблемний сектор.
Більшість популярних брендів випускають товари із відкритим протоколом. Це сприяє підвищенню якості, доступу до широкого асортименту функцій та сумісності з іншими пристроями інших брендів. Девайси із закритим типом мови прив'язані лише до певних фірм, у них часто не вистачає деяких функцій, зате вони дешевші і в них є ексклюзивні опції.
Що потрібно для Смарт вдома?
Різні компанії пропонують свої системи, які мають свої спеціальні можливості та особливості. Зазвичай, є певний модуль, до якого приєднується вся система. Сучасні розробки дозволяють поступово підключати пристрої до основного щитка. Тому ви можете самі спланувати за бюджетом та актуальністю, які датчики вам потрібні, а які ні. При необхідності, ви потім можете докуповувати потрібні частини та приєднувати їх до загальної системи.
Розумний будинок Xiaomi
Китайська компанія Ксяомі є одним із виробників смарт хаус систем. Їхній комплект Smart Home Kit модульний з протоколом ZigBee. Центром є Xiaomi Multifunctional Gateway, до якого можна приєднувати всі необхідні пристрої. Головною особливістю XMG є низький рівень електроспоживання, що дуже важливо за високої насиченості будинку побутовими приладами. До цього модуля ви можете підключати все що завгодно та регулювати ефективність роботи за допомогою смартфона або кубічного настільного контролера, наприклад:
- Розумні розетки;
- Датчики вікон;
- Датчики руху;
- Смарт карнизи;
- Розумні лампи;
- Датчики безпеки;
- Розумні горщики для рослин та багато іншого.
Новинки
Як згадувалося, дана область інтенсивно розвивається, і ринку регулярно з'являються нові пропозиції. Наприклад, нещодавно Xiaomi презентували валізу, яка, за допомогою вбудованого в неї Bluetooth, пов'язана з вашим смартфоном. Таким чином, ви можете встановити додатковий захист і дізнаватися, чи він відкривався без вашого відома. Останньою сенсацією є робот-мийник і кухар. Цей вид роботів від Moley Robotics управляється теж за допомогою смартфона і здатний приготувати їжу та помити посуд за вас. Він ідеально імітує рухи людини та підвішується над робочою поверхнею. Дивно, що така техніка вже доступна у нас у 2017 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розумний будинок – панацея від усіх проблем!